Teraz jest Śr maja 01, 2024 7:53 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 11:52 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
Wydaje mi się, że jesteście niepoprawnymi marzycielami, no ale ponoć tacy świat zmieniają. Oczywiście petycję chętnie podpiszę, choć dalej czarno to widzę :wink: .
ps.Oczywiście po lasach jeździć nie wolno, aleee... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 11:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Zabrońmy jazdy ulicami!!! Ile tam ludzi ginie w wypadkach. szok :shock: !!! :lol: Nawet w śród nas znajdzie się malkontent który uważa, że lepiej zakazać niż szukać rozwiązania bo tak łatwiej i bezpieczniej. (nie dotyczy to włóczykija) Nas zaczęli ganiać po poligonie i raczej o dobro zwierząt jak i lasu tu nie chodziło. Trzeba coś zrobić i to fakt bo nasza bezczynność tylko pogarsza sytuację. Po Ukrainie jeździ mnóstwo enduraków 4x4 jak i quadów. Zniszczeń jakoś nie widzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 915
Lokalizacja: Łódź
jeszcze jeden kamyczek do ogródka

next one


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 3:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Panowie a może byście się co nieco udzielili w tej dyskusji... na forum leśników.. obecnie wygląda tam jak bym był tam sam, a problem marginalny.


ps. Thx sowizdrzal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 4:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Nim zacząłem jeździć motkiem to chodziłem na piechotę szczególnie do lasu. I dla mnie jazda po lesie to ostateczność przebywam tam po to by słuchać PRZYRODY a nie silnika. To gwoli wstępu znam wiele dróg gruntowych przechodzących przez las udostępnionych do jazdy pojazdami silnikowymi i nie raz chodziłem, jechałem rowerem i o kulturze jazdy PODKREŚLAM nie wszystkich motocyklistów quadowców jest CIENIUTKO. Jak jestem za zakrętem i słyszę głos silnika, to czasami wolę wskoczyć w chaszcze niż spotkać się z pędzącym debilem. Tekst „znaki informowały by pieszych aby zachowali ostrożność bo są na drodze i tyle, i nic więcej...”Nie przekonują mnie to pieszy też jest uczestnikiem ruchu jak nie ma pobocza, i co ma skakać na drzewo widziałem taką ewakuację mamy z dzieckiem w wózku w krzaczory. Jako że już trochę życia przeżyłem widziałem też wiele takich dróg udostępnionych dla motocykli specjalnie, Panowie zrywka niszczy, tylko maks. 1 miesiąc, panowie trenujący podjazd lub trudny odcinek robią to prawie cały rok a że technika bywa różna to droga robi się coraz szersza i szersza i szersza ani tam przejść i trudno przejechać. A wprowadzenie odgraniczenia szybkości to psu na budę, kto będzie to pilnował. Zginął Kolega szkoda Go. Z drugiej strony jest takie powiedzenie „wolniej jedziesz dalej dojedziesz” tylko najtrudniej określić, kiedy jest za szybko i wiem z własnego doświadczenia leżąc w rowie i motorkiem ”że było tak wolno’”i co ja tu robię. :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 4:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Grzegorz jak zawsze gdzieś tam z drugiej strony jesteś... ;) no nic każdy ma swój punkt widzenia...
Orzep nie zginął dlatego że jechał za szybko.. nie są jeszcze znane przyczyny jego śmierci... ja bym się nie zdziwił jak by wcześniej zanim skrecił w prawo, dostał jakiegoś zawału lub wylewu...
bo działnie jego było zupełnie nie logiczne...

czym innym jest upalanie w lesie pod górkę przez rok.. a czym innym przejazd przez leśną drogę...
o tym piszemy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 6:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 11:38 pm
Posty: 145
Lokalizacja: 3city/Wawa
Też dopisałem coś od siebie.

Problemem jest to, że wśród Nas i wśród Nich jest sporo betonów/debili. Z jednej strony 'zieloni', którzy by najchętniej wypędzili wszystko z lasu, a z drugiej 'terenowcy', którzy ryją wszystko i wszędzie. Sam teraz widziałem na Roztoczu ślady motorów na wjeździe do oznakowanego rezerwatu... :evil:

To tak samo jak z 'dawcami', przecież każdy motocyklista to dawca, akcje typu 'idzie wiosna, będą warzywa', w tym nie pomagają. Ktoś zginie, no cóż zasłużył sobie...a to, że np. bariera przy drodze na zakręcie jest niebezpieczna dla motocyklistów jest nie istotne, pewnie zasuwał 200km/h na jednym kole i sobie zasłużył...mimo, że był kobietą, która jeździła spokojnie i zachowawczo... To taka odpowiedzialność zbiorowa... :evil:

A w rzeczywistości lasy są skarbonką do produkcji drewna, zrywki kasują szlaki w górach/lasach, niszczą krajobraz i są całkiem ok, a motocykl to zło wcielone, nie ważne jaki i jak wykorzystywany... Paranoja.

No i potwierdzam, że wcale nie tak łatwo o znalezienie tych dróg w lesie którymi można. Często automapa wie więcej niż mapa wydawana przez Nadleśnictwo... :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 6:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Ja poczytałem wszystkie posty na FB i na forum zielonych ludków. Włos się na głowie jeży jakim można być ignorantem. Ziemie dla ziemniaków!!! W skrócie tak wygląda ich argumentacja. Lasy są na tyle duże, że piesi i motocykliści się tam pomieszczą. Niestety nie w Polsce. Dlatego jeżdżę nielegalnie i jeździć będę bo nie mam wyjścia. A głosu na innych forach nie zabieram bo nie lubię się denerwować :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 8:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
po pierwsze:
mario33 napisał(a):
Przedsiębiorstwo Lasy Państwowe to ..... Zarabia i obraca miliardami złotych.....Ogólnie kura znosząca złote jajka - m.in. dzięki takiemu prawu leśnemu jakie mamy.

jakieś 12 lat temu organizowałem "rajd" dla zabytkowych motocykli wojskowych w Sudetach, miałem pomysł żeby wjechać do kamieniołomu Stanisław - w Jakuszycach, to ponoć najwyżej położony kamieniołom w Europie. pisałem pisma do nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, wysyłałem faksy. Droga jest i jeździły nią czasem ciężarówki - więc 20-30 motocykli tam nic by nie zniszczyło, w końcu dostałem odpowiedź z nadleśnictwa - jest zezwolenie, ale należność za każdy motocykl to 2500 zł, no to znowu pisałem pisma, ze większość uczestników wyjazdu to studenci lub młodzi ludzie 'na dorobku' itd... w końcu trafiłem w nadleśnictwie na leśniczego - w miarę normalnego, dzwonie do niego a on mi klaruje: 'wie Pan szefowa taką kwotę podała bo tyle płacą niemcy jak u nas w Izerach sobie robią wyjazdy 4x4 i ona myśli że to taka normalna kasa jest" no i tyle na ten temat.


A po drugie
już tu kiedyś pisałem - skoro w lesie mnie zatrzymał leśniczy i groził mandatem za jadę k o n n o, bo niszczę ściółkę kopytami - to o czym tu chcemy dyskutować i z kim.

po trzecie
dudopl napisał(a):
....A głosu na innych forach nie zabieram bo nie lubię się denerwować :)


Popieram wszelkie inicjatywy i się podpiszę jeśli trzeba będzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 8:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

O czym i na co te gadki?
Podpisać się mogę pod tekstami Mazeno.
Dwa światy się nigdy nie zrozumieją, a już Polacy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Konstytucja RP:

Rozdział I
RZECZPOSPOLITA
Art. 1.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

A z Preambuły:
....równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,

I co działa ten "nadrzędny akt prawny"?

A Orwellowskie widzenie świata jak najbardziej: "... wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie równiejsze..."

:idea: Osz w du.pe, zostanę anarchistą!

Bawcie się dobrze.
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 8:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
[ img ]
Jakoś w Rumuni można ... i jak policzyłem zarobili na czysto 50 tys Euro plus od każdego uczestnika 15 Euro dla ich PZM-otu za licencję plus jedzenie picie camping 5 Yurków namiot ...
Przez tych zielonych baranów i zatwardziałych ekologów , którzy i na tym forum mają nieco odmienne zdanie , polski wieśniak w Bieszczadach nie notuje przychodu ... niebawem będzie chciał sprzedać ziemię albo po prostu ją porzuci ... naliczyłem około 8-miu takich imprez w Karpatach , niektóre , jak EnduRAomania mają kilka edycji w roku .
Zastanówmy się czy te bzdurne przepisy służą ludziom , czy Lasom Państwowym .... ja robię swoje :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 8:33 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 6:57 pm
Posty: 33
U nas w PL generalnie jest masakryczna nagonka na motocyklistów więc próżno oczekiwać jakichkolwiek rozsądnych decyzji w stosunku do Nas.

Najpierw trzeba zmienić myślenie społeczne a to może potrwać lata...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 9:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 9:38 pm
Posty: 118
Prawda jest taka, że nic nie zmienią żadne listy, pisma i petycje...
Właśnie niedawno weszła nowelizacja ustawy o lasach,
która podtrzymuje totalny zakaz poruszania się po lasach pojazdami silnikowymi.
zezwolenie na poruszanie się drogami leśnymi nie leży w gestii Nadleśnictwa (jest to regulowane ustawą).
Nie wielu ludzi to wie (nawet z mojej branży), że tzw "legalne" przejazdy off roadowe,
na które niektóre nadleśnictwa wydają zgodę są niestety również nielegalne i tyle w temacie.
EDIT
ps. wątpię żeby kiedykolwiek doszło do "szerokiego" udostępnienia dróg leśnych
dla poruszania się pojazdami silnikowymi chociażby ze względu na ew. roszczenia odszkodowawcze (dziury, złe oznakowanie itp, itd).
Smutne ale prawdziwe,
howgh


Ostatnio edytowano Pn maja 05, 2014 9:14 pm przez forestwalker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 9:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Zmienic to trzeba ustawe o lasach, a na to sie nie zanosi. Jestesmy poprostu za mala grupa spoleczna z za mala sila przebicia. Nikt sie do nas nie schyli, bo nic na tym nie ugra.

I trudno sie ze slowami Piotra nie zgodzic. Da sie wszedzie dookola (prawie) cos w temacie ugadac, uzgodnic itd.. u nas nie. Nie ma innej sily jak partyzantka chyba.


Uwazajmy co tu piszemy, bo Internet nie zapomina i ma uszy, a jak wspomiano tu wczesniej ta notatka to juz dosc powazne zagranie. Zeby przez cos co niechcacy sypnie sie ktoremus z nas nie odbilo sie to zle na najblizszych Daniela...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lasy Państwowe - dyskusja, na przykładzie Orzepa
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 9:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 11:38 pm
Posty: 145
Lokalizacja: 3city/Wawa
No to goście poszli w defensywę i 'niekarmienietrolli'...

Jedna rzecz mnie intryguję: jak np. w ciągu 6,5roku nastukać ponad 58tyś postów?? :shock: Tam ogólnie liczniki nie jednemu pokazują po kilkadziesiąt tysięcy postów...toż to po kilka tyś postów rocznie...już chyba wiadomo na co poświęcają swój czas... :twisted:

No i poczytajcie sentencje dnia na ich fejsie: https://www.facebook.com/lasypolskie?hc ... n=timeline :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL