Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:52 pm


Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 8:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
jedrusiowi Victor tak powiedzial i jendruś to przyjął na wiarę. Sluchalem Victora w TV trwam, facet jest przekonywujacy i gdybym mial mniej lat moze bym sam mu uwierzył.
ja tę cała zadymę ze zlotem w częstochowie oceniam w ten sposób , że Pan świecki Prezydent częstochowy włączył sie do organizacji zlotu i słusznie bo od tego on jest , wybrany przez obywateli miasta, skoro do miasta przyjeżdża 35tys motocykli a Wiktor sie obraził ze ktoś inny przejął przywództwo i zabrał zabawki na swoje podwórko. Facet ma gdzieś piękną ideę wspólnoty motocyklistów, jemu chodzi o władzę i tak się to niestety skończyło. Na szczęście jak ktoś kiedyś powiedzial są tacy motocykliści ktorzy zamiast palić sprzęgło lub gumę wolą palić ogniska i dlatego jestem na tym forum.
A jeśli moge powiedziec moje zdanie na temat programu RK, to poza fajną ideą jest tam niestety sporo polskiego nacjonalizmu. Swiadczy to o braku empatii organizatora. Uważam za co najmniej niestosowne śpiewanie polskich patriotycznych pieśni w publicznych miejscach Lwowa. Ciekaw jest komentarza Pana Węgrzyna gdyby analogiczną imprezse zorganizowali Niemcy na jakims placu Wrocławia czy Szczecina. Pewnie nie wykazal by sie takim zrozumieniem jakiego oczekuje od Ukraińców..a to przeciez ludzie o podobnej wrażliwosci jak nasza. I nie mów mi Jędruś że wszystko jest w porzadku bo nikt wam jeszcze mordy tam nie obił, bo stąpacie po cienkim lodzie


Ostatnio edytowano Cz kwi 19, 2012 8:55 pm przez TomekWwa, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 8:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
A skąd jest założenie, że w Częstochowie się pije PRZED jazdą na motocyklu a na RK PO jeździe?
Czy to kolejne tendencyjne pojmowanie politycznej papki?

Właśnie tą papką jesteś nakarmiony i to po same uszy.
Odpowiedz mi Michale na jedno pytanie. Po co w ostatnią niedziele w trakcie tego niby zlotu sprzedawano piwo niemal pod murami Jasnej Góry? Czyżby po to aby motocykliści nabierali go sobie do bidonów i pili PO przyjeździe do domów??? Chyba nie. Stąd to założenie.
Skoro twierdzisz że motocykliści to rozumni ludzie to dlaczego Matyjaszczyk twierdzi inaczej wydając zezwolenia i proponując nam piwko przed jazdą. Może to jemu powinieneś przedstawić swoje argumenty dotyczące rozumności motocyklistów, nie mnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 9:30 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 4:51 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Gdańsk
Może z Tobą jest coś nie tak jak boisz się stać motocyklem koło budki z piwem.
Bo mi to w żadnym wypadku nie przeszkadza, mogę stać cały dzień i się nie napije będąc
kierowcą.
Gorzej jest z moim kolegą jak staniemy koło hot-dogów wtedy nie może się opanować.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 9:38 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
jendrekGS napisał(a):
Odpowiedz mi Michale na jedno pytanie. Po co w ostatnią niedziele w trakcie tego niby zlotu sprzedawano piwo niemal pod murami Jasnej Góry? Czyżby po to aby motocykliści nabierali go sobie do bidonów i pili PO przyjeździe do domów??? Chyba nie. Stąd to założenie.
Skoro twierdzisz że motocykliści to rozumni ludzie to dlaczego Matyjaszczyk twierdzi inaczej wydając zezwolenia i proponując nam piwko przed jazdą. Może to jemu powinieneś przedstawić swoje argumenty dotyczące rozumności motocyklistów, nie mnie.


Co rozumiesz przez „niemal pod murami”? Dokładnie gdzie?
W jakich miejscach sprzedawano to piwo? Restauracje? Puby? Sklepy? Stoiska przygotowane na tą okazję? Byłeś? Widziałeś?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
michalbtl napisał(a):
jendrekGS napisał(a):
Odpowiedz mi Michale na jedno pytanie. Po co w ostatnią niedziele w trakcie tego niby zlotu sprzedawano piwo niemal pod murami Jasnej Góry? Czyżby po to aby motocykliści nabierali go sobie do bidonów i pili PO przyjeździe do domów??? Chyba nie. Stąd to założenie.
Skoro twierdzisz że motocykliści to rozumni ludzie to dlaczego Matyjaszczyk twierdzi inaczej wydając zezwolenia i proponując nam piwko przed jazdą. Może to jemu powinieneś przedstawić swoje argumenty dotyczące rozumności motocyklistów, nie mnie.


Co rozumiesz przez „niemal pod murami”? Dokładnie gdzie?
W jakich miejscach sprzedawano to piwo? Restauracje? Puby? Sklepy? Stoiska przygotowane na tą okazję? Byłeś? Widziałeś?

Byłem ,widziałem że pod murami Jasnej Góry piwa nie było ,a tam gdzie było sprzedawane to ok.1 km do murów klasztoru,a żeby było ciekawiej to piwo można kupić o wiele bliżej murów i tak było zawsze tylko nigdy tego jakoś nikt nie dostrzegł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Żadna prohibicja pijaka nie zatrzyma. Bardziej w sprzedaży piwa chodzi o kulturę. Skoro przez ostanie lata piwa nie było to po jakiego grzyba teraz to zmieniać?? Ci co pić mieli i tak sobie alkohol w plecakach przywieźli.
Ktoś zwyczajnie zachachmęcił kasę przy rozdawaniu pozwoleń na handel alkoholem :)

A kto?? :twisted:

Welcome tu PRL 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:07 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
filemontek napisał(a):
Byłem ,widziałem że pod murami Jasnej Góry piwa nie było ,a tam gdzie było sprzedawane to ok.1 km do murów klasztoru,a żeby było ciekawiej to piwo można kupić o wiele bliżej murów i tak było zawsze tylko nigdy tego jakoś nikt nie dostrzegł.


Bliżej pewnie w restauracjach sklepach itp. Czyli wszystko w normie.
Więc przynajmniej problem piwa mamy weliminowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:10 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
Ryteu napisał(a):
Ktoś zwyczajnie zachachmęcił kasę przy rozdawaniu pozwoleń na handel alkoholem :)

A kto?? :twisted:

Welcome tu PRL 8)


W chwili obecnej w zasadzie nie trzeba nic chachmęcić. Kto chce ten dostaje pozwolenie i płaci opłaty za koncesje a miasto przyjmuje tą kaskę. I to jest normalne tak samo jak to, że kto chce to pije a kto nie chce nie pije.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
michalbtl napisał(a):
Ryteu napisał(a):
Ktoś zwyczajnie zachachmęcił kasę przy rozdawaniu pozwoleń na handel alkoholem :)

A kto?? :twisted:

Welcome tu PRL 8)


W chwili obecnej w zasadzie nie trzeba nic chachmęcić. Kto chce ten dostaje pozwolenie i płaci opłaty za koncesje a miasto przyjmuje tą kaskę. I to jest normalne tak samo jak to, że kto chce to pije a kto nie chce nie pije.


:)
Kiedyś uparcie starałem się o licencje na przewóz rzeczy ;)
Dostałem... ale po 2 latach przyszedł inspektor i powiedział... jak nie posmarujesz to nie pojedziesz ;)

Z pewnością Michale masz wiele racji... ale ja też mam swoje doświadczenia ;)
Na imprezie gdzie przyjeżdża 35.000 motocykli na 100% nie dostaniesz pozwolenia na handel alkoholem ot tak sobie od ręki... kiosk na rogu w Wąchocku może tak, ale nie stragan na "największym zlocie w europie" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:31 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
Ryteu napisał(a):
michalbtl napisał(a):
Ryteu napisał(a):
Ktoś zwyczajnie zachachmęcił kasę przy rozdawaniu pozwoleń na handel alkoholem :)

A kto?? :twisted:

Welcome tu PRL 8)


W chwili obecnej w zasadzie nie trzeba nic chachmęcić. Kto chce ten dostaje pozwolenie i płaci opłaty za koncesje a miasto przyjmuje tą kaskę. I to jest normalne tak samo jak to, że kto chce to pije a kto nie chce nie pije.


:)
Kiedyś uparcie starałem się o licencje na przewóz rzeczy ;)
Dostałem... ale po 2 latach przyszedł inspektor i powiedział... jak nie posmarujesz to nie pojedziesz ;)

Z pewnością Michale masz wiele racji... ale ja też mam swoje doświadczenia ;)
Na imprezie gdzie przyjeżdża 35.000 motocykli na 100% nie dostaniesz pozwolenia na handel alkoholem ot tak sobie od ręki... kiosk na rogu w Wąchocku może tak, ale nie stragan na "największym zlocie w europie" ;)


Za takie pozwolenie miasto bierze kasę. Raczej nie sądzę by ktoś tu sprzedał pozwolenie na handel piwem podczas mszy i na terenie gdzie odbywała się ta msza.
Myśle, że Panu Wiktorowi chodzi o to, że nie zakazano na ten dzień handlu wszystkim, którzy, na co dzień w pobliskiej okolicy handlują. Czyli sklepy, puby, restauracje. Co jest naturalne i nic dziwnego tu nie ma. A w ogóle bardzo prawdopodobne jest to, że chodzi o miejscowych restauratorów, którzy sprzedają piwo w swoich lokalach, a może do tej pory mieli wprowadzany czasowy zakaż podczas mszy w niedziele.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
michalbtl napisał(a):
Za takie pozwolenie miasto bierze kasę. Raczej nie sądzę by ktoś tu sprzedał pozwolenie na handel piwem podczas mszy i na terenie gdzie odbywała się ta msza.


Raczej jak mi wiadomo za handel alkoholem spod stołu w Polsce jest jakaś kara.
I nie wydaje mi się by kościół brał jakąkolwiek kasę za handel alkoholem, nawet w Watykanie.
To raczej pewne, że to miasto rozdawało pozwolenia i to miasto brało kasę... ile?? A ile byś zapłacił za możliwość sprzedania 50.000 puszek piwa?? (35.000 motocykli = ok 50.000 ludzi)
Wy się tu sprzeczacie o pierdoły, a ktoś od 200 lat z Polski cyrk robi i to za WASZĄ kasę!!

Jeżeli to prawda, że miasto sprzedawało pozwolenia na handel alkoholem podczas zlotu to powinno się takiego "burmistrza" za jajca powiesić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 7:22 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
Jeżeli to prawda, że miasto sprzedawało pozwolenia na handel alkoholem podczas zlotu to powinno się takiego "burmistrza" za jajca powiesić ;)

Dokładnie tak . Ja tego nie widziałem bo byłem wtedy w Gietrzwałdzie jadąc w honorowej asyście kopi Cudownego Obrazu. Ale po przyjeździe późnym wieczorem rozmawialiśmy z Ojcem Paulinem który mówił mam że właśnie tak było. Nawet w trakcie tej sprzedaży dzwonił do Prezydenta Cz-y w tej sprawie bo był zszokowany jak Pan Matyjaszczyk mógł mu coś takiego zrobić!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 9:26 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
jendrekGS napisał(a):
Dokładnie tak . Ja tego nie widziałem bo byłem wtedy w Gietrzwałdzie jadąc w honorowej asyście kopi Cudownego Obrazu. Ale po przyjeździe późnym wieczorem rozmawialiśmy z Ojcem Paulinem który mówił mam że właśnie tak było. Nawet w trakcie tej sprzedaży dzwonił do Prezydenta Cz-y w tej sprawie bo był zszokowany jak Pan Matyjaszczyk mógł mu coś takiego zrobić!


Jędrku, z całym szacunkiem dla kościoła i tradycji ale dziś wielu plebanów na tej samej szubienicy zawisnąć powinno.

Przestańcie sobie wytykać ile metrów od murów stał stragan z piwem i zacznijcie innej perspektywy.
Lemingowo-moherowe wojny żadnego sensu nie mają, czy to o krzyż chodzi, czy o puste trumny na Wawelu... w '92 jak bolek blokował lustracje nikt takiego szumu nie podnosił!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 9:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Jędrek skoro jak sam piszesz jechales w HAKCOMB i nie bylo cie w Częstochowie to przyjmij na Wiarę ze było tak jak mówią ci co w Częstochowie byli. Wielebny Ojciec Paulin siedzial w klasztorze i o sprzedazy piwa wie niewiele , a nawet jak wie to jest stroną w tym konflikcie więc jego informacje nie sa obiektywne.

A tak swoją drogą zadziwia mnie ta wasza tęsknota do PRL . Przypominam ze wladza ludowa bardzo starałą sie rugulować nam życie, np. sprzedaż alkoholu od 13 . Nie po to walczyliśmy o wolną i liberalną Polskę zeby teraz nam ten czy ów mówił ze nie mam rozumu i decydowal kiedy mogę sie napic piwa. Ja na motocykl po alkoholu nie wsiadam i 99% znanych mi motocykllistow też tego nie robi. cóz w tym złego jak ktos chce w spokoju wysluchac kazania po dwoch piwach? jedynym kryterium jest nie zaklucanie porzadku publicznego, ale od tego jest policja. a


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 9:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
TomekWwa napisał(a):
A tak swoją drogą zadziwia mnie ta wasza tęsknota do PRL...


Tomku obracasz kota ogonem ;) W tej rozmowie obstajesz po stronie miasta (no bynajmniej przeciw Węgrzynowi). Jeżeli burmistrz kręci wałki rodem z PRL'u to żadną tęsknotą tu nie zawiewa!! Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek prohibicji, lecz tu nie chodzi o prohibicję ale o lewiznę z pozwoleń na handel podczas zlotu. Na 100% nikt nikomu nie zabraniał kupić piwa w Biedronce... wiec jaki cel miało stawianie piwnych straganów?? Jak dla mnie rozwiązaniem na takie bolączki jest zmiana całego lewego prawa.

Ktoś przegonił 35.000 motocykli, piękny zlot, a wy zamiast zajmować się odbudowywaniem tego to przekrzykujecie się i wytykacie palcami!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL