Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:38 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 6:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 8:01 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Bielsko-Biała->Czeladź


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 7:21 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
No stary dałeś czadu. Masz rację w pełnym zakresie!!!!! Dlaczego upada zawód fotoreportera i fotografa. Każdy człek który może mieć cyfrową lustrzankę biegnie do redakcji i chce pracować jako fotoreporter. Wiedzy zero na pewne tematy. Kierownik mówi Kowal albo przyjmujesz obniżkę pensji albo na twoje miejsce jest pięciu chętnych.
I tu opowiem dwie historie prawdziwe.
1 Siedzimy w sądzie i czekamy na tzw Proces Przemyka, wpada taki pseudo fotoreporter na korytarz i pyta gdzie jest Przemyk i czy możemy mu go wskazać.
2 Fotografujemy podczas wizyty papieskiej celę Kolbego w której modli się papa. A debil następny pyta gdzie wisi ta kolba którą zabijali hitlerowcy.
Nic dodać nic ująć. Elementarnej wiedzy brakuje ludziom. A chcą utrwalać życie dla potomnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 9:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
dobre. dosadne. doprawdy prawdziwe...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 10:06 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 8:01 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Bielsko-Biała->Czeladź
mario33 napisał(a):
dobre. dosadne. doprawdy prawdziwe...


Wiesz mario33 to jest tak, coraz mniej się docenia prawdziwych fachowców którzy mają nie tylko pasję ale też wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku. Przykre.

[ img ]
foto by me. 2011


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 10:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Scareguy napisał(a):
Wiesz mario33 to jest tak, coraz mniej się docenia prawdziwych fachowców którzy mają nie tylko pasję ale też wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku. Przykre.

To działa w wielu dziedzinach życia. Widzę to na codzień - napad krzykliwych gówniarzy, speców od pierdół, na działkę wymagającą powagi, zaufania, poczucia stabilności. Z czym Ci się to kojarzy ?

Cytuj:
Ja powiesiłem zielone, pani brązowe. No i jak to teraz wygląda? Jak ... w lesie. I ja się na to nie zgadzam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 10:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Ten film jest o mnie. Czy mam się czuć urażony? Mam cyfrówkę za parę tysi i walę z automatu. Sprawia mi i kilku innym osobom to sporą frajdę. Czy muszę być fachowcem aby robić zdjęcia i je pokazywać innym?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 10:51 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 8:01 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Bielsko-Biała->Czeladź
Pretor to jest jak z jazdą na moto, nie sztuka jest kupić motka za 80k dopozażyć go założyć opony kostkowe i się wozić tylko po asfalcie koło domu żeby wszyscy widzieli jacy to fajni jesteśmy, choć tak naprawdę jeździć nie umiemy i nie wiemy co to jest wałek zdawczy i do czego służy :)
Chodzi o to że w dzisiejszych czasach wszystko jest na wyciągnięcie ręki i ludzie wcale się nie starają, nie chce im się zdobywać wiedzy i doświadczenia.......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 11:25 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N gru 21, 2008 3:24 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Kraków
Scareguy napisał(a):
Pretor to jest jak z jazdą na moto, nie sztuka jest kupić motka za 80k dopozażyć go założyć opony kostkowe i się wozić tylko po asfalcie koło domu żeby wszyscy widzieli jacy to fajni jesteśmy, choć tak naprawdę jeździć nie umiemy i nie wiemy co to jest wałek zdawczy i do czego służy :)
Chodzi o to że w dzisiejszych czasach wszystko jest na wyciągnięcie ręki i ludzie wcale się nie starają, nie chce im się zdobywać wiedzy i doświadczenia.......


No i co z tego ze nie sztuka :?: Stac kogos na 80k, potrafi jezdzic na kostach po asfalcie i sprawia mu to fun - niech jezdzi - w czym problem :?: O co Ci chodzi :?:

Ja nie mam zielonego pojecia co to jest walek zdawczy, zrobilem w ciagu roku nascie tys km po offie. I co :?: Mam tez ciekawsze (dla mnie :!: ) metody na spedzanie czasu niz doktoryzowanie sie (znaczy zdobywanie wiedzy i doświadczenia) w temacie budowy motocykla. Wole chocby na nim jezdzic :lol:

Najlepiej chyba gdy kazdy robi to co lubi. A etykietki pozostawmy na butelkach ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 1:55 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
To, że amatorzy z drogim sprzętem robią gówniane, nic nie warte zdjęcia, to jeszcze pół biedy. To, że gimnazjaliści kreują się na wielkich artystów, też jeszcze da się jakoś znieść. Mnie wkurza bardziej, że ten gówniany trend "zakładania okularów zerówek, robienia zdjęć swoim stopom i wmawiania, że to sztuka" jest ceniony też wśród profesjonalistów.
Moja dziewucha studiuje grafikę na warszawskiej ASP, na główną specjalizację wybrała sobie właśnie fotografię. Wydawałoby się, że jeśli chodzi o pobieranie nauk na ten temat, to lepiej trafić nie można, co?
Poszła na pierwsze zajęcia, wróciła i mówi mi, że ma robić zdjęcia analogową lustrzanką, koniecznie czarno białe. Dostała jakiś tam temat i ma tłuc foty. Wykopaliśmy z szafy moją starą minoltę no i tu pierwszy problem - szanowna pani przyszła fotograf ni chu chu nie wie co z tym zrobić. Okazuje się, że na ASP nikt nie raczył słowem wspomnieć o jakiejkolwiek technice robienia zdjęć. Tylko kupta se aparaty i pstrykajta co się da. Jakkolwiek.
No więc wiedzę przekazaną mi w dzieciństwie przez ojca za pomocą zenita, przekazałem dalej swojej lubej, za pomocą ww. minolty. Krótki wykład o przysłonie, ogniskowej, czasie, głębi i jak to wszystko na siebie wzajemnie oddziałuje. Na szczęście jakiś dryg do tego ma, więc po przyswojeniu podstaw, później już było z górki. Od tego wykładu minęło już sporo czasu, moja dziewczyna dużo się nauczyła, nabrała wprawy, ale do dziś z ASP w dziedzinie fotografii nie wyniosła zupełnie nic. Tam dalej stawiają na "... na tabliczkę i mówienie, że to sztuka". Tak samo w dziedzinie fotografii, rysunku, tradycyjnych grafik warsztatowych... Smutne to trochę, że nikomu z profesorów nie chce się przekazywać wiedzy dalej, a większy poklask można zdobyć byle jakimi rozmazanymi zdjęciami ze sztucznie dorobioną ideologią, niż porządnym warsztatem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 8:45 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
Każdy ze swoją kasą robi co chce. Mam kolegów amatorów którzy mają sprzęt profesjonalny i się nim bawią. Kolega dał przykład jak wielu ludzi ma się za profesjonalistę. Myślę że nikt nie chciał urazić Pretora ani rozkazywać kto co ma robić ze swoimi ciężko lub lżej zarobionymi pieniędzmi. Mnie wkurza że wszyscy się na wszystkim znają.
Wiem jak zmienić olej w samochodzie i motocyklu. Nie robię tego, bo puki co po wymianie oleju w warsztacie zostaje mi na kieliszek chleba dla mnie i moich najbliższych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 9:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
kowal73 napisał(a):
No stary dałeś czadu. Masz rację w pełnym zakresie!!!!! Dlaczego upada zawód fotoreportera i fotografa. Każdy człek który może mieć cyfrową lustrzankę biegnie do redakcji i chce pracować jako fotoreporter. Wiedzy zero na pewne tematy. Kierownik mówi Kowal albo przyjmujesz obniżkę pensji albo na twoje miejsce jest pięciu chętnych.


Piotr, dobry fotograf/fotoreporter się utrzyma a do takich Ty się zaliczasz, wiec nie powinieneś mieć obaw o przyszłość.
Dobry wydawca przecież chłamu nie kupi - Tak mi się wydaje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 9:38 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
spozo napisał(a):
kowal73 napisał(a):
No stary dałeś czadu. Masz rację w pełnym zakresie!!!!! Dlaczego upada zawód fotoreportera i fotografa. Każdy człek który może mieć cyfrową lustrzankę biegnie do redakcji i chce pracować jako fotoreporter. Wiedzy zero na pewne tematy. Kierownik mówi Kowal albo przyjmujesz obniżkę pensji albo na twoje miejsce jest pięciu chętnych.


Piotr, dobry fotograf/fotoreporter się utrzyma a do takich Ty się zaliczasz, wiec nie powinieneś mieć obaw o przyszłość.
Dobry wydawca przecież chłamu nie kupi - Tak mi się wydaje


No właśnie kupi. Dyskusja wydawcy nad dobrym zdjęciem za 500zł a słabym za 50 zł ,wydawca wybiera za 50zł. A już się specjalizuje fotoedytorów nad wyszukiwaniem darmowych fotografii. W sieci jest ich tysiące. Ale myślę że będzie jak na początku transformacji z kinami. Każdy w domu miał wideo, a później kina miały swój renesans. Z prasą też tak będzie , ale ja już tego nie dożyję. Z torbą 10kg w wieku 50lat nie zamierzam zapie....ć.
Wiecie ile kosztuje zdjęcie do np Onet.pl? 3-5 zł. I tak portale mają abonament za 100zł miesięcznie z nieograniczoną ilością zdjęć do pobrania.
Dlatego odkryłem nową formę fotografii czyli fotografia podróżnicza. I jak widzę uśmiech na twarzach ludzi których fotografuję i dostają później zdjęcia, widok bezcenny. Nikt w życiu tylu komplementów fotograficznych mi nie sprawił.
ps Nie to żebym był zakompleksionym fotoreporterem, miło jest raz na jakiś czas usłyszeć coś miłego na temat swojej pracy. W redakcjach się to raczej nie zdarza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 10:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Kowal, a moze poszerz swoją oferte o kursy fotografii, w tym podrózniczej. Wielu z nas "armatorów" pewnie by skorzystało. Tobie sie to juz pewnie przejadło ale nas cieszy kazda udana fota.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 10:27 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 11:38 pm
Posty: 331
Louis napisał(a):
Kowal, a moze poszerz swoją oferte o kursy fotografii, w tym podrózniczej. Wielu z nas "armatorów" pewnie by skorzystało. Tobie sie to juz pewnie przejadło ale nas cieszy kazda udana fota.

Cierpliwe, niebawem coś będzie i to w różnorakich konfiguracjach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co nieco i dzisiejszej fotografii
PostNapisane: So paź 01, 2011 10:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Mi sie wydaje Panowie ze troche dramatyzujecie. To co tutaj opisujecie dzieje sie w każdej dziedzinie pracy. Kiedys zadania ktore wymagał naprawde bardzo wyspecjalizowanych ludzi czy to technicznie czy artystycznie, dzis przy pomocy ogolnodostepnej techniki ktora zrobila sie bardzo tania przez co trafila pod strzechy kazde kto ma pare dutków w kieszeni, jest wykonywana przez przecienych zjadaczy chleba. I nic w tym złego. To od specjalistow zalezy zeby potrafli zaoferowac cos czego nie maja inni ci co robia to hobbystycznie.
To fakt ze pewne czynnosci przestaja byc tak oplacalne jak kiedys ale to czesc ewolucji, której nie da sie uniknąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL