Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:55 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 10:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jako, że motocykle to nie wszystko... zająłem się samochodem...

chciałem zmienić samochód. Mam Hondę CRV, w super stanie, 2004, niski prawdziwy przebieg, kupiłem od bliskiego kumpla, nigdy nie miałem z nią żadnych kłopotów. ale... jakoś chciałem zmienić, gust mi się trochę zmienił, potrzeby też (małe dziecko) etc :)

Poszukiwałem Mercedesa C klasa 2007/2008 kombi lub Audi A4 z podobnego rocznika, tez kombi. Miało być przede wszystkim zadbane i nie zmęczone.

I się zaczęło... Obejrzałem miriad aut - skala oszustw handlarzy samochodów w tym kraju jest nieogarnialna... Myślałem, że kupić używane moto jest trudno - ale to pryszcz w porównaniu do kupna auta.

chyba zwrócę się do kogoś sprawdzonego, żeby sprowadził mi coś z Niemiec. Tak, wiem że będzie 20% drożej, akceptuję to. Ważne, że ma być wiarygodnie i pewnie.

Pytanie - jak Wy kupujecie auta dla siebie ? jakieś porady ? może dobre kontakty ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 11:19 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
Ja Ci przedstawię swój sposób na auto z pewnego źródła.
Przeszukałem mobile.de z okolic Berlina. Znalazłem trzylatka w firmowym salonie. Dostałem rok gwarancji. Jak piszesz, cena owszem +20% ale jak najbardziej było warto. Dokładniej było by napisać że tam cena jest prawdziwa a ceny w PL świadczą o alpejskich kombinacjach "sprowadzaczy"
W ciągu roku co prawda dane mi było skorzystać z owej gwarancji- kucnęła pompa pneumatyki zawieszenia. Gwarancji niby była europejska, ale jakoś PL to nie europa. Nic to, do Berlina niedaleko a tam zrobili wymianę pompy na nową w ciągu paru godzin, do tego gratis nowy soft. Tutaj serwis postraszył mnie taką cena za naprawę że hoho.
Było to 6 lat temu a mi to auto nadal służy i oby tak dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 11:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Jako ex-hiena i mieszkaniec okolic gdzie 90% moich kolegow zajmuje sie handlem albo dziala w branzach "osciennych" .

- Nie kupowac nic w komisach. Nigdy i nic. Tam sie nie zdarzaja okazje, handlarze na nich nigdy (!)nie traca. Jesli auto nie ma ceny zaporowej to nie ma mozliwosci,zeby nie bylo jakiejs wady.
Cala reszta fajnych i dobrych aut rozchodzi sie po znajomych "krolika". Na placach zostaj ogryzki

- Im gorsze foty tym lepiej. Zdjecia na tle galerii itd.. wykonane przez shottart. dyskwalifikuja samochod.

- Pytac jak dlugo jezdzi i co bylo robione

- Zapytac co w aucie jest aktualnie do zrobienia


To masz taki skrot.
Warto czasami pojechac do Niemiec po swoje auto od prywatnego sprzedawcy.
Kijowe auta sobie wyralesdo kupowania z drugiej reki. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 12:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
A moim zdaniem. najwazniejsze to nie pytac kolegow, znajomych o zdanie, a juz na pewno nie pytac na forum o konkretny samochod jesli sie poluje na popularny model...
Najlepiej sciagnac auto przez polecana osobe, ktora robi to zawodowo z dobrych zrodel, lub z fachowcem od blachy i mechaniki ogladac tu w Polsce.
Nie popadac w paranoje - auto to auto, czasem trzeba cos naprawic. lozyska, tylejki, klocki, czasem jakas pooprawka lakiernicza...

... a co jakosc zdjec ma wspolnego ze stanem auta? Wiele razy widzialem super foty ... sprzetu do kupienia, w zadnym stapniu nie dyskwalifikowal bym auta w takim wypadku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 12:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
W mylnym bledzie jestes.

I mowie to z perspektywy exhieny. :)

Sciagnij teraz auto przez polecana osobe? Tacy ludzie nie istnieja. Serio. Pomijajac bardzo bliska rodzine czy przyjaciol. A z branzy takich ludzi Mario nie ma jak pyta tutaj.
Polecane osoby nie istnieja. To sa handlarza wszystko. I liczy sie zarobek. I nie ma "uczciwych" handlarzy. Sa tacy co kombinuja mocno i bardziej. Nie licz na to,ze ktos z polecenia przywiezie Ci fajne autko w rozsadnej cenie. Jak takie zobaczy to kupuje dla siebie (kogs z bliskiej rodziny) zeby powozili sie rok-dwa i pozniej sprzedadza bez straty. Ew. wystawi jako malinke z konkretny, zaporowy pieniadz i tak sie sprzeda w koncu. A nie sprzeda okazji znajomemu-znajomego. Nie ma sentymentow tutaj.


Co do psucia sie tak. Auto sie psuje i mozna je naprawic. Kwestia tego ile taka naprawa moze kosztowac. A rzetelna naprawa zle kupionego auta z segmentu o ktorym mowi Mario to moga byc kwoty siegajac ponad polowy wartosci.

Jak auto ma byc na lata to jechac samemu po niego. Tylko brac z prywatnych rak.
Ewentualnie od prywatnej osoby tutaj, ktora jezdzila sporo czasu.
I mowie tu z perspektywy goscia przez ktorego rece przewinelo sie kilkaset aut.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 4:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem w podobnej sytuacji, przy czym ja szukam BMW seria 3, benzyna.

Coś takiego:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... acity=2000

Z uwagą czytam wszystkie rady i sugestie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 5:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 915
Lokalizacja: Łódź
Jest pewien mit, że u Niemca auta nie jeżdżą, tylko czekają na Polaka, który przyjedzie kupić za małą kasę.
a. tam auta jeżdżą, zdecydowanie więcej niż u nas
b. jeżdżą często długie trasy w wysokimi prędkościami
c. tanio Niemiec nie oszczędza - bardzo wiele samochodów używanych na pełną historię serwisową w autoryzowanych serwisach. Weryfikacja historii samochodu jest wtedy dużo łatwiejsza niż w Polsce, gdzie większość używek, zwłaszcza od hien, ma historię serwisową z... allegro
d. duży przebieg to nie problem. Polacy boja się dużych przebiegów. ponad 200.000km to już wrak. G prawda - odpowiednio serwisowany samochód latający długie trasy jest w lepszym stanie niż "prawie nówex", tyrający po naszych dziurach miejskich/wiejskich. Sam mam renówki o przebiegach 400-800kkm (2-4 letnie!) i nie idą na szrot, tylko jeszcze pojeżdżą trochę.
e. Polak uwielbia okazje. Moja córka jednorożce. Oboje spotykamy je równie często. Przebieg 130.000kg w 8-9letnim aucie rodzinnym to mit. W Niemczech trudniej jest takie pojazdy spotkać, gdyż korekta licznika jest tam przestępstwem (u nas nota bene też, ale niewiele hien zwraca na to uwagę).
f. unikamy zakupów tanich u sprzedawców o ciemniejszej karnacji lub zachodnioazjatyckim akcencie.
h. warto jest dołożyć parę ojro i kupić samochód od teutońskiego ASO lub po prostu szukać fajnego egzemplarza od osoby prywatnej.
i. oszustów jest naprawdę niewielu, ale zawsze się tak ustawią, że co i rusz na któregoś trafiamy, zwłaszcza na azjatyckim brzegu Odry...
j. samochód bezwypadkowy w Niemczech to taki, który może i miał małą obcierkę, rysy parkingowe, jakieś światło stłuczone. W polskim słowniku hien to taki, którego wymiary po drobnej kolizji nie odbiegają o więcej, niż +-50% pierwotnych, przewidzianych przez konstruktora.

to tyle ode mnie - parę myśli nieuczesanych w oparciu o własne doświadczenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 6:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
W Polsce jest spora podaż samochodów używanych z polskich salonów od pierwszych właścicieli, myślę że takimi autami warto się zainteresować, a nie szukać okazji z zachodu :)
ps
Sam będę niedługo sprzedawał Forestera 2.0 D, mam go od nowości, przebieg 90 tyś km i bezwypadkowy. W moim przypadku ena za pięcioletnie auto to około 40 % ceny nowego.
Nie mówię żeby akurat moje auto kupować, ale coś w tym stylu.
Kupujesz u kogoś w domu a nie komisie kto auto miał od nowości i ręczy za przebieg i bez wypadkowość.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 9:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
mam znajomego wlasciciela komisu w W-wie. Rzetelny czlowiek. Mozesz kupic cos z placu , ale sprowadza tez pod zamowienia auta z Niemiec. Ja korzystam z jego uslug od paru lat. Obecnie ogladal dla mnie VW Caravelle w Niemczech, wg opisu byl atrakcyjny ale po obejzeniu w realu wrocil z informacją ze "Niemcy juz nauczyli sie oszukiwac". Jak chcesz podam kontakt na priv


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 10:58 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
Mario, w zeszłym roku też szukałem autka. Miało być kombi. Stanęło na SuperBie z 2010. Jak masz rodzinkę to bagażnik 680L daje rade. Poza tym w tym segmencie nikt nie oferuje tyle przestrzeni dla pasażera. Co prawda prestiż niski, ale leje na to. W środku czuć tylko koncern vag. Kupiłem od prywatnej osoby, na handlarza się nie odwazylem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 11:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
No cóż, rozważę też Skodę Octavię albo Mondeo. Tylko kombi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 11:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
Ja poszedłem taką ścieżką:
- nadarzyła się okazja, ponieważ poznałem pewnego niemca pracującego w PL
- wyszukałem ok 10 ogłoszeń interesującego mnie modelu
- w moim imieniu tenże niemiec zadzwonił do wszystkich sprzedających i od razu ok połowę odrzucił mówiąc że słyszy że albo to turki albo krętacze, resztę też kolejno przefiltrował i poodrzucał.
- z tych wszystkich znalazł mi jedną sztukę, gadał z niemcem pół godziny, o życiu, o przeprowadzce do polski, itp - na koniec powiedział mi że to jest to. Prywatne ogłoszenie od uczciwego niemca, auto droższe ok 30%-50% niż "okazje", ale tam mam jechać i go kupić.
Pojechałem, kupiłem, jeżdżę kilka lat, nie żałuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 11:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Mario jeśli miałeś Hondę i byłeś zadowolony to radze Ci pozostań z tą marką samochodów (motocykli niekoniecznie :) ) reszta może Cię zaskoczyć nawet jak się trafi super cukieras, chcesz kombi jest accord kombi i radzę 2,4 Pb automat wcale dużo nie pali.
To jak ma być tanio bo jak ma być fajnie to co innego :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 11:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Samochody japońskie takie jak Honda Accord czy Toyota Avensis są odsprzedawane z nieuzasadnioną premią do rzeczywistej wartości. Coś jak z Afryką (o, to też Honda :) ). Nie widzę sensu tej premii płacić...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: chcę kupić samochód
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 11:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
kup nowy na 7 lat. zrób bilans.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL