Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:29 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 8:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Zastanawiam sie nad Discovery 2. Dlaczego nie 3 - bo nie chce miec miliarda km kalbi elektrycznych i 25 systemów które moga sie zepsuć. Poza tym 2 jest dużo tańsza :)

Ale do sedna. O jakich silnikach warto myśleć w tych samochodach ? I czego sie wystrzegać ?
Kazda marka ma takie rzeczy - jak np Wrangler to tylko 4.0 i z Dana 44 bo sie ośki powykręcają.
Jak to ma Dyskoteka ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 9:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
najmniej awaryjna jest jedynka i bo najprostrza, najlepiej 300
disco 2 brać z klasyczną zawiechą bo pompowana leci. jest już w niej sporo elektroniki więc z tą prostotą to raczej nie disco... :D Silniki TD5 są ok. a jak Ci stac możesz pomyśleć o v8 :D wtedy bedzie on napewno bezproblemowy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 9:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Ex dobrze prawi :) Zależy jeszcze do czego ma być - czy do topienia w koło komina czy tez jako auto rodzinne czy na wprawę przez afrykę ?
Generalnie im mniej w aucie czujników położenia czujnika tym lepiej.
Kolegom nap zamuliło kiedyś alternator w TD5 i jak go płukali odpięli akumulator - a komputer to potraktował jako próbę kradzieży i się zamurował :) w końcu jakoś go tam zresetowali po kilku telefonach do Wieliczki.

Tu koledzy: http://www.dookola.org 1,5 roku temu przejechali afryke z południa do Polski - 28 tys km, generalnie mechanicznych awarii silników nie było - raczej niewytrzymywały budy obciażone bagażnikami dachwoymi itp. generalnie defender jest taki bardziej rasowy, a disco uważany za suw - choć bebechy te same są - defy mają inną gruszkę tylnego mostu i niby reduktor inny ale to ponoć zabobony :)
W Tunezji jechałem z kolega który powoził Disco II i jechało, ale jechała też 300 i wcale nie jechała gorzej, za to TD5 szybsza jest i się lepiej zbiera.

Tu se postudiuj - duuuużo informacji: [url]landklinka.pl[/url]

Moim zdaniem jeśli to ma być wyprawówka dla zabawy to bym ostro kombinował nad defem, ale jak takie auto 50/50 żeby też na narty skoczyć czy coś to Disco II będzie chyba OK.

a tego linka kiedyś chyba już dawałem - pewnie znasz - ale miło sobie przypomnieć co tu chłopaki z autami wyprawiali :D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 10:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki za linki. Defender odpada bo to ma byc tez daily driver. Disco 1 jest juz troche za stary dla mnie - komponenty juz bede mocno zmeczone wiec musialbym sie liczyc z wieksza iloscia napraw niz 2. jakis poziom komfortu w srodku do codziennej jazdy takze sie przyda. Przyznam ze 3ka juz jest jakas za bardzo bulwarowa. Raz na jakis czas sie pewnie wybiore z kumplem ktory smiga patrolem - jakas Ukraina itp ale to max. Do Maroka i dalej wole na moto :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 10:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N mar 28, 2010 6:06 am
Posty: 165
ex1 napisał(a):
najmniej awaryjna jest jedynka i bo najprostrza, najlepiej 300
disco 2 brać z klasyczną zawiechą bo pompowana leci. jest już w niej sporo elektroniki więc z tą prostotą to raczej nie disco... :D Silniki TD5 są ok. a jak Ci stac możesz pomyśleć o v8 :D wtedy bedzie on napewno bezproblemowy :)

V8 mialem v discoII, model na zespolonych swiatlach, z 2004 roku, w automacie
Smok ogromny, minimalnie bierze 15 litrow, jak sie turla, a tak po miescie 20.
Wygoda taka se, jak sie nie lubi LR to sie mozna wkurzac, siedzenia wysoko, szyby nisko. Bagaznik bez rewelacji.
TD5 czasami sie sypia, znacznie czesciej od silnika 300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 10:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
JA tam nie jestem uprzedzony ale jak pojedziesz z patrolem to zniszczysz auto - to goście zerojedynkowi, ze 2 lata temu pojechaliśmy w 3 disco z dziećmi na piknik wiosenny i patrolowcy pojechali z nami, w końcu się rozłączyliśmy bo się uparli że kurde trzeba jechać rzeką - wieczorem ich spotkaliśmi i ciągnęli patrola na sznurku jednego - wpadł do rzeki do połowy szyby :) - i dla nich wyjazd był zaj...biście udany :
Znam jednego normalnego patrolowca - ale on ma LC8 - to pewnie dla tego :)

moim zdaniem przy wjeździe w teren podstawa są dobre kapcie - zresztą tak jak na moto.

Masz rację Disco I w dobrej kondycji trudno znaleźć, przed wyjazdem na Ukraine pomyśl o oklejeniu sobie auta folią bezbarwną - chyba że rysy na pół paznokcia nie stanowią problemu :)
Ale jak zaczniesz "lekko jeździć w teren" to zaczniesz go potem zbroić, a to zderzaki, lift, osłony drążków itd itd... :)

tu jakiś filmik z naszej ukrainy (koniecznie z głosem):


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do specy od Land rover'ow
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 10:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 8:23 am
Posty: 157
Lokalizacja: Reda
Od jakiegoś roku ten sam problem mam. Na szczęście na świat przyszła mi córka i mogę dłużej myśleć. Mój dylemat to Disco 1 300TDI lub Disco 2 TD5. Oczy mówią bierz dwójkę rozum jedynkę. Jakby można było kupić "przejściówkę" Disco 2 z silnikiem 300 2,5 TDI to by nie było problemu bo bym brał z miejsca. W tych wszystkich bitwach w myśli przyszedł dodatkowy pojazd tzw nieśmiertelny Patrol y60 lub Y61 ale z silnikami 2,8TD.

Poza tym pozdrowienia w szukaniu jak już na jakiś model się zdecydujesz.

Zapraszam do lektury http://www.landklinika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL