Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 7:10 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 07, 2007 10:06 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
bakter napisał(a):
Ja zdecydowałem się na 2 kaski - jeden na asfalt (evo5) a dugi normalny crossowy. Zazwyczaj jest tak, że przelatuje asfaltami (i tu mam zwykły kask, który zawsze będzie cichszy i wygodniejszy w podróży) po to by potem pośmigać gdzieś na stojaka :-) i tam daszek, gogle itd. [/list]


Wybrałem ten sam wariant
U mnie szumią: szczęka shoei multitec + dziobak airoh stelt


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 6:23 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
bogata warszawka tak ma ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 7:56 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
Kolega jeździł w MRUSHINIE - kask wydaje się cięższy niż na naklejce i ciut za głośny jak na tę klasę, (coś pomiędzy cross+gogle a zamknięty Shoei Hornet), ma dość długi ten ryjek, przez co wygląda jak spłaszczone po bokach jajko. Ale można się przyzwyczaić. Standardowa szybka jest za ciemna, wręcz czarna i już pod wieczór sprawia to problem, a jasna szyba to koszt 150zł. Wg. mnie najlepsze w tym kasku jest malowanie!! Jeśli ktoś stawia na wygląd - to resztę trzeba przecierpieć, kask na -4.

W podobnej cenie jest też AIROH S4 i AIROH TYGER - czarna szybka to opcja, S4-ka wydaje się być lepiej wykonana, szyba lepiej się zamyka i dolega, a z drugim bliższego kontaktu nie miałam.

Kolega w tym roku miał jeszcze 2 miesiące UVEX'a ENDURO. Na plus - ładny i lekki, ale zakładanie i ściąganie, na żywca chce wyrwać uszy (a miał się wyrobić!) i jazda już przy 80km/h - MASAKRA!!! Daszek lata na wszystkie strony, nie da się przykręcić mocniej - ciągle odciąga go do tyłu a przy tym głowę i robią się takie turbulencje, że odechciewa się jazdy.
Jak na taką kasę (ok.900zł) za UVEX'a to się goście nie popisali, moja opinia - ani nie przymierzać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 10:42 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz maja 08, 2008 7:57 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
AdvHP2rider napisał(a):
bogata warszawka tak ma ;)


sie pracuje, sie zarabia sie kupuje hehehe. a swoją drogą kask do lasu kosztował całe (hm, hm, hm) i nie żal nim ciorać - mało osób w takich jeździ więc jest wyjątkowy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 29, 2008 4:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Znajomy ma kask BMW i teraz właśnie kupił Horneta - mówi że jest lepszy i lepej mu się w nim jeździ. Ja byłem w Rzeszowie przymierzyć M i L i powiem że M pasuje na styk a wiem że się trochę rozbije jednak chyba jak coś wezmę L troszkę luźniejszy tak jak ma teraz. M ma mniejszą skorupe i szczęke kasku czuje jakbym miał przyklejoną do nosa... Kask jest super a daszek nie przeszkadza, kolega ma airoha enduro i lata po 180 na autostradach - jest szyba przecież....


Co do kasku crossowego to inna bajka tam jest całkiem inny daszek, ja mam kask crossowy Uvex to ok 120 i głowę urywa... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 29, 2008 4:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Młody napisał(a):
Znajomy ma kask BMW i teraz właśnie kupił Horneta - mówi że jest lepszy i lepej mu się w nim jeździ. Ja byłem w Rzeszowie przymierzyć M i L i powiem że M pasuje na styk a wiem że się trochę rozbije jednak chyba jak coś wezmę L troszkę luźniejszy tak jak ma teraz. M ma mniejszą skorupe i szczęke kasku czuje jakbym miał przyklejoną do nosa... Kask jest super a daszek nie przeszkadza, kolega ma airoha enduro i lata po 180 na autostradach - jest szyba przecież....


Co do kasku crossowego to inna bajka tam jest całkiem inny daszek, ja mam kask crossowy Uvex to ok 120 i głowę urywa... :)


Młody a czy hornet jest cichszy?? od BMW? zapytaj kolesia..:)


ps. gratuluję wywiadu dla motovoyagera..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 9:41 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 2:44 pm
Posty: 493
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Co do kasku crossowego to inna bajka tam jest całkiem inny daszek, ja mam kask crossowy Uvex to ok 120 i głowę urywa...


Ja tez mam crossowy Uvex'a, bez szybki - z goglami. Smigam w nim 180 i wcale głowy nie urywa. Owszem, głowa pęka od szumu ale nie odpada :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 3:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
A co jest już czerwcowe wydanie motovoyagera? :)

Mówił że Shoej jest cichszy i wygodniejszy ogólnie że mu bardziej odpowiada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tak sobie czytam i czytam i dochodze do wniosku ze jezdzcie bez korkow w uszach .:-))))))...
A moj BMW Enduro jest cichutki .:-))))
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:03 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
beemer dawno Cie nie bylo i juz mialem pisac do ciebie jak poradziles sobie z zamykaniem szyby do konca w kasku bo mnie juz zaczyna to irytowac, poza tym wsio ok


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
AdvHP2rider napisał(a):
beemer dawno Cie nie bylo i juz mialem pisac do ciebie jak poradziles sobie z zamykaniem szyby do konca w kasku bo mnie juz zaczyna to irytowac, poza tym wsio ok

Witaj Tomek ..
No ostatnio zajety jestem i to bardzo ..
Pytasz jak sobie poradzilem z szyba.???

Bardzo porosto ..rekawica GS ..dwa palce po srodku szyby i sie zamyka pieknie .:-))))
Pamietaj tylko ze szybe nalezy tylko czyscic woda..czysta woda i niech
Ci nie przyjdzie do glowy aby pokrywac ja jakimis chemikaliami przeciw parowaniu ..Jak juz chyba sam zauwazyles to nie potrzebne to a mozna spaskudzic caly sekret tej szyby .:-)))

Ps:
Na poczatku tez mnie troche irytowala ta szyba(zamykanie)
pozdrawiam [/code]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:20 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
2 paluchy ok ale nigdy nie udalo sie do samego konca zawsze zostaje mala szczelina, dopiero 2 rece a ze mam klocki wiec w czasie jazdy odpada, zatrzymac sie trza i mocno domknac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
AdvHP2rider napisał(a):
2 paluchy ok ale nigdy nie udalo sie do samego konca zawsze zostaje mala szczelina, dopiero 2 rece a ze mam klocki wiec w czasie jazdy odpada, zatrzymac sie trza i mocno domknac



Oooooooo..to ja tego problemu nie mam ..
dwa paluchy sie sprawdzaja...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 10:36 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
moze juz Ci sie wyrobil, albo ja musze odpuscic na srubach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 01, 2008 6:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
wczoraj w krakowie widziałem shoeia i araia i zawiodłem sie araiem. Wydaje się jakiś taki tańszy - ten daszek cieniutki plastik, jest bardzo wygodny i lekki jednak teraz juz wiem ze wybieram bialutkiego horneta.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL