Teraz jest So kwi 27, 2024 11:16 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 147 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 2:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Rozpoczynam nowy watek bo to temat dość rozwojowy.
Pokazujcie swoje "patenty".
Ja zacznę od zapożyczonego z Utuby:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 5:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Fajny patent na mocowanie sakw POLO (takie typowe sakwy kostki) widziałem u Pawlicha, moze sie ujawni w tym temacie. Wielu do podróży uzywa sakw rowerowych "Corsso", ja sam mam przyczepiane wojskowe plecaki chyba z armii czeskiej. Niestety fot nie mam a do stodoły/garażu nie pójdę montowac, bo zimno i za "mientki" jestem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 5:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Teorie wszyscy znamy przydałyby się tutaj dokładne/ilustrowane wskazówki :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 7:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt paź 20, 2009 6:38 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Pustkowo Zachodniopomorskie
Jest to stelaż przykręcony na stałe do sakw, zakładasz na zwykły stelaż na motocyklu, zamykasz na klucz i wszystko, żadnych latających pasków.
Przekręcasz kluczyk łapiesz za rączke i naginasz do nomiatu, a koledzy plączą się z paskami.
Patent ten jest przetestowany przeze mnie w motocylku terenowym, kilka tyś na różnych wyprawach, Zero problemu.
No może poza jednym, złamałem kluczyk w zamku jak chwaliłem się Luisowi :D
ale to dlatego że na Luisowym Kacie stelaż ma grubsze rurki.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 7:50 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
Mam te same sakwy i ja je mocuję za pomocą oryginalnych pasków. Zajmuje mi to jakieś 5min na obie sakwy ;]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Pawlicho - bardzo fajny patent dla enduroaków - masz wiecej zdjęć ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
ex1 napisał(a):
bardzo fajny patent dla enduroaków

Polemizowałbym, z tego co widzę na zdjęciach:
1.ciężkie- dodatkowe ramki swoje ważą, a nic nie oferują, gdyż ...
2. w wątku o alukufrach Tomek wskazywał niedoskonałość typowych zamków (otwierane w 1minutę przez sprawną osobę). Tutaj sakwy otwierane w 2 sekundy przez każdą osobę- jak widać na pierwszym zdjęciu, więc jaki jest cel tych zamków?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Akcent, prawdę powiedziawszy nie pisałem o zamkach, a o stelażu ściąganym z sakwami, szybko i krótko, odpinasz rury których nie chcesz mieć ze sobą np. na poligonie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Aj tam, aj tam. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. W miejscu publicznym osoba gmerająca przy nieswoim motocyklu wzbudza podejrzenie, więc liczy się każda bariera. Poza tym to tylko sakwy po co lepszy zamek jak każdy może otworzyć sakwę nożykiem do tapet :mrgreen: Porównywanie tego z zamkami w alukufrach jest chybione.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Louis napisał(a):
W miejscu publicznym osoba gmerająca przy nieswoim motocyklu wzbudza podejrzenie,

A jak ją rozpoznać, że nie przy nie swoim?. I nie zrozumiałeś mnie- jaki jest sens stosować zamki, gdy sakwę otwiera każde dziecko. W kufrze można podejrzewać, że został zamknięty na klucz, w zaprezentowanych sakwach z daleka widać że są dostępne dla każdego- jaki jest więc cel tego zamka. Ktoś prezentował sakwy z dodanymi uszkami, przez które przeciągnięta było stalowa linka, to miało sens jako jakieś utrudnienie. Tutaj nie widzę i jestem ciekaw opinii autora, jak cel mu przyświecał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt paź 20, 2009 6:38 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Pustkowo Zachodniopomorskie
Przekręcenie kluczyka zabezpiecza sakwe przed podskoczeniem i wypadnięciem na dziurawej drodze.
wiadomo można było by zastosować zwykłą zasuwke, ale zamek z kluczykiem jak napisał Louis to zawsze jakieś zabezpieczenie i bez grubszego pręta bys sakwy nie oderwał od motocykla.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 10:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jakby to sparował z siatką PacSafe to byłoby bezpieczniej - i od złodzieja i przy szlifie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 12:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
pawlicho napisał(a):
Przekręcenie kluczyka zabezpiecza sakwe przed podskoczeniem i wypadnięciem na dziurawej drodze.

O takim zastosowaniu nie pomyślałem. Zastrzegam się, że dyskutuję z inżynierskiego punktu widzenia o tym patencie- przemieszczająca się sakwa do góry (w enduro na wybojach to już spore siły działają). Kilka-kilkanaście kilogramów przemieszczających się dynamicznie w pionie to poważniejsza siła niż statyczne obciążenie w dół. Porównaj jakie uchwyty zastosowałeś by utrzymać sakwy pod własnym ciężarem (4 uchwyty), by nie przesuwały się w poziomie ( 2 uchwyty), a co ma zatrzymać je przy ruchu do góry- pojedyncza blaszka z materiału słabszego od każdego z mocowań
[ img ]
Przeglądam w pamięci konstrukcje kufrów- Hepco Becker czy systemy alu mają mocowanie z tyłu (ramka + mocne stałe uchwyty zabezpieczają przed ruchami w pionie), jedynie w Givi jest trochę podobnie. ale u góry jest specjalny grzybek zapobiegający ruchowi do góry, jest on solidniejszy od tej blaszki, ba jest solidniejszy niż te dwa dolne mocowania, działające tylko przy obciążeniu w dół- odwrotnie niż u Ciebie
[ img ]
[ img ]
Przy obładowanych sakwach, dłuższej jeździe po wertepach nie daję temu zamkowi szans na przeżycie, wszak niejeden z nas musiał spawać pękające ramki stelaży. Nie bagatelizujmy sił
W swoich sakwach (jeszcze z XTZ, ostatnio na Ukrainie miałem mini sakwę na części zapasowe i narzędzia) stosowałem po dwie taśmy, które owijałem kilkakrotnie wokół poziomej rury ramki i spinałem klamrą. Nigdy żadna się nie wypięła, kilka minut trwa montaż, wadą w enduro jest zwykle zabłocona ścianka sakwy z taśmami, więc nie polecane dla estetów. Tylko czy tacy zakupią taki typ motocykla?
Reasumując, o ile taśmę solidnie doszytą do sakwy ciągnąc w układzie góra-dół nie jestem w stanie całą dłonią wyrwać, to podjąłbym próbę wygięcia tej blaszki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 5:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
akcent napisał(a):
Louis napisał(a):
W miejscu publicznym osoba gmerająca przy nieswoim motocyklu wzbudza podejrzenie,

A jak ją rozpoznać, że nie przy nie swoim?. I nie zrozumiałeś mnie- jaki jest sens stosować zamki, gdy sakwę otwiera każde dziecko.


No motocykliści raczej się strojem (kombinezon, kask) odróżniają od miejscowych. Na sakwę można zawsze założyć specjalną metalową siatkę do zabezpieczania bagażu, do kupienia w sklepach turystycznych.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie sakw do stelaża
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 8:07 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
podoba mi sie pierwszy patent pokazany przez Sikorpa (od firmy Wolfman),
poniewaz bardzo latwy do zrobienia jezeli ktos juz ma stelaze pod kufry,
wystarczy dospawac 4 uszy do stelaza (nie powinno byc konfliktu z mocowaniami kufra
i ma sie wtedy uniwersalny stelaz i pod sakwy i pod kufry - dla mnie bomba,
potrzebujesz kufry lecisz z nimi, na szybki wypad z kumplami crossowcami bierzesz sakwy

Sikorp napisz do nich maila, zeby podali wymiary uszka to zamowimy u nich sakwy na forum,
a Ty bedziesz wiedzial jakie uszy chcesz miec w podróży ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 147 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL