Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:48 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 9   [ Posty: 126 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: So mar 05, 2011 8:45 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
TomekWwa napisał(a):
michalbtl napisał(a):
TomekWwa napisał(a):
Mam pytanie czy RK, jest nieodlacznie zwiazany z TV Trwam i RM??



Jest nieodlacznie zwiazany. Lecz nie wszyscy Rajdowicze sa zgodni z ideologia ktora za tym idzie. Natomiast czesc Rajdowiczow jest PONADAKTYWNA w gloszeniu swoich przekonan. Ostatnio mam wrazenie ze jest ich co raz wiecej.

Polecam poczytac forum RK. http://www.rajdkatynski.net


Odwiedzilem forum RK. Coś strasznego Panie, co tam wypisują... :)))


No i pewnie dlatego tylko z tymi mediami RK jest związany:-)

Kiedys chyba było trochę inaczej. Mniej polityki.

Na szczęście w realu jest mniej toksycznie. Przynajmniej było na IX RK. Bo teraz to może coś sie zmieniło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: So kwi 09, 2011 10:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Po obejzeniu fotorelacji z RK , zastanawiam sie czy RK dobrze promuje Polske za granicą wschodnią, co jest jednym z celów RK. To dla nas mile i wzruszające chwile, ale pomyslcie jak czują sie Ukraincy gdy na glownym placu Lwowa Polacy śpiewają swoje patriotyczne pieśni. Wyobraźcie sobie analogiczą scenkę z niemieckimi motocyklistami we Wrocławiu...
Chyba organizatorom RK brakuje troszke empatii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: So kwi 09, 2011 11:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Śliski temat :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: So kwi 09, 2011 6:50 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 12:49 pm
Posty: 75
TomekWwa napisał(a):
Po obejzeniu fotorelacji z RK , zastanawiam sie czy RK dobrze promuje Polske za granicą wschodnią, co jest jednym z celów RK. To dla nas mile i wzruszające chwile, ale pomyslcie jak czują sie Ukraincy gdy na glownym placu Lwowa Polacy śpiewają swoje patriotyczne pieśni. Wyobraźcie sobie analogiczą scenkę z niemieckimi motocyklistami we Wrocławiu...
Chyba organizatorom RK brakuje troszke empatii


Akurat we Lwowie śpiewy są pod pomnikiem Mickiewicza. Tak jak powiedziałeś jest to samo centrum. Ale razem z motocyklistami śpiewają Polacy tam mieszkający. Często są to osoby które cały rok czekają na przyjazd RK.
Myślę że nie jest to nic strasznego. Jest tam bardzo pozytywny klimat i brak jest jakichkolwiek negatywnych zachowań ze strony ukraińskiej ludności. Z tego co sobie przypominam raczej RK jest tak zorganizowany by nie prowokować żadnych negatywnych odczuć. Można powiedzieć że Polskość jest okazywana w miejscach odpowiednich i we właściwy sposób. Z tego co pamiętam to w większości przypadków a nawet we wszystkich relacje z lokalną ludnością są dobre a nawet bardzo dobre.
Takim miejscem newralgicznym jest Huta Pieniacka na Ukrainie. Dlatego w tym miejscu organizowane jest spotkanie/zlot w terminie kiedy jest tam RK.
Huta Pieniacka to polska wieś która już nie istnieje. Jest to wielka polana oddalona od najbliższej wsi jakieś 4 km a od drogi asfaltowej jakieś 20km. Jest tam pomnik upamiętniający zamordowanych mieszkańców.
W tym miejscu podczas obecności RK są manifestacje ukraińskiej swobody.
RK i motocykliści z Polski są traktowani jako anty ukraińska manifestacja (info z ukraińskich stron internetowych). Pojawiały się plotki że Ukraińcy będą blokować dojazd itp. Ale byłem tam dwa razy i nigdy nic się takiego nie stało. Ale w miejscu tym czujność jest na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o mieszkańców najbliższych wsi to też raczej nastawienie jest pozytywne lub obojętne.
Jak chcecie więcej info o spotkaniu to mogę podać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 9:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
zgadzam się z wypowiedzią mojego poprzednika, tylko Huta Pieniacka jest newralgiczna. Zwykli mieszkańcy sa raczej neutralni, jeżeli jest potrzeba to zawsze mogliśmy liczyć na pomoc z ich strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 2:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
Dopowiem jeszcze, że pomoc jest udzielana przez bajkersów, np. z Winnicy, Kamieńca Podolskiego. Leszka moto po lekkim dzwonie miało rozerwaną przednią oponę, połamane plastiki, uszkodzoną ramkę do mocowania reflektora. Rozebranie owiewek, zdjęcie koła, założenie nowej(używanej) opony, prostowanie ramki, trwało około 30 minut. Robota paliła się w rękach(można było nagrać film instruktażowy). Na końcu motocykl został oznakowany logo klubu z Winnicy, a na znak przyjaźni, uścisk dłoni. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 8:06 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
bo to jest słowiańska solidarność


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pt sty 18, 2013 2:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
Na początku Huta Pieniacka była newralgicznym punktem, ale od kilku lat tak nie jest. Stowarzyszenie Huta Pieniacka, a wraz z nim Rajd Katyński swoją obecnością daje przykład jak należy pielęgnować historię. Hutniacy uporządkowali cmentarz jaki pozostał po nieistniejącej wsi Huta Pieniacka. W Brodach uporządkowany został kolejny cmentarz gdzie pochowano żołnierzy poległych w latach 1914-1920.
oto link: http://hutapieniacka.blogspot.com/2012/10/brody-2012.html
Motocykliści dużo wysiłku włożyli aby pomóc w powyższych inicjatywach.
Zapraszamy do pomocy, a zobaczycie jak zazdroszczą nam mieszkańcy takiego zapału do podtrzymywania pamięci o historii. Nasza obecność przypomina również ciemne strony postępowania okolicznych mieszkańców.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lut 19, 2013 10:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
Zielo napisał(a):
bo to jest słowiańska solidarność


Historia pokazała "słowiańską solidarnośc" w historii narodów, jako odmienne znaczenie.
http://www.kresy.pl/volgal,aktualnosci?zobacz/11-lipca-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian
Już nie wspomnę o Lwowie i naszych profesorach z Uniwersytetu Lwowskiego. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 4:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
TomekWwa napisał(a):
michalbtl napisał(a):
TomekWwa napisał(a):
Mam pytanie czy RK, jest nieodlacznie zwiazany z TV Trwam i RM??



Jest nieodlacznie zwiazany. Lecz nie wszyscy Rajdowicze sa zgodni z ideologia ktora za tym idzie. Natomiast czesc Rajdowiczow jest PONADAKTYWNA w gloszeniu swoich przekonan. Ostatnio mam wrazenie ze jest ich co raz wiecej.

Polecam poczytac forum RK. http://www.rajdkatynski.net


Odwiedzilem forum RK. Coś strasznego Panie, co tam wypisują... :)))


Oj, tak Panie!!! mało tego mają konszachty z Paulinami Jasnej Góry!!!! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 3:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
27-08-2010
Piątek, po południu jest czasem na załatwienie spraw organizacyjnych. Podczas spotkania wręczane są rzeczy związane z RK(koszulki, kamizelki, chusty, znaczki,paszporty), uczestnicy dowiadują się w jakiej grupie będą razem podróżować, grupowi wyznaczają osobę odpowiedzialną za rozliczenie paliwa, komandor przekazuje uwagi na temat uczestnictwa.
[ img ]

[ img ]

[ img ]

Po zakończeniu spotkania udajemy się na zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej.

[ img ]

[ img ]

Tak wyglądają podziemia Świątyni Opatrzności Bożej w której znajduje się Panteon Wielkich Polaków. Jak się później okazało w miejscu pochowania Prezydenta Ryszarda Kaczarowskiego ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej, pochowano zupełnie inną osobę. Powtórny pochówek zakończyła córka prezydenta Kaczorowskiego słowami:
" Śpij spokojnie, Tatusiu, Bóg jest tuż".

[ img ]

W dalszej części odwiedziliśmy grób ks. Zdzisława Jastrzębia Peszkowskiego, kapelana Rodzin Katyńskich.

[ img ]

Po zwiedzaniu poszliśmy spać, ale jak tu usnąć, kiedy tyle emocji?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 4:34 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Siwy Koń napisał(a):
Dopowiem jeszcze, że pomoc jest udzielana przez bajkersów, np. z Winnicy, Kamieńca Podolskiego. Leszka moto po lekkim dzwonie miało rozerwaną przednią oponę, połamane plastiki, uszkodzoną ramkę do mocowania reflektora. Rozebranie owiewek, zdjęcie koła, założenie nowej(używanej) opony, prostowanie ramki, trwało około 30 minut. Robota paliła się w rękach(można było nagrać film instruktażowy). Na końcu motocykl został oznakowany logo klubu z Winnicy, a na znak przyjaźni, uścisk dłoni. :D



Oni wam naprawiają motocykle a Wy im na ich podwórku stawiacie pomniki przypominające jak to Jego dziadek zamordował w czasie wojny Twojego dziadka i
Porównaj te dwie postawy. Która z nich patrzy w przyszlosc i prowadzi do pojednania?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 10:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
28-08.2010
Sobota jest dniem wyjazdu RK. Poranny deszczyk daje orzeźwienie, każdy krząta się, aby zdążyc coś zjeśc, umyc się spakowac. Niektórym te czynności przychodzą łatwo innym nie, zapewne z biegiem dni każdy nabierze wprawy.

[ img ]

Podczas ogólnego krzątania, jest chwila na rozmowy i pierwsze znajomości. Zawsze ktoś czegoś zapomni, a to rękawiczek, a to kasku, itd.

[ img ]

Tego poranka pierwszy raz usłyszałem sławetną komendę Wiktora: "za minutę odjeżdżamy?". Czyli ustawiamy się grupami w kolumnę i odjazd na Pl. Piłsudskiego, gdzie czeka nas uroczysty apel.
[ img ]

Jadąca przez Warszawę kolumna ponad 100 motocykli, pod eskortą policji, wzbudza niesamowite zainteresowanie. Po dojeździe na Pl. Piłsudskiego ustawiamy motocykle i po odśpiewaniu hymnu narodowego w asyście orkiestry Wojska Polskiego, rozpoczyna się uroczyste rozpoczęcie RK. Po całej ceremonij wyjeżdżamy w trasę XRK. Dzisiaj planowany nocleg w Sokółce. Pierwszym postojem będzie stacja benzynowa, który służy do pozbierania grupy.

[ img ]

Wreszcie zaczynam rozpoznawać swoją grupę, ponieważ wszystko dotychczas ma swoją dynamikę. Taki lajtowy przejazd służy do ustalenia kolejności w szyku grupy. Niestety trafia nam się ksiądz ze Stanów, który nie przekracza 80km/h. Jak sami wicie, to jest mordęga, a zwłaszcza wielkie niebezpieczeństwo dla pozostałych. Ale mamy tylko 240km do przejechania, pierwszy przystanek to spotkanie z mieszkańcami i władzami Ostrowi Mazowieckiej oraz złożenie wieńca pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Przy okazji spotkania mamy okazję skosztować specjałów wschodniej kuchni. Jak ja to lubię :D

[ img ]

Jedziemy dalej do Sokółki. Tutaj, uroczyste przywitanie na pl. Kościuszki i spotkanie z mieszkańcami. Takie przywitanie i duże zainteresowanie jest dla Mnie zaskoczeniem, a serdeczność i chęć rozmowy jest kolejnym miłym zaskoczeniem. Przechodzimy do pobliskiego Pomnikiem Zesłańców Sybiru.


[ img ]

Dalej przejeżdżamy do ośrodka, gdzie stoją przygotowane namioty, a niektórzy mogą przespać się w łóżku pod dachem. Poznaję pierwszą zasadę obowiązującą wśród tylu chłopów. Najpierw niewiasty i małżeństwa, a dalej po PESELU.


Ostatnio edytowano Śr lis 20, 2013 2:58 pm przez Siwy Koń, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 10:34 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
TomekWwa Ty nie rozumiesz czy nie potrafisz zrozumieć historia to to co było minęło . Teraz jest inny czas inni ludzie, pamięci nikt nie zmieni, postawy powinniśmy .Ty kolego masz z tym wielki problem chyba lubisz zadymy? :!: . Mnie nie przeszkadzają wycieczki z Niemiec które odwiedzają swe korzenie: Mazury, Warmię, Pomorze, Śląsk tym bardziej jak śpiewają ,byle nie z karabinem myślę że to pojmujesz, bo Oni tu mieszkali i tego nikt nie zmieni, u mnie na śląsku opolskim też mają swoje pomniki i co Polska przestanie z tego powodu istnieć? Ja szanuję Ich oni mnie choć moja rodzina pochodzi z Lwowa. A kto kogo mordował należy pamiętać by się to już nigdy nie powtórzyło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 10:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
GrzegorzR45 napisał(a):
TomekWwa Ty nie rozumiesz czy nie potrafisz zrozumieć historia to to co było minęło . Teraz jest inny czas inni ludzie, pamięci nikt nie zmieni, postawy powinniśmy .Ty kolego masz z tym wielki problem chyba lubisz zadymy? :!: . Mnie nie przeszkadzają wycieczki z Niemiec które odwiedzają swe korzenie: Mazury, Warmię, Pomorze, Śląsk tym bardziej jak śpiewają ,byle nie z karabinem myślę że to pojmujesz, bo Oni tu mieszkali i tego nikt nie zmieni, u mnie na śląsku opolskim też mają swoje pomniki i co Polska przestanie z tego powodu istnieć? Ja szanuję Ich oni mnie choć moja rodzina pochodzi z Lwowa. A kto kogo mordował należy pamiętać by się to już nigdy nie powtórzyło.

...na dzisiaj jest prosta odpowiedź!
BĄDŹMY POLAKAMI, jednak pamiętającymi, że też EUROPEJCZYKAMI!!! :wink:

Pozdro Orzeppe...nie młody!
p.s. Mam mnogi kotakt z Licealistmi/Studentami...Oni też chcą ZGODY


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 9   [ Posty: 126 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL