Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:47 pm


Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Ja tak sobie patrzac z boku powoli zaczynam sobie wyrabiac zdanie na ta cala sytuacje...

Na Czestochowe jezdzilem dosc regularnie. W zeszlym roku kazaniem bylem baardzo zniesmaczony.
Po mojemu jakoby ktokolwiek z trojcy kler, Wegrzyn, Prezydent Miasta schowal dume w kieszen to skonczylo z korzyscia dla wszystkich. A tak klerowi sie nie podoba, ze w koncu w miescie jest prezydent, ktory robi rzeczy po swojemu. Wegrzynowi sie nie podoba, ze spotkania zaczely miec bardziej komercyjny niz duchowy charakter... No, ale k**a... 35 tys motocyklistow (tak podobno w zeszlym roku bylo) musi miec gdzie zjesc i sie napic. To takie zle? Sam pomysl owgole zprohibicja wokol kosciola to jakas bzdura. Normalnym jest,ze czesc przyjezdza na event a nie do kosciola. A prezydent na co sie obrazil? Sam juz nie wiem.

A kto dostal po dupie? Motocyklisci. Fajna, pielegnowana od lat idea sie rozpadla. Bo do Gietrzwalu nikt jezdzic nie bedzie, do Czestochowy po ostatnich wybrykach kleru (zeszloroczne kazania, tegoroczna msza ) tez pojedzie mniej osob. Leb obu imprezom ukrecony. A,ze idea przez lata ewoluowala,z bardzo duchowego spotkania grupki motocylistow w event gdzie kazdy kto chcial znalazl cos dla siebie.. No coz...

Odnosze wrazenie (i jest mi bardzio z tego powodu przykro), ze na ksieza na Jasnej Gorze jednak nie msyla do konca trzezwo...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
Ryteu napisał(a):
To może zamiast narzekać na obu "prezesów" samemu coś zrobić? A nie grzać dupsko w ciepłym fotelu i oglądać TV!!
Po pierwsze primo, to nie mam TV - wiem, że to dziwne, ale na serio - nie mam...
Po drugie primo, to mam w duszy religijno polityczne spędy, bo tam musi być kwas.
A po trzecie primo - to przez ostatni weekend do spóły z Tomkuchcikiem zrobiłem więcej niż Pan Węgrzyn z prezydentem Częstochowy do spóły w sprawie łączenia motocyklistów - było mega fajnie, bez sprzeczek na tle religijnym, politycznym, ba nawet na tle seksualnym, kiedy Kuba z uśmiechem na gębie krzyczał "mam Was pedały..." :D
Także spokojna Twoja rozczochrana - działamy, jeno nie robimy tego przed kamerami TV czy mikrofonami radiowców...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:48 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Jaqb z Kaszub napisał(a):
A po trzecie primo - to przez ostatni weekend do spóły z Tomkuchcikiem zrobiłem więcej niż...


A można wiedzieć czym się zajmujesz??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Slabo forum sledzisz chyba, co? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
newbie007 napisał(a):
Slabo forum sledzisz chyba, co? ;)


No ostatnio w związku z studiami ogólnie osamotniałem :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Proponuję przenieść wątek do działu Humor. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 11:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Ryteu napisał(a):
newbie007 napisał(a):
Slabo forum sledzisz chyba, co? ;)


No ostatnio w związku z studiami ogólnie osamotniałem :cry:



To zobacz ostatnie posty Jaqba i Ci sie powinno rozjasnic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
marekm napisał(a):
Proponuję przenieść wątek do działu Humor. :mrgreen:
Trzeba by spuentować jakimś dowcipem w temacie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:28 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
jendrekGS napisał(a):
Frekwencje w Częstochowie można zobaczyć w filmikach na YT. Oceniana jest przez media na 3/5tys.
Można wiec domniemywać że 30tys. tych którzy byli w ubiegłym roku albo przestraszył deszcz, albo po usłyszeniu informacji że organizator IX Zlot Gwieździsty jest zmuszony przenieść do Gietrzwałdu i mszy na błoniach nie będzie, zostało w domu lub pojechało gdzie indziej. Niekoniecznie do Gietrzwałdu gdzie mieli daleko.
Organizatorzy zastępczej imprezy za wszelką cenę próbowali zwabić ludzi na przygotowane już stoiska, koncerty, bazary, posuwając się do kłamstw że msza na błonach będzie jeśli będzie frekwencja. Tak miał rzekomo im powiedzieć Ojciec Paulin, co było kompletną bzdurą.
Zwłaszcza że Częstochowscy radni właśnie zlikwidowali trwającą 9 lat prohibicję? Do tej pory był zakaz sprzedaży alkoholu wokół klasztoru.
Teraz na ulicach bezpośrednio przylegających do klasztoru można kupić alkohol. A na zlocie piwo sprzedawano niemal zaraz pod murami!!!!!!!!!
IX Zlot Gwieździsty który tego nie poparł był zmuszony przenieść się w inne miejsce nie chcąc przeszkadzać Panu Matyjaszczykowi w jego wizji imprezy. Ci którzy wydali te zezwolenia na alkohol podczas podszywania się pod IX Zlot G. sprzedawali go i chcieli to robić podczas mszy!!!!!!!!
Kiedy kłamstwo z mszą wyszło na jaw rozjuszony tłumek zaczął robić bydło po Jasną Górą co widac na wielu filmach i żądać mszy.
Ci którzy dali się nabrać nie wiedzieć czemu, zamiast tych którzy ich tam zaprosili przeklinali Wiktora Węgrzyna i Ojców Paulinów. Pojawiło się w sieci kilka filmów z obelgami a nawet groźbami które potem w szybkim tempie zaczęły znikać. Podejrzewać można że Ci nieświadomi którzy dali się nabrać na imprezę Prezydenta Cz-y po przyjeździe i sprawdzeniu informacji kto zrobił Ich w bambuko przemyśleli to i pousuwali swoje filmy.
Nie wiem jaka była frekwencja na bazarach i koncertach ale mam wrażenie że tak nabrać ludzi można tylko raz. Mam nadzieje że władze Cz-y wyciągną z tego wnioski na następne lata.


Jędrek w Twojej wypowiedzi oraz w wypowiedziach innych osób popierających działania Pana Węgrzyna zwracacie mocno uwagę na aspekty komercji, koncertów, alkoholu itd. Itp.

W dzisiejszych czasach to jest norma. Nie wierze w to, że jedynym wyjściem było przeniesienie zlotu. Tylko tu jest słowo klucz. Trzeba umieć iść na KOMPROMIS!!!!
A to chyba jest wielką ujmą dla niektórych.
Co Pan Węgrzyn ma do jakiś straganów, pubów i innych???!!!
Przecież to motocykliści sami wybierają czy wolą iść na msze czy do pubu!
Czemu traktuje się ich jak idiotów?
Czy w związku z tym, że byli tez tacy motocykliści w latach ubiegłych, którzy wizytę na Zlocie Gwieździstym zakończyli w Mc Donaldzie w Częstochowie to trzeba zamknąć na ten czas Mc Donald???!!! To jest wolny wybór motocyklistów a nie Pan Węgrzyna.

A jak się ma te obrzydzenie do rozrywki i alkoholu do Rajdu Katyńskiego? Jakoś nie zaobserwowałem żeby panowała tam abstynencja. Wtedy nikt nie martwi się o bezpieczeństwo uczestników, którzy nawet wpłacili jak to się sprytnie mawia „składkę na wspólne wydatki” w postaci kilkuset złotych by uczestniczyć w RK. Czyli co na RK będą jeździć tylko abstynenci uprawiający ascezę?!

Chyba gubicie się sami w swoich wartościach, które modyfikowane są w zależności od tego jak wiatr zawieje i w zależności co w danym momencie jest wygodne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pieknie napisane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
michalbtl napisał(a):
zwracacie mocno uwagę na aspekty komercji, koncertów, alkoholu itd. Itp.
W dzisiejszych czasach to jest norma.
dlatego ja powtarzam, ze lepiej być znanym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 1:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 10:13 pm
Posty: 316
Lokalizacja: Podkarpacie
Skończyłem czytać cały wątek. Byłem w Częstochowie kilka lat temu, było wtedy 2 tyś motocykli. Ten wyjazd był jak pielgrzymka, przygotowania,maskotki, nastawienie, spotykane po drodze pojedyncze motory, im blizej tym większe grupy, dojazd go Górki Przeprosnej, "procesja" do Klasztoru, Msza św, kazanie ks Peszkowskiego, droga powrotna.

Wyjątkowe przeżycie, emocje które pamiętam do dziś. Taką zapamiętam Częstochowę. Taka we mnie zostanie.


"...polactwo, czerwona hołota, kartofel , michnikowszczyzna i obcinanie głów..." a teraz tyle z tego zostało.

To forum - jedno z ostatnich publicznych miejsc gdzie różni (światopoglądowo) ludzie spierali sie jedynie nad wyższością jednej marki nad drugą. Jeśli sie nic nie zmieni to za chwilę przed przeczytaniem kolejnego posta najpierw będziemy przyglądać sie avatarowi - swój czy wróg.

dlaczego? bo politycy i ci w sutannach i cywile i urzędnicy magistratów, nawet tu wśród motocyklistów zapragnęli realizować swoje cele?

Proszę nie dajmy sie wciągać w szambo polityki, nie dajmy sie prowokować.

Zawsze możemy sie sami skrzyknąć i w któryś kwietniowy wekkend pojechać na Częstochowskie Błonia.... Nie potrzebujemy do tego politycznych mentorów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 1:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
marek_spectra napisał(a):
...Zawsze możemy sie sami skrzyknąć i w któryś kwietniowy wekkend pojechać na Częstochowskie Błonia.... Nie potrzebujemy do tego politycznych mentorów.



Ha!! I jednak się da!! Bez kasowania i blokowania forum doprowadzić do owocnej rozmowy... Aaauu!! :D Nie poddawać się, ten kraj ma jeszcze nadzieję :)

PS. Powiedzcie mi co to jest ten "kartofel", bo nie w temacie jestem. (chodzi o Komorowskiego??)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 1:14 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
Ryteu napisał(a):
marek_spectra napisał(a):
...Zawsze możemy sie sami skrzyknąć i w któryś kwietniowy wekkend pojechać na Częstochowskie Błonia.... Nie potrzebujemy do tego politycznych mentorów.



Ha!! I jednak się da!! Bez kasowania i blokowania forum doprowadzić do owocnej rozmowy... Aaauu!! :D Nie poddawać się, ten kraj ma jeszcze nadzieję :)


Jeżeli będzie taka inicjatywa to ja chętnie przyjadę na Jasną Góre. Dam znać znajomym. Oni też pewnie będą zainteresowani.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasna Góra 2012 - ZLOT PRZENIESIONY !!!
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 1:45 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 6:21 pm
Posty: 27
Ryteu napisał(a):
marek_spectra napisał(a):
...Zawsze możemy sie sami skrzyknąć i w któryś kwietniowy wekkend pojechać na Częstochowskie Błonia.... Nie potrzebujemy do tego politycznych mentorów.



Ha!! I jednak się da!! Bez kasowania i blokowania forum doprowadzić do owocnej rozmowy... Aaauu!! :D Nie poddawać się, ten kraj ma jeszcze nadzieję :)

PS. Powiedzcie mi co to jest ten "kartofel", bo nie w temacie jestem. (chodzi o Komorowskiego??)

Ryteu, zgadzam się z Tobą i popieram to co piszesz .
Ps: "kartofel" tak mówili na Śp. Lecha Kaczyńskiego jak żył. Obecny Bronisław Komorowski jest nazywany burakiem .
Michał to Ty . Byłeś na RK w 2009r.


Ostatnio edytowano Śr kwi 18, 2012 1:48 pm przez daro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 11   [ Posty: 161 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL