Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:23 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
ale to nie forum szuka reklamodawców tylko reklamodawcy szukaja miejsca na forum żeby sie wkleić - jak sie nikomu nie spodoba dział płatny to nie bedzie reklam i nieuważam żebyśmy coś stracili - ja jak coś chce kupić to szukam w googlu a tu na forum chce o tym przeczytać opinie...
akcent napisał(a):
Ludzie, czyżby oglądanie TV wyprało mózgi do tego stopnia, że sami pragniecie reklam wyzierających z każdego kąta?. Reklama to zło konieczne,

zytek napisał(a):
Wolę rzucić 50zł/rocznie niż być codziennie obrzucanym reklamami ...

popieram, ja nawet wyżej sobie cenie swój spokój i przyjemność czytania "czystej" treści forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
jako w pewnym sensie pomysłodawca i autor galerii, jestem zdania że galeria powinna funkcjonować obok forum, link z forum oczywiście mile widziany, rozwiązanie w postaci małych slajdów, nic nie daje, bo tam nic nie widać, chyba że będzie to link do galerii właściwej.

co do reklam to jestem zdania, iż poczytać o produktach można i czasem się przyda.
fanem banerków jednak nie jestem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
A może wprowadzić roczny abonament od użytkowników ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:42 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
tak, tak po 2zl a co zostanie wydamy na zlotach advrider :)
tylko jak wyegzekwujesz juz to raz przerabialismy, na ponad tysiac osob zrzute zrobilo 20


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
płatność SMS przy rejestracji konta :-D

Zyskamy na "elitarności" hehe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 3:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Wszyscy lubimy ciszę i spokój, ale rachunki trzeba płacić.

Są zatem 3 możliwości:

1. Holan / Tomek będzie bulić, a reszta ograniczy się do pisania czego nie lubią (np. reklam),
2. Na pierwszej stronie pojawi się kilka niedużych banerów, które pozwolą pokryć koszty,
3. Zostaną wprowadzone "składki członkowskie".

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jak to w życiu. Mi osobiście jest całkowicie obojętne, które rozwiązanie zostanie przyjęte. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 4:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
sorry panowie ale odnoszę wrażenie ze, na maksa zmieniliście temat z "profity dla forumowiczów" na "profity dla właściciela forum"

Jeżeli jest jakiś problem z utrzymaniem forum to myślę ze temat jak najbardziej powinien być dyskutowany... jeżeli nie ma to go zostawmy.

ad1. dział komercyjny moim zdaniem rozwiązuje sprawę reklam, i informacji o ciekawych produktach.

ad2. wszelkiego rodzaju opłaty na forum od użytkowników nie sprawdzą się! dojdziemy do etapu że zamiast rozwijać się zaczniemy się zwijać a potencjał tego forum przejmie inne darmowe forum o podobnej tematyce. ( bo ludzie przywykli do tego że co jest w internecie jest za darmo)

ad3. uważam że bardzo miło ze strony holan-a że chce coś dać (rabat)ludziom z forum. dobry przykład i słuszna idea.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 5:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
AdvHP2rider napisał(a):
tak, tak po 2zl a co zostanie wydamy na zlotach advrider :)
tylko jak wyegzekwujesz juz to raz przerabialismy, na ponad tysiac osob zrzute zrobilo 20


Wyegzekwować przy wjeździe przy bramie na zlot adv :D - np po 10 zeta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 7:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
ex1 napisał(a):
ad1. dział komercyjny moim zdaniem rozwiązuje sprawę reklam, i informacji o ciekawych produktach.


Wydaje mi sie, że to rozwiązanie jest najrozsądniejsze i godzi wszystkie strony problemu.
Kwesta - czy Holan`a to roziązanie satysfakcjonuje ( czy jest w stanie pokryć koszty forum ), jeśli nie to musimy rozmawiać dalej. :?: :?
Tomuś - damy radę czy trzeba połowę ekranu przeznaczyć na reklamę . :?: :)


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 7:46 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
ex1 napisał(a):
jako w pewnym sensie pomysłodawca i autor galerii, jestem zdania że galeria powinna funkcjonować obok forum, link z forum oczywiście mile widziany, rozwiązanie w postaci małych slajdów, nic nie daje, bo tam nic nie widać, chyba że będzie to link do galerii właściwej.

tak właśnie ma zostać, jak było do tej pory czyli 3 małe foty losowo się zmieniające jako zajawka a pod nimi link do galerii - może tak być pomysłodawco i wykonawco galerii (za co wielki szacun)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 7:54 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
czytając wasze wnioski i propozycje najbardziej spodobały mi sie (i beda chyba opinia wiekszosci)
- wiekszosc nie chce banerow wiec reklama zostanie w dziale komercyjnym (jezeli to rozwiazanie sie nie sprawdzi, mimo to i tak tam bedzie), to:
- otworzymy konto w banku dla advrider.pl ktorym bedzie dysponowal jakis zaufany skarbnik i wprowadzimy oplate sms (jezeli jest to mozliwe) przy rejestracji w symbolicznej wysokości np. 1zl , kasa z wplywow pojdzie w pierwszej kolejnosci na opłaty związane z forum i ewentualne ekstrasy graficzne jezeli wiekszosc sobie takowych zażyczy a z reszty bedziemy np. pic piwo na zlocie ;)
lub calkowicie odblokujemy forum a kasa pojdzie na ciagle zwiekszanie transferu
i tylko jedna zla wiadomosc: zawsze w gornym prawym rogu bedzie male logo Holan, bo tak mi się marzyło gdy je tworzyłem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 8:08 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
AdvHP2rider napisał(a):
i tylko jedna zla wiadomosc: zawsze w gornym prawym rogu bedzie male logo Holan, bo tak mi się marzyło gdy je tworzyłem ;)


No trudno. :D
Jeśli takie ja w proponowanej new look stronie ( kolor wyełnienia - tło ) - to git, fajne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 8:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
A jeszcze jedna propozycja: założyć konto z prośba dla forumowiczów o dobrowolne wpłaty - myślę, że kilku bez większych problemów wpłaciło by parę groszy dla "swojego ukochanego forum"- mogła by się uzbierać niezła sumka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 10:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Tak czy siak konto trzeba posiadać, choćby dla wpłat dla reklamodawców. Dobrowolności nikt nam nie zabroni. Gdy pisałem o aktywizacji działu sprzedaży, myślałem o takiej sytuacji. Oferta sprzedaży w gronie w jakimś sensie rozpoznawalnych ludzi jest wiarygodniejsza niż często bezimienne Allegro, przykładowo motocykl od jednego z nas będzie pewniejszy niż "przystanek" z otomoto. Zwykle np. na forach fotograficznych istnieją rozbudowane działy sprzedaży sprzętu, który najpierw tam jest oferowany, dopiero po kilku dniach gdy brak chętnych wędruje na all... (regulaminy precyzyjnie określają terminy niepokrywania się ofert). Sprzedaż przez A to są płacone prowizje. W moim przypadku zwykle po sezonie gromadzi się trochę części, ubrań z zapasów, już nie używanych itd. Chętnie zaoferuję je w pierwszej kolejności na forum (powiedzmy tydzień wyłączności), chętnie rzetelnie odpowiem na wszelkie pytania o jakości towaru, a w przypadku sprzedaży poprzez forum odpowiednią prowizję (powiedzmy 10zł typowo, 1zł za tanie produkty w cenie do 100zł) przeleję na forum.
Wprowadzając tego typu zmiany regulaminowe dla użytkowników oczywiście zdajemy się na ich uczciwość, lecz skoro oczekujemy bezinteresownych wpłat to wpływy z tej ścieżki nie będą zerowe.
Bez zmian regulaminowych można umówić się na specjalne oznaczanie takich ofert, jakieś logo czy choćby słowo [SERW] w tytule wątku, którego autor deklaruje przekazać pewną kwotę na rzecz forum ze sprzedanego przedmiotu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 1:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
AdvHP2rider napisał(a):
i tylko jedna zla wiadomosc: zawsze w gornym prawym rogu bedzie male logo Holan, bo tak mi się marzyło gdy je tworzyłem ;)



mysle ze ten uklad jest troche nie fair.
albo konto albo logo.
i przede wszystkim: zmienic providera na tanszego, jak sugeruje zytek!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL