Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:37 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 74 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 1:56 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt maja 20, 2008 4:29 am
Posty: 20
Lokalizacja: Gdynia
RadekEric napisał(a):
"minimalna waga" to 860 gram.
To taka według mnie ściema marketingowa.
W rzeczywistości (wszystko łącznie z pokrowcami) lekko przekroczy kilogram, może 1200.

Eric


No tak...a ja używam takiej dwójki...zważyłem na wadze kuchennej (dokładność 1 g) i wyszło 1198 g z wszystkim co tam jest. I to nie jest "chłit maketingody".
Producent podaje 1,15 kg - 1,32 kg.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 04, 2008 12:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn maja 14, 2007 9:54 am
Posty: 137
Lokalizacja: Stolyca
Ja uzywam tego http://ngt.pl/13,marabut-poligon-2.html. Nie jest szczegolnie lekki bo wazy 3 kilo, ale jest ekstremalnie prosty i szybki w skladaniu i rozkladaniu i daje duzo komfortu w sensie miejsca. Bardzo dobre wykonanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 04, 2008 12:57 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 7:37 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Jeleśnia
Swimmer napisał(a):


Marabut Poligon 2 polecam i Ja.

Co ten namiot przeszedł wypraw.... Motocyklowych i pieszych... Dalej sie trzyma. Jak kiedyś będę zmieniał namiot, to tylko na Marabuta...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 2:24 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
Hejka, używam fjorda Nansena: Islandię II i Korsykę III. Ten pierwszy jest idealny na rower/moto. Mały i lekki, ale tak naprawdę tylko dla jednej osoby, przeżył Rumunię i burzę na Słowacji (w środku suchutko). Korsyka jest zdecydowanie bardziej komfortowa (dwie osoby), ale zajmuje dużo więcej miejsca i jest cięższa. Generalnie wszystko made in china, jednak do wykonania nie mogę się doczepić, nic się nie rozłazi i nie pruje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 24, 2008 8:36 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr wrz 24, 2008 10:15 am
Posty: 3
Lokalizacja: Wrocław
Witam wszystkich!

Jestem tu (na forum ;)) od dzisiaj. Szukam namiotu na wypad w góry (póki co - pieszo, prawko na motocykl robię aktualnie ;) ). Widzę, że macie spore doświadczenie w zakresie namiotów. Tak ogólnie, jeśli dobrze to odebrałem, to sporo osób (również na innych forach) chwali sobie namioty Marabut.
Mam jednak pytanko odnośnie namiotu alpinus - wiem, jak niektórzy reagują na tę markę, ale prosiłbym o przejrzenie się i skomentowanie:

http://www.marionex.com/p/pl/325/namiot ... sioux.html

Aha - namiot mam w przecenie do kupienia i kosztuje 560, a nie 820 jak w tym linku napisano.

z góry dziękuję za wszelkie uwagi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 7:03 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
Yogi napisał(a):
Witam wszystkich!

Jestem tu (na forum ;)) od dzisiaj. Szukam namiotu na wypad w góry (póki co - pieszo, prawko na motocykl robię aktualnie ;) ). Widzę, że macie spore doświadczenie w zakresie namiotów. Tak ogólnie, jeśli dobrze to odebrałem, to sporo osób (również na innych forach) chwali sobie namioty Marabut.
Mam jednak pytanko odnośnie namiotu alpinus - wiem, jak niektórzy reagują na tę markę, ale prosiłbym o przejrzenie się i skomentowanie:

http://www.marionex.com/p/pl/325/namiot ... sioux.html

Aha - namiot mam w przecenie do kupienia i kosztuje 560, a nie 820 jak w tym linku napisano.

z góry dziękuję za wszelkie uwagi!


pierwsza uwaga:
najpierw DZIEŃ DOBRY a potem do powitalni :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 8:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 5:46 pm
Posty: 25
polecam marabuta, najlepiej któryś z wyprawowych. oprócz bardzo przyzwoitego wykonania i materiałów dodatkową zaletą jest rewelacyjny serwis... a to ważne!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 24, 2008 5:41 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 23, 2008 7:31 pm
Posty: 10
Lokalizacja: KRK
Hej ja smigam z 3 osobowym namiotem kupionym w Makro za 120zł namiot mam 5 lat od wiosny do jesieni jest urzywany przez dwa weekendy w miesiacu a w wakacje przez jeden miesiac w nim mieszkam i powiem wam ze daje rade :) choc juz pomalu mysle nad czyms nowym jak dla mnie to podstawa zeby mial dwa wejscia i przedsionek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 25, 2008 12:41 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 3:09 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Witam.
Sam posiadam namiot Hannah Troll 3. Poza tym, że nie jest lekki 3,8kg to po spakowaniu jego wymiary to 17*45cm, więc mieści się do kufra GIVI 45L. Po rozpakowaniu natomiast jest w nim sporo miejsca, kieszenie na drobiazgi i "hamak" pod sufitem na podręczne , lekkie rzeczy albo latarkę. Można się w nim w miarę wygodnie przebrać (ja mam 170 cm :) )Rozkłada się szybko nawet przez jedną osobę. Nie przemókł podczas sporej burzy nad jeziorem Garda ;) w przedsionku można zmieścić buty, kuchenkę, naczynia i jeszcze kilka drobiazgów. Wyposażony w wywietrzniki, oraz moskitierę. Łatwy do czyszczenia. Namiot wykonany dokładnie z trwałych materiałów. Cena to około 250zł. Moim zdaniem to bardzo dobra oferta za tą cenę. POLECAM.
SingSing74.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 25, 2008 5:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Również polecam trolla 3, dobry sprzęt za mała kasę. Przetestowany w różnych warunkach, w tym zapakowanie w niego 3 potężnych wymiarowo facetów wraz w ich porażającym gabarytowo ładunkiem - sie zmieściliśmy. pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 2:01 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 05, 2008 9:56 pm
Posty: 7
Lokalizacja: lubelskie
SingSing74 napisał(a):
Witam.
Sam posiadam namiot Hannah Troll 3. Poza tym, że nie jest lekki 3,8kg to po spakowaniu jego wymiary to 17*45cm, więc mieści się do kufra GIVI 45L. Po rozpakowaniu natomiast jest w nim sporo miejsca, kieszenie na drobiazgi i "hamak" pod sufitem na podręczne , lekkie rzeczy albo latarkę. Można się w nim w miarę wygodnie przebrać (ja mam 170 cm :) )Rozkłada się szybko nawet przez jedną osobę. Nie przemókł podczas sporej burzy nad jeziorem Garda ;) w przedsionku można zmieścić buty, kuchenkę, naczynia i jeszcze kilka drobiazgów. Wyposażony w wywietrzniki, oraz moskitierę. Łatwy do czyszczenia. Namiot wykonany dokładnie z trwałych materiałów. Cena to około 250zł. Moim zdaniem to bardzo dobra oferta za tą cenę. POLECAM.
SingSing74.


również posiadam ten namiot i przetrwał już deszcze i burze w środku sucho!! dużo miejsca mieszczę się ja plecaczek i 4 kufry
kupiłem go w lecie polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 4:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 6:25 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Gdańsk
młodygniewny997 napisał(a):
...dużo miejsca mieszczę się ja plecaczek i 4 kufry...

4 kufry? :roll:



Ja zastanawiam się nad kupnem jakiegoś namiociku może właśnie teraz pewnie troche taniej będzie niż na wiosne i w lecie.
Będe szukał namiotu 2-3 osobowego, z 2 wejściami, w miare mały i lekki po spakowaniu (bo na moto), no i cene też chciałbym w miarę jak najniższą
I tak znalazłem kilka sztuk: Fjord Nansen ANDY III (tyle że ma tylko jedno wejście), SIERRA III ew. LIMA II lub III albo UTILA
Są w wyprzedaży w e-horyzont.pl TU LINK

Co Wy o nich sądzicie?
:wink:
Pzdr 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 5:22 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 05, 2008 9:56 pm
Posty: 7
Lokalizacja: lubelskie
ups miała być 3ka :D

najlepiej poszukaj opinii na temat tych namiotów gdzieś na portalach turystycznych. może ktoś ma takie namioty i coś o nich napisał . cena kusząca


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 10:22 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Fjord Nansen ma opinię wśród turstów sprzętu dającego radę (bez fajerwerków) za przystępną cenę. Z pewnością będzie to dużo lepszy wybór niż jakieś marketowe badziewie czy inne LOAPy z alledrogo.
Jedna rzecz w ich namiotach która mi się nie podoba to waga, są strasznie ciężkie w stosunku do konkurencji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 9:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Używam namiotu ANDYIII. Jest świetny. Może nie ma dwóch wejść ale to dla mnie nie priorytet. Jest za to baaardzo przestronny - ma aż 135 cm wysokości ! (za to niestety nie lubię marabuta który ma zwykle w okolicy 90-110 cm). Jak ktoś ma 'klaustrofobię' to szybko to doceni.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 74 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL