Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:48 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 10:01 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 10:13 pm
Posty: 316
Lokalizacja: Podkarpacie
Przyczynek do dyskusji o sprzęcie, Fotografach i amatorach:

Garażowa fotka sprzęta gotowego do sezonu... zrobiona telefonem :)

[ img ]
autor Dawid Smoleń


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So maja 05, 2012 5:07 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 26, 2009 4:59 pm
Posty: 99
... sie dolacze do dyskusji bo w pewnym momecie tez bylem zdania ze fotografia zeszla na psy, natomiast

dam trzy przyklady:

Mam kolege z pracy ktorego wciagnolem w to hobby (przy czym dodam ze kiedys na tym zarabialem) jakies 3 miesiace temu, strasznie sie zajawil, szybko zlapal co i jak, kupil sobie canon 60d, dwa obiektywy no i tydzien temu wygral jeden z konkursow fotograficznych w sieci. Dostal juz nagrode po ktora musial jechac 500 km, a ze ma SUVa to wiecej paliwo go kosztowalo niz nagroda byla warta ale cieszyl sie jak swinka wdeszcz, atmosfera i mozliwoscia spotkania z "profesjonalistami".

Ja robie zdjecia od 15 lat i jeszcze nie wygralem zadnego konkursu, czy mam byc na niego zly ze jest amatorem ale z uwagi na to ze ma fajny aparat to wygral konkurs. Hallo, przeciez wszyscy wiemy ze zdjecia robi czlowiek a aparat jest narzedziem.


Nastepny przypadek to znajomy "profesjonalista" ktory to jest wiceprezesem w jednym z bardzo znanych i wplywowych zwiazkow fotografow w Polsce, ma 40 letnie doswiadczenie i wlasnie stracil bardzo dobra prace w jednym z prywatnych muzeow-poniekat bardzo znanym wszystkim bo w jego zbiorach znajduja sie nawt i prace o ktorych czlowiek uczyl sie w szkole. Ten pan zarabial 18 000 zl miesiecznie za budowanie elektronicznej wersji zbiorow tegoz muzeum, z czego by bylo smiesznie 3000 dawal swojemu "uczniowi" za to by te zdjecia katalogowal na dysku twardym, bo dla niego samego to juz bylo zbyt wielkie wyzwanie umyslowe.
Problem polegal na tym ze ten pan, w swoim przeswiadczeniu o wspanialosci i wiedzy fotograficznej, w ciagu miesiaca pracowal tylko 3-5 dni. No i niestety nowy mlody opiekun muzeum zorjetowal sie w sytuacji i bez wiekszego sentymentu wymienil tego pana na nowy mlodszy model, placac mu za to samo 4 razy mniej.
Sami sobie odpowiedzcie dlaczego ...

Ostatni przyklad to koleznanka ktora zaczela przygode z fotografia 1,5 roku temu, me juz teraz wlasna firme/studio i sobie swietnie radz, przy czym wcale nie jest lepsza w robieniu zdjec niz niektorzy "amatorzy" w sieci. Ona poprostu umiala siebie sprzedac, byc wytrwalym w tym co robi, oraz na dodatek to lubi jak my wszyscy.

Chcielismy kapitalizmu to go mamy, tylko w takim razie przestanmy jeczec kto jest lepszy gorszy itd.
Jak ktos juz podobnie wspomnial wczesniej, jezeli potrafisz znalezc czlowieka ktory doceni i kupi twoja prace, bezwzgledu na jej jakosc w oczach innych to swietnie, jestes "profesjonalista" i zarabiasz na tym kase, a jak robisz extra rzeczy ale nikt nimi nie jest zainteresowany to sobie je w buty najwyzej mozesz wsadzic bo jestes "amator". Przykre dla niektorych ale prawdziwe.

... sie rozpisalem yhh, sorry za brak polskich znakow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So maja 05, 2012 8:09 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Oj ,gdyby to zawodowcy potrafili posługiwać się jeszcze językiem polskim ..... .Rozpaliłem się rumieńcem gdy włączyłem "filmik" przy stole rodzinnym. Niestety ,swoim słownictwem autor filmu uniemożliwił mi zapoznanie się z problemem - a szkoda. I czym się różni autor od wspomnianej osoby nie znajacej historii ( ... Maksymilian Kolbe ). Apel : Panowie Zawodowcy ,więcej szacunku .... :(
P.s. Nie jestem jeszcze starym pierdzielem..
Scareguy napisał(a):


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL