Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:10 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: N mar 11, 2012 9:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Nosi mnie juz którys sezon myśl o zakupie roweru z pełnym zawieszeniem.
Niesety moja wiedza skonczyla sie z 10 lat temu jak kupiłem zwyklego MTB Scotta. O nowych rowerach freerideowych/downhillowych itp nie mam zielonego pojecia.

Pewnie czsc z was smiga po lasach na takich. Wiec o porade prosze :)

Ogolnie rower ma byc do smigania wszedzie gdzie sie da. Takze do pracy. Wiadomo u nas w Mazowieckim nie ma górek, raczej wszystko plaskie jak stół do ping ponga ale w lesie cos tam sie znajdzie. Fajnie by bylo aby geonetria i zachowaniem przypominal troche enduro.

Nie chce zbytnio przeplacac za sama marke, zależy mi na jakosci wykonania i mozliwosciach ale bez przesady - na złocie nie spie. Co możecie powiedziec o tych które udało mi sie znaleźć, moze jakies inne zaproponujecie.

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/2161/Kona.Dawg/

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/2 ... t.Reign.2/

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/1 ... h.Glacier/

http://gt-polska.com.pl/product.php?id_product=1068

http://www.rowerymerida.pl/produkt326/o ... erida.html

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/1 ... Comp.R.10/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ostatni najładniejszy! :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:13 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
A musi być full suspension? Jeżeli nie zamierzasz uprawiać downhillu, to moim zdaniem hardtail wystarczy. Dodadkowo nie zużywałbyś części energii na "pompowanie" amortyzatora, no i rower byłby lżejszy..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
to niestety jest jedny mus dla mnie, zawsze chcialem miec rower z pelnym zawieszeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 8:41 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
na MTB jezdze od ponad 15 lat, i o ile przy jezdzie wyczynowej XC maratonowej (gdzie liczy sie wynik, waga sprzetu, sprawnosc przeniesienia sily napedowej) to hardtail ma sens, to przy jezdzie dla samej radochy z jazdy w terenie full rulez ! wymaga troche innej techniki jazdy - wlasnie zeby nie robic sobie z roweru hustawki

Pelne zawieszenie jest super - wbrew pozorom takze, a moze i przede wszystkim na podjazdach ... na korzeniach, kamieniach tam gdzie hardtailem rzuca i walczy sie o przyczepnosc tylniego kola, na fullu po prostu sie jedzie (zazwyczaj miekko krecac korba na siedzaco).

Krzemien zastanow sie czy na mazowieckie rowniny (czy tez bedziesz sie z nim wybieral takze w gory) potrzebujesz fulla w stylu enduro/freeride (z moich typow Kona One20 czy drozsza Kona Coilair) czy raczej cos bardziej w stylu xc (np. Cube AMS). Udanych wyborow i frajdy z jazdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Ja tam się nie znam. Wydaje mi się, że jest to super sprzęt. Trochę drogi :wink: Ale jak byś go kupił to pierwszy w kolejce do przejażdżki się zapisuję :mrgreen:

[ img ]

Karpiel Apocalypse



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:34 am 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 15, 2011 9:26 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Austria
Krzemien napisał(a):
to niestety jest jedny mus dla mnie, zawsze chcialem miec rower z pelnym zawieszeniem.


Odradzam ciezki sprzet downhill bo na nim sie fajnie tylko w dol jezdzi. Polecam lekkiego fulla. Chyba Qube jest ok z tych co podales ale ja bym wolal cos z mniej XC geometria. Ja mam Specialized Stumpjumper FSR Expert. Jest dosc lekki (<12kg) a full, 2m dropow na nim nie zrobisz ale regulowane zawieszenie sie utwardza na prostym i nie buja, a jak trzeba zjechac to smiga. Do tego niska waga pomaga jak czasem w kszory sie wbijesz i trzeba nosic.

Osobiscie pewnie bym nie wybral drugi raz bike z zawieszeniem "brain" (drogi serwis, skomplikowana regulacja), lepiej takie co mozesz zblokowac i wtedy po mazowieckim posmigasz. Mieli kiedys model FSR Elite lub Comp, ktory roznil sie glownie brakiem braina, ten bym bral.

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=62064&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

Mam tez hardtaila ale jak robilem traski po 12g to docenisz lekkiego fula nawet nie w wysokich gorach (kregoslup).

Speca kupilem w UK (wysylaja do PL, no problem) bo u nas drogie a tam zaplacilem 2/3 ceny.

Pozdro,
P.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 12:08 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 10:55 am
Posty: 98
Lokalizacja: O! Pole...
Po co ci góral do miasta? Zamęczysz się na 26 calowych kołach (mówię ci z doświadczenia, bo sam na płaski tere więcej MTB nie kupię).


Poszukaj czegoś z kategorii cross:
http://www.ghost-bikes.com/bikes-2012/b ... ross-9000/
http://www.ktm-bikes.at/trekking/offroa ... hp?lang=DE


Ewentualnie MTB, ale na koła 29 cali:
http://www.scott.pl/product.php?id_cat=680&id_prod=3009


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
dokaldnie zgadzam sie z mishieck
Kupowanie typowego roweru gorkisego po to aby wiekszosc czasu jezdzic na nim w miescie
Jest bez sensu ..
To co Ci kolego paleca Krzemien jest najlepszym kompromisem ..
Zawieszenie jedynie na przod..Dobrze by bylo gdyby zwieszenie mozna bylo blokowac wtedy kiedy
jezdzisz po miescie ...Niedawno tez mialem dylemat jaki rower wybrac ..
Poszedlem w troche innym kierunku ..
Wybralem Specialized Tricoross Sport ..Rower ktory swietnie nadaje sie do miasta na dlugie szosowe przejazdzki i na szutry ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 8:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 10:55 am
Posty: 98
Lokalizacja: O! Pole...
Jeszcze jedno - jak nie chcesz się wykosztować to zerknij na polskiego Unibike'a: http://unibike.pl/cross.html lub Krossa (coś mi ich strona nie bangla).
Jak dobrze poszukasz to możesz wyrwać sztukę z ubiegłorocznego katalogu 20-30% mniej od ceny oficjalnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Jak najbardziej macie racje - duzo lepiej jest kupic inny rower. Nie musze optymalnie jezdzic na rowerze tylko z przyjemnoscia - dlatego nie chce hardtaila. Dlatego tez od czasu do czasu jezdze na WRce do pracy po miescie na kostkach. Chce sie zameczyc.

Dzieki za rady, ale ja nigdy nie robilem rzeczy tak jak sie powinno je robic :D Staram sie tylko w logiczny sposob wybrac cos optymalnego z tego co chce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
teraz to już moda tylko na 29ery jeśli chodzi o MTB , cała czołówka światowa i nawet Polska już się na nie przesiadła - wiadomo trzeba pchać ten komercyjny kiermasz

Ja osobiście zawsze byłem zwolennikiem składania własnego rowerka, kupujesz ramę jaką tam chcesz do tego dumperek, amorek ,zakładasz kółka hample i już masz rower taki jaki chcesz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 15, 2011 9:26 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Austria
Krzemien napisał(a):
Dzieki za rady, ale ja nigdy nie robilem rzeczy tak jak sie powinno je robic :D Staram sie tylko w logiczny sposob wybrac cos optymalnego z tego co chce.



No i dobrze, podążając logiką tych sugerujących jakieś trekkingowe rowerki nie powinieneś mieć enduro w Wawie tylko motocykl szosowy. Ja tam mam fulla, pozycja przyjemniejsza niż na hardtailu. Fajne traski mam koło chaty (okolice Otwocka, Świdra, single-tracki w Emowie) do tego po Kaszubach czasem śmigam i w gorach rzadziej, a po kilku godzinach mnie nic nie boli. Blokowanie amorów (przód i tył) i systemy anty-bujanie rozwiązują problem utraty energi na fullu. A że to nie ma być do zawodów to myślę, że szeroka kiera fula i bardziej wyprostowana sylwetka przypadną Ci do gustu bardziej niż te z XC.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 10:09 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz mar 26, 2009 12:45 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Żyznów
Krzemień -jeżeli ma być full i dla przyjemności to celowałbym w lekkie enduro(ok 130mm skoku),rowery do ścigania(xc)są efektywne do bólu ale mniej wygodne,rowery cięższe o większym skoku(fr,dh) w jeżdzie o której wspominasz będą Ci przeszkadzać nie dając nic w zamian.No moze poza obciachem :mrgreen: .
jeżeli nie ważysz grubo ponad 100kg to lekkie enduro spokojnie Ci wystarczy.
Wybrałbym też zawieszenie typu TPO,VPP,maestro,czterozawiasowe itp,żeby nie było jednozawiasowe.Radzę też unikać przesadnie skomplikowanych amorków z milionem pokręteł,regulacji i czterema dodatkowymi manetkami na kierownicy :shock: .
W końcu nie po to chcesz fulla żeby mu blokować zawieszenie :idea:
To tak na szybko bo temat jest baaardzo obszerny.
Powinny już być w kioskach katalogi rowerowe 2012(polecam BikeBoard-u)-zaszalej!!!
A jak Cię bardzo nie ciśnie to popodniecaj się nad katalogiem do sierpnia bo wtedy zaczną się konkretne wyprzedaże a zostanie jeszcze kupa sezonu 8) .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie do bikerów rowerowych
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 10:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Krzemien napisał(a):
Jak najbardziej macie racje - duzo lepiej jest kupic inny rower. Nie musze optymalnie jezdzic na rowerze tylko z przyjemnoscia - dlatego nie chce hardtaila. Dlatego tez od czasu do czasu jezdze na WRce do pracy po miescie na kostkach. Chce sie zameczyc.

Dzieki za rady, ale ja nigdy nie robilem rzeczy tak jak sie powinno je robic :D Staram sie tylko w logiczny sposob wybrac cos optymalnego z tego co chce.



No to nic innego nie pozostalo jak tylko zyczyc Ci udanego zakupu ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL