Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 17 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N gru 09, 2012 7:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Wicia napisałem coś takiego w innym wątku o Gruzji:

Orzep napisał(a):
Pętla Mestia-Ushguli-Lentekhi do Kutaisi . Taki najcieższy odcinek to jadąc od Mestii kilka kilometrów za Ushguli, za przełęczą ZAGAR się zaczyna! Tam też długo leży śnieg! Odcinek ma około 5km, bo reszte na oriencie i małej predkości powinieneś obsmyczyć we dwoje :wink:
http://maps.google.pl/maps?saddr=Zugdidi+Jvari+Mestia+Lasdili&daddr=Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili&hl=pl&ll=42.916552,43.138461&spn=0.024043,0.027981&sll=42.91102,43.13992&sspn=0.024045,0.027981&geocode=FWT1jgIdXxWSAg%3BFa64jgIdyEmSAg&gl=pl&mra=me&mrsp=1,0&sz=15&t=m&z=15

Ja jechałem końcem sierpnia i nie ręczę za maj/czer/początekLipca...Wielu zawracało właśnie w tych miesiącach z racji zawalonej drogi przez kamienie i śnieg, ale też Wielu przejechało ;) Tubylcy w Uhguli podpowiedzą, czy się pchać, czy wracać. Droga jest kamienista i momentem stroma!
Pod linkami masz kilka obrazów tego odcinka:
http://www.teamleszcze.com/galeria/2011 ... 5_43_5.jpg
http://www.teamleszcze.com/galeria/2011 ... 5_43_7.jpg


Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N gru 09, 2012 8:25 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Orzep napisał(a):
Wicia napisałem coś takiego w innym wątku o Gruzji:

Orzep napisał(a):
Pętla Mestia-Ushguli-Lentekhi do Kutaisi . Taki najcieższy odcinek to jadąc od Mestii kilka kilometrów za Ushguli, za przełęczą ZAGAR się zaczyna! Tam też długo leży śnieg! Odcinek ma około 5km, bo reszte na oriencie i małej predkości powinieneś obsmyczyć we dwoje :wink:
http://maps.google.pl/maps?saddr=Zugdidi+Jvari+Mestia+Lasdili&daddr=Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili&hl=pl&ll=42.916552,43.138461&spn=0.024043,0.027981&sll=42.91102,43.13992&sspn=0.024045,0.027981&geocode=FWT1jgIdXxWSAg%3BFa64jgIdyEmSAg&gl=pl&mra=me&mrsp=1,0&sz=15&t=m&z=15

Ja jechałem końcem sierpnia i nie ręczę za maj/czer/początekLipca...Wielu zawracało właśnie w tych miesiącach z racji zawalonej drogi przez kamienie i śnieg, ale też Wielu przejechało ;) Tubylcy w Uhguli podpowiedzą, czy się pchać, czy wracać. Droga jest kamienista i momentem stroma!
Pod linkami masz kilka obrazów tego odcinka:
http://www.teamleszcze.com/galeria/2011 ... 5_43_5.jpg
http://www.teamleszcze.com/galeria/2011 ... 5_43_7.jpg


Pozdro Orzep


Orzep, dzięki za info. Nie widziałem tego. Jedziemy początku lipca, i raczej będziemy lecieć ze wschodu. Czyli odwrotnie. Prawdopodobnie będziemy lecieć z Gori. Kamienie na focie ciekawe, jak by było mokro to raczej słabo... Ta droga da się jakoś porównać do pełnej pętli przez Theth? Gorzej? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N gru 09, 2012 9:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
wicia napisał(a):
... i raczej będziemy lecieć ze wschodu. Czyli odwrotnie. Prawdopodobnie będziemy lecieć z Gori. Kamienie na focie ciekawe, jak by było mokro to raczej słabo... Ta droga da się jakoś porównać do pełnej pętli przez Theth? Gorzej? :)

...nie mam porównania, bo w Albanii byłem hayabusą :wink: No, ale teraz już wiem, że muszę tam wrócić, by GóryPrzeklęte zaliczyć!
Na pewno od wschodu będzie trudniej, bo stromizne będziesz pokonowył pod górę i jak będzie mokro, to nawet kostki nie pomogą...na kamieniach!
Natrudniejszy odcinek(dlaMnie) to ten co w linku podałem, resztę spokojnie obsmyczycie.
Jadąc od wschodu zaczyna się od mostku(foto), ale tak jak pisałem, jest to około 5km, więc jak wcześnie rano wylecicie z Lentekhi to powinniście, nawet z trudami-oblecieć! Moto na plecy i heja...to tylko 5km :wink:

Pozdro Orzep
p.s. Powiem, że nie widziałem jeszcze relacji motocyklowej, która by zaczynała tą pętlę od wschodu.
Chętnie w końcu zobaczę! Wicia, badź 1szy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N gru 09, 2012 10:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Orzep napisał(a):
wicia napisał(a):
Pozdro Orzep
p.s. Powiem, że nie widziałem jeszcze relacji motocyklowej, która by zaczynała tą pętlę od wschodu.
Chętnie w końcu zobaczę! Wicia, badź 1szy...


Orzep.. zaczynam się zastanawiać czy to dobry pomysł... :)
Będziemy jechać z góry, przez Rosję, potem Vladikavkaz, w dół i potem od Gori w górę Gruzji, po to żeby potem dołem do Armenii uderzyć, Turcja i powrót. Przynajmniej takie plany były... Może trzeba to jeszcze przemyśleć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 9:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
wicia napisał(a):
Orzep.. zaczynam się zastanawiać czy to dobry pomysł... :)

...że Orzep nie widział, nie znaczy, że nie robiono według twojego planu tej trasy!
Napiszę ci jakie są plusy jazdy od drugiej strony do Mestii.
Najciekawszymi punktami Swaneti jest Mestia, Ushguli i przełęcz Zagar. Jadąc od strony zachodniej na 99% dojedziesz do tych miejsc, bo jest tylko jedno miejsce, gdzie lawiny kamieni mogłyby zawalić drogę(Mestia-Ushguli), ale to jest punkt, gdzie najszybciej usuwają przeszkodę, gdyz to droga łącząca wiochę z cywilizacją!
Drugim takim punktem, gdzie może być STOP, to właśnie na tym odcinku 5km, o którym pisałem wcześniej i tam juz nie ma tak wielkiej potrzeby odgruzowywania scieżki :wink:
Początkiem lipca może być jeszcze zawalone...Koledzy jechali końcem czerwca i nie dało rady, choć w innych latach Motopodróżnicy w czerwcu jechali bez problemu!
Jadąc od zachodu na pewno zobaczysz to co najładniejsze w Swanetii i dojeżdżając do przełęczy Zagar możesz zawrócić, gdy dalej się nie da! Natomiast jadąc od wschodu, może się okazać, że będzisz musiał zawracać, by jednak jechać od zachodu :P
Tak naprawdę to jadąc twoim planem, musicie nadrobic asfaltem około 100km z Kutaisi do Zugdidi, względem planu mojego i zaczyna się raj dla oczu.
Natomiast wracając, gdyby było nieprzejezdne od zachodu, macie do nadrobienia około 300km do Kutaisi w dwie strony, z tego około 100km szutrem, górskimi ścieżkami...

Pozdro Orzep
p.s. Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale...odległości podawałem wg GoogleMaps.
Pytaj miejscowych, bo oni wiedzą najlepiej, czy się da. Jak byłem w 2011, to spotkaliśmy kierownika budowy drogowej pomiędzy Mestią, a Ushguli i coś nam tłumaczył, że powstaje nowa droga, ale skąd dokąd nie pamiętam...wiem że pomiędzy tymi miejscowościami trzeba było skręcić, gdzies w prawo, jadąc od Mestii :wink: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 9:48 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Orzep, teraz rozumiem. Faktycznie lepiej od wschodu atakować.
Muszę to przemyśleć jak to zrobić. Będziemy jechać z góry przez Rosje. Mieliśmy granice przekroczyć od strony Vladikavkazu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 9:58 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
1. Nie ma innego przejscia pomiedzy Gruzja a Rosja. Nie probuj nawet wjezdzac przez Osetie / Abchazje.
2. Kutaisi - Zugdidi to prawie autostrada. Pocisniesz w godzine.
3. Zugdidi - Mestia to aslfalt, ale widokowo bajka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 8:26 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 3:57 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Parczew
Czy Rosję da się tak przejechać?
http://maps.google.pl/maps?saddr=Kutais ... =7&t=m&z=7

Lub tak
http://maps.google.pl/maps?saddr=Kutais ... ,8&t=m&z=7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 9:52 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
rambo napisał(a):
irokez napisał(a):

wojtalski
widzę, że miałeś mapy na Garmina
co konkretnie wysłałeś do urządzenia (Gruzja, Armenia) i czy mapy te są z rutingiem?


Są mapy Armenii i Gruzji z routingiem. Obie całkiem dobre :)



Możecie pomóc w znalezieniu map Gruzji i Armenii do Garmina ?
City Navigator Europe niestety nie nadaje sie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 10:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Wojtek jedziesz pod Elbrus ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 10:08 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
wicia napisał(a):
Możecie pomóc w znalezieniu map Gruzji i Armenii do Garmina ?
City Navigator Europe niestety nie nadaje sie.

Rambo'a łap, chłopina zna się na tym i myslę, że się dogadacie....tylko mu nie mów, że jeździsz BMWu!!! :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Jak tu ci się nie uda, to masz "domowy"
http://www.gps.tszoda.pl/kontakt

Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt maja 07, 2013 8:11 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 6:52 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Czy wie ktoś może, w jakich godzinach "pracuje" przejście graniczne Rosja-Gruzja od Władykaukazu??? Tak się zastanawiam do której godziny trzeba tam dotrzeć, aby zdążyć się odprawić?

pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt maja 07, 2013 9:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Pewnie 24h bo to duże przejście, ale jakie to ma znaczenie,
i tak po nocy dalej pewnie nie pojedziesz
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja PROM
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 9:55 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
Mam pytanie odnośnie promów. Ktoś płynął z Odessy do Poti? Wychodzi mi na to że tylko w poniedziałki prom wypływa? Kombinuje aby jednak ominąć Rosję...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 10:09 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
ofca234 napisał(a):
1. Nie ma innego przejscia pomiedzy Gruzja a Rosja. Nie probuj nawet wjezdzac przez Osetie / Abchazje.


Znam czlowieka ktory we wrzesniu 2012 wjechal do Abchazji od strony Gruzjii, Wiec w tę strone sie da. choc jak wspominal był maly adveture na przejsciu granicznym ale ze da radę, to pewne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 17 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL