Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:23 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 3:42 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So sty 31, 2009 8:24 am
Posty: 14
Lokalizacja: łódź
ja założyłem sobie takie:
http://www.magazi-moto.com/initial.php
[ img ]
na gmolach zamocowałem,
podłączyłem przez osobny przekaźnik do oddzielnego przełącznika...
przeciwmgielne z wyraźna granicą światłą,
którą poniżej świateł mijania ustawiam...

szału nie ma, ale z drugiej strony widzę szerzej i lepiej :)
może jak znajdę chwile załaduje tam xenona ??

lampki trafiłem za 200 zł kmpl. na MBW w Łodzi...

a wygląda to jakoś tak:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 8:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Z xenonami jest ten problem, że muszą się nagrzać by świecić, temu też najlepiej działają jak świecą non-stop. Jakbym wymieniał całą lampę i od nowa montował światła to pewnie bym stawiał na xenony + LED, xenon na drogę i LED do off'u ale ponieważ szukam jedynie wsparcia dla oryginalnej lampy to całkiem poważnie zastanawiałem się nad LED. Problem w tym, że nie mogę znaleźć profilowanej lampy (takiej co nie oślepia tym z naprzeciwka) LED, dlatego też szukam prostej (i taniej) alternatywy. H7 wydaje się być najprostszą z dostępnych opcji. Daje całkiem dobre światło, a i kosztuje całkiem przyzwoicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 8:30 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:45 am
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
wittek napisał(a):
vpawel napisał(a):
Ja mam helle ff75 umiejscowioną pod główna lampą. Akurat mieści się między obudową a uchwytem do tzw wiciągania motocykla,który przymocowany jest do dolnej półki.Zamiast oryginalnej żarówki zamontowałem xenon i przetwornicę. Śweieci bardzo mocno.W dzień czasami kierowcy błyskają długimi. Mam też grzane manetki i przy pracy na biegu jałowym spadku napięcia na aku nie stwierdziłem.Leflektor jest dalekosiężny.Poprzednio miałem w tym miejscu micro de wersję przeciwmgłową ale ze względy na zbytnie rozproszenie światła przy palniku xenonowym zrezygnowałem z tego rozwiązania.

http://www.google.pl/search?q=hella+ff7 ... d=0CCoQsAQ

Ten leflektor jest lepszy. I pasuje wizualnie do tenerki.[/quote


Całkiem ciekawe....a może wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda w Tenerze, napisz jak to zamocowałeś dokładnie, no i napisz jak z podłączeniem przetwornicy - czy to proste jest czy raczej nie no i napisz też gdzie ją schowałeś - do czego przykręciłeś, czy zabezpieczyłeś jakoś przed wilgocią itd. Ja z powodów czysto finansowych raczej bliżej wiosny będę dodatkowe światło zakładał więc każda rada póki co jest cenna i godna rozważenia.





Palnik z przetwornicą dostajesz w komplecie. W moim przypadku jest to zestaw HID-a z allegro.
Pamiętac należy żeby palnik miał temperaturę barwową zbliżoną do światła słonecznego czyli 4300 k (kelwinów). Montaż nie nastręcza zbytnich trudności.Po prostu trzeba wpiąć się w główny przewód prądowy za stacyjką .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93c ... 7a0f3.html

Tak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 20, 2011 6:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Jak obiecałem tak i zrobiłem. Moje świecą tak


[ img ]


dodam tylko, że główne światło było zasłonięte i nie świeciło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 5:04 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Dziś zamontowałem taki zestaw:

tanie lampy z allegro - na prawdę solidna konstrukcja:
http://allegro.pl/halogeny-soczewkowe-p ... 55167.html


zestaw HID z taką przetwornicą, a właściwie dwiema:
http://allegro.pl/hid-przetwornica-h1-h ... 12719.html

z palnikami o temp. barwowej 5000k czyli dla oka są białe.

Lampy zamontowałem pod kierunkowskazami mniej więcej a przetwornice pod śruby od klapki zasłaniającej żarówki postojowe.
Żarówki postojowe wymieniłem na LED podobnie jak żarówkę oświetlenia tablicy - zyskałem około 15W a zestaw xenonowy pobiera 70W.

Lampy ustawiłem tak by zdecydowanie świeciły na boki - dla jadących z naprzeciwka są jednak wystarczająco widoczne - mam oczywiście możliwość regulacji - po podniesieniu świecą jak dalekosiężne.

Włącznik mam podświetlany - świeci gdy nie świecą lampy i gaśnie gdy świecą.
Wszystko podłączyłem samemu a jako że z elektryką i elektronika mam tyle wspólnego co nic to sam się dziwię że nic nie popaliłem :) W każdym razie spędziłem w garażu 3 godziny a fachowiec zrobi to myślę w max godzinę.

W wolnej chwili wszystko pofotografuję i wrzucę tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:48 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
porobiłem kilka zdjęć:

[ img ]


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

zdjęcia robiłem idiotcamerą więc dwa ostatnie są niestety nieostre ale akurat w tym przypadku nie o ostrość chodzi - w każdym razie reflektory świecą teraz tak 3 -5metrów przed motocykl na boki - motocykl stał od ściany jakieś 7-10 metrów - niestety - (dla tego przypadku, bo normalnie to się z tego cieszę:)) w garażu było oświetlenie marne bo marne ale było i nie dało się go wyłączyć. Oczywiście lampy mogę podnieść w terenie w każdej chwili wyżej - z takim ustawieniem jak teraz jeździłem i za dnia i po zmroku i nikogo nie oślepiałem chyba-nikt nie mrugał w każdym razie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 27, 2011 8:11 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 11:48 pm
Posty: 5
jamcio napisał(a):
Ryteu napisał(a):
A jak ustawiasz normalnie (czyli nie na 5 metrów) to ja to działa na jadących z naprzeciwka. Czy strumień światła jest profilowany tak by nie oślepiać innych czy zwyczajnie wali we wszystkie strony?? Pytam bo początkowo chciałem to zamontować tak by świeciło tylko ze światłami długimi motocykla ale teraz zastanawiam się na podłączeniem tego na stałe podobnie jak Ty. Tylko nie chcę gotować krwi innym użytkownikom drogi ;)

Jest kilka filmików w sieci jak to działa na 4x4 ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania :(



Zabij ....nie wiem. Ani lustra ani szkła nie są w żaden sposób "profilowane". Ja jeżdżę z nimi na stałe ale mam oddzielny wyłącznik. Powiem szczerze, że nie wiem nawet jak mam ustawić je "normalnie" ja nimi kręcę w zależności od potrzeb. Jak chcesz jakieś fotki albo kombinacje z ustawieniami to dawaj na pw. coby nie zaśmiecać Wittka tematu.


Ja wiem, często latałem z przodu i czasem błyśnie w lusterka na nierównościach, te 5 m przed moto to nie jest główny snop światła...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL