Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 10:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Cytuj:
Policjant ruchu drogowego i uciekający przed nim motocyklista zostali ranni w wypadku, do którego doszło wczoraj po popołudniu w Postołowie (pow. leski).

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta
Pościg za motocyklistą rozpoczął się w miejscowości Olszanica tuż przed godz. 15. Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na motocyklach kontrolowali kierowcę volkswagena passata, który popełnił wykroczenie drogowe. Wtedy na motocyklu crossowym BMW Dakar przejechał obok nich motocyklista. Wyprzedzał kilka samochodów łamiąc znaki zakazu wyprzedzania. - Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku Leska - relacjonujący lescy policjanci.

Jeden z funkcjonariuszy ruszył w pościg za motocyklistą. Gdy obaj dojechali do Leska, inni policjanci przygotowali blokadę drogi. Motocyklista ominął ją przejeżdżając bokiem po pasie zieleni i odjechał w stronę Sanoka. W Postołowie zjechał na drogę, gdzie doszło do wypadku. Obydwa motocykle, zarówno uciekającego, jak i policyjny triumf tiger, na łuku wypadły z drogi i wpadły w pobliskie zarośla. Obaj kierujący zostali ranni.

Policjanci ustalili, że 27-latek z Krakowa który uciekał crossem, był trzeźwy. Z wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Krakowianin z urazem głowy trafił do szpitala w Lesku. Policjant z kolei z podejrzeniem złamania kręgosłupa i poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie.


Niezła jazda....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 12:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Ten sam Triumph Tiger łapał mnie w drodze na Ustrzyki Dolne bo nahuliganiłem zdrowo moim crossem 1150 GS,
skonczyło sie na miłych pogaduchach na temat motocykli i 100zł mandacie.
Nie zauwazyłem w lusterku że dwa motóry jadą za mną.....

Czasem nie warto cwaniakować, zchylić główke i nie bedzie tak źle...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 12:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
I po miłych pogaduchach...Teraz nie będą mili.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 1:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
W sumie to mi szkoda policjanta bo na służbie niestety musi ryzykować bo ktoś świruje. A tak facet może skończy na wózku a świrant tylko z guzem na głowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 1:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Pretor napisał(a):
W sumie to mi szkoda policjanta bo na służbie niestety musi ryzykować bo ktoś świruje. A tak facet może skończy na wózku a świrant tylko z guzem na głowie.

+1

A tak swoją drogą, jak oni (Policjanci) są ubrani, skoro facet złamał kręgosłup ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 2:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
marekm napisał(a):
[

A tak swoją drogą, jak oni (Policjanci) są ubrani, skoro facet złamał kręgosłup ?


Za bardzo ufasz ubiorowi Marku.Zależy w co i czym się uderzy.Możesz niwinnie upaść na tyłek i złamanie kompresyjne gotowe


Ostatnio edytowano Wt sie 16, 2011 2:04 pm przez Acent, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 2:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Marek ja jestem załamany, że gliniarze na motkach w wawie w ciepłe dni latają w koszulkach z krótkim rękawie. Po pierwsze to przy szlifie zostaje kaleką do końca życia a koszty ew. renty są wysokie i zapłacimy za nią my podatnicy, po drugie to policjanci powinni kreować bezpieczną jazdę i przynajmniej jeździć w zbrojach po 200 zł. Byli by bezpieczniejsi i wyglądali by bardziej bojowo.
Jak dla mnie to znowu jakieś nieporozumienie na poziomie zarządzania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 2:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Ja wspolczuje policjantom na motocyklach. Po pierwsze dostali jakies badziewne ubrania ktore wogule nie chronia - ktos tam wygral przetarg, wytyczne pisal urzedas ktory nigdy motocykla z bliska nie widzial - to fakt. Co gorsze, w nowych motocyklach ktore dostali ( Honda CBF 1000A ) maja za plecami skrzynke ktora jest krókofalówka. Skrzynka nie dziala bo system jest zle skonfigurowany i policjanci dzwonia do siebie uzywając prywatnych komórek. Nie ma mowy o zadnych zestawch komunikacji w kaskach itp. Kolejna sprawa to fakt ze ta nieszczesna metalowa skrzynka ma ostre krawedzie. Trzeba tylko czekac az ktos kregoslupem walnie w cos takiego i niebezpieczny uraz gwarantowany.

Jak bym był policjantem bo odmowiłbym pracy na takim sprzecie. To jest smieszne i tragiczne zarazem.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 2:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Krzemien napisał(a):
Co gorsze, w nowych motocyklach ktore dostali ( Honda CBF 1000A ) maja za plecami skrzynke ktora jest krókofalówka. Skrzynka nie dziala bo system jest zle skonfigurowany i policjanci dzwonia do siebie uzywając prywatnych komórek. Nie ma mowy o zadnych zestawch komunikacji w kaskach itp.



http://motoryzacja.interia.pl/news/gluc ... ie,1677046


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 2:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Nie jest to jednak prawda, rozmawialem z policjatem jezdzacym, zreszta bylo ostatnio o tym glosno. Te systemy nie działaja. Cyfrowe nie sa dobrze skonfigurowane a analogowe maja problemy z tymi skrzynkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 7:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Co sądzicie o zakazie pościgu za motocyklem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 8:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Dwa tygodnie temu jadę z koleżką do pracy na noc, już ciemno, na krzyżówce przelatuje gość szlifierką na czerwonym a za nim gliniaż na sygnale. Słabo go było słychać, mało w niego nie walimy. Blokuje koło,lewa,prawa rzuca go. Kumpel ledwo wychamował (prowadził). Gliniaż strzela z gazu ,honda stawia go na koło i dzida za szlifierką. Co widzę? Gość szlifirką wali przez krawężnik i ciśnie do parku, niezłe tam górki są i korzenie. Gliniaż chwilę się zawachał ale zaraz pocisnął za nim. Ciekaw jestem jak to się skończyło. Bardzo widowiskowa akcja. Ale krawężnik atakowali bez szału :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Cross" BMW Dakar
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 10:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
marekm napisał(a):
Pretor napisał(a):
W sumie to mi szkoda policjanta bo na służbie niestety musi ryzykować bo ktoś świruje. A tak facet może skończy na wózku a świrant tylko z guzem na głowie.

+1

A tak swoją drogą, jak oni (Policjanci) są ubrani, skoro facet złamał kręgosłup ?

Moim zdaniem, bardziej chodzi o to jak często jeżdżą. Rozmawiałem końcem czerwca z policjantem z Jarosławia (patrolują E4 od Rzeszowa po Przemyśl) i to był jego 3 raz na motorze w sezonie. Wcześniej nie było pogody, nie było kolegi (muszą jeździć w dwóch), mieli inne zadania itd. Nawet najlepsze szkolenie nie wystarczy, gdy nie ma codziennej praktyki. Mało tego, ten konkretny policjant miał wpojone, że Tiger jest w stanie doścignąć i zatrzymać wszystko! Nawet Sokoła Millenium, gdyby zaszła taka potrzeba, co pozostawię bez komentarza.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL