Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:43 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Listopadowe mazowieckie 20.2012
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 6:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 09, 2007 6:47 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Józefów k/W-wy
Ponieważ sezon trwa nadal, postanowiłem pokręcić się dookoła komina i między innymi, odwiedzić dwa miejsca położone w woj. Mazowieckim. Niestety o ile rano całkiem przyjemnie świeciło słoneczko, to po południu, zachmurzyło się, choć deszcz nie padał a temperatura oscylowała w okolicach siedmiu, no może ośmiu stopni.. Zaczynam od wsi Skurcza, położonej kilka kilometrów za Wilgą w której znajduje się pomnik upamiętniający poległych tutaj żołnierzy radzieckich i wojska polskiego, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o przyczółek warecko-magnuszewski. W skansenie znajdują się haubice i działa przeciw lotnicze, a w zasadzie niewielka ich resztka, jaka jeszcze pozostała w tym miejscu ze skansenu założonego w latach 70-tych. Pospaceruję sobie po okolicy, a przede wszystkim popstrykam trochę zdjęć, uwieczniając na nich zarówno owe działa jak i motocykl.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Później krótka podróż do Mariańskiego Porzecza, gdzie znajduje się ponad 200-letni drewniany kościółek. Ten barokowy kościół o imponującym frontonie, skrywa przepiękne wnętrze, ozdobione bowiem malowidłami autorstwa ojca marianina Jana Niezabitowskiego. Malowidła przedstawiające ołtarze, kolumny, gzymsy czy figury świętych są wykonane bezpośrednio na drewnie. Są one wykonane w sposób realistyczny i tworzą fantastyczną iluzję przedstawionych na nich rzeczy. Kto nie był, niech tam zawita, choć nie zawsze trafi na chwilę kiedy drzwi wejściowe będą otwarte. Ja tym razem zastałem je zamknięte, ale ponieważ już kiedyś udało mi się dostać do środka, zdjęcia z wewnątrz kościoła będą pochodzić okresu poprzedniej wizyty. Najlepiej trafić na prace porządkowe i sprzątanie, bo wtedy w kościele zwykle jest pusto i można spokojnie obejrzeć polichromie i porobić zdjęcia.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Ciekawe jak długo pogoda będzie sprzyjać motocyklistom, i pozwoli na odbywanie kolejnych jazd po okolicy?
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Listopadowe mazowieckie 20.2012
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 6:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 10:56 pm
Posty: 229
Lokalizacja: Białystok
Mam nadzieję, że jeszcze trochę pojeździmy w tym sezonie ;) . Ja dzisiaj polatałem wkoło komina, ale nie zabrałem aparatu. Ty jednak widzę nie zapomniałeś i dzięki temu mamy fajną relacyjkę. Ciekawy ten kościół, taki klimatyczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL