Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:16 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 12:22 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 12:08 am
Posty: 245
Lokalizacja: Kroczyce (Jura)
Niesamowite. I to wszystko u nas.
Krótko mówiąc CZAD!
Zazdroszczę weekendu.

/Eric


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 9:43 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Super wyjazd ... coraz bardziej nakrecam sie na jakis jesieny turystyczny wypad a nie tylko 'wokol komina' ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 12:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:08 am
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
PIĄTEK 11.07. (460km)

Obudzilem sie koło 8 (nie nastawiałem bydzika) bo musiałem odespać trudy minionych dwóch dni i setek kilometrów szutrów, dróg leśnych i polnych. Lewa dłoń mnie bolała od wciskania sprzegła (jeszcze dziś mnie boli, ale juz mniej :D)
[ img ]
Składam namiot, pakuje wszystko na motocykl i jazda.
Przez Naple docieram na przedmiescia Terespola. W okolicy jest rozsiane wiele fortyfikazji z czasów I i II W. Ś. m.in. w Łobaszewie (fot) Samowiczach, Koroszynie, Kobylanach. Nie udało mi się wszystkich odnaleźć.
[ img ]
Dalej drogą wzduż Bugu dojechałem do małej wioski Kostomłoty. Jest tu jedyna w polsce parafia neounicka, wyniesiona do rangi Sanktuarium Unitów Podlaskich, cerkiew której patronem jest św. Nikita jest świątynia katolicka obrządku bizantyjsko- słowiańskiego. Tyle fachowego nazewnictwa, że jesli gdzies mijam sie z prawdą to przepraszam.
[ img ]
[ img ]
Dość to skomplikowane wszystko, a jak zobaczyłem Proboszcza pierwszy raz to całkiem mi szczeka opadła i nie wiedziałem jak sie przywitać, bo ksiądz katolicki a wygląda jak pop, Kosciół katolicki który wyglada jak cerkiew, no ale to wszystko mi wyjasnił i juz coś na ten temat wiem :) Proboszcz moze tez normalnie odprawiać nabożeństwa w obrządku rzymsko-katolickim. Dobra koniec na ten temat, bo sie zakrece zaraz.
Nastepny przystanek to Kodeń
[ img ]
W środku znajduje sie słynny obraz Matki Boskiej z Guadelupe który Mikołaj Sapiecha skroił z kaplicy papieskiej w Watykanie. Miał gość fantazje :D Kilkasetmetrów dalej jest też cerkiew prawosławna
[ img ]
Za wsią Jabłeczna jadąc do rzeki znajduje sie zesół klasztorny,
[ img ]
prawosławny barokowo-klasycystyczny monastyr.

Odskocznią od obiektów sakralnych była wieś Moscice Dolne
[ img ]
[ img ]
założona w XVIII w. przez sprowadzonych tu specjalnie z Maklemgurgii Niemców zwanych "olędrami" Olędrować = meliorować i takie zadanie mieli na tych ziemiach. Przyjął sie za nimi specyficzny styl budownictwa Chaty na planie długiego prostokąta gdzie pod jednym dachem miesciła sie cześć mieszkalna i gospodarcza Kiedyś te chaty stawiano na palach, co chroniło je przed wylewającym Bugiem.
[ img ]
Sławatycze cerkiew stoi vis a vis koscioła katolickiego.
Pare kilometrów przed Włodawą jest Różanka,
[ img ]
dawny majątek ziemski Rodów Pociejów, Czartoryskich i Zamoyskich. Na zdjeciu ruina wielkiego Pałacu z wieżą bramną obok był wielki park z budowlami parkowymi. W latach świetności należało do majątki kilkanaści wsi, kilkanascie folwarków łacznie z Włodawą która była malą wioską.
[ img ]
Bug koło Włodawy.

Za Włodawą wjeżdżam na tereny Polesia. Nie ma tam wiele do zwiedzania a raczej tylko do podziwiania widoków, bo biegnąca wzdłuż granicznej rzeki droga biegnie przez tereny trzech parków krajobrazowych: sobiborskiego, chełmskiego i strzeleckiego. pozwala to zyskać troche czasu i nadrobić drogi. Przejeżdzam przez Zosin (najbardziej na wschód wysunięta osada na pograniczu).

Jeszcze kilkanascie kilometrów i wjeżdzam na Wołyń, jego niewielką część, która po wojnie została się w granicach Polski.
[ img ]
Ostatni przystanek nad Bugiem, a dokładniej na wyspie na Bugu w Kryłowie na której znajdują sie ruiny zamku.
[ img ]
Spieszcie sie by go zobaczyć, bo zamek systematycznie zapada sie pod ziemie.
[ img ]
Cerkiew św. Szymona Słupnika w Dołhobyczowie.
[ img ]
Cerkiew greckokatolicka we wsi Chłopiatyn.
[ img ]
Budymin.
Słońce juz zachodziło a ja nie zrobiłem przewidzianej trasy. Nie było juz warunków do zwiedzania czegokolwiek (i nie było juz czego zwiedzać na tym terenie) wiec znowu jakimiś opłotkami przed północą dotarłem do Przemyśla.


Ostatnio edytowano Pn sty 12, 2009 6:58 pm przez Szymon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 5:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
grande szacung :!:
swietna lekcja kultury, taka forma podróżowania bezdrożami musi byc niesamowita :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 6:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:08 am
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
SOBOTA 12.07 (740km)

Pogoda zapowiada sie piekna. Z nastawieniem, że sobie pojeżdże po dzikich gorskich szlakach, choć trochę przypominających te z rumuńskich Karpat, ruszam w drogę.
[ img ]
Wypalanie wegla drzewnego, czesty widok w Bieszczadach
Szybki przelot do Kalwarii Pacławskiej (fajne serpentynki) kilka pamiątkowych zdjęć
[ img ]
i juz siedze na maszynie z zamiarem przejechania do Arłamowa szlakiem który wyznaczył mi GPS. Na końcu wioski STAĆ! pogranicznicy mnie zatrzymali. Po miłej rozmowie wybili mi z głowy ten szlak :(
[ img ]
Do Arłamowa dojechałem asfaltem. Prawdą jest, że nie opracowałem sobie tras terenowych w Bieszczadach, bo nie myslałęm, ze to bedzie problem, a tu wszedzie zakazy wjazdu i niedźwiedziami straszą. Humor mi sie psuł z każdą chwilą. Non stop asfalt, a tych serpentyn jakoś mało, co jest?! Inaczej wyobrażałem sobie Bieszczady i pamietałem je z dzieciństwa. Jeżdziłem tak sobie od cerkwi do cerkwi (tworzą one szlak architektury drewnianej i jest ich chyba ze 100) Te najpiękniejsze:
[ img ]
Cerkiew we wsi Równia
[ img ]
Cerkiew w Rebe
[ img ]
Bieszczadki pejzaż.
[ img ]
Smolnik nad Sanem.
Najdalej na południe udało mi sie dojechać do Tarnowej Niżnej. Dalej zakaz wjazdu.
[ img ]
[ img ]
Droga do Tarnowej N.
[ img ]
[ img ]
Srtumień Muczny
[ img ]
Na drodze koło Zalewu Solińskiego czara goryczy sie przelała. Poprostu miejscami tworzyły sie korki, a w okolicach tamy drogą przewalało sie morze turystów. Odechcialo mi sie wszystkiego. Zrobiłem jeszcze pętlę Lesko, Baligród, Cisna, Komańcza (bez wyciagania aparatu). Dopiero na pożegnanie z Bieszczadami zrobiłem jeszcze kilka.
[ img ]
W dolinie widać Czaszyn.
Dalej przez Zagórz i Sanok zjechałem w dolinę Sanu. Bardzo malownicza trasa. Wiele osad letniskowych nad brzebiem Sanu i dalszy ciąg szlaku architektury drewnianej.
[ img ]
Hłomcza
Po przejechaniu mostu na Sanie we wsi Dobra trafiłem na ostatni fajny terenowy odcinek drobi nad brzebiem Sanu. Po kilkunastu kilometrach powrót na właściwą strone rzeki, znowu promem :D
[ img ]
[ img ]
Prom w Krzemiennej.
Na pytanie Ile płace? usłuszałem odpowiedz "Co łaska, no tak na piwo :)"
Dałem Gościowi na dwa piwa :) bo liczyłem ze bedzie kosztowało tyle co na Bugu. Pan był bardzo szczęsliwy.
Na brzegu jest mały zajazd. Specjalnością szefa jest pstrąg.
[ img ]
Naprawde pierwsza klasa w mojej ocenie. Jak to mówią w jednej reklamie "Ryba wpływa na wszystko" Na mnie tez dobrze wpłynęła bo mimo wieczornej pory i 450 przejechanych kilometrów, zamiast szukać noclegu, wsiadłem na BIGa i pojechałem do domu.

KONIEC :)

PS Nawinąłem szczęśliwie ponad 2100 km przy dobrej pogodzie i pieknych widokach. Polecam wszystkim :D


Ostatnio edytowano Pn sty 12, 2009 7:06 pm przez Szymon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 9:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So cze 14, 2008 5:19 pm
Posty: 164
Lokalizacja: Dublin
Kiedy tak oglądam Twoją relację, siedząc tutaj czyli w krainie deszczowców, pobudzam i tak juz silną tęsknotę za krajem.

Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 4:36 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz maja 08, 2008 7:57 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
drugi raz czytam ten opis i dopada mnie taka oto refleksja: co chwilę na tym i na innych forach zachwycamy się i lanujemy wyprawy na wschód.nie są one dalekie ani długie. fascynujemy się tym co zobaczymy po minięciu granicy, a przez własny kraj gnamy nie bardzo rozglądając się na to co mijamy. aż przez chwilę pomyślałem, że może nie na Krym a po prostu trasą podobną do twojej :-) pewnie tak się nie stanie ale na pewno następną ttygodniową traskę też zap[lanuję po Polsce. Chyba wiele mamy tu do przejechania fajnym terenem.

Dzięki za relacje, na prawdę fajny wyjazd i fajne foty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 3:44 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 10:25 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kozienice
vulcanvulcan napisał(a):
........pobudzam i tak juz silną tęsknotę za krajem....


pobudzę ją jeszcze bardziej, grzej swoją Kawę, ponieważ ja chłodzę browca;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 7:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 2:36 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Częstochowa
Toś nam Chlopie świata pokazał! Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 8:33 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N cze 08, 2008 4:04 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Wielkopolska
Wielki szacun. Mi też już od dłuższego czasu marzy się wyprawa wzdłuż granicy schodniej. Generalnie to chciałby przejechać i N i E i S oraz wzłuż W. Może ktoś chętny na sierpień na pierwszą częś :lol: ć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 23, 2008 11:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sty 30, 2008 7:59 pm
Posty: 222
Lokalizacja: wawa
genialne,

masz kostki w BIGu czy cos posdreniego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 9:15 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 3:43 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Poznań
Bardzo fajna trasa, przejechałem ją w czerwcu tego roku. Pojechałem jednak dalej granicą południową do Żywca potem uciekałem do domu bo na Dolnym Śląsku szalały burze :-(

Klimaty niezapomniane, wielkie dysproporcje. Kościółków prawie nie ma same cerkwie. Niebieskie dachy i kolorowe płoty...

Warto pojechać, ja na pewno pojadę jeszcze raz..

Pozdrawiam
SzymonR12GSA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 9:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:08 am
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
bartol napisał(a):
masz kostki w BIGu czy cos posdreniego?


Mam MITASY: E-09 kostka na tyle i E-07 jodełka na przedzie.
Jak dla mnie najlepsze połaczenie do jazdy 50 on/50 off road, bo kostka E-09 na przednim kole starczyła mi tylko na 5tyś km.

PS Bartek. Gdzie ruszacie w tym roku, bo słyszałem że grupa z PW sie zozpadła i wyjazdu CZ, SK, H nie bedzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 10:01 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sty 30, 2008 7:59 pm
Posty: 222
Lokalizacja: wawa
dobra pytanie :)

pewnie skończy sie kilkoma mniejszymi wyjazdami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 10:09 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:08 am
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
To daj znać jak bedziesz szukał towarzystwa, jak czas pozwoli to sie przyłącze chetnie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL