Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:41 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 9:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
A nasz rodzimy K2 AKRA podejrzanie mocno zalatuje mi benzyną ekstrakcyjną :lol: Nie ma tam jakiegoś składu na opakowaniu? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 10:56 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
To jest środek do mycia silników na bazie wodorotlenków, wszystko rozpuszczalne w wodzie. Gdzie Ty tam masz benzynę ?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 10:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
lewar131 napisał(a):
Z płynami do naczyń też trzeba uważać, bo klej lubią rozpuszczać...
mowa ;) K&N w TIPsach pisze, ze nawet olej silnikowy (powaznie !!! :)) tez niszczy filtr, a dokladnie jego uszczelki; TYLKO specyfiki firm ktore robia filtry - fitrow nie niszcza ;) ;) ;) nie dajmy sie zwariowac (no nie do konca ;))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 11:00 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
Powiem tak: z doświadczenia - płyn do mycia naczyń spowodował U MNIE W XT 600 rozpuszczenie się kleju łączącego gąbki w filtrze. Marki płynu nie pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 11:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
lewar131 napisał(a):
Powiem tak: z doświadczenia - płyn do mycia naczyń spowodował U MNIE W XT 600 rozpuszczenie się kleju łączącego gąbki w filtrze. Marki płynu nie pamiętam.
nie smiem zarzucac, ze to nie prawda; widocznie moze sie zdarzyc, tak jak Krzemieniowi, ktoremu tez cos sie z fitrem stalo, jak wytaplal go w gasolinie; szczerze ja zawsze z braku laku lalem na filtr benzyne ekstrakcyjna, wytarmosilem z brudu chwile, potem poprawilem ludwikiem jesli trzeba bylo i zrobione; samo pranie to doslownie chwila, przynajmniej u mnie, nigdy nie czyscilem fitra do stanu sklepowego, wiec i czasu nie bylo, by cos tam mialo sie rozpuszcac i niszczyc; potem suszenie, namaczanie i dzida;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 12:23 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja swój filtr czyszczę rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym. Podobno to to samo co benzyna ekstrakcyjna tylko cena nie zawiera akcyzy na paliwo, więc jest trochę tańszy niż benzyna. Po rozpuszczalniku jest druga faza mycia w wodzie z ludwikiem, potem suszenie, a potem nasączanie. Na razie wszystko działa, nic się nie sypie, nie odkleja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 7:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
To czy dziala czy nie dziala nie determinuje przez fakt ze ci sinik pali. moze sie okazac podczas nadchodzacego remontu ze jednak troche bardziej sie zmeczyl niz powinien wlasnie przez takie zabawy. Wiadomo ze producenci chca abymsy kupowali od nich wszystko. Nie mozna sie takze dac zwariowac. Ja jednak staram sie ostroznie do tego podchodzic - latwo w ten sposob zmeczyc szybciej komponenty silnika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: So mar 03, 2012 8:10 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
ony napisał(a):
Jako, że autor pytał o XTZ to do 3aj filtr powietrza kosztuje circa 60 PLN, czy warto bawić się w czyszczenie ?
Ja osobiście wolę kupić nowy, nasączyć w oleju i mieć z bańki, a nie martwić się czy przypadkiem benzyna nie zmydliła mi struktury filtra :wink:

4'39 :lol:


To samo powinienem był robić w RO, najlepiej dzień w dzień, bo cały czas jechałem w pyle - już drugiego dnia szutrowania jeździło się jak na ssaniu, powyżej 1000m silnik przygasał na jałowych i palił o wiele za dużo :| Pierwszy dzień w PL chciałem przed serwisem jechać na myjkę - odpalam, a tu JEBUT!, jeszcze małe kaszlnięcie i dymek z airboxa :lol: To był chyba powrót płonienia, zupełnie jakbym jeździł na źle ustawionej instalce LPG :lol: Filtr po wyciągnięciu jak niżej, wewnątrz nadpalony :shock:
[ img ]
Na "Szarpaninę" biorę spray. Pytanie tylko w czym faktycznie prać. W KLE używałem zwykłego proszku. W XT też raz użyłem i się absolutnie nic nie stało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 6:56 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
ony napisał(a):
Jako, że autor pytał o XTZ to do 3aj filtr powietrza kosztuje circa 60 PLN, czy warto bawić się w czyszczenie ?
Ja osobiście wolę kupić nowy, nasączyć w oleju i mieć z bańki, a nie martwić się czy przypadkiem benzyna nie zmydliła mi struktury filtra :wink:


takich dziwactw dawno nie czytałem, filtr gąbkowy jest po to aby właśnie nie kupować nowego co jazdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 8:09 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
apex napisał(a):
ony napisał(a):
Jako, że autor pytał o XTZ to do 3aj filtr powietrza kosztuje circa 60 PLN, czy warto bawić się w czyszczenie ?
Ja osobiście wolę kupić nowy, nasączyć w oleju i mieć z bańki, a nie martwić się czy przypadkiem benzyna nie zmydliła mi struktury filtra :wink:


takich dziwactw dawno nie czytałem, filtr gąbkowy jest po to aby właśnie nie kupować nowego co jazdę...


Co innego jazda po pustyni co innego okresowa wymiana filtra.

Dalej uważam, że przy jeździe w polskich warunkach, przy niskim zapyleniu i okresowych wymiana lepiej kupić nowy niż prać stary.
Przy lataniu po fesz-feszu i konieczności codziennej weryfikacji stanu filtra można sobie pozwolić na umycie przy czym i tak trzeba mieć na podmianę nówkę sztukę.

Tak to widzę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 8:42 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
wystarczy zwykły wypad na piaskownie i filtr jest czarny. A tak na prawdę zdemontowanie gąbki plus wyczyszczenie wysuszenie, nasączenie i montaż to zajmuje mi max 30min - wiec dramatu nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 9:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
Krzemien napisał(a):
Z tą benzyna trzeba uwazac, mi sie twinair rozpuscil tzn porozstapiala sie troche gabka.
umyłem w benzynie i tak się właśnie stało... Ale nie wiem czy od benzyny, czy od starości samego filtra, także nie rzucam wyroku... Filtr już zamówiłem nowy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 10:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Zawsze myję w benzin i nic się nie dzieje - nalać podusić wypłukać kontakt jakieś 20 30 sekund ma gąbka z benzinem.
Dalej oleum i dzida.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 11:00 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt paź 20, 2009 6:38 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Pustkowo Zachodniopomorskie
Ja zawsze myje tylko ludwikiem i ciepłą wodą, potem susze szuszarką, ( bo mi sie zawsze spieszy :twisted: ) psikam sprejem do filtrów Castrola i DZIDA.
Wydaje mi sie że mycie w bęzynie skraca żywot filtra i szybciej zacznie sie kruszyć rozklejac i będzie do wymiany, tak samo stosowanie zwykłego oleju do nasączania, Jak wiadomo ropopochodne produkty niszczą gume.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Filtr powietrza - jak o niego dbać?
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 11:33 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Mycie filtra w benzynie skraca jego żywot ale bez przesady. Mój wytrzymał rok czasu mycia w benzynie z częstotliwością 2 x na tyg. więc dramatu niema jak się wymieni gąbkę za ok 50 zeta raz na rok.
Kiedyś myłem w ciepłej wodzie i ludwiku ale efekt mnie nie zadowalał, benzyna jest zdecydowanie lepsza i szybsza w działaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL