Teraz jest Pn maja 06, 2024 11:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 1:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
akcent napisał(a):
Tylko magia KTMa i moc tego silnika kusi :lol:


no i nie zapominaj o rewelacyjnym zawieszeniu, oraz świetnym przygotowaniu do jazdy po terenie, mniejszym czy większym :)


prawda jest taka że LC8 budzi respekt swoimi wymiarami, i wielu niższych jeźdźców myśli o takim ale nie mają śmiałości.

prawda też jest taka że rośli riderzy mają znikomy wybór maszyn i dlatego też pchają się w Adventure. bo tylko na takim nie wyglądają jak na psie..:D

podejrzewam też że jak byśmy zrobili wątek masa riderów LC8 to okazało by się że 95% ma plus minus 100-120 kg. ale są też takie rodzynki co po 70 Kg mają..:D tylko w takich gabarytach gubimy gdzieś ta naszą masę i wzrost..:)

wszystkich niższych zainteresowanych dzikiem zapraszam na jadę próbną wtedy sam stwierdzi na ile jest to ciężka i trudna do opanowania maszyna .:)

nadmienię tylko że ten motocykl był moim pierwszym motocyklem w życiu, kupiony zaraz po zdaniu prawka..:D wszyscy się pukali w głowę, a jednak dało radę, nie zabiłem się, nauczyłem się, i chce większego..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 6:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
akcent 21litrow paliwa w ktmie wysoko?????patrzyles kiedys gdzie lc8 ma baki z paliwem?????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 11:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
jankes napisał(a):
akcent 21litrow paliwa w ktmie wysoko?????patrzyles kiedys gdzie lc8 ma baki z paliwem?????


racja racja, większość paliwa siedzi poniżej ;połowy wysokości motocykla można by zaryzykować stwierdzenie ze niej niż w twym Dakarze
:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: So lis 07, 2009 7:04 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 8:21 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Katowice
Na jeździe w terenie specjalnie się nie znam ale tyle ile jeździłem to i tak unikałem podpierania się.
Aha Akcent i nie teoretyzuje, a co do tego baku to jego główna cześć jest umieszczona bardzo nisko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: So lis 07, 2009 6:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Po zalaniu paliwa w LC8 większa, pękata część zbiorników leży poniżej średniej wysokości motocykla. To jak to Austryjacy wymyślili kwalifikuje ich do konstrukcyjnego Nobla.... Na pełnym kiblu musiałem podnosić moto i zrobiłem to bez żadnego problemu...

Na początku byłem trochę zeschizowany czy rozgrzane kolanka nie przepalą dziury ale plastik wygląda na bardzo mocny a do tego jeszcze są otuliny termiczne...

Mimo że sprzęt ma swoją wagę i wysokość (porównując do GS to taki duży liść...) jest bardzo dobrze wyważony. Tylko jak jest rezerwa to co chwilkę podnosi przednie koło przy ruszaniu hehe :)

Ex powodzenia w zamianie na S-kę, ale dla mnie zwyklak i tak jest wystarczająco wysoki, a mam 181cm wzrostu... 8)

K


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 12:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
XueKang napisał(a):
Na jeździe w terenie specjalnie się nie znam ale tyle ile jeździłem to i tak unikałem podpierania się.
Aha Akcent i nie teoretyzuje, a co do tego baku to jego główna cześć jest umieszczona bardzo nisko.

Nie chciałbym występować w roli alfa i omegi, sam przyznajesz "się nie znam", pisałem w tym wątku ostatnie 3 lata na wysokiej XTZ, równoczesnie LC4, wcześniejszych motocykli enduro nie będę wymieniał. Ja pisze ze swego wieloletniego doświadczenia, ze swoich zmagań z syndromem niskiego wzrostu. W terenie możesz chcieć unikać podpierania, możesz oświadczyć równie dobrze że unikasz przewracania się. Każdy kto jeździł w terenie wie, że bez gleb tutaj się nie obędzie, podobnie z podpieraniem, to tylko oświadczenie własnej woli.
jankes napisał(a):
akcent 21litrow paliwa w ktmie wysoko?????patrzyles kiedys gdzie lc8 ma baki z paliwem?????

Tak patrzyłem, o czym poniżej
ex1 napisał(a):
racja racja, większość paliwa siedzi poniżej ;połowy wysokości motocykla można by zaryzykować stwierdzenie ze niej niż w twym Dakarze

Jeśli część paliwa jest poniżej połowy wysokości to pozostała część jest powyżej ( w Dakarze cały bak jest poniżej kanapy). Jaka to część, nie podejmuję się określić, mimo znajomości schematu budowy zamieszczonego w "LC82003_2006Repair" czy zdjęcia baku, tylko prawa strona
[ img ]
Jakby ktoś miał wątpliwość zbiornik F650, pozostaj tylko spojrzeć na zdjęcia motocykli
[ img ]
Zechcijcie Panowie zauważyć, paliwo w owych nisko umieszczonych skrzydełkach będzie na zewnątrz silnika, dalej od jego osi wzdłużnej. Pytanie- motocykl przechylony o pewien kąt, jakiej siły należy użyć do jego wyprostowania, gdy:
a/ paliwo jest na zewnątrz o x cm od osi motocykla
b/paliwo jest pod kanapą, czyli idealnie w osi motocykla.
X- ok. połowa szerokości silnika LC8. Kłania się znajomość podstaw fizyki, Krótsze nogi= częstsze przechylanie motocykla= większe problemy z wyprostowaniem LC8 niż Dakara, .
Zamierzałem prowadzić normalną dyskusję, celem uzyskania rzetelnych informacji, bez wojenek "systemowych (ktm czy bmw)". Wybór Dakara to był jak zwykle kompromis, łatwość manewrowania kosztem słabszego silnika, zawieszeń. Zastanawiałem się nad nowym zdefiniowaniem owej linii kompromisu, a próbuje się przekonać mnie że LC8 to są dla mnie same zalety bez wad :-(
Spodobało mi się Twoje oświadczenie, że forumowicze mają fory przy nabyciu tego motocykla, liczyłem na solidne informacje, nawet gbyby miały prowadzić mnie do rezygnacji z tego zakupu (zawsze znajdą się osobnicy o większej liczbie cm). Odnoszę wrażenie, że rzeczowe pytania zainteresowanej osoby traktujesz jak atak na wspaniałe właściwości tego motocykla, który wszystko może, jest pozbawiony wad, pióreczko, które pełnoletnia osoba swobodnie podnosi z ziemi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 11:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Muszę tutaj przyznać rację Akcentowi, ze swojego doświadczenia wiem, że jak nie trzymasz na pionowym motocyklu 2/3 stopy (obydwie) na ziemi to w terenie będziesz miał duże problemy z motocyklem. Ja odczuwam ogromną różnicę po zmianie tylnego amortyzatora w moim HP2 z Wilbersa na oryginalny. 3 cm tył wyżej i w terenie, np. podczas zawracania już było czuć różnicę, a nadmienię tylko że nogi mam dosyć długie.
Także miłość do sprzęta to jedno, a jazda w terenie to drugie..............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 12:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
akcent - Ty tak do mnie..? :)

przecież ja grzeczny chłopak jestem :d


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 3:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nooo to zakończyłem promocję dla advriderów.. ogłoszenie idzie na otomoto :)

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1615447

fajnie by było sprzedać, bo kurcze coraz mocniej czuję że za duży jestem na ten motocykl S-kę mi trzeba..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 9:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
ex1 napisał(a):
wrzucę wrzucę :) myślę jednak że chłopakom z forum należą się jakieś fory..:D)

To gdzie te fory? Cena identyczna advrider-otomoto, ubyło wyposażenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 10:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Kurcze akcent taniej to se ne da, ex dał nam tu znać o wiele wcześniej a jak nikt nie wziął to puścił na otomoto. Ja jestem mu bardzo wdzięczny że nas poinformował przed tuszą internetową... :)

Pozdro ex...
K


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 11:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Mam więc traumę, okazaliśmy się jako podróżnicy advrider bandą niewdzięczników, cała nadzieja w tej "tuszy" internetowej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 10:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
akcent - masz traumę..?:D rewelka..:)

wyposażenia nie mogło ubyć bo przekopiowałem prawie identycznie opis z forum .:)

cena pozostała taka sama bo i tak sądzę że jest atrakcyjna. co będzie dalej się zobaczymy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 8:48 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
Soory Ex1 ale trochę antyreklamy tego motocykla :D
Chcesz jeździć na "listonosza" nie kupuj tego moto, za wysokie :(
Przewracasz się często, nie kupuj :( za cięzki klamor, środek cięzkości i wogóle :?
Chyba najlepszym enduro byłby HD lub BMW-e spełnaijący w/w wymagania :mrgreen:
Te fabryki produkujące wysokie enduro, to jakieś przygłupy jedne :mrgreen:

pozdrawiam i spełnienia planów :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KTM 950 Adventure 2003 - Sprzedaję DZIKA!!! :)
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 9:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 19, 2008 6:22 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Poznań
Wysokość ma bardzo duże znaczenie w terenie.
Jak sięgasz paluszkami do ziemi to uwierz, że będzie bardzo ciężko.
Sam miałem kupić R-kę, ale jak usiadłem (a mam 181cm) to zwątpiłem....może źle bo R-ka to R-ka, ale po ostaniej pzygodzie jestem pewien, że zrobiłem dobrze.
Czasami warto się trzy razy zastanowić....a czasami warto zaszaleć 8)
Kupisz R-kę to będę Ci jej na pewno zazdrościł 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL