Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:04 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 7:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lip 13, 2008 8:05 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Kraków
Zadzwonił kolega, który po latach przerwy postanowił powrócić do motocyklowania a jego wybór padł właśnie na DL650. Zadzwonił do mnie, ponieważ błędnie uważa, że skoro jeżdżę na motocyklu to znam się na wszelakich sprzętach i umiem ocenić stan motocykla. Pewnie coś tam wiem, ale niekoniecznie o DL. Dlatego zwracam się do Szanownych Użytkowników z prośbą o poradę na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego DL?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 12:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 8:45 am
Posty: 27
Lokalizacja: łódzkie (R-sko <-> Ł-dz)
Raczej nie ma felerów na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę typu, że coś w którymś miejscu pęka lub stuka - łotewer :wink:
Zwracamy uwagę na to co zawsze przy zakupie sprzęta (a o tym napisano już całkiem sporo w necie), pamiętając by brać pod uwagę stan ogólno-techniczny a nie na cyferki przejechanych km jakie pokazuje licznik :roll:

Jeśli jednak kolega nastawia się na DL'a to nie pozostaje nic innego jak zaporsić go na
http://www.vstromclub.fora.pl bo to kopalnia wiedzy na ten temat, a i forumowicze pomagają ocenić konkretny egzemplarz na podstawie zdjęć i opisów :wink:

Aha, i nawet jeśli nie jesteś specjalistą mechanikiem to zawsze Twoja pomoc i rada przy oglądaniu będzie lepsza niż sam napalony zawodnik, kupujący pierwszy sprzęt :wink:

Pozdro i udanych poszukiwań :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 12:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
w razie w mam na sprzedaż takowego DL'a:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 3:37 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lip 13, 2008 8:05 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Kraków
Raper, dzięki za informacje. Dzisiaj mieliśmy obejrzeć jeden egzemplarz w Krakowie, ale sprzedawca w ostatniej chwili się rozmyślił, więc szukamy dalej...
Bartasso - trochę odległość nas dzieli ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Podeślij mi proszę na priv linka do jakichś zdjęć, ogłoszenia - przekażę kumplowi i w ten sposób Was skojarzę. Może ubijecie interes...?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 5:54 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
Bartasso napisał(a):
w razie w mam na sprzedaż takowego DL'a:)


a ten twój egzemplarz to nie jest przypadkiem jakiś felerny? Bo w innym wątku byłeś mocno zdziwiony że DL potrafi spalić 4-4,5L, co przecież w tym modelu jest normą.
Może masz coś źle ustawione, uszkodzone albo przekombinowałeś z tuningiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 6:34 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Bartasso, tdm... widzę nie przypadliście sobie do gustu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 8:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
e tam, ja tam do nikogo nic nie mam i pozdrawiam Bartasa i resztę.
Jak kolega mówi że jego motorek mu tak dużo pali no to po prostu szukam przyczyn. Np. z tego co wiem popularne filtry K&N zwiększają wprawdzie nieznacznie moc, ale równocześnie mogą mocno podwyższać spalanie. To samo wymiana tłumików, katalizatora i tuning silnika - to wszystko ma znaczenie dla zużycia paliwa. Ile się naczytałem opinii jak ktoś sobie powymieniał wydech bo inny miał np. lepszy bas, i potem mocno zdziwiony że spalanie nie schodzi poniżej 8.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 8:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Polecam tą sztukę: http://allegro.pl/suzuki-dl-650-v-strom ... 59007.html

Znam motocykl i Właściciela...obaj godni polecenia!!! :mrgreen:

Pozdro Orzep
p.s. ręcze za ten motocykl, gdyż znam go od "początku"!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 8:20 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
zdaniem osób które się tym profesjonalnie zajmują 95% maszyn używanych z zachodu to moto powypadkowe lub przynajmniej po jakiś przygodach. Stąd zresztą ich niższa cena. Więc może kupując używane moto warto kupić go w takim stanie, żeby było widać ewentualne wady, rysy, zamiast ryzykować zakup kota w worku, naprawionego i z pochowanymi wszystkimi felerami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
jestem tego samego zdania - takie też sprzedałem moje varadero. Tak jak było, nie upiększane, podmalowywane w miejscach lekko zadrapanych itd...

Przynajmniej właściciel wie co ma i jest pewny - a jeśli chce to sobie sam może "poupiększać" i śpi spokojnie...

Najciekawsze są np viaderka 5-7 letnie z przebiegami po 20 tys km... :) Tak samo chodzi o większość motocykli turystycznych.

I nic tak nie cieszy jak telefony po czasie że wszystko jest ok, że nowy właściciel jest zadowolony, że moje kochane viaderko jest w dobrych rękach i jest z nim kontakt...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 10:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
tdm nie wiem o co ci chodzi kompletnie, dzwoniłeś do mnie na komórkę z pytaniami o DL'a odpowiadałem rzetelnie wedle swojej opinie( ba nawet chciałeś użyczyć ode mnie sprzęta na co się zresztą zgodziłem tylko terminy nie spasowały) a teraz mi wyrzucasz że sprzęt jest felerny? nie wiem o co ci chodzi? jakieś kompleksy czy co? nie lubię takich gadek na forum.

nie będę komentował tego że bezpodstawnie oceniałeś jakość Africi Twin, nie jeżdżąc nią ani kilometra.

co do palenia mojego DL'a to wytłumaczę ci może najprościej jak umiem:
nie jeżdzę 80
nie mam żadnych tłumików akcesoryjnych
w 90% procentach jeżdżę z pasażerką i kufrem,a bardziej to nawet z 3

wydaje Ci się że to może mieć wpływ na spalanie? ty jako inżynier wszechwiedzący na pewno to jakoś zripostujesz.

co do uszkodzeń mojego dl'a nie mam żadnych wątpliwości ale co do uszkodzeń w twoim organizmie nie do końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 10:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
tdm napisał(a):
zdaniem osób które się tym profesjonalnie zajmują 95% maszyn używanych z zachodu to moto powypadkowe lub przynajmniej po jakiś przygodach. Stąd zresztą ich niższa cena. Więc może kupując używane moto warto kupić go w takim stanie, żeby było widać ewentualne wady, rysy, zamiast ryzykować zakup kota w worku, naprawionego i z pochowanymi wszystkimi felerami.


skoro znasz takie osoby to wiadomo skąd pochodzi twój motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 12:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
metkins napisał(a):
Raper, dzięki za informacje. Dzisiaj mieliśmy obejrzeć jeden egzemplarz w Krakowie, ale sprzedawca w ostatniej chwili się rozmyślił, więc szukamy dalej...
Bartasso - trochę odległość nas dzieli ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Podeślij mi proszę na priv linka do jakichś zdjęć, ogłoszenia - przekażę kumplowi i w ten sposób Was skojarzę. Może ubijecie interes...?



poszedł priv do ciebie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 12:17 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 2:00 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Opole
Bartasso
Widzę, że mamy podobne maszyny i upodobania. Mój DL też idzie do nowego właściciela.
DL jest zacnym sprzętem na którym przejchałem 30 kkm i jestem zadowolony, ale Afryka to ...... Afryka i nic nie mówię, bo zaraz będzie zbytni rozwój wątku w nie w tą stronę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego DL650...
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 12:24 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
Rychu72 napisał(a):
Bartasso
Widzę, że mamy podobne maszyny i upodobania. Mój DL też idzie do nowego właściciela.
DL jest zacnym sprzętem na którym przejchałem 30 kkm i jestem zadowolony, ale Afryka to ...... Afryka i nic nie mówię, bo zaraz będzie zbytni rozwój wątku w nie w tą stronę.


to się zgadza:) ja tez nawinąłem ponad 20tkm na swoim, ale zapatruje się winne strony teraz, i co jak co ale po nieutwardzonych drogach AT i DL to niebo i ziemia.( przynajmniej dla mnie)

wieczorkiem wrzucę kilka fotosów z kominowania:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL