Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 1:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
AdvHP2rider napisał(a):
proszę Was potraktujcie mojego posta jako sędziowsko przyznany remis i nie wracajcie do tematu ;)


Sędzia kalosz :mrgreen: :wink: Jestem za.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 2:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
dudopl napisał(a):
To fakt, trochę popłynąłem, ale nikogo nie starałem się obrazić. W przeciwieństwie do...
(...)
Dla Sambora wielkie dzięki za naukę pisowni "niepotrzebnie" :wink:

Ty albo nie chcesz zrozumieć o co mi chodzi, albo nie potrafisz. Trudno.
(...)
A obronić takie warsztaty można w sposób merytoryczny, a nie próbując obrażać potencjalnych uczestników. Np: Owszem umiesz zmienić ogumienie motocykla, ale my znamy kilka fajnych patentów jak zrobić to szybciej, łatwiej i żeby się nie namęczyć z wkładaniem wentylka. Ty niestety wybrałeś inną drogę.


Zapewniam, że jakbym się starał na pewno poczułbyś się obrażony. Na co dzień zajmuję się zawodowo słowem, nie mam kłopotów ze zrozumieniem tego co ludzie piszą, jeśli wiedzą po co to robią i znają znaczenia słów. Zadałem Ci pytanie na które nie odpowiedziałeś: uważasz kolegów, którzy chcą z tego skorzystać za kretynów? Czy też może Szparaga i mnie za naciągaczy? Gdybyś odpowiedział na pewno łatwiej byłoby mi zrozumieć Twoje intencje.
Gdybyś odniósł się do programu merytorycznie otrzymałbyś merytoryczną odpowiedź. Wystarczyłoby zapytać: Czego dowiem się z Waszych warsztatów poza umiejętnościami, które każdy może sobie znaleźć na youtube? Ale Ty zaatakowałeś ideę szkoleń nie interesując się wcale tym jakie PRAKTYCZNE umiejętności ludzie z nich wynoszą. Zapewniam, że znam kilka patentów z wentylkiem i nie męczę się z jego wkładaniem. Ludzie, którzy byli na szkoleniu również je znają. Chętnie Ci pokażę na wiosnę przed Returnem jak będziesz zmieniał koło. I dam dwa zdjęcia do oceny.

Nie chcę nikogo atakować, to Ty pojechałeś po idei szkoleń. Moim zdaniem niefajnie. Dlatego odpowiedziałem w niefajny sposób. Takimi opiniami zacznę się jednak przejmować, gdy ludzie wypełniający anonimową ankietę po szkoleniu napiszą, że niczego się nie nauczyli i czują się oszukani.

Tomek, nie trzeba sędziów i werdyktów. Przedstawiliśmy swoje argumenty i każdy wyrobi sobie zdanie na ten temat. Dodam, że nie jest moim zamiarem podbijanie tematu i robienie show na forum. A Dudopl nie działa w porozumieniu ze mną i nie ma prowizji ;)

PS. Boli mnie noga, problemy z łąkotką. Dacie jakiś link na youtube jak to naprawić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 2:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 1:21 am
Posty: 109
Lokalizacja: Bydgoszcz
Sambor a czy poza planowanym terminem szkolenia planujecie jeszcze jakieś w grudniu, bo niestety termin 10 - 11.12 mi bardzo nie pasi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 2:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
W grudniu święta idą, jajka trzeba malować... Może więc pomyślimy nad weekendem przedświątecznym żebyście mieli wymówkę w domach :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 6:21 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
sambor1965 napisał(a):
W grudniu święta idą, jajka trzeba malować... :lol:


patrzcie jak to ciekawie ludzie się do świąt przygotowują :lol: :mrgreen:

idea szkoleń bardzo mi się podoba,idzie ten kto chce,kto nie chce, nie musi tego egzaltować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 6:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
AdvHP2rider napisał(a):
opinie mam różną, na co w wielu przypadkach sobie zasłużyłem,


Tomek..brzmi jak przemiana.... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 12:48 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
czlowiek cale zycie sie uczy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 7:20 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 1:21 am
Posty: 109
Lokalizacja: Bydgoszcz
No i nowa propozycja szkolenia brzmi lepiej. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 10:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Zostały dwa wolne miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Cz lis 24, 2011 12:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
ex1 napisał(a):
AdvHP2rider napisał(a):
opinie mam różną, na co w wielu przypadkach sobie zasłużyłem,


Tomek..brzmi jak przemiana.... :)



Tak, tak....też to zauważyłem. Oby to nie była przemiana jak u kaczki:):):)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne II termin
PostNapisane: Pt lis 25, 2011 8:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Nie ma już miejsc na szkolenie w pierwszym terminie.
W związku z zainteresowaniem i niemożnością kilku kolegów z powodów łódzkich po rozmowie ze Szparagiem zdecydowaliśmy się uruchomić kolejny termin. Warszawskie szkolenie nr 2 odbędzie się 17-18 grudnia. Miejsce, ceny, program ten sam. Info w pierwszym poście. Ilość miejsc oczywiście ograniczona. Zapraszamy
Kontakt: salon@stajniamotocyklowa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: So lis 26, 2011 11:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 24, 2010 2:52 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze ponieważ miałem możliwość być uczestnikiem pierwszego szkolenia w Stajni koło Legnicy. Być może opinia uczestnika tego przedsięwzięcia, rozwieje wątpliwości i nieporozumienia.

Zacznę od kasy gdyż to okazało się punktem zapalnym tej dyskusji.
Każdy z nas mógł osobiście i w praktyce spróbować obsługi lub naprawy i przy okazji coś zepsuć.
Po wykładzie pozwalano nam najpierw spróbować metodą własną (YouTube) i dopiero jak zabrnęliśmy w ślepy zaułek i coś spieprzyliśmy podpowiadano nam: gdzie był błąd, lub jak można łatwiej albo szybciej.
Efektem naszych błędów (później skorygowanych) i napraw w technologii Rejli :lol: były trzy przebite dętki, zniszczony kosz sprzęgłowy, pocięta instalacja elektryczna i trzy rozbebeszone maszyny, które ktoś musi później doprowadzić do ładu. Nie chciał bym raczej mieć swojego motonga w tym stanie, gdybym się na nim sam szkolił :lol:
To są również koszty które ponieśli organizatorzy. Koszty, których liczy się czytając program szkolenia.

Teraz o samym szkoleniu
Jak dla mnie szkolenie było pełne i kompleksowe. Każdy mógł sam zmierzyć się ze zdobytą wiedzą i choćby wymienić samodzielnie oponę, łożysko, klocki czy ratować umierające sprzęgło.
Część mechaniczna obejmował m.in. przygotowanie moto do podróży, Co zabrać - (części, narzędzia), jak poradzić sobie z typowymi problemami w drodze - naprawy również technologią Rejli.
Objechaliśmy praktycznie wszystkie tematy:
koła i układ napędowy
układ hamulcowy
Instalacja elektryczna
Instalacja zasilania - paliwowa
Sprzęgło
Nie sposób wymienić wszystkich przerabianych kwestii

Każdy mógł osobiście wszystkiego spróbować. (wymienić oponę, zalepić dętkę, nauczyć się czytać schemat elektryki i odnieść to na żywo do motocykla). Rozbroiliśmy szparagowi trzy motocykle.

Najwięcej uciechy było jak każdy po kolei próbował zapalić moto na pych po zapiaszczonej kostce brukowej. Polecam taki trening każdemu. W trasie może być to bardzo przydatna umiejętność.
Gdybym sądził, że można się tego nauczyć z internetu to nie pojechał bym na to szkolenie.

Poza mechaniką przerobiliśmy mnóstwo praktycznych tematów związanych z podróżowaniem. Wykład prowadził Sambor. Którego dzięki szkoleniu miełem okazję poznać. (Z czego się bardzo cieszę).
Takie porady z ust naprawdę "rasowego" podróżnika są bezcenne i w pełni wiarygodne.
Teraz mógł bym wymienić poruszone tematy ale po co? To i tak nie odda nieczego a pełny tekst (którego nie mam) byłby plagiatem.

Poza zdobytą wiedzą, poznałem też bardzo fajnych ludzi i miło spędziłem czas, a to jest nie mniej ważne.

Polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 2:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
No to jesteśmy po warszawskim szkoleniu. Myślę, że kilku osobom otworzyły się nieco oczy i śmielej ruszą na wojaże nie bojąc się przygód z motorkami.
Na kolejny, prawdopodobnie ostatni warszawski termin szkolenia - 17-18 grudnia, zostały cztery wolne miejsca. Jeśli chcesz nauczyć się jak zmienić sprzęgło w 690 i jak ogarnąć elektrykę w swoim motocyklu, czego wymagać od swojego mechanika - zapraszamy. Namiary w pierwszym poście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 3:23 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 8:40 pm
Posty: 477
Lokalizacja: dolnyśląsk
Na ile jest możliwe zorganizowanie takiego szkolenia w formie wyjazdowej ? Intersuje mnie coś bliżej Wrocławia.
Cena i zakres szkolenia jak najbardziej pasuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 5:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
A będzie diagnostyka LC8 ?( wtrysk i pompa paliwa ) i jak zrobić filtr powietrza z materaca ? nasączać czy nie nasączać o to jest pytanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL