Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:21 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 6:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
8) :lol: :lol: :lol:
PIOTHRUS napisał(a):
Więc nie każcie mi czytać o Mariannie i rajdzie z 2010 roku , jeżeli już to zachowajcie normalny charakter relacji , niech z niego nie bije w co drugi zdaniu " krzyż " i " narodowy"

Nikt nic nikomu nie każe. Nie czytaj. Omijaj - skażone. Możemy oznaczać małym krzyzykiem żebyś dał radę poznac 8)

A swoje zakazy mozesz sobie wsadzić w buciki, ew. wprowadzić w domu. Swoim własnym rzecz jasna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 7:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Haha, no wesoło mi nadal... :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 7:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
JendrekGS...
"List do Ateisty" też i przemawia do Mnie, bo jest zapewne wiele faktów w nim zawartych.
Jest napisany przez Człowieka rozumnego, do Człowieka rozumnego...
Ja nie neguję WIARY, bo to każdego osobista sprawa(kolejnyFrazes), neguję dzisiejszy KK i jego sposób "bycia"!
Napiszę Ci/Wam wyrywkowo podobny "list" z faktów Łorzepowych, które spowodowały wypięcie się na Czarnych:

---- Komunia Siostry, 23lata temu. Uroczyście było, jednak Xsiędzu trochę się pomieszały kazania, gdy zaczął nawoływać do oddania głosu w zbliżających się wyborach...
---- Około 20lat temu miałem Kolegę, który pracował w AgencjiTowarzyskiej, często bywałem u niego przed "otwarciem". Gralismy w bilard, rozmawialiśmy z Dziewczynami i jednym ze stałych Klientów, który po czasie był z nami na "TY"(My20latOnPod50). Fajny dowcipny Chłop.
Ja wychodziłem, gdy zaczynali przybywać Klienci, On zostawał korzystać z towarzystwa Dam.
Przestałem tam bywać, a po około roku, dwóch trafiłem na Chrzciny do podwrocławskiej Parafii.
Patrzę, a przemawia FajnyDowcipnyChłop...i nie było by w tym nic złego(solidarnośćPlemników), gdyby nie jakieś moralizatorskie gadki do Parafian!
---- 17lat temu me nauki przedmałżeńskie. Rozmowa z Wikarym w temacie, jednak skierował nas do Proboszcza. Z Wikarym miałem religię z 8lat wcześniej, super ją prowadził!
Gitara, dowcipy, dużo rozmów. Oczywiście My nastoltkowie wchodziliśmy mu na głowę, jak w "liście do Ateisty". Dyskutował, potrafił zaciekawić gówniarzy.
Modlił się z zamkniętymi oczami i półuśmieszkiem. Można określić go było "takąPisdą", jednak dla mnie był bardziej "zPowołaniem"
Trafiam do Proboszcza i zaczynam na wstępie od słów:
Ks.Marek(wikary) przysłał Nas do Księdza Proboszcza, tak jakby do jego dyrektora, My w sprawie nauk.
Qrwa jakbym w pysk dostał! Zaczął drzeć się, że nie JAKBY, tylko jest Przełożonym i to on prowadzi nauki w takie, a takie dni!
Narzeczoną z rękę i wychodzimy...spuścił z tonu, bo(chyba) zobaczył znikającą kopertę!
Skończyło się, że nie mieliśmy nauk z wszystkimi(mójBrakCzasu), a indywidualne w niedziele wieczorem u niego w domu.
---- 2005r zmarła moja Babcia(91lat), osoba, która "odWojny" miała swoją ławkę i miejce w Kościele. Osoba, która była na wszystkich sprzątaniach, dekorowaniach Świątyni, chodziła po Parafii zbierać pieniądze na kwiaty itp.
Osoba mi bardzo bliska! Już wtedy byłem nastawiony ANTY do czarnych, więc sprawy pogrzebu u Plebana załatwiała moja Mama, bo wiedziała, że może się to skończyć oberwaniem wszystkich guzików w sutannie!
Wyszła od Niego, Ja siedzę w aucie i pytam odrazu:
-ILE???
...zwyczajowe 500zł jeżeli chowamy w tym samym grobowcu co Dziadek, plus Organista, plus coś tam jeszcze.
Dawno tylu QREW nie posłałem! Proboszcz był w miarę świerzy około 3lata, bo poprzedni by pochował za darmo, by wpomógł, bo taki był.
W parafii był też "odWojny", przed mszą zawsze palił papierosy z parafianami, rozmawiał, kawały "interesy" itd. :wink:
---- 4lata temu serdeczna mi Koleżanka idzie na spowiedź przedślubną. Mówi, że od 4lat(9razem) mieszka z Nim w jednym pokoju u swoich Rodziców.
Tego, co się nasłuchała to jej...nie dał jej rozgrzeszenia!!!
Poszła do Katedry wrocławskiej i "...ostatni raz u spowiedzi byłam 1,5godziny temu....
Przez kratkę konfesjonału nie widać było zapewne zaskoczenia, próbował wytłumaczyć "decyzję" Poprzednika i dał rozgrzeszenie.
---- Jedna z 1szych kolęd w mym nowym miejscu zamieszkania, Xsiądz coś opowiada o obowiązkach Parafianina i budowie nowej Świątyni, potem trochę luźnej bajery.
...bierze kopertę i otwiera siedząc jeszcze!!!
Wyszedł z pieniędzmi, koperta zostala!

----Po drodze doszła jeszcze "nagonka" medialna - pedofilia, wyrzucenie z parafii Mądrego Księdza Lemańskiego i kilka innych faktów.

Obecny Papież mam nadzieję, że trochę podetnie "DOBROBYT" Klechom, że xsiądz to będzie przede wszystkim posługa a nie biznes i umoralnianie tEMpych Owieczek.

...się rozpisałem, bom po kilku rozweselaczach :wink:

Pozdro Orzep
p.s. JedrekGS jeszcze odnośnie zdjęcia z Marianną Popiełuszko.
Jak dla mnie:
Fota, gdyby została ukazana podczas relacji twej z wyjazdu tam, była by "wartościowa" na pewno. Warta głębszej zadumy, dla kogoś kto zna historię Ks. Jerzego.
Dla kogoś kto widział film "Zabić Księdza" z 1988r z Christopher'em Lambert'em
Spotkałeś Matkę jednej z Legend "wWalce", jednak sam temat z POGRZEBEM jest strzałem w kolano. Czymś, co jeszcze bardziej uświadcza o fanatyźmie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 8:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
PADRE napisał(a):
Haha, no wesoło mi nadal... :-)


A coż innego Ci pozostaje jak nie przyjęcie tak infantylnej pozy? Mam nadzieję, że to jest tylko poza, bo wesołkowatość (moria) jest objawem dość nieprzyjemnych rzeczy....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 8:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
ARKAN...dwa ostatnie wpisy = Szacun z mej strony ogromny!

Pozdro Orzep...też obecnie trochę w nastroju moriatycznym :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 8:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
gompka napisał(a):


Dla mnie to piekne podsumowanie i dedykacja dla kolegow w katolickiego podkarpacia:)))

A propos wspomnianych braci muzulmanow . Oni tez wierzą w tego samego boga tylko inną ksiazeczke sobie napisali..

"Wszystkie religie są równie wzniosłe dla ignorantów, użyteczne dla polityków i śmieszne dla filozofów”. Lukrecjusz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 8:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
TomekWwa napisał(a):
A propos wspomnianych braci muzulmanow . Oni tez wierzą w tego samego boga tylko inną ksiazeczke sobie napisali.

...bedąc podczas Ramadanu w jednym z krajów arabskich, napotykałem często na młodego Kierownika zmiany, który siedząc nie na widoku studiował Koran.
Często się bawił z moją Córką, rysowal jej, pokazywal różne łamigłówki.
Zagadałem do niego, że szanuję jego wyrzeczenia i wiarę.
Usmiechnął się i zaczeliśmy rozmawiać.
Powiedziałem mu, że Bóg jest jeden, a to Ludzie nadali mu imiona!
Przyznał mi w 100% rację!!!
Przez ponad 10dni byliśmy mega Frendy, pomimo mojego Jezusa na łańcuszku!

Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 8:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Orzep, smutne doświadczenia tu opisałeś.
I ja nie mam zamiaru w takich przypadkach księży bronić. Sam spotykam się z podobnymi i szlag mnie trafia.
Ale mam na to metodę. Nie daję takiemu na tacę. Rząd odebrał KK fundusz kościelny i jedyną kasę jaką teraz dostaną to będzie kasa z tacy i 0,5% z PIT-u. Ilu parafian zdecyduje się Im to pół procenta dać to się okaże.
Myślę że to bardzo korzystnie wpłynie na naszych duszpasterzy. Dobrego księdza docenią parafianie. Zły będzie musiał pracować aby się utrzymać, tak jak było to dawno.
Znam księży którzy są naprawdę z powołania i zdecydowanie sprzeciwiam się wrzucania wszystkich do "jednego wora", bo myślę że jest Ich większość.
Jednak w dzisiejszych czasach jest taka nagonka medialna że każdy taki przypadek jest jakoś szczególnie nagłaśniany co skutecznie wpływa na odsuwanie się ludzi od Kościoła.
Nie mam zamiaru tutaj nikogo bronić, wręcz przeciwnie. Szlag mnie trafia jak widzę że biskup jeszcze takiego w mediach broni zamiast sprawdzić czy jest winny. Jeśli jest, pozbawić takiego wszelkich ślubów, osądzić i skazać jak zwykłego człowieka. Jednym słowem wyciąć jak wrzoda!
Mnie też się scyzoryk w kieszeni otwiera jak takie rzeczy słyszę. Ale wiem że Nasza wiara nie jest wiarą w księży a w Boga. I nie będę pluł na Kościół bo księża sie mi nie podobają. Do kościoła nie chodzę dla księdza tylko dla Boga. I to nie ksiadz tylko Bóg bedzie mnie sądził.
Żyję kierując się dekalogiem i mottem: "Żyj tak, aby nikt przez ciebie nie płakał.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 9:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
jendrekGS napisał(a):
Żyję kierując się dekalogiem i mottem: "Żyj tak, aby nikt przez ciebie nie płakał.
pzdr.


Widzisz Jedrek , co to za niewolnicze myslenie , jak ksiadz okaze sie padalcem pozwalasz go "sadzić jak zwykłego czlowieka". A normalnie to kim on niby .k..wa jest , niezwyklym czlowiekim ????

Takie bzdury z Padre opowiadacie ze ja płaczę, wiec przemyśl swoje postępowanie, jesli to dla ciebie naprawde ważne zeby nikt przez ciebie nie płakał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 9:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Tomku, proszę!
Nie pisz nic jak nie masz nic do powiedzenia. (czyt. napisania)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 9:15 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Arkan, Twoja krasomówczość jest imponująca... :-) Wesoły człowiek = infantylna poza :-) Dzięki za dobry i radosny wieczór. :-) Tomek, skoro piszę bzdury, to zarzuć jakiś neutralny kawał na koniec... :-)


Ostatnio edytowano N gru 08, 2013 9:20 pm przez PADRE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 9:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
PADRE napisał(a):

ex1, rozumiem, że chcesz mi wmówić, że wierzę w zbiory prawd powstałych w III wieku? :lol:
A jacy to święci napisali Ewangelię i została Ona odrzucona? :) Oświeć mnie proszę... :)

.


rozumiesz co chcesz rozumieć... zbiory ksiąg które powstały na przelomie pierwszych 100 lat naszej ery, w 3 wieku z pośród wielu ksiąg wybrano te które najlepiej wpisywały się w politykę kościoła. i nazwano je zbiorem ksiąg nowego testamentu. Wiele pozostałych odrzucono.

dla przykładu:

Ewangelia Judasza
Ewangelia Tomasza
Ewangelia Filipa
Ewangelia Marii Magdaleny
Ewangelia Egipcjan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 10:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
PADRE napisał(a):
Arkan, Twoja krasomówczość jest imponująca... :-) Wesoły człowiek = infantylna poza :-) Dzięki za dobry i radosny wieczór. :-) ...


No właśnie Padre znowu mylisz pojęcia - krasomówczość nie jest tożsama z wiedzą medyczną i diagnostyką. W jednym z moich poprzednich postów opisałem Ci sytuację, w której rodzina skazała na śmierć z powodów religii chłopca z niewydolną wątrobą. Byłem tam jako młody chłopak, sanitariusz w pogotowiu. Widziałem śmierć tego dzieciaka i bezsilność lekarzy wobec uporu rodziny. W odpowiedzi na mojego posta piszesz
PADRE napisał(a):
Ładnie napisane... :) Śmiać mi się już chcę, bo znów historyjki idą w ruch......
a chwilę później piszesz
PADRE napisał(a):
Haha, no wesoło mi nadal... :-)
Po przeczytaniu Twoich odpowiedzi natychmiast przyszło mi do głowy, ze mam do czynienia z imbecylem (w sensie medycznym), ale odrzuciłem tą możliwość, jako że imbecyle cierpią na zaburzenia motoryczne, a Twój avatar sugeruje, że umiesz jeździć na motocyklu. Druga diagnoza, która przyszła mi do głowy to uszkodzenie płata czołowego. Potwierdzałoby to również Twoje selektywne poczucie humor, ale brak było gwałtowności w Twoich wypowiedziach, co niejako dyskwalifikuje i tą diagnozę. Kolejną możliwością był zespół cech infantylizmu, tym bardziej, że u zdrowych osób dorosłych może być wynikiem długotrwałego używania substancji (np. alkoholu) lub/i przebytego urazu.....a że u motocyklistów zdarzają się urazy (a i na zjazdach i pielgrzymkach więcej wina niż chleba) to postawiłem na tę przyczynę....jednak muszę Ci szczerze przyznać, że w miarę pojawiania się Twoich kolejnych postów jestem coraz mniej pewien swoich przemyśleń...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 10:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Hej Doktor , masz u mnie piwo:)))

A swoją drogą siąa argumentu naukowego jest duza. Ciekawe jaką jednostkę chorobową u mnie byś znalazł , no tak na szybko?:))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: N gru 08, 2013 10:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 10:31 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Podbeskidzie
Mylnie odebrałeś Arkan moje posty... Nie przypisuj moich postów do tego co Tobie pasuję! "Ładnie napisane" odnosiło się do postu jendrka, a mój uśmiech na tle przywoływania różnych historii i przykładów nie odnosi się tylko do konkretnych sytuacji opisanych przez Ciebie, tylko do ogółu jaki zapanował w tym temacie...

Nie ukrywam, że Twój medyczny wywód jest wytwornym besztem wobec mnie i mogę czuć się obrażony... Ja mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem, a jeśli ktoś się tak poczuł to przepraszam. Tyle w temacie. Łączy nas pasja i to jest piękne, a to co nas różni niech dalekie będzie od złośliwości. Tak być powinno prawda? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL