Autor |
Wiadomość |
AdvHP2rider
|
Tytuł: Napisane: Cz sty 04, 2007 8:33 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm Posty: 3777 Lokalizacja: Wrocław
|
po pierwsze - mapa Polski ma dwa kody więc przed sprzedażą zawsze możesz sobie zarezerwować 2 klucz do innego (czyt. nowego odbiornika) a stary GPS i tak sprzedasz z mapą i dasz w oryginale na CD :)
2) Mapa Polski w CityNawigatorze 9 jest (lub może być) dobrym uzupełnieniem do GPMapy 4.0 ponieważ Polska z CityNawigatora ma bardzo dokładne pokrycie drogami gruntowymi (czyt. wszystkimi) natomiast kiepsko na razie wypada z nawigacją i ma bardzo słabe pokrycie teleadresowe (kilka lub kilkanaście największych miast)
3) w styczniu powinna już się pokazać GPMapa 5.0 poprawiona, dodano znowu dużo miejscowości itd
4) mam nadzieję, że już dzisiaj doda coś do odpowiedzi lub sprostuje jeżeli coś namieszałem (żart) nasz moderator działu nawigacji :wink:
|
|
Góra |
|
|
AdvHP2rider
|
Tytuł: Napisane: Wt sty 09, 2007 3:01 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm Posty: 3777 Lokalizacja: Wrocław
|
Panie Marku proszę się nie gniewać ale na forum nie mogę załatwiać spraw jako Tomek z HOLANa czy firma, bawię się tutaj z wami prywatnie i nigdy też nie będę niczego reklamował ani tym bardziej próbował ...
PS. wszystko po Pana myśli ;)
|
|
Góra |
|
|
klit.pl
|
Tytuł: Re: ZUMO 550 Napisane: Cz sty 11, 2007 1:21 am |
|
Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 12:12 am Posty: 25 Lokalizacja: Polska
|
Witam na forum to mój pierwszy post. Moje doświadczenie które zyskałem poznając w teorii i praktyce niektóre z urządzeń będę starał się przekazać w przystępnej formie na swojej stronce internetowej oraz m.in. tutaj.
consigliero napisał(a): Ponieważ zawsze używałem Garmina to i w tym momencie nie bedę się wychylał i mam zamiar zamienić sobie odbiornik na Zumo. Nie wiem czy ktos go testował ale zależy mi na informacji co do stopnia dokładności mapy Polski. Ponieważ w Queście mam wersję GP mapy 4.0 i dla potrzeb moich jest wystarczająca. Natomiast próba sprzedaży nastepnej wersji mapy razem z odbiornikiem przypomina mi czasy sprzedaży wiązane z czasów PRL-u.. Ponieważ w sklepie jest wystawiony Zumo 550 z niemiec i jest bez polkiej mapy ale jak rozumiem ma polskę zawartą w CN wersja 9.0 Pozdrawiam Marek
Jeśli chodzi o mapy, trudno jest porównywać GPMapa i City Navigator 9.
Mapy sa od siebie dość różne sa w innym stadium rozwojowym i produkowane są przez różne firmy. GPMapa jest już w 4 wersji, a Polska w CNE 9 jest w pierwszej wersji. Garmin podaje iż ma pełną siatkę drogową - dzięki tej siatce będziesz miał zaznaczone drogi polne leśne itp - tego nie ma w GPMapa. Jednak ta siatka drogowa w Polsce jest dopracowana szczegółowo w obszarze 17 miast, a poza tymi obszarami trasa może być wyznaczana conajmniej dziwnie właśnie przez brak uszczegółowienia siatki drogowej. Myślę ze mając Questa i Zumo będziesz mógł sam sprawdzić najlepiej czy trasy liczone są tak samo w obydwóch mapach i przekonać się która lepsza. Ja korzystam z obu. W GPMapie można dobrze wyliczać trasy po Polsce, a w CNE są ścieżki leśne itp. to jest to czego brakuje w GPMapa. GPMapa ma dużo więcej punktów POI, oraz zaznaczone obszary leśne/parki jeziora, dzięki temu trochę przpomina mapę topograficzną. Garmin wydaje osobno mapy topograficzne, dlatego lasy i inne topograficzne szczegóły pozostawia dla takich map. Szkoda ze Polska nie posiada jeszcze prawdziwej elektronicznej mapy TOPO.
W kwestii dołączania GPMapa do urzadzenia - może pojawienie się Polski w CNE 9 coś zmieni, dziwne byłoby sprzedawanie dwóch map Polski. Ale... zobaczymy co będzie jak się pokaże wersja 5. której premiera jest tajemnicą. Podono planowano wyadnie w grudniu (pytałem w Excelu), a tu już prawie połowa stycznia...
pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
Shelton
|
Tytuł: Napisane: N sty 14, 2007 9:05 pm |
|
Dołączył(a): N sty 14, 2007 8:51 pm Posty: 142 Lokalizacja: Warszawa
|
Ja na gadżety typu Zumo patrzę bardziej sceptycznie. Jeśli nawigacja ogranicza sie do dróg utwardzonych to ok. Do offroadu tego typu urządzenia nie nadają sie zupełnie z powodu delikatnego touchscreena, małej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz, słabą obługę i nawigację poza wektorową trasą-nawet taki Garmin 276C w trybie drogowym, ma mniej dokładny ekran kompasu niż poprzednie modele (dewiacja z kursu).
|
|
Góra |
|
|
AdvHP2rider
|
Tytuł: Napisane: N sty 14, 2007 10:07 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm Posty: 3777 Lokalizacja: Wrocław
|
:) wiem kto kryje się pod tym nickiem więć walę od razu
sceptycznie patrzę na wypowiedź nie sprawdzoną na własnej skórze przez wypowiadającego nawet gdyby mimo wszystko była prawdziwa
to jak powtarzanie po kimś i nadstawianie własnej głowy ;)
nie ryzykowałbym tak
|
|
Góra |
|
|
Gummikuh
|
Tytuł: Re: ZUMO 550 Napisane: Cz lut 08, 2007 9:18 am |
|
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 10:09 am Posty: 77 Lokalizacja: świeradów zdrój
|
consigliero napisał(a): NO to wracamy do tematu. Ponieważ zawsze używałem Garmina to i w tym momencie nie bedę się wychylał i mam zamiar zamienić sobie odbiornik na Zumo. Nie wiem czy ktos go testował ale zależy mi na informacji co do stopnia dokładności mapy Polski. Ponieważ w Queście mam wersję GP mapy 4.0 i dla potrzeb moich jest wystarczająca. Natomiast próba sprzedaży nastepnej wersji mapy razem z odbiornikiem przypomina mi czasy sprzedaży wiązane z czasów PRL-u.. Ponieważ w sklepie jest wystawiony Zumo 550 z niemiec i jest bez polkiej mapy ale jak rozumiem ma polskę zawartą w CN wersja 9.0
Pozdrawiam Marek
Stopień dokładności pokrycia drogowego mapy POLSKI Zumo 550 w wersji CityNavigator 9.0 - nie za bardzo dokładny. Jeżdziłem wczoraj po Wrocławiu i trochę ten mój GPS głupoty gadał. Nie zaznaczona nowa droga
( obwodnica ) która istnieje kilka lat koło mojej miejscowości.
Możesz jednak wgrać Polską mapę i cena bazowa ZUMO 550 wyjdzie
prawie taka sama jak Zumo 550 w wersji polskiej (jednak 300zł taniej - dopisano sprostowanie - a to jakby nie było prawie 10%)
Oczy w słup mi stanęły jak miałem prawie wszystkie i leśne i polne drogi blisko domu zaznaczone w tym gps.
Zumo 550 zakupiłem ze wzgledu na dokładną mapę Europy
Wcześniej używałem 76CS - (mam go dalej i nie sprzedam )
POZDRAWIAM
|
|
Góra |
|
|
Dominik
|
Tytuł: Napisane: Cz lut 08, 2007 11:32 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am Posty: 1611 Lokalizacja: Częstochowa
|
Mój problem polega na tym , że City Navigator 9.0 jest w wersji NT i nie można wczytać go do typowo outdoorowych odbirników (seria 60 i 70). Czy ktoś wie jak używać CN 9.0 (czy można kupić) w GPSMap76CS?
Widziałem ZUMO i myślę, że do offroadu-enduro lepszy jednak bedzie Quest, który obsługuje mapy NT.
|
|
Góra |
|
|
AdvHP2rider
|
Tytuł: Napisane: Cz lut 08, 2007 11:44 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm Posty: 3777 Lokalizacja: Wrocław
|
kurde pogubiłem się trochę, bo raz napisałeś że City Navigator 9.0 jest w wersji NT (i taka mapa jest dostarczana z Zumo) a drugi raz piszesz ze Quest jest lepszy bo obsluguje mapy NT i winika z tego ze Zumo nie, a sam napisales ze CityNavigator w wersji 9.0 jest w wersji NT
moderatorze przybywaj :)
|
|
Góra |
|
|
Dominik
|
Tytuł: Napisane: Cz lut 08, 2007 9:14 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am Posty: 1611 Lokalizacja: Częstochowa
|
po konsultacji z gpsmaniakiem wiem tyle: CNE 9 NT jest dostępny i obsługiwany jest przez nowsze odbiorniki (w tym Quest 2). W Zumo preinstalowany. CNE 9 - nawet w Niemczech jest jeszcze niedostępny (tylko USA za 290USD).
Przyjdzie poczekać...
Pokrycie Polski drogami leśnymi, szutrowymi i leśnymi w CNE 9 / NT jest wg znawców tego tematu zaskakująco duże.
|
|
Góra |
|
|
AdvHP2rider
|
Tytuł: Napisane: Cz lut 08, 2007 9:19 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm Posty: 3777 Lokalizacja: Wrocław
|
ja zrobilem niezle zdziwko jak w parku pokazane były nawet ścieżki i oto mi chodziło bo zamierzam jeździć jak najmniej asfaltami, brak glin, tłoku i ograniczeń :) tylko 100% natury i pole do zabawy dla moto
|
|
Góra |
|
|
Gummikuh
|
Tytuł: Re: ZUMO 550 Napisane: N lut 11, 2007 6:43 pm |
|
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 10:09 am Posty: 77 Lokalizacja: świeradów zdrój
|
consigliero napisał(a): NO to wracamy do tematu. Ponieważ zawsze używałem Garmina to i w tym momencie nie bedę się wychylał i mam zamiar zamienić sobie odbiornik na Zumo. Nie wiem czy ktos go testował ale zależy mi na informacji co do stopnia dokładności mapy Polski. Ponieważ w Queście mam wersję GP mapy 4.0 i dla potrzeb moich jest wystarczająca. Natomiast próba sprzedaży nastepnej wersji mapy razem z odbiornikiem przypomina mi czasy sprzedaży wiązane z czasów PRL-u.. Ponieważ w sklepie jest wystawiony Zumo 550 z niemiec i jest bez polkiej mapy ale jak rozumiem ma polskę zawartą w CN wersja 9.0
Pozdrawiam Marek
Wczoraj miałem trochę czasu i porównałem Zumo 550 z 76CS - mapy Gruzji, Maroka ,Rosji i innych zadupiów . Zdecydowanie korzystniej wypadł 76CS
W Zumo jedynie głowne . W 76cs i głowne i boczne i nawet szutry.
Jako że akurat interesuje mnie w danej chwili Gruzja porównałem z mapą papierową 1/1000,000 . Są prawie wszyskie drogi i miasta nawet te małe.. To tyle
pozdro.
|
|
Góra |
|
|
Gummikuh
|
Tytuł: Re: ZUMO 550 Napisane: Pn lut 12, 2007 12:05 pm |
|
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 10:09 am Posty: 77 Lokalizacja: świeradów zdrój
|
consigliero napisał(a): Gummikuh napisał(a): Wczoraj miałem trochę czasu i porównałem Zumo 550 z 76CS - mapy Gruzji, Maroka ,Rosji i innych zadupiów . Zdecydowanie korzystniej wypadł 76CS W Zumo jedynie głowne . W 76cs i głowne i boczne i nawet szutry. Jako że akurat interesuje mnie w danej chwili Gruzja porównałem z mapą papierową 1/1000,000 . Są prawie wszyskie drogi i miasta nawet te małe.. To tyle pozdro.
Czy dobrze rozumiem że w odbiorniku 76 CS masz Gruzję ,mam wprawdzie poprzedni model 76S w którym jest mapa bazowa świata, natomiast każdy następny zakupiony odbiornik zawierał mapę okrojona ( bazową) . W przypadku 76 S mapa ta zawiera główne drogi więsze rzeki jeziora ale szutry to już nie.Oczywiście do każdego odbiornika można wgrać mapy dodatkowe jeżeli odbiornik na to pozwala ale w twoim przypadku rozumiem że masz to w standardzie.World Map ma dokładność 300 stóp( nie wiem ile to metrów) i to wszystko. Panowie z Garmina w pewnym momencie stwiedzili że sprzety trzeba pozycjonować aby niw mogły służyć do wszystkiego.Mój Quest obsługuje jeszcze mapy Blue Chart (do nawigacji morskiej) ale Zumo już nie bo kto by kupował wypasione szpeje na łódki,ale wracając do meritum skąd amsz mapę gruzji i to taką dokładną?
Aż odpaliłem 76 i dokładnośc mapy bazowej kończy się na 8 km chyba że do CS dali mapę odpowiadającą tej, jak możesz to porównaj
http://www.garmin.com/cgi-bin/mapgen/we ... 825&l=0&u=
0&v=0&z=0&x=240&y=180&w=480&h=360&d=0&rz=0&k=1&sc=1
W 76 CS mam zwykłą mapę bazową świata. Fakt że jest to w wersji
amerykńskiej ale nie różni się chyba od wersji europejskie?
Mapa bazowa wersji amerykańskiej była dokładna w Maroku i praktycznie korzystałem cały czas z GPsa a mało z map.
POWTARZAM że patrząc na papierową Gruzji 1/ mln prawie pokrycie w całości. Czyli czerwone ,wszyskie żólte i prawie wszyskie 3 kolejnośći odsnieżania.
Link niestety mi śie nie otworzył...
pozdrawiam
franek
|
|
Góra |
|
|
Gummikuh
|
Tytuł: Napisane: Pn lut 12, 2007 7:03 pm |
|
Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 10:09 am Posty: 77 Lokalizacja: świeradów zdrój
|
|
Góra |
|
|
klit.pl
|
Tytuł: Napisane: Pn lut 19, 2007 7:54 pm |
|
Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 12:12 am Posty: 25 Lokalizacja: Polska
|
Witam :-)
Mapki bazowe dla PDA występują w dwóch wersjach - "normalnej" i Lite (w sumie kilka mapek bazowych dla różnych regionów świata (można podejrzeć w opisie tutaj: http://www.garmin.com/products/iQueM5/.
Zumo ma wersję "Lite" - tak wynika z opisu urządzenia na garmin.com.
Zumo pracuje jako pamięć masowa i można podejrzeć rozmiar pliku - ok. 6 - 7 MB. Jest też worldwide basemap - w wersji "normal" (plik ma ok. 33 MB), nie piszę tutaj o WorldMap. Mapka ta dostępna jest przy rozwiązaniach Garmina dla PDA. - Jutro wpuszczę tą mapkę do Zumo i zdam relację z różnic (jeśli się uda) :-)
|
|
Góra |
|
|
Drogowiec
|
Tytuł: Napisane: Wt lut 27, 2007 7:45 pm |
|
Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm Posty: 77 Lokalizacja: Zduńska Wola
|
edugps.pl napisał(a): . - Jutro wpuszczę tą mapkę do Zumo i zdam relację z różnic (jeśli się uda) :-)
I jak? Udało się coś?
Pozdrówka
|
|
Góra |
|
|