Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:32 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 4:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Ryteu napisał(a):
jamcio napisał(a):
...Latam na włączonych cały czas i jak na razie nie zauważam żadnych ujemnych skutków.


Masz H7 czy H3 bo z tego co wyczytałem H7 są sporo mocniejsze, nie oślepiasz innych? Mógłbyś podesłać kilka fotek lub chociaż się bardziej rozpisać jak to jest podłączone (mam myśli kabelkowe sprawy)??

Dzięki hey!



H7. Halogeny mam tak zamontowane, że mogę sobie je w dowolny sposób ustawiać (w zależności od potrzeby). Teraz mam tak ustawione, że punkt świecenia wychodzi około 5 metrów przed motocyklem. Jeżeli chodzi o oślepianie to nie zauważyłem, żeby mi ktoś specjalnie "blingał" z naprzeciwka. Natomiast na pewno jestem lepiej widoczny z tyłu bo puszki bardzo ładnie zjeżdżają. Co do podłączenia to u mnie jest coś na tą modłę [16:39:49] adam: https://docs.google.com/viewer?url=http ... gradus.pdf z tą tylko różnicą, że wyłącznik przy 3 jest podłączony pod coś z instalacji motocykla, żeby po wyłączeniu zapłonu lampki też gasły. Dla mnie przy podłączaniu pomagał taki jeden znajomy z Sulejówka (Adaś pozdrawiam :lol: )

i to cała moja wiedza w tym temacie
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 4:50 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 11:48 pm
Posty: 5
jamcio napisał(a):
Ryteu napisał(a):
jamcio napisał(a):
...Latam na włączonych cały czas i jak na razie nie zauważam żadnych ujemnych skutków.


Masz H7 czy H3 bo z tego co wyczytałem H7 są sporo mocniejsze, nie oślepiasz innych? Mógłbyś podesłać kilka fotek lub chociaż się bardziej rozpisać jak to jest podłączone (mam myśli kabelkowe sprawy)??

Dzięki hey!



H7. Halogeny mam tak zamontowane, że mogę sobie je w dowolny sposób ustawiać (w zależności od potrzeby). Teraz mam tak ustawione, że punkt świecenia wychodzi około 5 metrów przed motocyklem. Jeżeli chodzi o oślepianie to nie zauważyłem, żeby mi ktoś specjalnie "blingał" z naprzeciwka. Natomiast na pewno jestem lepiej widoczny z tyłu bo puszki bardzo ładnie zjeżdżają. Co do podłączenia to u mnie jest coś na tą modłę [16:39:49] adam: https://docs.google.com/viewer?url=http ... gradus.pdf z tą tylko różnicą, że wyłącznik przy 3 jest podłączony pod coś z instalacji motocykla, żeby po wyłączeniu zapłonu lampki też gasły. Dla mnie przy podłączaniu pomagał taki jeden znajomy z Sulejówka (Adaś pozdrawiam :lol: )

i to cała moja wiedza w tym temacie
pzdr


Nie pamiętam... :roll: w ogóle po tej operacji mało pamiętam :)
A wyłącznik (3) plus ma wzięty z instalacji z pktu gdzie napięcie pokazuje się po włączeniu stacyjki coby nie paliły się bez zapłonu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 8:42 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Znalazłem w sieci coś takiego:

http://allegro.pl/halogeny-soczewkowe-p ... 40640.html

i coś takiego:

http://allegro.pl/halogeny-przeciwmgiel ... 47045.html

i chyba któreś z nich zaryzykuję i kupię a do środka spróbuję włożyć zamiast żarówek H3 coś takiego:
http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-h3-m ... 46357.html

raczej z żółtą barwą światła choć tego jeszcze nie wiem:) - muszę tylko dobrze pooglądać owiewki z przodu by zobaczyć gdzie ukryć i zamocować przetwornice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 9:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
jamcio napisał(a):
...Teraz mam tak ustawione, że punkt świecenia wychodzi około 5 metrów przed motocyklem...


5 metrów...?? To chyba mija się z przeznaczeniem "dalekosiężnych" lamp??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 9:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Ryteu napisał(a):
jamcio napisał(a):
...Teraz mam tak ustawione, że punkt świecenia wychodzi około 5 metrów przed motocyklem...


5 metrów...?? To chyba mija się z przeznaczeniem "dalekosiężnych" lamp??


W moim poprzednim poście napisałem, że mam halogeny zamocowane tak, że je łatwo mogę regulować. W 99% latam gdy jest widno i po asfaltach, więc dla mnie one mają bardziej znaczenie aby być bardziej widocznym a nie oślepiającym i naprawdę zdają egzamin. Zresztą z takim zamiarem je kupowałem. Jak na bałkanach trzeba było w tunelach doświetlić drogę chwila postoju i krótka regulacja wystarczyły do poprawienia widoczności drogi. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 10:37 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
A jak ustawiasz normalnie (czyli nie na 5 metrów) to ja to działa na jadących z naprzeciwka. Czy strumień światła jest profilowany tak by nie oślepiać innych czy zwyczajnie wali we wszystkie strony?? Pytam bo początkowo chciałem to zamontować tak by świeciło tylko ze światłami długimi motocykla ale teraz zastanawiam się na podłączeniem tego na stałe podobnie jak Ty. Tylko nie chcę gotować krwi innym użytkownikom drogi ;)

Jest kilka filmików w sieci jak to działa na 4x4 ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 10:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Ryteu napisał(a):
A jak ustawiasz normalnie (czyli nie na 5 metrów) to ja to działa na jadących z naprzeciwka. Czy strumień światła jest profilowany tak by nie oślepiać innych czy zwyczajnie wali we wszystkie strony?? Pytam bo początkowo chciałem to zamontować tak by świeciło tylko ze światłami długimi motocykla ale teraz zastanawiam się na podłączeniem tego na stałe podobnie jak Ty. Tylko nie chcę gotować krwi innym użytkownikom drogi ;)

Jest kilka filmików w sieci jak to działa na 4x4 ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania :(



Zabij ....nie wiem. Ani lustra ani szkła nie są w żaden sposób "profilowane". Ja jeżdżę z nimi na stałe ale mam oddzielny wyłącznik. Powiem szczerze, że nie wiem nawet jak mam ustawić je "normalnie" ja nimi kręcę w zależności od potrzeb. Jak chcesz jakieś fotki albo kombinacje z ustawieniami to dawaj na pw. coby nie zaśmiecać Wittka tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 11:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Chodzi mi o to czy jak staniesz przed ścianą to światło z Hella świeci po całej ścianie od dołu do góry czy masz widoczną granicę pomiędzy oświetloną częścią na dole , a ciemną na górze (może być odwrotnie jak masz lampę do góry nogami, czasami się tak montuje do off). Z pewnością wiesz o czym mówię, każde auto tak ma i z pewnością już się z tym spotkałeś ;)
Coś w tym stylu...
[ img ]

Pisząc o normalnym ustawieniu... mam na myśli tak by świeciły daleko do przodu a nie tylko na 5 metrów ;) w końcu to są lampy "dalekosiężne" więc świecenie daleko uważam za ich normalne zadanie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: N lis 13, 2011 11:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Ryteu napisał(a):
Chodzi mi o to czy jak staniesz przed ścianą to światło z Hella świeci po całej ścianie od dołu do góry czy masz widoczną granicę pomiędzy oświetloną częścią na dole , a ciemną na górze (może być odwrotnie jak masz lampę do góry nogami, czasami się tak montuje do off). Z pewnością wiesz o czym mówię, każde auto tak ma i z pewnością już się z tym spotkałeś ;)
Coś w tym stylu...
[ img ]

Pisząc o normalnym ustawieniu... mam na myśli tak by świeciły daleko do przodu a nie tylko na 5 metrów ;) w końcu to są lampy "dalekosiężne" więc świecenie daleko uważam za ich normalne zadanie ;)


w wolnej chwili zrobię testy i fotki i wkleję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 9:45 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
jamcio napisał(a):
Ryteu napisał(a):
Chodzi mi o to czy jak staniesz przed ścianą to światło z Hella świeci po całej ścianie od dołu do góry czy masz widoczną granicę pomiędzy oświetloną częścią na dole , a ciemną na górze (może być odwrotnie jak masz lampę do góry nogami, czasami się tak montuje do off). Z pewnością wiesz o czym mówię, każde auto tak ma i z pewnością już się z tym spotkałeś ;)
Coś w tym stylu...
[ img ]

Pisząc o normalnym ustawieniu... mam na myśli tak by świeciły daleko do przodu a nie tylko na 5 metrów ;) w końcu to są lampy "dalekosiężne" więc świecenie daleko uważam za ich normalne zadanie ;)


w wolnej chwili zrobię testy i fotki i wkleję.



Fotki proszę wklejać tutaj :)
To nie jest żadne zaśmiecanie tematu - wszak piszecie o tym co mnie także interesuje, jakbyście się rozwodzili nad barwą sygnału dźwiękowego w tenerze i GS'ie to bym może lekko poirytowany był :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 7:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Sorki Witku ale nie kumam czy to sarkazm czy grzeczny kopniak w pupę w celu przywrócenia porządku obrad??

Sprawa aku chyba była już poruszona i mało z tego wyszło, rozmowa ewoluowała do halogenów... pytałeś coś tam o halogeny i LED więc jakby pozostajemy w temacie. Z drugiej strony nikt nic innego nie oferuję więc poczułem się trochę swobodniej i rozkopałem dosyć mocno ten off-topic.

Jeżeli nie jesteś happy to jak najbardziej możemy się przenieść do innego tematu, jednak preferowałbym pozostanie tutaj by nie urywać rozmowy w połowie i zaczynać od zera...

:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 8:35 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Ryteu napisał(a):
Sorki Witku ale nie kumam czy to sarkazm czy grzeczny kopniak w pupę w celu przywrócenia porządku obrad??

Sprawa aku chyba była już poruszona i mało z tego wyszło, rozmowa ewoluowała do halogenów... pytałeś coś tam o halogeny i LED więc jakby pozostajemy w temacie. Z drugiej strony nikt nic innego nie oferuję więc poczułem się trochę swobodniej i rozkopałem dosyć mocno ten off-topic.

Jeżeli nie jesteś happy to jak najbardziej możemy się przenieść do innego tematu, jednak preferowałbym pozostanie tutaj by nie urywać rozmowy w połowie i zaczynać od zera...

:wink:



eech, żaden sarkazm, ani tym bardziej kopniak - po prostu napisałem że mi się podoba rozwój tego wątku bo szukam chyba tego samego co ty akurat - chyba za szybko czytałeś mojego posta albo ja coś pokręciłem z tym że ma być lekko dowcipny i nie wyszło, ale na pewno nie to było moim celem by był odebrany jako sarkastyczny ani tym bardziej nie zamierzam przywoływać nikogo do porządku bo ten tu jest.:)
Też chciałbym zobaczyć zdjęcia Jamcia i to tutaj w wątku który zapoczątkowałem, a że nie sam jeden jak widać kombinuje nad dodatkowym światłem do Tenery to akurat fajnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 10:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
No ja właśnie chciałbym jeszcze przed grudniem zamontować jakieś świecidełko by zimę przeturlać się będąc widzianym i móc też coś widzieć, jednak obawiam się, że elektrycznie nie jestem wystarczająco pokopany i nie dam sobie rady z kabelkologiom :( Temu chciałbym łapotologiczne tłumaczenie książki dla czwartoklasistów o układach szeregowych wsparte obrazkowym materiał z garażu kogoś kto się na tym zna... ale coś tak czuję, że chyba za bardzo panikuję i tak na prawdę wystarczy to kupić i podłączyć :mrgreen:

No z drugiej strony to nadal nie do końca jestem przekonany nad wyższością H7 vs LED, H7 to 55W, LED to 10W i pono walą tak samo... tylko ceny inne. H7, jak wyżej, masz za 200pln, a LED od Denali czy innych po 200USD, no przesadzam może ale różnica w cenie jest mocno odczuwalna :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 11:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
Ryteu napisał(a):
No ja właśnie chciałbym jeszcze przed grudniem zamontować jakieś świecidełko (...)



postaram się zrobić fotki prze grudniem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: halogeny hella micro de a żywotność akumulatora?
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 10:38 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:07 am
Posty: 69
Ryteu napisał(a):
No ja właśnie chciałbym jeszcze przed grudniem zamontować jakieś świecidełko by zimę przeturlać się będąc widzianym i móc też coś widzieć, jednak obawiam się, że elektrycznie nie jestem wystarczająco pokopany i nie dam sobie rady z kabelkologiom :( Temu chciałbym łapotologiczne tłumaczenie książki dla czwartoklasistów o układach szeregowych wsparte obrazkowym materiał z garażu kogoś kto się na tym zna... ale coś tak czuję, że chyba za bardzo panikuję i tak na prawdę wystarczy to kupić i podłączyć :mrgreen:

No z drugiej strony to nadal nie do końca jestem przekonany nad wyższością H7 vs LED, H7 to 55W, LED to 10W i pono walą tak samo... tylko ceny inne. H7, jak wyżej, masz za 200pln, a LED od Denali czy innych po 200USD, no przesadzam może ale różnica w cenie jest mocno odczuwalna :evil:



A taki zestaw o jakim wspomniałem wyżej - tanie halogeny soczewkowe plus zestaw xenonów do samodzielnego montażu - wychodzi około 200zł no i masz xenon który na pewno świeci jaśniej niż LED czy H7. Ja chyba w coś takiego wejdę ale zamontować to podjadę chyba do warsztaciku, bo sam mam średnie warunki do takiej zabawy a i umiejętności też mizerne jeśli o elektrykę chodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL