Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:37 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 10:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 7:13 pm
Posty: 501
Lokalizacja: Stolica
gw napisał(a):
Hellriser, powiem, że nie rozumiem Twojego zachowania. Piszesz "Swój Swojemu wilkiem...", a z drugiej strony prowokacyjnie wstawiasz avatar evo parts. Bez względu jak oceniam produkty (a jeden z nich kupuję) w mojej ocenie temat jest już zamknięty. Admin/właściciel forum jednoznacznie wypowiedział się w tej kwestii. I w tym momencie nawet nie ważne jest czy słusznie czy nie słusznie, ale robienie na złość czy też robienie prowokacji jest zdecydowanie nie na miejscu. Nie sądzę by ktokolwiek pod wpływem takich akcji zmienił zdanie.


Ok skoro uważasz to za prowokację to zapytam, czy gdybym np. zrobił sobie avatar z pancernikiem czy innym konkurencyjnym dla Holana logotypem producenta, sklepu itp. bo przecież oferta Holana (właściciela) jest szeroka to też by mi blokował avatar... Idać tym krokiem to fotorelacje zamieszczone na forum ze zdjęciami "sponsorów" też powinny być blokowane, bo to przecież reklama...
Mój "nowy" avatar był (dobrze napisałem) w ramach podziwu i zainteresowania produktami które wychodzą spod ręki Pit'a.
Poza tym mam swoje przemyślenia na temat postępowania szanownego Admina, ale to pozostawie dla siebie, choć pewnie wielu z nas ma podobne odczucia.
EoT z mojej strony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 10:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 3:27 pm
Posty: 184
Lokalizacja: Gdańsk
Czemu takie ciśnienie i tyle dyskusji wywołuje chęć zaistnienia tutaj jako firma a nie konkretna osoba, której pasją są motocykle, podróże ..?
Właściciel forum postawił jasno sprawę na początku i to jego pełne prawo.
Może skupmy się na tym, ze została nam udostępniona zupełnie gratis platforma do wymiany doświadczeń, do kontaktu z ludźmi, których w realu byśmy nigdy wszystkich razem nie zebrali a swoje byznesy zostawmy na inne miejsca w necie? :wink:
Smaczniej będzie się czytało :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 10:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Myślę, że mówienie, że jesteśmy gośćmi na tym forum jest nie trafne. Podpis przy moim avatarze umieszczony przez admina mówi jasno " zadomowiony na dobre" co oznacza nie mniej nie więcej że tu prawie mieszkam. :)
Trzeba też jasno powiedzieć, że forum bez nas było by warte garść kłaków, gdyż forum bez czytelników jest martwe.

Nie zgodzę się również z tym, że jak mi się coś tutaj nie podoba to mogę się wynieść.
O nie. To byłoby zbyt proste. Byli już tacy którzy nie znieśli panujących tutaj praktyk i ujęli się honorem odchodząc. I komu to na dobre wyszło? Chyba tylko adminowi.
Wszyscy straciliśmy kompanów, podróżników ludzi z charakterem. Nie możemy się dzielić. Musimy współpracować. Trzeba szukać rozwiązań.

Grzesiu a Ty nie bądź taki obiektywny tylko pomyśl kto będzie z Tobą latał po krzakach i kto Cię z błota wyciągnie. Admin czy Hellriser. :wink: :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 11:34 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 10:55 pm
Posty: 436
Lokalizacja: GDA - GD - ME
Tak normalnie... drapią się wilki i tyle.. a racja i tak leży w błocie taplając się łapczywie.. jeśli jest..
Jeden z Polaków powiedział.. "racja jest jak dupa, każdy ma swoją" ale nie wiem czy wyznawał się na motórach.. to chyba się nie liczy.. choć powinien.


Trza w drogę....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 1:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tak Tomku
Widzisz trzeba sie trzymac zasad krotko ..
Jak dasz ludziom palec ..wezma reke ..

Polecam lekture.

http://www.advrider.com/forums/announcement.php?f=18

Czym wiecej opcji ..Tym wiekszy burdel bydzie .:-)))
No ale Polska demokracja jest mloda i dopiero raczkuje .:-)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 7:46 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Krótko tu jestem, więc na bank nie czuję się domownikiem, a raczej gościem. Ale też dzięki temu mogę oglądać sytuację z dystansu i nie wczuwać się w te Wasze przepychanki.
Powiem szczerze, że to jest jedyne forum, jakie spotkałem, gdzie aż tak czuć problem pieniędzy. I tu apel do admina, by przemyślał sprawę dokładnie - co się bardziej opłaca dla wizerunku firmy? Eliminowanie "konkurencji" pod każdą postacią i wyrabianie sobie złej opinii u wielu osób czy może olanie sprawy? Ja też adminuję jakieś forum motocyklowe i również zarabiam pieniążki dzięki motocyklom. Konkretnie robię crashpady i prowadzę warsztat. I to oznacza, że na moim forum jest zakaz pisania o innych warsztatach lub innych crashpadach? Przeciwnie, jeżeli tylko mogę, to jeszcze staram się doradzać w tych tematach, bo mam w końcu doświadczenie. A klientów jakoś nie ubywa, wręcz przeciwnie... ;)

Może jeszcze taka historyjka... Jakiś czas temu istniało forum suzuki sv na serwerze fora.pl. Administratorem tego forum był człowiek o bardzo trudnym charakterze, przez co czuć było non stop jakieś kwasy. Każda dyskusja z adminem kończyła się tekstem "mój dom, moje zasady, jak się nie podoba na moim forum, to wynocha". Admin niestety zapomniał, że chociaż forum należy do niego, to tworzą je użytkownicy i bez nich - jest ... warte. Kilka osób uniosło się honorem i po starciu z "władzą" odeszło, inni odchodzili po prostu, bo mieli dosyć takiej atmosfery. A kilka osób się zdenerwowało i założyło własne forum suzuki sv na prywatnym serwerze. Forumowicze hurtowo zwijali się ze starego forum i przenosili na nowe, tamto forum uschło lub usycha, nasze rozwija się jak głupie. A na coroczne hasło "zrzuta na domenę i serwer, co łaska" wpływają na konto pieniądze mocno przewyższające koszty serwera, nadwyżka przechodzi na kolejny rok. Forumowicze mają ochotę włączać się w budowę forum, bo czują że mają tam coś do powiedzenia, że są szanowani, a nie że stoi nad nimi ktoś z batem w ręku, jak to było na fora.pl ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 9:10 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Demokracja jest super... ale tylko do obalania rządów, demokracja rozwaliła Grecję i Rzym, a teraz rozwala Europę i Amerykę, za demokratyczne uważają się, Francja, Rosja, Niemcy, Korea, Chiny i Kuba!! Jeżeli wprowadzimy tu demokracje to za 3 miechy forum będzie różowe, avatary będą świecić cyckami, a moderatorzy nie nadążą z wklejaniem ramek [CENZURA].
Skupmy się na adventure, a nie na systemie władzy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 9:41 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Mieszkasz Ryteu w kraju najstarszej demokracji na świecie. Rozejrzyj się wokół i przypatrz na czym polega wolność oparta na świadomości obywateli. WOLNOŚĆ TO NIE ANARCHIA! Nikt nie dąży tutaj do obalania za wszelką cenę reguł i zasad. A już na pewno nie władzy. One są potrzebne tak tutaj na forum, jak i w życiu. Jednak ani władza, ani zasady nie mogą stać w sprzeczności z podstawowymi prawami człowieka do wolności słowa, wyznania, czy przekonań.

To, że zapraszam Cię do siebie do domu, w którym TO JA JESTEM KRÓLEM nie upoważnie mnie do zaklejania Ci ust taśmą gdy nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Albo do wyśmiewania Twoich potrzeb tylko dlatego, że wydają mi się mało istotne, albo do tego, żeby nakrywać Cię kocem jeśli podobasz się bardziej dziewczynom, niż ja :D

Dlatego właśnie zastanówcie się, czy aby sytuacja z moim avatarem, którego nie mogę już mieć nie tylko ja, ale i nikt inny, nie jest przypadkiem przykładem szantażu i wymuszania. Szanuję Tomka ale nie mogę zgodzić się na to, aby pozbawiał mnie możliwości wyrażania siebie (oczywiście pod warunkiem, że nie będę obrażał innych - a tego akurat nie robiłem i nie robię).

I żeby nie było, że anonimowość nakręca...

Piotr Pit Zajlich


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 9:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
moje zdanie jako domownika tego forum jest takie że prawdą jest iż pewne zachowania Tomka były, a niektóre nawet są przegięciem. Cieszy mnie fakt, że poszedl po rozum do głowy i nieco odpuścił... Mam nadzieję że zasady które obecinie na forum obowiązują pozostaną stałe i niezmiennne. Mimo wszytko mam problem z zaufaniem do Admina. Ale .....

w tym konkretnym przypadku podzielam jego zdanie, w myśl zasad "obowiązujących", gdzie reklamy komercyjne winny być płatne. Umieszczenie loga własnej firmy w awatarze (firmy dostarczającej nam komponenty) jest reklamą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
ex1 napisał(a):
moje zdanie jako domownika tego forum jest takie że prawdą jest iż pewne zachowania Tomka były, a niektóre nawet są przegięciem. Cieszy mnie fakt, że poszedl po rozum do głowy i nieco odpuścił... Mam nadzieję że zasady które obecinie na forum obowiązują pozostaną stałe i niezmiennne. Mimo wszytko mam problem z zaufaniem do Admina. Ale .....

w tym konkretnym przypadku podzielam jego zdanie, w myśl zasad "obowiązujących", gdzie reklamy komercyjne winny być płatne. Umieszczenie loga własnej firmy w awatarze (firmy dostarczającej nam komponenty) jest reklamą.


Ex. Ja się już pogodziłem z tym, że nie będę miał avatara jaki chciałem mieć. Ale zechciej mi wytłumaczyć dlaczego np. hellriser, który nie jest w żaden sposób związany z Evo nie może mieć w avatarze tego logo, bo jak tylko je ustawił, to został natychmiast zablokowany? Dlaczego Ty nie możesz go mieć skoro możesz mieć każde inne dowolnie wybrane? Na tym polega problem...

Admin nie ma nic przeciwko promowaniu marek zachodnich, a w obawie przed "konkurencją" zjada swoich ziomków. Dlatego gospodarczo jesteśmy 3 światem i taki np. niemiec zaciera ręce... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:20 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 12, 2009 4:52 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Warszawa
Pretor napisał(a):
Grzesiu a Ty nie bądź taki obiektywny tylko pomyśl kto będzie z Tobą latał po krzakach i kto Cię z błota wyciągnie. Admin czy Hellriser. :wink: :)


To zależy gdzie będę latał :wink: Jak koło W-wy to mam nadzieję, że Hellriser a jeśli koło Wrocaławia to Admin :) I bynajmniej nie dlatego, że wyznaję zasadę "panu bogu świeczkę a diabłu ogarek" tylko dlatego, że mam nadzieję, iż inni tak jak ja różnic zdań dotyczących jednego tematu nie przekładają na całą relację.

Bywam również na forum yamahy bulldog, tam jest zdecydowanie mniejsza społeczność (ok. 150 zarejestrowanych użytkowników), więc teoretycznie znacznie mniejsze możliwości finansowe a mimo to forum się bezproblemowo utrzymuje ze składek. I jeszcze zostaje.

Mój komentarz czy też moje zdziwienie taką prowokacją było o tyle zasadne, że takie działanie zazwyczaj prowadzi tylko do jednego: do usztywnienia stanowiska. Jak widać głosy są podzielone, co zresztą bardzo typowe w kraju nad Wisłą. Cytując klasykę: gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie :(

To nie pierwsza taka sytuacja, że pojawiają się spory (żeby nie nazwać ich konfliktami) i jeśli nie będzie jakiś zmian pewnie nie ostatnia. Ale droga do zmian prowadzi przez dyskusję, próbę wyjaśnienia sytuacji i osobiście wierzę, że ktoś kto działa na polu handlowym dzięki temu zobaczy znacznie szerszy horyzont własnych korzyści. Zatem głos krytyczny powinien być głosem przynajmniej wysłuchanym. I mam nadzieję, że w tym wątku tak się dzieje, posty szczęśliwie nie znikają :wink: Ale jakiej reakcji admina można się było spodziewać po prowokacji: w mojej ocenie tylko irytacji ze strony "władzy" i rozwiązania siłowego co de facto się stało poprzez usunięcie avatara.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
moim zdaniem hellriser ma zablokowany avatar, z racji iż poszliście lub też on sam w prowokacje, na zasadzie szukania dziury w regulaminie.

Ja jedyne o co proszę Admina to: " więcej empatii" czasem warto posłuchać ludzi, wklejanie większych obrazków czy też otwieranie linków w osobnym oknie to tylko jedne z opcji o które ludzie proszą bezskutecznie. czy np. bezsensowna polityka proszenia sie o odblokowanie PW.


Co do reklam to chciałbym aby zasady ich umieszczania były jawne i niezmienne. niezależnie od tego aktualnego kierunku wiatru. Jak dotąd nie moge nic złego powiedzieć w tym temacie.

a tak w ogóle to liczę że nasz Admin zechce stawić się na zlocie i osobiście zmierzy się z silami argumentów ludu :D w dyskusjach do białego rana :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:35 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 12, 2009 4:52 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Warszawa
Pit_990S napisał(a):
Ale zechciej mi wytłumaczyć dlaczego np. hellriser, który nie jest w żaden sposób związany z Evo nie może mieć w avatarze tego logo, bo jak tylko je ustawił, to został natychmiast zablokowany?


Pit, mam wrażenie, że zadajesz retoryczne pytanie :roll: Bo w takiej atmosferze jaka się wytworzyła nie można było się spodziewać innej reakcji. Dokładnie tak samo jak nie można się spodziewać, że jak jest burza z piorunami to nie można wyjść na plażę z myślą o opalaniu. Co najwyżej można zrobić prowokację, performance lub zrobić na złość mamie :lol:
A swoją drogą dla rozluźnienia atmosfery proponuję cytat z klasyki:
"Nie sadzisz, ze polskim chłopakom przydałoby się tez trochę luzu...? Przykumaj te kocie ruchy... Moglibyśmy się od czarnych wiele nauczyć. Coco jumbo i do przodu... to moje hasło. Dobre nie?!?"

Czyli coco jumbo i do przodu... adventure to adventure... byle na łonie przyrody :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:47 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:56 am
Posty: 633
Lokalizacja: VaVa
Do zlotu kawał czasu. Mam nadzieję, że wcześniej będzie kilka innych okazji. Jutro będę na targach motocyklowych w Warszawie. Ktoś się wybiera?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZABLOKOWANY AVATAR
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Panowie napijmy się... Bo mnie się osobistycznie nie chce już komentować. Admin ma awersję nie na reklamę tylko na konkurencję. I to jest OK bo to jego piaskownica....





... znaczy byłoby OK, gdby o tym wyraźnie powiedział, napisał w regulaminie etc, a nie sięgał po ideologię. No ale to nie byłoby wtedy forum podrózników tylko forum Holana. A wtedy zgaduję użytkowników byłoby... ciut mniej ;) A wiadomo, że Holan "jest tylko użytkownikiem" (cytata zamierzona) i... kółko się zamyka ;)

Tak więc - napijmy się - Pit przyjdź do Returna następną razą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL