Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:02 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 11:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
Panie Pawle Kukiz,
Proszę nas poprzeć w sprawie zmiany przepisów odnośnie opłat za obowiązkowe OC (odpowiedzialność cywilną) od pojazdów.
Motocykle, kampery i inne pojazdy są użytkowane przez kilka miesięcy w roku, a musimy płacić OC za cały rok.
Jeśli mam kilka pojazdów to płacę OC od każdego z nich. Jeśli spowoduję stłuczkę to tracę zniżkę na KAŻDY z nich.
OC winno być jedno na jednego właściciela pojazdu i na dowolny okres czasu!


Możecie to skrytykować...albo poprzeć.


mazby


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 11:48 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 4:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Marki
Jestem za aczkolwiek wtedy mogą wzrosnac skladki bo bedzie mniej kasy dla ubezpieczalni. Mialem tak z autem zabytkowym. Na miesiac oc w pzu placilem 100zl a na caly rok udalo mi sie wynegocjowac 284zl :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 11:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
PawelM. napisał(a):
Jestem za aczkolwiek wtedy mogą wzrosnac skladki bo bedzie mniej kasy dla ubezpieczalni. Mialem tak z autem zabytkowym. Na miesiac oc w pzu placilem 100zl a na caly rok udalo mi sie wynegocjowac 284zl :/





dlatego trzeba zmienić przepisy od podstaw...
A ja mam:
osobowy 350
osobowy żony 350
kamper 320
przyczepę 50
motocykl 100


mogę dopłacić , wyjdzie taniej.... napewno za 6m-cy będzie taniej jak za 12 m-cy!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 12:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Może najpierw pójdźmy i na niego zagłosujmy, bo jak zostaną te partyjne kanalje, których zakłamane i interesowne ryje oglądamy jak w kalejdoskopie od ponad dwudziestu lat czego skutkiem ubocznym jest odruch wymiotny lub ciężka zgaga, to pogadać będziemy se mogli dalej tylko ze sobą..

No..., a teraz muszę iść pobiegać, bo mnie toksyny na samą myśl zalały :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 1:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tez placimy w Kanadzie za okragly rok .I nie jest to regulacja rzadu a firm prywatnych .Co wiecej .Firmy ubezpieczeniowe co jakis czas sparawdzaja twoj record. Jesli okaze sie ze masz kilka mandatow .Np za przekroczenie predkosci ..Nie zatrzymanie sie na Stop.Maja prawo zerwac z toba umowe.Szanse na ponowne ubezpieczenie sa male za cena jaka sie placilo .Najczesciej znalezienie firmy ktora by chciala cie ponownie ubezpieczyc to koszt 5-6 tys$ na rok za sam motocykl ..Tak sie stalo z dwoma moimi kolegami. Przekroczenie dopuszczalnej predkosci o 50km/h to mandat do 10 tys.$ utrata prawa jazdy i utrata pojazu .Mysle ze tak zle w Polsce nie jest .
Pozdrawiam
Beemer..Wzasadzie to juz nie beemer..
GSA poszedl pod mlotek .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 4:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
beemer napisał(a):
..... Przekroczenie dopuszczalnej predkosci o 50km/h to mandat do 10 tys.$ utrata prawa jazdy i utrata pojazu .Mysle ze tak źle to w Polsce nie jest....

No tak mandaty u was wysokie... ale za średnią pensję w Polsce można kupić około 500 litrów paliwa, a za wjazd do lasu zapłacić niemal połowę tej pensji, w Kanadzie chyba trochę więcej się zatankuje a i dróg szutrowych trochę jest. W śmiesznych Czechach i Słowacji autoatrady dla motocykli są darmowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 5:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
najpierw ... na niego zagłosujmy! :D

ja znów nie do końca jestem zwolennikiem takiej opcji, moim zdaniem taka zmiana pójdzie w kierunku, za pół roku będzie tyle co teraz a za cały 2 razy więcej..

wydaje mi się że w stawce za motocykl jest właśnie skalkulowane że użytkowane są mało w związku z czym powodują mało kolizji... wydaje mi się że bedzie to właśnie dobry pretekst do wzrostu kosztów OC


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 5:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
ex1 napisał(a):
najpierw ... na niego zagłosujmy! :D

ja znów nie do końca jestem zwolennikiem takiej opcji, moim zdaniem taka zmiana pójdzie w kierunku, za pół roku będzie tyle co teraz a za cały 2 razy więcej..

wydaje mi się że w stawce za motocykl jest właśnie skalkulowane że użytkowane są mało w związku z czym powodują mało kolizji... wydaje mi się że bedzie to właśnie dobry pretekst do wzrostu kosztów OC



Dokładnie, stawki za OC szczególnie motocykli są śmiesznie niskie. To jedna z niewielu rzeczy, które są znacznie tańsze w naszym pięknym kraju w porównaniu z resztą UE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 6:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
ale Prezydent to chyba może sobie chcieć .. czy się mylę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 9:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
żółf napisał(a):
...Dokładnie, stawki za OC szczególnie motocykli są śmiesznie niskie. To jedna z niewielu rzeczy, które są znacznie tańsze w naszym pięknym kraju w porównaniu z resztą UE


No nie masz racji. W ogóle stawki za OC są śmiesznie niskie, w stosunku do stawek w EU. Wszędzie, aby nie było wątpliwości. I oczywiście będą rosły, bo wysokości szkód osobowych w szczególności systematycznie rosną plus dochodzą niejako "narzucone" (nie mówię, że niesłuszne) rozwiązania przy okazji szkód rzeczowych, jak np. obowiązkowy pojazd zastępczy w przypadku kolizji, a dokładnie brak mozliwości uchylenia się, pod pretekstem, że jeśli tym pojazdem ktoś nie zarabiał, to mu się po wypadku nie należy. Obecnie nalezy się każdemu i takie zalecenia z nadzoru Zakładu dostały.

Faktycznie na świecie istnieją dwa rozwiązania polis OC. Jedno, takie jak w PL, gdzie polisa jest przypisana do pojazdu i są tez kraje, gdzie polisa jest przypisana do kierującego. Ale wtedy, raczej unikaj dawać swojego pojazdu do przejażdżek innej osobie bez własnej polisy OC, chyba że chcesz za nią płacić wszystkie szkody na osobach, czy przedmiotach.
Jeśli zaś chodzi o opłaty za cały rok, to po prostu pojazd może wyrządzić szkody również nieużytkowany. MOże się przewrócić na własność innej osoby, może zabrudzić (np. olejem) podłogę, czy glebę paliwem etc. Zatem ochrona moich 4-liter przez cały rok, że nikomu niczego złego nie zrobię, za kwotę od 100 do 300 pln (za moto) to śmiesznie niska cena. Moim zdaniem oczywiście.
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 10:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 22, 2015 10:17 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Hard River
są takie miejsca na ziemi , że mając 3 pojazdy płacisz jedną składkę i masz jedną tablicę . Jakim jedziesz to tabliczkę przekręcasz i wio . Oczywiście opłata jest ustalana za najdroższy pojazd , ale to się sumarycznie i tak opłaca . Proste jak drut ale u nas nie do zrobienia bo przerasta to pomyślunek tych baranów którzy nami żądzą .

Są też takie kraje gdzie można sobie rejestrować i wyrejestrowywać pojazda ile razy się chce . U nas jak zarejestrujesz to ... umarł w butach . Nie można mieć pojazda niezarejestrowanego . A ja się pytam dlaczego ???

Paweł niczego tu nie zmieni , i o tym wie . On mocno świadomie kandyduje , ale nie po to by być prezydentem ( bo na to szans nie ma ) ,ale żeby sprawdzić jakie ma poparcie . Jak mu przekroczy 5% to będzie dalej walczył , jak będzie miał mniej to oleje społeczne udzielanie się .

Więc ja zachęcam do głosowania na niego . Facet wie czego chce i czeka na poparcie .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: So maja 02, 2015 11:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Co to qurwa jest ? Forum Adventure Rider czy koło Gospodyń Wiejskich ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: N maja 03, 2015 10:21 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 7:26 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Halinów
marekm napisał(a):
Co to qurwa jest ? Forum Adventure Rider czy koło Gospodyń Wiejskich ?

Like it!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: N maja 03, 2015 7:25 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lis 18, 2012 1:04 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Radom
mazby napisał(a):
Panie Pawle Kukiz,
Proszę nas poprzeć w sprawie zmiany przepisów odnośnie opłat za obowiązkowe OC (odpowiedzialność cywilną) od pojazdów.
Motocykle, kampery i inne pojazdy są użytkowane przez kilka miesięcy w roku, a musimy płacić OC za cały rok.
Jeśli mam kilka pojazdów to płacę OC od każdego z nich. Jeśli spowoduję stłuczkę to tracę zniżkę na KAŻDY z nich.
OC winno być jedno na jednego właściciela pojazdu i na dowolny okres czasu!


Możecie to skrytykować...albo poprzeć.


mazby

Musisz to wysłać do Strasburga, przepisy o ubezpieczeniu OC jest takie samo obowiązujące we wszystkich krajach Unii Europejskiej. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Panie Pawle Kukiz....
PostNapisane: N maja 03, 2015 10:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
marekm napisał(a):
Co to qurwa jest ? Forum Adventure Rider czy koło Gospodyń Wiejskich ?

To dział offtopic, można pisać nawet o szydełkowaniu jak ktoś chce. Jak ktoś pisze setny post o tym jakie opony do GS to wtedy jest adventure i na temat :)

Prywatnie też uważam że 100 za ubezpieczenie motocykla na rok to nie dużo, a w Polsce jest 10 tys. ważniejszych spraw do naprawy niż sezonowe OC dla motocykli.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL