Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:51 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 7:12 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Cześć Wszystkim,

Słuchajcie, kołacze mnie się po głowie pewna myśl. Chciałbym ją z Wami skonsultować. Luźna dyskusja, burza mózgów. Głosy porady, krytyki, pomysły - wszystko mile widziane.

Otóż...

Mam na Podlasiu, niedaleko Białowieży, w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego siedlisko. W okolicy jest wieeeele:

1. Pięknych miejsc, atrakcyjnych turystycznie dla motocyklistów (wypad w jeden dzień, powrót na noc bez spiny)
2. Pięknych leśnych duktów z możliwością latania motocyklem
3. Bagien, miejsc do wędkowania, podglądania dzikiej zwierzyny

...i tak sobie pomyślałem, że może fajnie byłoby, żebyśmy my (polscy moto podróżnicy, ci mniej i bardziej-globtrotterzy) mieli kolejne przyjazne miejsce, otwarte 365 dni w roku, gdzie zawsze można wysuszyć ubrania, przeprać gacie i napić się znamienitych trunków przy ognisku.

Widzę to tak, że byłoby kilka miejsc w drewnianym domu, z łazienką. Normalnie, po ludzku.
Oprócz tego wiaty takie mniej więcej jak w Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej. Na motocykl i z miejscem do spania. Oczywiście lokalna kuchnia 100% wiejska. Zero ściemy, własny ogród, własne jaja kurze, własne mleko prosto od krowy. No bullshit.

Ponadto, na miejscu możliwość połączenia zwiedzania Podlasia z dodatkowymi przeżyciami (zostawiamy motocykle jeśli chcemy na miejscu):

-zjazdy, skoki na linach
-kursy przetrwania
-paintball
-jazda po żwirowni jeśli komuś najdzie ochota
-spływ kajakowy w pięknych okolicznościach przyrody
-...cokolwiek strzeli do głowy np. zimą kulig (tak, z koniem, nie z Ursusem C330 :P )

Oczywiście wiata z ogniskiem, podstawowy garaż, warsztat...
Planuję, żeby miejsce mogło być bardzo klimatyczne, łączące ludzi z całej Europy. Luz, Blues i hulaj dusza :)

Myślicie, że przydałoby się takie miejsce w tej części kraju? Przyjeżdżalibyście?


Pozdro,

R.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 7:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Bez dżakuzi to nie adwenczer. Nigdzie nie jadę. Tym bardziej tak daleko. Wiesz ile to czasu trzeba planować taki wyjazd??? 8)
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 7:35 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
:lol: dżakuzi to może nie będzie, ale bania... są w naszych stronach spece od budowy ruskiej bani. Czemu nie. Na kaca ideał. :roll:


Czekam panowie i panie serio na więcej opinii ! Czego poza tym co napisałem oczekiwalibyście od takiego miejsca? :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 7:55 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 3:22 pm
Posty: 12
Pytanie jakie nadzieje wiążesz z taką inwestycją? Zdajesz sobie sprawę że trzeba dużo włożyć i długo czekać? Ale jeśli miejsce i co moim zdaniem zdecydowanie najważniejsze - ludzie którzy będą je prowadzić będą mieli "to coś", to taka ostoja może się rozwinąć dużo szybciej niż myślisz...

Pozdrawiam
Seb


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 8:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Wszystko zależy od klimatu jaki stworzysz i Twojego szczęścia do ludzi - jak ściągną do Ciebie rzeczywiści turyści to będzie sama przyjemność dla obu stron a jak zjadą pseudoturyści, narobią Ci obory i szkód to odechce Ci się tego typu działalności. Tak że wszystko zależy od "eli...." :D Jakbyś się decydował to powodzenia :D


Ostatnio edytowano So lis 08, 2014 9:53 pm przez szuler, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 8:49 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Szuler, dzięki za opinię!

Czekam na więcej, każde słowo się liczy, robię rozpoznanie tematu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 9:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Uwagę Szulera trzeba mieć w pamięci, kumpel prowadzi agroturystykę i różnie to bywa z "balującymi ekipami" różnie ludzie rozumieją dobrą zabawę. Ale generalnie pomysł fajny, na pewno można rozpromować potem na np na fb jeśli będziesz chciał mieć dużo gości. Ja tam niedwano śmigałem z Oleksiejem i planujemy niejeden powrót, a fajnie jak piszesz czasem usiąść przy jedzeniu zamiast kucać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: So lis 08, 2014 10:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
No i wyznaczasz trase od Przystani Bieszczadzkiej do swojej przystani. Sciana wschodnia jest piekna :wink:
Oczywiscie nawet nie wspominam o "przewodniku" po samym podlasiu :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: N lis 09, 2014 10:41 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Fajny pomysł. Podlasie bardzo mi się spodobało, ma klimat i mam nadzieję tam wracać. Miejsce gdzie rano można powędkować a później polatać po szuterkach jak dla mnie super ( choć ja to mało reprezentatywny jestem :lol: ) Byłoby to również dobre miejsce na przystanek dla ludzi podróżujących ścianą wschodnią.
Mleka wprawdzie nie piję, jaja wożę swoje :lol: ale możliwość skosztowania lokalnych smakołyków, także tych ciekłych :wink: to super sprawa.
Powodzenia :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: N lis 09, 2014 12:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
na podlasiu jest zenek i enduro kosianka
odwiedz to miejsce i zobaczysz czy warto to robic
tylko tak na caly łykend i poproś o wszystkie atrakcje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: N lis 09, 2014 1:32 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 6:50 am
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Ok, dzięki za info! Z tego co widzę na ich stronie www, to oni zrobili to z dużym rozmachem i w nieco innej konwencji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: Pn lis 10, 2014 12:22 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
Kosiankę, choć ma swój urok, trudno jakkolwiek porównywać do Bieszczadzkiej Przystani. Zupełnie inny charakter, z góry inny cel i i przeznaczenie a z tym rzecz jasna całkowicie inny klimat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: Pn lis 10, 2014 12:36 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt gru 31, 2010 1:24 pm
Posty: 226
Lokalizacja: WĘGORZEWO KAL GiŻycko
Jestem na TAK! potrzebne są takie miejsca :wink: - pewne - przyjazne motocyklistom.
Gdzie np zatrzymasz się na jeden dzień przelotem,albo na kilka i co dzień objedziesz lokalne atrakcje...
od 2 lat sam kombinuje z czyms takim u siebie na mazurach - niestety biurokracja ,urzedasy,unra, i zjebany plan zagospodarowania mojego terenu... zawsze kuźwa coś :evil:
No i musiałbys poświęcić praktycznie wszystko inne,kazdą wolna i nie wolna chwile by to funkjonowało - chyba ,ze bedziesz miał od tego ludzi :) lub mieszkał na miejscu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: Wt lis 11, 2014 10:48 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 21, 2009 6:35 am
Posty: 90
Napewno fajny pomysł, choć trudno nie zgodzić się z marecki-m
marecki999 napisał(a):
musiałbys poświęcić praktycznie wszystko inne,kazdą wolna i nie wolna chwile by to funkjonowało - chyba ,ze bedziesz miał od tego ludzi :) lub mieszkał na miejscu


I teraz podstawowe pytanie czy to ma być biznes? Nie liczył bym na szybki zarobek o ile jakikolwiek będzie. Dostępne 365dni więc albo w 100% poświęcasz się tematowi który przyniesie w porywach 500zł/miesięcznie albo masz w domu emeryta który tym się zajmie bo i tak codziennie dogląda dobytku, a Ci wystarczy przyjemność że ktoś na forum poleci twoją miejscówkę.
Piszę ze swojego doświadczenia bo też podobny lokal "posiadam" oczywiście bez takich wodotrysków jakie opisałeś. Łóżko, telewizor i zajęcie dla ojca, kasy z tego nie ma żadnej bo stawka 20zł/doba jak 10 osób w miesiącu się pojawi to ojciec zadowolony :) tak i tak musi doglądać więc przynajmniej benzyna na dojazd się zwraca, a i to nie zawsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystań ADV na Podlasiu
PostNapisane: Wt lis 11, 2014 7:30 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Moim zdaniem - nie dowiesz się jak nie spróbujesz.
Gdybanie na forum nie ma sensu...

A wiesz jak to pewien mądry człowiek powiedział - lepiej żałować że się coś zrobiło niż całe życie żałować że się nie spróbowało.

Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL