Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:51 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Śr cze 08, 2011 1:28 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr maja 19, 2010 7:21 am
Posty: 202
Lokalizacja: Międzychód (Wlkp.)
http://www.youtube.com/watch?v=tsgabsgd ... ideos_news


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Śr cze 08, 2011 2:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1592
Lokalizacja: Białystok
zawiść w narodzie..... Brak słów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Śr cze 08, 2011 2:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Na szczescie coraz mniej takich Qrwów...a tym które pozostały, osobiscie zawsze funduje mocNiezapomnianychWrażeń :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 12:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
wczoraj jechałem do serwisu i miałem dokłądnie taką samą scenę... korek przed Gdańskiem na 2-3 km i pewien jegomość w wypasionym bordowym polonezie postanowił mnie naprostować... a że było przed burzą, chciałem jak najszybciej uciec... na szczęście inni kierowcy byli bardziej rozumni i zrobili "marginesik"...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 12:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
Nie tylko w narodzie, bo w UK tez (choc zdecydowanie rzadziej) sa tacy - najgorsi to tzw. 'Man in the Van'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 7:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Niestety na codzień widzę jak ludziska z rejestracją Lubelska robią wiochę na warszawskich ulicach. Należy być mocno czujnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 8:55 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 5:25 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Szczecin
Panowie, jest Dużo Gorzej :twisted:

Dokładnie TRZY dni temu dokładnie TEN SAM film przedstawiał coś całkiem innego - był uzupełnieniem materiałów ale o chamach motocyklistach łamiących przepisy, bezczelnie i niezgodnie prawem omijających pojazdy w korku zamiast stać grzecznie na końcu kolejki. I wówczas jedynie bohaterska postawa kierowcy Opla Omegi z Lublina powstrzymała potencjalnego zabójce-motocyklistę. Bohaterski czyn tego kierowcy Opla został nagrodzony upublicznieniem jego numerów rejestracyjnych, niech wszyscy znają i podziwiają BOHATERA.

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Motocyklisci-nagminnie-lamia-prawo-w-korkach,wid,13478321,wiadomosc.html

O co tu w końcu chodzi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :?:
Wolno czy nie wolno zgodnie prawem przeciskać się na początek kolejki ?

Pytam bo kończy mi się limit, nie chce ryzykować dodatkowych punktów, chyba przyjdzie mi udać się na jakieś "zdrowaśki" do WORD`u, może po wyznaniu grzechów, skrusze i pokucie znowu będę normalnie funkcjonował.


Ostatnio edytowano Cz cze 09, 2011 10:45 pm przez Tatanka, łącznie edytowano 8 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:06 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr maja 19, 2010 7:21 am
Posty: 202
Lokalizacja: Międzychód (Wlkp.)
Tatanka napisał(a):

O co tu w końcu chodzi, wolno czy nie wolno przeciskać się na początek kolejki ?


Ja osobiście się przeciskam, jednak liczę się z próbą wręczenia mi mandatu aczkolwiek go nie przyjmuję... 8) jak do tej pory dwa razy mi się upiekło na pogadance...raz nawet sam radiowóz po tajniaku z kamerą mi zjechał :lol: Jeśli mi na miejscu udowodnią w przepisach że nie mogę tak robić to będę zmuszony go przyjąć, druga opcja to są grodzki czy jakoś tak... mandat plus opłaty sadowe w razie przegranej :D ja tak to widzę, może się nie znam, ale jak na razie to działa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 5:25 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Szczecin
ja tez się dyskretnie przeciskam, ale tylko do momentu aż pojazdy ruszą. wtedy kończę przepychankę i jadę grzecznie do następnych świateł w kolejce.

Czy ktoś wie, o co chodzi z tą jazda dwóch jednocześnie pojazdów po jednym pasie, wolno czy nie wolno ?

Cytuj:
Przepisy mówią między innymi o tym, że niedopuszczalne jest poruszanie się obok siebie na jednym pasie ruchu dwóch pojazdów

Bo wyjdzie nam jechać za rowerzystą albo walcem drogowym kilkadziesiąt minut 8-10 km/h. W godzinach szczytu nie ma fizycznie możliwości wyprzedzenia w mieście rowerzysty przeciwległym pasem a tym samym podobno nie wolno wyprzedzić pomimo że jest miejsce na dwa pojazdy ?

O co tu chodzi ?

dotychczas było http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy,samochodami,motocyklista,a,prawo,6370.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
Pretor napisał(a):
Niestety na codzień widzę jak ludziska z rejestracją Lubelska robią wiochę na warszawskich ulicach. Należy być mocno czujnym.


ja najbardziej obawiam się blach WWL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
Tatanka napisał(a):
nie chce ryzykować dodatkowych punktów, chyba przyjdzie mi udać się na jakieś "zdrowaśki" do WORD`u,


nie czekaj z tym
ja 3 lata temu czekałem i papiery zabrali
a pamiętać trzeba, że zabierają wszystkie kategorie... :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 7:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
Pretor napisał(a):
Niestety na codzień widzę jak ludziska z rejestracją Lubelska robią wiochę na warszawskich ulicach. Należy być mocno czujnym.


Wiochę robią też w Lublinie, zrobienie miejsca to rzadkość. A ja muszę tu jeździć :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 11:21 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Ja nie różnicowałbym na blachy ale na typy kierowców.
1.Starszy pan w Passacie .Nie dosłyszy, nie dowidzi ,ma za nic doświadczenia niemieckiego emeryta,który na starość przesiada się do VW Polo.Lusterka są mu potrzebne żeby ogarnąć olbrzymie wnętrze swojego samochodu (dalej obraz się rozmywa) Prawko robił gdy jeden samochód przypadał na jedna kamienicę,dlatego czuje się trochę zagubiony,ale on jeszcze wszystkich nauczy.
2. Przedstawiciel handlowy (biała oblepiona corsa,fiesta itp.)
Jedzie ostro i w sposób trudny do przewidzenia (zgodnie ze swoją strategią handlową) Nie patrzy w lusterka,wyprzedza na trzeciego, czasami zjedzie na bok,ale tu uwaga:niekoniecznie chce nam zrobić uprzejmość. Najczęściej szuka komórki,która spadła z siedzenia,albo pisze sms-a .Może wrócić gwałtownie gdy znajdzie....
3.Matka Polka w samochodzie wyładowanym dzieciakami.Duży Van,kombi,lub nissan Navara(mąż zanim wyjechał do pracy na zachód kupił żeby było bezpieczniej).Jeździ na krótkich odcinkach (po dzieci do przedszkola) i to jej wystarcza.Nie ma poczucia prędkości, odległości.Jest samodzielna ,zmęczona i zdecydowana.Jak zdecyduje wyjechać z podporządkowanej to wyjedzie nieważne czy pod TIR-a czy pod motocykl.
4.Leszcz w Golfie,BMW 5 i wszystkim co robi wrażenie a nie kosztuje więcej niż 10 tys.Udowodni wszystkim i wszyscy mogą mu skoczyć. Nie ma hamulców i zahamowań.Zablokuje,zepchnie,będzie wisiał na tylnym kole.Wyobraźni ma tyle co bieżnika na oponach .Łomot z radia nie pozwala mu się skupić więc na drodze kieruje się prostymi odruchami.
5.Pracownik remontowo-budowlany(transit,T-4 itp) Frustrat bo mało zarabia i ma auto bez klimy.Człowiek prosty ma więc proste rozrywki.Obrzuci puszkami po piwie,zablokuje lub zrobi miejsce,aby ku uciesze kolegów na siedzeniu obok zepchnąć na czołówkę(sam sobie frajer winien)

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 11:32 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr maja 19, 2010 7:21 am
Posty: 202
Lokalizacja: Międzychód (Wlkp.)
Acent napisał(a):
Ja nie różnicowałbym na blachy ale na typy kierowców.
1.Starszy pan w Passacie .Nie dosłyszy, nie dowidzi ,ma za nic doświadczenia niemieckiego emeryta,który na starość przesiada się do VW Polo.Lusterka są mu potrzebne żeby ogarnąć olbrzymie wnętrze swojego samochodu (dalej obraz się rozmywa) Prawko robił gdy jeden samochód przypadał na jedna kamienicę,dlatego czuje się trochę zagubiony,ale on jeszcze wszystkich nauczy.
2. Przedstawiciel handlowy (biała oblepiona corsa,fiesta itp.)
Jedzie ostro i w sposób trudny do przewidzenia (zgodnie ze swoją strategią handlową) Nie patrzy w lusterka,wyprzedza na trzeciego, czasami zjedzie na bok,ale tu uwaga:niekoniecznie chce nam zrobić uprzejmość. Najczęściej szuka komórki,która spadła z siedzenia,albo pisze sms-a .Może wrócić gwałtownie gdy znajdzie....
3.Matka Polka w samochodzie wyładowanym dzieciakami.Duży Van,kombi,lub nissan Navara(mąż zanim wyjechał do pracy na zachód kupił żeby było bezpieczniej).Jeździ na krótkich odcinkach (po dzieci do przedszkola) i to jej wystarcza.Nie ma poczucia prędkości, odległości.Jest samodzielna ,zmęczona i zdecydowana.Jak zdecyduje wyjechać z podporządkowanej to wyjedzie nieważne czy pod TIR-a czy pod motocykl.
4.Leszcz w Golfie,BMW 5 i wszystkim co robi wrażenie a nie kosztuje więcej niż 10 tys.Udowodni wszystkim i wszyscy mogą mu skoczyć. Nie ma hamulców i zahamowań.Zablokuje,zepchnie,będzie wisiał na tylnym kole.Wyobraźni ma tyle co bieżnika na oponach .Łomot z radia nie pozwala mu się skupić więc na drodze kieruje się prostymi odruchami.
5.Pracownik remontowo-budowlany(transit,T-4 itp) Frustrat bo mało zarabia i ma auto bez klimy.Człowiek prosty ma więc proste rozrywki.Obrzuci puszkami po piwie,zablokuje lub zrobi miejsce,aby ku uciesze kolegów na siedzeniu obok zepchnąć na czołówkę(sam sobie frajer winien)

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem :mrgreen:


Kierowcy terenówek? :D yyy chyba że navare bierze się jako terenówkę :shock:


Ostatnio edytowano Pt cze 10, 2011 11:34 am przez gepo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uprzejmość kierowców...
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 11:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
hahahahah Adam - zeje...cie to ujołeś nic dodać nic ując ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL