Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:10 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 10:48 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
No i udało się. Mam motooilera. Nie powiem poszedłem trochę na łatwiznę i "wykupiłem" opcje montażu w sklepie. Motochallenge z Wa-wy zrobił wszystko na czas i solidnie. Działa jak ta lala. Dzięki Panowie.
Zrobiłem ostatnio ok 3tys km głównie po asfalcie niestety, ale za to w zmiennych warunkach pogodowych i olejarka zdała egzamin. Łańcuch czysty i nasmarowany cały czas. Była też jakaś gleba ale nic się nie urwało ani nie odpadło. Jak by miał być jakiś hardcore terenowy to w miarę łatwo można zdemontować podajnik z przewodem. Zbiornik i tak schowany jest pod siodłem więc nie ulegnie uszkodzeniu.
Generalnie polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 11:05 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 07, 2010 11:45 am
Posty: 70
Lokalizacja: Marki
Wiedziałem... że się leniu poddasz i sam nie zainstalujesz :-)

Jeśli chodzi o wcześniejsze wypowiedzi na temat scotoilera, to posiadam takowy, generalnie bardzo wygodne urządzenie, ale czasami urywam końcówki przy zębatce... i używam oryginalnego oleju, tego drogiego, bo aż 30pln za butelkę, która wystarcza na 5kkm ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 11:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Generalnie wybrałem motooilera nie ze względu na koszty eksploatacji czy też różnicę w cenie vs sottoiler. Chociaż zauważam i doceniam iż takie występują. Waże było to, że motooilera można regulować bezpośrednio z kierownicy i to bardzo płynnie w szerokim zakresie. Po wjechaniu w piach błoto itp po prostu kciukiem wyłączam instalację jednym ruchem. To samo przy jeździe na mokrym można zwiększyć smarowanie jednym palcem bez zatrzymtywania się czy zsiadania z motocykla. Jak dla mnie bomba i produk 100% polski. Zobaczymy jak się spisze dalej.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Pt cze 24, 2011 7:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Buczek napisał(a):
Generalnie wybrałem motooilera nie ze względu na koszty eksploatacji czy też różnicę w cenie vs sottoiler. Chociaż zauważam i doceniam iż takie występują. Waże było to, że motooilera można regulować bezpośrednio z kierownicy i to bardzo płynnie w szerokim zakresie. Po wjechaniu w piach błoto itp po prostu kciukiem wyłączam instalację jednym ruchem. To samo przy jeździe na mokrym można zwiększyć smarowanie jednym palcem bez zatrzymtywania się czy zsiadania z motocykla. Jak dla mnie bomba i produk 100% polski. Zobaczymy jak się spisze dalej.
Pozdro


Możesz zapodać jakieś fotki jak to wygląda w rzeczywistości?
Ja właśnie waham się nad scott a moto oiler a będę tez montował do dużego adv.
Jaka cena u pretora z montażem za takie coś?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: So cze 25, 2011 12:08 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2929
marcinjunak napisał(a):
Możesz zapodać jakieś fotki jak to wygląda w rzeczywistości?
trza se było u mnie kuknąć, to byś wiedział... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: So cze 25, 2011 8:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Jaqb z Kaszub napisał(a):
marcinjunak napisał(a):
Możesz zapodać jakieś fotki jak to wygląda w rzeczywistości?
trza se było u mnie kuknąć, to byś wiedział... :mrgreen:


U Ciebie to dokładnie oblukałem :) ale chciałem zobaczyć resztę i jak to jest mocowane i gdzie w lc8 bo wszędzie miało miejsca i temperatura pod siedzeniem nie mała.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 4:17 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N sie 24, 2008 9:25 pm
Posty: 271
Lokalizacja: WPN
Podłączam się do pytania:

Jaka cena?
Na stronie motoilera nic nie napisane, albo ja z rana ślepy jestem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 7:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
370zł na allegro - chyba ta sama cena bezpośrednio, ale ręki uciąć nie dam. Czasami udaje się urwać kilka dyszek doczepiając się do zamówienia zbiorczego na którymś z for, ale to trwa. Jeśli jesteś od dłuższego czasu na forum AT to tam też możesz liczyć na obniżkę. Ja kupowałem ze zbiorczego na forum XTZ.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 9:45 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Hi !

Mogę podesłać zdjęcia ale i tak niewiele widać. Pretor zrobił kawał dobrej roboty. Zbiorniczek jest tam gdzie Adv ma ABS jam mam R więc i dużo miejsca pod siodłem. Elektrozawór schowany z lewej strony za ramą i przwód za wachaczem. Generalnie trudno zauważyć, że coś jest na rzeczy. Największy problem to zbiornik na olej.
Cena 370 + 250 montaż.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: So wrz 17, 2011 10:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja troszkę pokombinowałem i miejsce dozowania mam nad zębatką na silniku :mrgreen: dożo estetyczniej , Jak byłem na piachu w afryce to okazało się że na piach nowy łańcuch trzeba umyć i nic go nie smarować ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 9:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:06 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Trzebnica
Wydaje mi się, że 370, a 460zł to już nie jest istotna różnica. Uważam, że kazda oliwiarka jest lepsza niż spray. Ameryki nie odkrywam :wink: . Co do ceny oleju to też nie dajcie się zwariować. Do scottoilera kosztuje 46zł i też starcza na długo. Odpuscie sobie dwa razy McŚmieci Menu i macie olej, a zdrowiej będzie :lol: . Co do regulacji- na scottoilerze regulacja jest na zbiorniczku, bez problemu dostępna w czasie jazdy, a nie "zaśmieca" kierownicy. Do tego mają fajny zapasowy zbiornik- "gąsienicę" do wciśnięcia gdzieś pod siedzenie.
Motooiler jest robiony we Wrocławiu, więc chociażby z tego powodu jestem za nim, ale nie przekreślajcie scottoilera.
Co kto lubi, byle nie spray!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: N lut 09, 2014 10:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
ja marki Motooiler NIE polecam. Miałem 2 takie olejarki i niestety w obu to samo: Sterownik jest źle zabezpieczony przed wilgocią, wajcha włącznika jest niby osłonięta gumką ale ta gumka bardzo szybko się urywa i do środka dostaje się woda która przepala sterownik. Serwis elektroniczny odpowiedział mi że to jest tak wykonane, że się naprawić nie da.
Producent ma w D... użytkowników i po zakupie jakikolwiek obsługa posprzedażowa to fikcja, nie odpowiada, brak kontaktu, nie można dokupić samego sterownika.

Przy umiejętnym dozowaniu spray starcza na kilka tys. km, u mnie starczył na 9 tys, w cenie motooilera można nabyć zapas sprayu na 100 tys. km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motooiler vs Scottoiler vs spray
PostNapisane: N lut 09, 2014 12:21 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Taki sterownik można samemu sklecić poniżej 100zł
[ img ]
Ja elektronikę całkowicie zalałem, nawet testowałem pod wodą zanim wrzuciłem do obudowy :lol:

Jeden spray na kilka tys.km? Jakiego bym nie używał, nie wystarczał na więcej niż 300km po asfalcie. Można też w ogóle nie smarować - chyba mamy tutaj testerów ;) Niektórzy wożą ze sobą trochę oleju, mały pędzelek i wcale to nie gorsze niż smarowanie sprayem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL