Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:20 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 11:52 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 9:33 am
Posty: 369
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
ex1 napisał
Cytuj:
mam juz zaplanowaną traske linią morza polski i niemiec

dopóki będę na statku (do 9 lipca) to raczej nie będę miał szansy wyrwać się na taki wyjazd
ale jeśli miałbyś ochotę to można troszkę pojeździć po Kaszubach i Dolnym Powiślu, np. Malbork, Elbląg, Mierzeja Wiślana, Krynica Morska, Kwidzyn, Grudziądz, Chełmno, Świecie, Tczew, Gniew- fajne zamki, katedry, mosty
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 8:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
macalik napisał(a):
ex1 napisał
Cytuj:
mam juz zaplanowaną traske linią morza polski i niemiec

dopóki będę na statku (do 9 lipca) to raczej nie będę miał szansy wyrwać się na taki wyjazd
ale jeśli miałbyś ochotę to można troszkę pojeździć po Kaszubach i Dolnym Powiślu, np. Malbork, Elbląg, Mierzeja Wiślana, Krynica Morska, Kwidzyn, Grudziądz, Chełmno, Świecie, Tczew, Gniew- fajne zamki, katedry, mosty
Pozdrawiam


w razie co odezwę się..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 3:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 8:16 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Sosnowiec
Ja mam Tour X'a(Yellow Challenge) i dla mnie estetycznie i pod względem wygody ..., natomiast poziom hałasu rzeczywiście duży i na trasę bezwzględnie korki, których zawsze zapominam :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 1:07 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
No to kask już mam i po testach... Mam rozmiar M obwód mojej głowy to 58cm a M to 57-58 początkowo bardzo mnie uciskał w policzki i myslalem o wymianie na L jednak pozostawiłem ten i już jest coraz lepiej. Co do kasku to faktycznie jest ta wada fabryczna i coś przy wyższych prędkościach sie tucze jakby daszek obijał się o coś, trzeba zastosować patent z jakąś gumową podkładeczką. Co do kasku to super, czasem tylko zawiewa pod szybę, nie jest tak cichy jak myślałem :) ale jeździ się bardzo fajnie. Syncroteca 2 dalej mam ale z tego co widzę to już nie będę go używał. Kolor kasku oczywiście biały. POLECAM naprawde bardzo fajny i wygodny helmet.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 11:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Właśnie zaliczyłem Bornholm w Shoei-u i musze przysznać ze kask jest świetny, bardzo, bardzo wygodny, dostatecznie cichy itd. potwierdzam wcześniej dostrzeżoną wade - kiepsko znosi podmuchy wiatru boczne i zawirowania powietrza. Przy 190 km/h pochylając nieco głowę tez dawal rade, daszek nie wadził. Nie dostrzegłem żadnej z wad opisanych przez młodego, mój daszek nic nie wadaje a szyby nic nie podwiewa. POLECAM

PS. Też mam białego... - najgorzej wyglada jak jest cały w muchach..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 4:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
ex jaki masz obwód głowy i jaki wziąłeś rozmiar ? Ja wziałem M i był ciasnawy początkowo teraz się dopasowuje. Mam 58


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 5:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Młody napisał(a):
ex jaki masz obwód głowy i jaki wziąłeś rozmiar ? Ja wziałem M i był ciasnawy początkowo teraz się dopasowuje. Mam 58


ja mam chyba dużą głowę bo mam xl, ale myśle ze w L tez bym wszedł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 14, 2008 5:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
No kurteczka... Dopiero dziś tak naprawdę spodobał mi się ten kask. Nic już nie wieje wszystko super - chodzi o to że nie założyłem tej siateczki pod brodę i przez to robiło zawirowania, teraz jest extra zero podmuchów. Kask się dalej rozbija i dopasowuje do mojej głowiny. Nie wyobrażam sobie teraz jazdy w innym kasku (pomijając Arai który jest taki sam) chodzi o kategorię. Polecam wszystkim te kaski - początkowo myślałem że ze szczękowca się nie przerzucę jednak nic mylnego - jest super.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 14, 2008 8:29 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So mar 08, 2008 9:10 pm
Posty: 16
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Młody kupowałej w kraju??? Ile dałeś za ten kask jeżeli można wiedzieć??? Zastanawiam się nad kupnem ale zza wody (dużej albo małej) tylko że wersja USA jest chyba bez pinlock-a :?: . Z resztą zawsze ryzyko ze VAT dorzucą i oszczędności idą w zapomnienie :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 14, 2008 9:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Joozwa napisał(a):
Młody kupowałej w kraju??? Ile dałeś za ten kask jeżeli można wiedzieć??? Zastanawiam się nad kupnem ale zza wody (dużej albo małej) tylko że wersja USA jest chyba bez pinlock-a :?: . Z resztą zawsze ryzyko ze VAT dorzucą i oszczędności idą w zapomnienie :cry:


wprawdzie nie jestem "młody" ale pokuszę się o odpowiedź:

kask kupiłem na Allegro, z firmy poznańskiej, u mnie we wiosce "szczecinie" był za 1699, na allegro wziołem za 1439 zl i dorzucili bardzo dobrą kominiarke z windstoperem jako bonus. Kask oczywiscie kupiłem po przymiarce wcześniej w sklepie.

nie wiem czy sie opłaca ciągnąć z Anglii bo jak wiedziałem cena jest ok 1200 zł

jak już to ze stanów bo wychodzi cos ok 1000 zł.

ja mialem na kasku pełen odpis watu i podatku wiec nie wyszło źle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 16, 2008 1:21 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So mar 08, 2008 9:10 pm
Posty: 16
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Dzięki ex1.
Najtańszy na allegro znalazłem za 1500, to ciągle 300 drożej niż w UK a ja odpisać sobie niestety nic nie mogę bo podatków nie płacę (no chyba że w paliwie):D. Jeżeli pojadę na wysepki w sierpniu to chyba tam kupie. Ze stanów to ryzyko podatku i cła i wyjdzie jeszcze drożej a do tego czas walki z celnikami to masakra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 16, 2008 4:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
ex z kominiarką był za 1499 zł a ja kupiłem za 1550 z przesyłką bo mieli na miejscu biały M a tam nie mieli i musiałbym czekać 2 tygodnie więc nie było sensu.

Kaski amerykańskie podobno różnią się od europejskich nie tylko brakiem pin loka ale też w środku podobno pod inny kształt głowy są wykonywane... Tak jest napisane przynajmniej na allegro.

Myśle że nie opłaca sie kombinować o 200-300zł zza wody - szkoda czasu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 17, 2008 9:38 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 5:28 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Cambridge
Zaliczylem 5000km w Hornecie. Potwierdzam, ze: niezbyt cichy, zawiewa pod szybe (bez kurtynki), podatny na boczne podmuchy. Ogolnie i tak ocena bdb, bo jest bardzo wygodny i daje super widocznosc. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 25, 2008 5:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
ja też nawinąłem w nim troche a wkrótce lece do barcelony. Jak narazie jest rewelacyjny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 25, 2008 9:45 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:29 pm
Posty: 52
Lokalizacja: ..z lasu
Cytuj:
Kaski amerykańskie podobno różnią się od europejskich nie tylko brakiem pin loka ale też w środku podobno pod inny kształt głowy są wykonywane...

To wychodzi na to, że amerykańce są conajmniej jajogłowi :lol: :lol:

Gratuluję Młody kasku-dobry wybór :idea:

Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL