Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:02 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 8:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Jędrek... Ty chyba to lubisz.. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Śr gru 04, 2013 11:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Też tak sądzę :) szanuję , choć nie rozumiem …


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 11:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
TomekWwa napisał(a):
no wlasnie, niewiadomo dlaczego stoi Padre, stoi, Propaguje smutek i pokutę, i straszy ogniem piekielnym zaprzeczenie radosci zycia o ktorą nam tu chodzi :D


Nie wiem, który Kościół miałeś na myśli, bo ten do którego ja należę, z papieżem Franciszkiem na czele, o piekle naucza - nie straszy, po upadku w grzech zachęca do pokuty i nawrócenia, ale na pierwszym miejscu głosi właśnie największą radość życia czyli "ZMARTWYCHWSTANIE" :) Ja wierzę, że po śmierci będę żył i staram się żyć tak, aby na to życie sobie zasłużyć... :) AMEN :)



Ps. jendrekGS - mądrześ napisoł... :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 1:09 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Ech Padre, widzisz obaj chcemy zyc, ale twoj kościol kazy ci umrzec zebys mogl zyc , a ja żyję juz teraz. Nie ma piekla , nie ma boga a jesli jest to mam go w sobie. Ty tez go masz w sobie ale twoj średniowieczny kosciol zabrania ci w to wierzyc. Jak mozesz rzucic sie w zycie ktore jest przygodą skoro to grzeszna sprawa?? Kiedy ta poludniowa Polska dostąpi Oświecenia??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 7:59 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
PADRE napisał(a):
.... ale na pierwszym miejscu głosi właśnie największą radość życia czyli "ZMARTWYCHWSTANIE" :)


Kurcze, nie brzmi to dobrze w ustach motocyklisty. Moją największą radością życia są moje dzieci, więc bardzo mi nie po drodze z takimi pomysłami jak Twòj. W zasadzie, to chyba nie popełnie wielkiej gafy życząc wszystkim kolegom na tym forum aby radość w Twoim rozumieniu nie spotkała nas zbyt szybko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 8:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Padre.... to nie prawda, kosciól nie naucza, gdyby tak bylo, można by te wytwory fantazji nazwac nauką. Musisz zdac sobie sprawę że to w co wierzysz, jest zbiorem prawd i zasad wybranym w 3 wieku naszej ery przez zgrupowanie ludzi na czele z cesarzem Konstantym, odrzucili oni czesc ksiąg, odrzucili oni nawet cześć ewangelii które powstały, również te od ludzi swiętych. Wierzysz w coś co ktoś Ci zaprogramował, nazywając kanonem wiary. Teraz ludzie koscioła traktują to jako pewność, prawdę absolutną....bo tak im ktoś powiedział... chcesz wiedziec więcej, znajdź pozostałe ewangelie
i nie mówię tego aby podsuwać komukolwiek jakies zafałszowane księgi. i zmieniac jego pogląd.
Po prostu wiele prawd które głosi kościół, jest wymysłem tych ludzi, wybraną prawdą, taką aby kościół umacniać i rozsiewać na całym swiecie, nie koniecznie musi mieć wiele wspólnego z życiem Chrystusa i jego nauczaniem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 9:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja bym nawet powiedzial NIGDY :) bo sorry dla Twoich przekonan ... ale raczej to nie jest zbyt pewne :lol:
To mi troche przypomina to w co wierza muzulmanie , ze mozna , nawet trzeba obwiazac sie trotylem i bummm ... jak strasznie zmanipulowani sa ludzie ktorzy nie sa w stanie odrzucic takich bzdur ... indoktrynacja od malego , temu sie sprzeciwiam .
Zreszta epatowanie tu na forum , takimi stwierdzeniami , tez nie jest dobre ...
Naiwnoscia wydaje mi sie , przyjmowanie bezkrytycznie , czegos co powstalo 2000-3000 lat temu jak ludzie ledwo potrafili czytac i pisac ... No bez jaj ... szczegolnie ze , to obce nam kulturowo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 9:40 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Arkan napisał(a):
Kurcze, nie brzmi to dobrze w ustach motocyklisty. Moją największą radością życia są moje dzieci, więc bardzo mi nie po drodze z takimi pomysłami jak Twòj. W zasadzie, to chyba nie popełnie wielkiej gafy życząc wszystkim kolegom na tym forum aby radość w Twoim rozumieniu nie spotkała nas zbyt szybko.


To jest wlasnie paskudne u wszelkich ortodoksów. Nie można im ufać. Pojedziesz z takim na wyprawę motocyklową, cos sie wydarzy a taki drań ci nie pomoże bo sie okaze ze "nie jestes godzien" i wiara mu zabrania..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 11:11 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
ej, wiele obrazeni fotkami z pogrzebu koledzy - a co nas obchodzi co Wy myslicie o zyciu? Co to ma wspolnego z motocyklami? To jakas relacja z wyprawy 'w poszukiwaniu siebie'? :)

nie ma jakiegos forum gazeta.pl na ktorym mozecie glosic swoja ewangelie?

nie ma tutaj jakiegos administrora, ktory ... by w kosmos ten temat (i ten blizniaczy tez)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: So gru 07, 2013 1:42 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Spokojnie Panowie, ja żadnym ortodoksem nie jestem. :) Poprostu wyrażam swoje zdanie i tyle. Wiara to nie jest wiedza! Tomek, to żyj na tym świecie wiecznie. Mój Kościół nie jest średniowieczny i nie zabrania mi wierzyć w to, że Boga mam w sercu. Jeszcze raz powtarzam, nie wiem jaki kościół masz na myśli, bo mój rzucenia się w życie, które jest przygodą nie nazywa grzesznym. :) I przykre jest to, że południową Polskę uważasz za "nie" oświeconą... Ja szanuję Warszawiaków, mimo, że opinie u nas mają różne...

Spoko Arkan, gafy nie popełniłeś. Ja poprostu inaczej patrzę na życie... :)

ex1, rozumiem, że chcesz mi wmówić, że wierzę w zbiory prawd powstałych w III wieku? :lol:
A jacy to święci napisali Ewangelię i została Ona odrzucona? :) Oświeć mnie proszę... :)

Tak ogólnie panowie, to dyskusja, aby była sensowna, musi być odpowiednio prowadzona. A tu same uszczypliwości. A to, że Kościół średniowieczny, a że południowa Polska z której pochodzę nie oświecona = zacofana, a że nauka Jezusa to wytwory fantazji, a że indoktryncja, że ortodoks itp. Jak tak to ma wyglądać to sorki, ale nie tędy droga...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: So gru 07, 2013 2:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Panowie wchodzicie na skorke od banana .. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: So gru 07, 2013 10:46 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
PADRE napisał(a):
Tak ogólnie panowie, to dyskusja, aby była sensowna, musi być odpowiednio prowadzona.


Padre, przeceniasz możliwości niektórych debatujących tu osób i to mocno przeceniasz :lol: Część z nich nie ogarnia ortografii i interpunkcji ojczystego języka, a Ty tu w filozofię i teologię idziesz :lol:

P.S. "Mówi głupi w sercu swoim (...)"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 12:02 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
PADRE napisał(a):
Tak ogólnie panowie, to dyskusja, aby była sensowna, musi być odpowiednio prowadzona. A tu same uszczypliwości. A to, że Kościół średniowieczny, ...a że nauka Jezusa to wytwory fantazji, a że indoktryncja, że ortodoks itp. Jak tak to ma wyglądać to sorki, ale nie tędy droga...


Posluchaj naukowego wykladu o historii chrzescijanstwa. To chyba chyba sensowny glos w dyskusji?
http://www.youtube.com/watch?v=IOOk_nqfVW8

A to dowody na zacofanie Twojego kosciola . Wyciag z historii.

1615 — Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej.
Ziemia jest płaska i unoszą ja na grzbiecie słonie – to poglądy Kościoła!!! „Naukowe” podejście Kościoła do świata odzwierciedlały poglądy świętego Augustyna: „Jest to niemożliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali się ludzie, gdyż w Piśmie Świętym nie ma wzmianki o takim rodzie wśród potomków Adama”.
1992 — Papież Jan Paweł II ogłasza, że potępienie Galileusza za głoszenie heliocentrycznego poglądu, iż Ziemia krąży wokół Słońca (a nie na odwrót), było błędem. Rehabilitacja Galileusza trwała 359 lat.
Jednoczesnie juz starozytni Grecy uważali że Ziemia jest kulista.
KK jest zacofany o 2000lat,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 1:01 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
No tak, ocenianie i wyśmiewanie w 2013 roku myślenia ludzi z przed kilku wieków jest bardzo mądre... :) To ciasne myślenie... Ludzie dawniej mieli zupełnie inne horyzonty myślowe. To weź besztaj wszystkich ludzi z przed 1492 roku, że nie odkryli Ameryki... No jak mogli być tak zacofani skoro statki istniały wieki? Albo że dopiero niewiele ponad sto lat temu wymyślili silnik spalinowy albo samolot... Zaledwie 70 lat temu ludzie byli bardzo światli, a widząc co szykuje Hitler milczeli i przymykali oko. Skutek: 50 mln ofiar wojny. Oj łatwo się krytykuję siedząc dziś przed komputerem w ciepłych pamposzach. Ludzie powinni z historii wyciągać wnioski, aby często katastrofalnych błędów więcej nie popełniać. Kościół to robi, a czy świat i przywódcy też?

Co do Galileusza to sprawa wyglądała zupełnie inaczej i używanie tego argumentu przeciwko Kościołowi jest mokrym kapiszonem. Prawda jest taka, że metafizyczne ramy średniowiecznego katolicyzmu umożliwiły powstanie współczesnych nauk ścisłych. To właśnie akcentowanie racjonalności Boga i Jego stworzenia przez św. Tomasza z Akwinu i innych katolickich myślicieli utorowało drogę Galileuszowi i Newtonowi.

Ale co tam, niech żyję You Tube i Wikipedia. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 6:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
PADRE napisał(a):
Ludzie dawniej mieli zupełnie inne horyzonty myślowe.

...więc nie wymagaj by dzisiaj mieli podobne! :wink:
BÓG - tak, ale nie przedsiębiorstwo, które zarabia i ma bardzo dużo do powiedzenia w kwestii nie związanej z wiarą!
"Nauki przedmałżeńskie" = kilkaset złotych, no i jaki Fachowiec wykładający o życiu w związku!? :mrgreen:


Pozdro Orzep
p.s. Panowie stojący murem za instytucją Kościoła. Mam pytanie...
Czy zdrowy Facet jest w stanie wytrzymać bez upuszczenia sobie "zKrzyża"???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL