Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:33 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zumo 660 i Scala Rider g4 - problem z blutem...
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 8:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Kupiłem sobie ostatnio interkom scala rider g4.

Jest bardzo fajny, największa zaleta to to że nie ma żadnych kabli i wszystko łączy się przez bluta oraz wbudowane radio z rds - coś czego niema Baehr za kilka tysi.... :)

Wszystko ładnie i pięknie jednak jest pewien szkopuł...

Często jest tak że kiedy słucham mp3 to po chwili się rozłącza. Czasem zaczyna grać nawigacja i traci połączenie ze słuchawkami a czasem jest np. wciśnięty play że mp3 powinna grać a nie słychać jej ani w navi ani w słuchawce...

Coraz częściej mi się tak robi - czasami jest ok a czasami nawet po minucie się rozłączy.

Jedynym lekarstwem jakie narazie pomaga to ciągłe rozłączanie bluta i ponowne łączenie ale ileż można...

Nie wiem czy to pier.... nawigacja czy wina interkomu (radio zawsze gra elegancko i z tym nie mam problemów, tak samo z rozmowami tel przez nawigację). Problem pojawia się przy mp3 które mam wgrane do nawigacji.

Czy ktoś z Was przerabiał podobny problem albo wiecie co to może być ??

Dodam że instalowałem nowe oprogramowanie do jednego jak i drugiego urządzenia...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zumo 660 i Scala Rider g4 - problem z blutem...
PostNapisane: Cz maja 26, 2011 10:06 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:34 pm
Posty: 201
U mnie jest dokładnie to samo. Mam Zumo i G4 na 2 kaski.
G4 jest idealny jako interkom i odbiornik komend z nawigacji.
Obiecywane 1.6km to tylko marzenie. Przy autostradowych prędkościach, po rozłożeniu antenty maksymalny zasięg w otwartym terenie to 500-800m.
Największym wrogiem są góry, wtedy nawet gdy inne moto jest oddalone o 100-200m są potworne zakłócenia sygnału.
Co do muzyki to zdecydowanie lepiej połączyć sie kablem. Tyb bardziej jeżeli chcesz sie bawić w DJ'a i słuchać razem z "plecakiem" tego samego to jest to jedyna opcja (nie da się emitować muzyki przez BT równocześnie do dwoch kasków z jednego telefonu).
Niestety przy połączeniu kablem z Zumo zarówno kierowca jak i pasażer słyszą komendy navi i nie działa wtedy VOX, więc pasażera trzeba "wywoływać" przyciskiem.
Sprzęt sprawdziłem na wypadzie do Portugalii (zrobiliśmy 10.200km) i jest bezawaryjny.
Trzeba tylko pamiętać o zamknięciu po ładowaniu gumowej zaślepki na USB - odrobina wilgoci i pada wzmacniacz.
Gadaliśmy po 12-14 godzin bez ładowania. Gdy słuchasz muzyki z kabla przy maksymalnej głośności działa nawet 2 dni (akumulator jest na prawdę niesamowity).
Słuchawki są bardzo płaskie - montaż zajmuje nie więcej niż pół godziny zarówno w kaskach przystosowanych (Mutitec, XR1100), jak i takich gdzie trzeba zrobić na nie otwory (XR1000, DS-Hornet), jak i takich wypełnionych wszędzie gąbką (Raid)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zumo 660 i Scala Rider g4 - problem z blutem...
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 5:52 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
miałem podobne problemy z SRC schuberta [czyli scala 2] - napisałem do schuberta i dali mi nowy soft do SRC - napisz do scali bo to pewno ich problem

oczywiście zakładam, że firmware do 660 masz najnowszy tak jak pisałeś - w starszych rożnie to bywało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zumo 660 i Scala Rider g4 - problem z blutem...
PostNapisane: N maja 29, 2011 7:58 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 12:01 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Zachodnia polska...
Młody - do SRC (scala) wyszło jakieś 4 dni temu nowe oprogramowanie w wersji 3.0. A G4 to jest praktycznie to samo co SRC więc może tej się pojawił najnowszy soft. Warto zaglądnąć, ja użytkuje SRC od dwóch lat i powiem, że po zmianie softu poprawiło się bardzo, często mi się zawieszało ale tak około po godzinie pracy, po wyłączeniu i włączeniu było ok....znów na godzinę :lol: Dało się z tym żyć
Do Zumo najnowszy soft to 4.20

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL