Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:15 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 2:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Rozwiazaniem bylo by ustandaryzowanie map cyfrowych. Przykladowo, odpalasz Automape - obierasz cel - ustawiasz strase na: terenowa...- i lecisz na 100% legalnymi drogami lesnymi. O aktualizacje sami tworcy by sie martwili. Prosta ustawa/przepis dotyczaca sprzedazy urzadzen do nawigacji z mapami. I wymagac tego ustawa np. od roku 2016.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 5:39 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Te przepisy nie pojawiły się znikąd to tak gwoli wstępu. Ilu z nas zmienia wydechy na te lepsze no ciut głośniejsze, ale mieszczące się w normie i ilu wywala z nich bebechy by mieć więcej kuców i hałasu?. I teraz jak to ma się do ciszy leśnej? Następny zestaw pytań. Czemu jak coś jest nie po naszej myśli to demokracja jest do doopy. Partia u steru to nie moja bajka trudno demokracja tak chciała większość.
Rozumowanie tu prezentowane przez niektórych prowadzi do tego, że mniejszość wie lepiej a to już krok do tyrani tak to już jest czy się to nam podoba czy nie, historia tego uczy. Sam jeżdżę po lesie duktami użyczonymi do jazdy i nie raz obserwuję brać motocyklową i jej zachowanie w lesie miałbym kałacha to nie raz postrzelałbym LUDOŻERKA. Wstyd i niestety do większość robi kipisz, który ni jak ma się do cywilizacji ,po mnie choćby ogień, co mi tam. Ilu przygłupów na wolnym wydechu wali po osiedlu i z jaką szybkością, w lesie nie było by lepiej. Nie narzekajmy na LP jak na razie są nasze wspólne jak je wysprzedają w prywatne ręce to szybko ich nie będzie lub dostaniemy takie opłaty za wstęp, że się odechce wszystkiego.
W okolicy jest od groma dróg tz. lokalnych gruntowych kręci się tu też dużo motocykli wszelkiej maści i jak na razie nikomu to nie przeszkadza nawet rolnicy zadowoleni, „bo pędzą dziki” może dzięki temu lasy w pobliżu mają oszczędzone.
I na koniec jak przez las przejedzie 2 lub 3 motocykle to i leśnik oko przymknie ale jak wali 5i więcej to szanse maleją i zrozummy to wreszcie jednak las to nasze dobro (ekologii i inne duperele) i nie musimy je zaraz rozjeżdżać. :D :D
redrobo Fajny pomysł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 6:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
GrzegorzR45 napisał(a):
miałbym kałacha to nie raz postrzelałbym LUDOŻERKA

I to mnie martwi ... większość z Was chciałaby brać sprawy w swoje ręce ... to też niestety spuścizna po PRL-u , ORMO dawało ludziom posmak władzy .
Teraz wolałbym spotkać w lesie kompetentnego leśnika lub policjanta , który zmierzy decybele popatrzy na gumy z napisem FiM sprawdzi OC i pomacha na pożegnanie ... natomiast gościa bez db killera na crossowych gumach i crossowym motorku skasuje na 5 tysi a na poczet mandatu zatrzyma motorek , wezwie lawetę , bo poruszanie się takim motocyklem stwarza zagrożenie ....
Ale tak się nie stanie , będzie jak w EU ... nikt nawet nie myśli żeby zjechać z asfaltu , jak przylatuje do mnie kuzyn z "germani" nie wierzy że możemy tak sobie pycić po Beskidzie :)
A tak przy okazji to nie chodzi o otwarcie kilku gównianych szutrowych dróżek na Jurze czy Beskidzie ... chodzi o to by można było jak w Rumuni jechać gdzie oczy poniosą ...
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 7:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
PIOTHRUS pożyjemy zobaczymy jak Rumunia dociągnie gospodarczo (zamożność obywateli i możliwość pokupowania sobie motocykla, jako zabawki nie pojazdu podstawowego) to też zacznie kanalizować swoją przyrodę. Masz małe rozeznanie, co było za PRL tam wszystko ktoś załatwiał za Ciebie nawet ORMO robiło tylko to, na co im zezwolono. A ja naiwny myślałem, że dziś w czasach wolności to MY BIERZEMY SPRAWY W SWOJE RĘCE okazuję się że za komuny mogłem qurde nie za bardzo mi to wtedy wychodziło a teraz planowo nie mogę I jak tu żyć jak tu żyć? :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 9:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
[ img ]
:lol: skoro gość ma śmigło to lata z motocyklem ... ja mam motocykl to jeżdżę gdzie chcę i żaden leśniczy mnie nie załatwi ... jedyna rada , nie odmawiać przyjęcia mandatu :lol:
Druga , ważniejsza : ciężkim motocyklem nie wygłupiać się po lesie ... one nie są do tego .
Nie dajcie się zwieść filmikom z YT czy innym instruktorom ze szkół potencjalnej nauki jazdy ... Gdybyście mieli latać jak Jarvis , już tak by było . Policzcie ilu gości mocno pokiereszowało się w terenie na takich motocyklach .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 9:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
kuba_astr napisał(a):
Czytam i czytam, i się wtrącę bo udało mi się wypracować pewien sposób na ludzi w lesie, na polach i miedzach. Po prostu przejeżdżając zwalniam, podnoszę szybę i kiwam z uśmiechem na ustach w stylu "dzień dobry", jakie jest wtedy zdziwienie negatywnie nastawionych, a pozytywnie nastawieni odkiwują, ... i się też uśmiechają.




HiHi, robię identycznie zawsze:) jeszcze nie było takiego coby nie ukłonił się głową w odpowiedź na moje ukłonienie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 10:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
PIOTHRUS napisał(a):
Druga , ważniejsza : ciężkim motocyklem nie wygłupiać się po lesie ... one nie są do tego .
Nie dajcie się zwieść filmikom z YT czy innym instruktorom ze szkół potencjalnej nauki jazdy ... Gdybyście mieli latać jak Jarvis , już tak by było . Policzcie ilu gości mocno pokiereszowało się w terenie na takich motocyklach .


dam sobie rękę uciąć że zdecydowanie mniej niż tych na lekkich... na ciężkich moto, ludzie rzadko przeginają.. spora większość się po prostu turla... W polsce Rumunii nigdy nie będzie...

a...jedynie co prosimy to większe udostępnienie dróg leśnych oraz poznanie tajemnicy gdzie one są...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 10:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
A kto jest odpowiedzialny za całą połać leśną PL tak zwany główny Lenik :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 11:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Wo napisał(a):
Bardzo dziękuję, beemer. Mam nadzieję, że przyjdzie mi kiedyś skorzystać. Czyli jednak da się w cywilizowany sposób podejść do tematu.


Nie ma za co ..
Musisz pamietac ze przecietny kanadyjczyk ma najwieksza przestrzen terytorialna na osobnika na Swiecie..
Sama prowincja Ontario jest wieksza od Polski ..Zaludnienie w Polsce na km/2 jest wieksze wiec i powstaje pewien konflikt aby zadowolic wszystkich ..Nie wiem jaka by byla sytuacja w kanadzie gdyby terytorialnie byla podobna do Polski ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Śr maja 07, 2014 8:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
beemer napisał(a):
Wo napisał(a):
Bardzo dziękuję, beemer. Mam nadzieję, że przyjdzie mi kiedyś skorzystać. Czyli jednak da się w cywilizowany sposób podejść do tematu.


Nie ma za co ..
Musisz pamietac ze przecietny kanadyjczyk ma najwieksza przestrzen terytorialna na osobnika na Swiecie..
Sama prowincja Ontario jest wieksza od Polski ..Zaludnienie w Polsce na km/2 jest wieksze wiec i powstaje pewien konflikt aby zadowolic wszystkich ..Nie wiem jaka by byla sytuacja w kanadzie gdyby terytorialnie byla podobna do Polski ..


Spoko za 20-30 lat będzie nas 20mln, będzie można dziczyć po lesie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Śr maja 07, 2014 10:48 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
20 lat :shock: Co Wy cały czas z tymi dwudziestoma latami :?:Za taki czas większość ludzi z forum będzie upalać w balkonikach rally :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 4:40 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 6:57 pm
Posty: 33
no i widać że ciśnienie jest ... w lasach Państwowych


http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 8,1,0.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 9:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Taka sytuacja , zdejmujemy motorki z przyczepy ( na nasze szczęście ) podjeżdża autko 4x4 , pan z napisem Lasy Państwowe na polarku wysiada i telefonem robi fotę auta z przyczepą ... zaczyna się dyskusja , mija kilka minut przyjeżdża nowy Jeep Wrangler z dwoma panami w polarkach ... mówią że raczej nie pojeździmy ( zaczynamy negocjować ) 5 minut później krąży nad nami śmigłowiec policyjny , jakieś 20 minut sobie lata ... ma kamerę termowizyjną i normalną .... podjeżdża radiowóz jesteśmy wylegitymowani i poproszeni o opuszczenie miejscówki :)
Przenosimy się 20 km dalej tracimy godzinę ...
[ img ]
To chyba Was zainteresuje ... jesteśmy w lesie bez szans ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 10:30 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 9:34 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Krakoff
Gdzie to było? znaczy jakie rejony?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 7:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Węgierska Górka :) przyleciał od strony Skrzycznego . czyli cały Beskid śląski i Żywiecki teoretycznie może być w zasięgu .
Sądzę że to była pokazówka , a my trochę przesadziliśmy stając tuż przy drodze ... trzeba bardziej się chować .
Piszę to po to żebyście będąc w lesie raczej nie machali do pilotów helikopterów :) gdyby taka zabawka uczestniczyła w akcji , mając kamerę termo , naprowadzi patrol natychmiast :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL