Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:25 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 4:54 pm 
Lato się skończyło, ale jesień, chcąc zrekompensować nieco wpadkę Pani Wiosny, nadzwyczaj w tym roku łaskawa.
Przeto grabiąc łapczywie każdy promień słońca, które to u mnie osobliwie produkuje tabuny endorfin, sprawiłem sobie prezent w postaci szybkiego wyjazdu w Góry Sowie.

[url]http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
206961340093055280837.0004afae66c1525dcd0d5[/url]
Niezrażony brakiem zainteresowania ze strony advriderowej braci,

http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=18&t=9638&hilit=g%C3%B3ry+sowie

wyruszyłem z Olsztyna (jurajskiego) w poniedziałek 24 października, będąc żegnanym kwaśną miną mojej lepszej połowy.

Aura nie była widać zadowolona z mego pomysłu, bo nie szczędziła mi niskiej temperatury i wilgoci. W Świdnicy byłem trochę zrezygnowany, ale nie od dziś prowadzi mnie przez życie zdanie usłyszane od mojego przyjaciela i adv forowicza Dominika: "twardym trza być, nie miętkim!"

I pojechałem dalej. Łatwo nie było. Kiedy pytałem o zaporę w Lubachowie, autochtoni robili takie miny jakbym odzywał się w języku wikingów albo pytał o tajno-wojskowe budowle strategiczne.

W końcu się jakoś udało. W oparach mgły i wilgoci zacząłem wspinać się pięknymi serpentynami na zaporę.

Na ostatnich stu metrach pogoda zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i oczom mym oto co się ukazało:
[ img ]
Sama zapora naprawdę robi wrażenie. Zbudowana bodajże w 1914 roku wygląda solidniej niż egipskie piramidy.

Widoki też piękne! No i słońce!! Endorfiny!!
[ img ]

[ img ]

Piękną krętą drogą dojechałem do restauracji Fregata, która zapewnia piękny widok na tamę, choć zdjęcia trzeba robić ze śmietnika.
Restauracja od strony drogi sprawia wrażenie, jakby się zaraz miała rozsypać...
[ img ]

Podążyłem dalej drogą o szerokości Daewoo Tico. Trochę się obawiałem o życie, gdyby nagle zza zakrętu wychynął wesoły Kamaz, ale, jak się później okazało, ruch na drogach w tych okolicach był jak w andrzejki wieczorem.

Fantastyczna droga z asfaltem pamiętającym miejscami tow. Wiesława kluczyła między pagórkami mając nadzieję na zgubienie mnie w okolicy, ale nie ze mną takie gierki. Mój Boloński Duce nie da się zwieść byle serpentynie.

Glinno. Nieco zakurzona miejscowość, która... Przez chwilę zastanawiałem się czy nie rozgrywany jest tu akurat finał mistrzostw świata w piłce kopanej. Żywej duszy... Ale osada, że mucha nie siada.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

Za kościołem drogą powiedzmy.. "asfaltową" dojechałem na małe wzniesienie, a tam takie widoki:
[ img ]

[ img ]

[ img ]

W ogóle dróżki, którymi śmigałem to miód od miodu słodszy. Nie dysponuję, ku obrzydzeniu niektórych sumiastych forowiczów, błotolubnym crossem, więc korzystałem wyłącznie z dróg, z grubsza choćby, asfaltowanych. Mój Duce był mi wdzięczny, a drogi - wierzcie - oferują nieprawdopodobne widoki.

Minąwszy Walim, pognałem wzdłuż rzeczki do Rzeczki. Po drodze można zwiedzić podziemne fabryki w Walimiu. Nie byłem, bo czas naglił, ale z pewnością tam wrócę.

W Rzeczce szukałem drogi na Sierpnicę tak długo, aż lokalsi chwycili za widły. To była naprawdę skuteczna motywacja i już po chwili znalazłem obwarowany kilkoma zakazami w tym zakazem wjazdu i znakiem "ślepa ulica" wjazd przed hotelem korona. Droga wprawdzie asfaltowa, ale jej szerokość, stromość i lokalizacja przywiodła mi na myśl słynną drogę The North Yunga.

Jak się okazało droga ślepa nie była, a i że ja też nie, mogłem podziwiać piękną panoramę gór z widokiem na Wielką Sowę.

[ img ]
Hmmm. Musicie mi z tą panoramą wierzyć na słowo, bo zdjęcia to jedna z tych rzeczy, o której nie mam pojęcia...

Będąc w Sierpnicy, zahaczyłem o Osówkę, czyli podziemne miasto. A raczej o parking, bo zgodnie z doktryną pośpiechu, nie zwiedzałem.
W mojej głowie mózgojady przeprowadzały prawdopodobnie próby atomowe, bo z bólu (hmmm, może teraz należałoby pisać "bulu" :-/) gadałem do Duce.

Byłem na dodatek głodny jak cholera ale poniedziałek to nie jest dobry dzień dla miłośników gastronomii. Miła Pani w spożywczym wysłała mnie do oberży PRL w Jedlinie Zdrój, która nie dość, że otwarta, to jeszcze dobrze zjeść dała.

[ img ]

Tu gorące podziękowania dla p. Weroniki i jej Mamy. Taka kuchnia z taką obsługą...
[ img ]

Przez Olszyniec, Podlesie i Niedźwiedzicę przepiękną taką trochę alpejską drogą dotarłem do Zagórza Śląskiego, gdzie winienem zwiedzić przpiękny pono zamek Grodno, i okrasić zdjęciami jego niniejszą relację.
Ale że zgodnie z założeniem nie zwiedzałem nic, aparat przepił całą baterię i w baku pająk uwił sporą pajęczynę, pośmigałem dalej do Lubachowa, gdzie wyskoczyłem po drugiej stronie zapory.

Wyprawa super. W naszym kraju naprawdę jest gdzie pojechać. Widoki zapierają dech, a i techniki można poćwiczyć.
Jeśli miałbym na tę wyprawę dwa albo nawet trzy dni, miałbym co robić. Arivederci!


Ostatnio edytowano N lis 27, 2011 1:27 pm przez marian_golonka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: N lis 27, 2011 11:22 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 03, 2010 4:09 am
Posty: 60
Lokalizacja: Brisbane (Australia) Ciechocinek
Orginalny pomysl na prezent.Fajna wycieczka i foty.[ img ]
Pozdro [ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: N lis 27, 2011 11:50 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
Fajna relacja, dzięki Miariano za ścieżki!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Toz to kilka km ode mnie :D gdybym zauwazyl ten temat wczesniej to pojechalbym z toba :D Zagorze mam pod nosem ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 10:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
Góry Sowie to według mnie najbardziej klimatyczne polskie miejsce- piękne krajobrazowo, tajemnicze i jeszcze "niewyeksploatowane" turystycznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Pn mar 19, 2012 7:44 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 23, 2008 12:20 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Kurcze.. w glinnie i w michałkowej (wioska obok) to się weekendami wychowywałem... pierwszy motorower, wsk, mztka... i całe prawie dzieciństwo. Rodzice budowali domek a ja zgłębiałem zakątki po drogach każdej możliwej maści. Do dzisiaj bywam tam kilka razy w miesiącu... i ciągle odkrywam nowe ciekawe miejsca. Tam jest jeszcze mnóstwo pięknych dróg i widoków do polecenia :)

Gdyby ktoś miał ochotę poznać lepiej tę okolicę to zapraszam, mam skromne możliwości noclegowe w Michałkowej wlaśnie, grilla etc :D, i możemy w jakiś weekendzik objeździć to i owo.

Jeśli chodzi o Fregatę to może z zewnątrz widok nie zachwyca ale polecam zajrzeć do środka i skorzystać z gastronomii :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Pn mar 19, 2012 7:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Chetnie sie przylacze na jakies smiganko ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Wt mar 20, 2012 12:38 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
Panowie, też uważam te tereny za mega zjawiskowe. Chętnie przyłącze się wkrótce do jakiejś 1-2 dniowej pojeżdżawki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Wt mar 20, 2012 3:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 11:20 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Też polecam wszystkim Góry Sowie... śmigam tam często. Bardzo malownicze strony i za każdym razem odkrywam coś nowego. Z Wrocławia to rzut beretem, a zupełnie inne krajobrazy. Fajnie jest też zahaczyć o Czechy... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 10:05 am 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 23, 2008 12:20 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Pozwolę sobie wkleić kilka fotek z mojego zeszłoweekendowego wypadu w okoliczne okolice :P

[ img ]
Skrót z Michałkowej do Glinna

[ img ]
Widok na Śnieżkę z okolic Przełęczy Walimskiej

[ img ]

[ img ]
Widok w kierunku Wałbrzycha. Skrót z Rybnicy Leśnej do Sokołowska.

[ img ]
Przed nami Stożek (taka góra :P)

[ img ]
Mycie sprzęta w Unisławiu Śląskim

[ img ]
Zjazd do Chełmska Śląskiego... piękne widoczki :)

[ img ]
I takie tam skróty skróciki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Pt lip 13, 2012 11:52 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 10:01 am
Posty: 43
Lokalizacja: z południa
Moje strony - przyjeżdzajcie...pokażę piękne zakątki, oprowadzę po ciekawych miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Pt lip 26, 2013 9:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 7:37 pm
Posty: 291
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
może chętni na wyjazd?

trasa do ustalenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 10:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
osso napisał(a):
może chętni na wyjazd?

trasa do ustalenia


Noo pomysł ciekawy, właśnie planuję jakiś górski kierunek na 10-11-12.08 może jeszcze jeden dzień dłużej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 12:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 07, 2009 6:26 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Poznań
kuba_astr napisał(a):
osso napisał(a):
może chętni na wyjazd?

trasa do ustalenia


Noo pomysł ciekawy, właśnie planuję jakiś górski kierunek na 10-11-12.08 może jeszcze jeden dzień dłużej...


Kuba, wpadaj tutaj, jest impreza w Walimiu, my jedziemy lawetą na miejsce, będzie z 30 luda!!!
Bierz Marcina, jeszcze ze 3-4 miejsca są!

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=13449

w tym postach konkrety:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=13449&start=80#p223118

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=13449&start=100#p223782


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Góry Sowie na imieniny.
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 12:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
dobra jedzim :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL