Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:57 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N sie 21, 2011 8:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Panowie - zamiast się pryklejać do zbiornika :) popróbujcie metody trzech kroków.

1. Zwolnić przed samym zakrętem, a potem przyspieszać przez całą jego długość na granicy poślizgu.
2. Dołożyć przeciwskręt, czyli wypychać wewnętrzny grip od siebie i kompensować uślizg balansując ciałem
3. Jak zacznie wychodzić stopniowo podnosić środek ciężkości aż zrobicie to na stojąco.

Zobaczycie, że trzymanie się kurczowo motocykla nie jest dobrym pomysłem - wszystko jest kwestią balansu i reakcji na ruch jego masy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N sie 21, 2011 9:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Ja bym koledze polecił najprostsze ćwiczenia z równowagi i dopiero jak to opanuje bawił się dalej. Duże motocykle są ciężki i tylko dobre reakcje balansem ciałą uchronią przed upadkiem. Podpieranie nogą odpada bo można ją sobie tylko złamać a i tak motocykla nie utrzymamy. Jak 200 kg się kładzie to lepiej uciekać jak najdalej od niego. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 10:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
No faktycznie nieco przesadził z driftem :roll:





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 10:08 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
high-side, bardzo nieprzyjemna rzecz, ciężko przewidzieć gdzie jest granica. Czasami tył zaczyna wyprzedzać przód pomimo usilnych starań kierowcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:06 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Na drugim filmie widać, że Sonik nie kontruje :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Dodatkowo chyba odpuścił gaz czyli koła złapały przyczepność i hop !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 1:38 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N gru 21, 2008 3:24 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Kraków
Pit_990S napisał(a):
Panowie - zamiast się pryklejać do zbiornika :) popróbujcie metody trzech kroków.

1. Zwolnić przed samym zakrętem, a potem przyspieszać przez całą jego długość na granicy poślizgu.
2. Dołożyć przeciwskręt, czyli wypychać wewnętrzny grip od siebie i kompensować uślizg balansując ciałem
3. Jak zacznie wychodzić stopniowo podnosić środek ciężkości aż zrobicie to na stojąco.

Zobaczycie, że trzymanie się kurczowo motocykla nie jest dobrym pomysłem - wszystko jest kwestią balansu i reakcji na ruch jego masy.


Jestem tego samego zdania, przy czym uwazam, ze latwiej to zrobic na stojaka niz siedzac, bo jak tyl za mocno uleci to:

1. feedfback z podnozkow jest wg mnie szybszy niz spod siedzenia
2. stojac ma sie wiecej mozliwosci balansu, niz siedzac

i ostatecznie - latwiej jest go tj. tyl motocykla potem wyciagnac.

Dodalbym, taki pkt. 1.5 ;) - Przeniesc mocno ciezar ciala na przednie kolo i polozyc moto do zakretu.

I wg mnie - w zadnym wypadku nie trzymac kurczowo kolanami baku czy motocykla w ogole. Wtedy jedyny balans jaki masz to od bioder w gore, a jest on istotnie mniejszy niz balans od podnozkow.

To takie moje, znaczy amatora, skromne doswiadczenia. Chetnie poznalbym opinie zawodowca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 2:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja myślę że zawodowcy po prosto to robią - sami nie wiedzą jak to się dzieje.. :D

ja znalazłem tylko taki filmik obrazujący 1:41



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 9:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
no kajtek to nasz mistrz :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 4:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Mówi się MISZCZ :D No i moto ma fajne :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 11:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt lis 18, 2008 5:59 pm
Posty: 1230
Lokalizacja: Warszawa
ładnie gesem nawiną 1:40

a wracając do tematu to wrzucam swój krótki filmik - nic wielkiego ale chociaż jest LC4 adv w akcji :)



a jeżeli chodzi o samo driftowanie to jazdę w drifcie kontroluje się jak każdą inna za pomocą kontr, gazu i balansu ciałem i wydaje mi się że łatwiej nawet to robić stojąc
natomiast pytałeś się jak się nauczyć ... wydaje mi się że najlepiej jest po prostu przenieść ciężar ciała na nogę / podnóżek wewnętrzny w stosunku do skrętu ... czyli skręcasz w lewo naciskach lewy ... w tym czasie dodajesz energiczniej gazu i moto zaczyna uciekać ... w tym samym czasie lekko naturalnie pochylasz motocykl do skrętu by tą akcję ułatwić ... reszta to kontrola kontrami, balansem ciała i gazem ... jak widać na filmie jeden za drugim mi wchodzi więc na pewno i Ty się nauczysz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 7:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Byłem dzisiaj w małym terenie i ćwiczyłem technikę, na siedząco taki drift to sam wychodzi przy dodaniu gazu, na stojąco raz się przytrafił ale obawiałem się o utratę przyczepności przez przednią oponę (nie mam kostek) więc szybciutko odpuściłem (szczerze to w gacie narobiłem :oops: ) i wyhamowałem. Wszystko na małej prędkości ale też i miejsca nie mam by tej prędkości nakręcić :( Ogólnie poślizgi nie były długie, ym max 2 metry ale same wychodziły beż większego zaangażowania, z balansem miałem problemy ale to mój pierwszy raz więc kosmosu nie oczekiwałem. Żadnej gleby nie zaliczyłem co uznaję za sukces 8)

Chyba będę musiał nakręcić sporo mil zanim odważę się latać bokiem na stojąco...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 9:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:03 am
Posty: 290
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Ryteu napisał(a):


Chyba będę musiał nakręcić sporo mil zanim odważę się latać bokiem na stojąco...
ac

Ja zacząłem latać bokami na stojąco i w ogóle jeździć na stojąco (tzn zamieniać biegi w góre i w dół, hamować, wchodzić w zakręty czy pokonywać przeszkody) dopiero niedawno a zrobiłem w terenie ponad 40tys km przez 7 lat. I nadal się uczę. Teraz największy problem sprawia mi używanie tylnego hamulca w czasie jazdy na stojąco (w dohamawaniach do zakrętów, do 'ustawiania' motocykla czy po prostu do zwykłego wytracania prędkości) i to w taki sposób, żeby jeszcze kontrolować jego nacisk (na granicy zablokowania), do tego dochodzi jeszcze ciągła kontrola sprzęgła - to jest dla mnie bardzo trudne ale niezbędne do przejścia na kolejny 'level':). Trzeba dużo trenowac...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 9:36 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Ja jeżdżę dopiero od kilku miesięcy, a z własnego doświadczenie wiem jak trudno jest się oduczyć nawyków. Dlatego od samego początku staram się szukać jakiegoś info i sporo czasu spędzać na moto trenując takie niby pierdoły ale mogące mieć wpływ na późniejszą jazdę. Jeżdżąc w korku staram się stać na moto i pracować sprzęgłem przy małych prędkościach oraz mieszać biegami, już nawet udaje mi się zatrzymać na stojąco, zejść biegami do jedynki i ruszyć bez dotykania nogą ziemi czy pupą siedziska. Prawda taka, że to nie off i w terenie to zupełnie inaczej wygląda ale z braku możliwości off'owych staram się uzupełniać trasę wszelkimi dziurami, krawężnikami, a ostatnio nawet udało mi się na schody natrafić :mrgreen: Może kiedyś uda mi się zaliczyć wysmażoną trasę Alaska-Patagonia więc trzeba być przygotowanym ;)

Największym problemem jest ciężko pracujące sprzęgło w Tenere, może nie jest to jakiś tragedia ale po 20min jazdy na pół-sprzęgle w korku łapa się świeci, a palce wyginają w druga stronę :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N lis 06, 2011 3:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL