Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:23 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 20   [ Posty: 287 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: So mar 31, 2012 10:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 10:05 am
Posty: 128
Lokalizacja: Gdynia
Pretor zaginął w akcji - pisałem dwa razy :/ za każdym razem bez echa - stąd pytanie na forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N kwi 01, 2012 6:31 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 7:11 pm
Posty: 130
Nie zaginął, gadałem z nim w piątek...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N kwi 01, 2012 8:04 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 10:05 am
Posty: 128
Lokalizacja: Gdynia
hmm

A jakie polecacie/znacie buty z goretexem z rozmiarze 38, o wlaściwościach podobnych do Sidi Adventure?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N kwi 01, 2012 8:08 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz lut 24, 2011 7:22 pm
Posty: 38
Lokalizacja: Szczuczyn
A ja polecam buty wojskowe "Kupczak", goratex, wygodne, języki mają wszywane na całej długości buta są wodoszelne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N kwi 15, 2012 7:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt cze 15, 2010 9:22 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Gdynia /
tomek_m napisał(a):
hmm

A jakie polecacie/znacie buty z goretexem z rozmiarze 38, o wlaściwościach podobnych do Sidi Adventure?


moze nie jest to to samo co Sidi ADV ale calkiem dobrze sie sprawuja. Sa to te same ( szyte nawet w jednej fabryce w Rumuni ) co TCX/ Oxtar Infinity czy BMW chyba Santiago
Wygodne do chodzenia, rzepy trzymaja jak wsciekle i nie sa ciezkie.

http://www.hein-gericke.de/motorrad-sti ... hwarz.html

Rozmiar 38 Akurat wdobrej cenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: So paź 27, 2012 11:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 9:20 am
Posty: 100
Lokalizacja: Bydzia
Jeździ może ktoś w Alpinestars Durban Gore??
Mozecie powiedzieć coś o tych kapciach??
Maja teraz dobra cene w Intermotors
http://intermotors.pl/product-pol-91170 ... ar-10.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N paź 28, 2012 8:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Doświadczenia z tymi butami co prawda nie mam, ale patrząc na fotkę to są chyba buty na quada - miękka podeszwa, brak okuć. Do tego plastikowe klamry i w dodatku tylko 3.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N paź 28, 2012 9:58 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
Karpik napisał(a):
Jeździ może ktoś w Alpinestars Durban Gore??
Mozecie powiedzieć coś o tych kapciach??
Maja teraz dobra cene w Intermotors
http://intermotors.pl/product-pol-91170 ... ar-10.html


Jeżdżę w nich turystycznie już 3 sezon (ok 45k km) i mojej opini znakomite buty. Wytrzymały każde warunki pogodowe. Przy aktualne cenie godne uwagi. Polecam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: N paź 28, 2012 9:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 9:20 am
Posty: 100
Lokalizacja: Bydzia
Dzieki za uwagi :)
marekm napisał(a):
Doświadczenia z tymi butami co prawda nie mam, ale patrząc na fotkę to są chyba buty na quada - miękka podeszwa, brak okuć. Do tego plastikowe klamry i w dodatku tylko 3.

To prawda, że nie są to buty w teren, ale ja szukam raczej wygodnych butów do turytyki.
W zwiazku z tym że podróżuje z plecakiem to jedyny teren jaki dla nich przewiduje to pole namiotowe albo jakaś szutrowa droga :D
marcz napisał(a):
Jeżdżę w nich turystycznie już 3 sezon (ok 45k km) i mojej opini znakomite buty. Wytrzymały każde warunki pogodowe. Przy aktualne cenie godne uwagi. Polecam :)

Dobrze uslyszeć pochlebną opinie bo ciężko cos znaleźć w necie na temat tych trzewików :)
Pzdr!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 11:49 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
Witam.

Skoro przyszła zima i czas poszukiwań sprzętu na nowy sezon odświeżę temat.
Od razu zaznaczę że cały wątek przeczytałem.

Mam pytania co do butów FORMA - a dokładnie modele:
FORMA TX TERRAIN,
FORMA TX TERRAIN HPS
FORMA ATV ONE.
wybrałem tą markę ze względu na niskie promocyjne ceny.

Linki do butków:
http://www.formaboots.com/site/lista_pr ... upermotard
http://www.uhmasklep.pl/forma-atv-one.html

Jestem początkujący i proszę o wyjaśnienie czym od strony praktycznej różnią się buty FORMA TX TERRAIN i FORMA TX TERRAIN HPS, a dokładnie ich podeszwa? czy mają inne przeznaczenie?

Druga sprawa to trwałość/wytrzymałość butów tego producenta. Czy może ktoś zrobił już kilka km w tych butkach i mógłby się podzielić swoją opinią?

No i trzecie, na które odpowiedź po przeczytaniu wszystkich powyższych postów mogę przewidzieć, ale muszę zapytać :roll:
Które z tych butów polecicie na początek przygody z off-roadem?
Nie wiem czy postawić na bezpieczeństwo (terrain) czy na wygodę i możliwość swobodnego chodzenia (atv one).
Dodam że planuje podróże gdzie jedne buty miały by mi wystarczyć do wszystkiego, tzn przelotów asfaltowych, jazdy off no i chodzenia na miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 12:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Zacznij od przymiarki, bo to może najszybciej rozwiązać Twoje dylematy. Dla mnie np. terrain były niewygodne, uciskały mi palce, a np. model dominator w tym samym rozmiarze był już ok. Niestety o trwałości się nie wypowiem, bo w końcu kupiłem buty TCX. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to ja bym odpuścił model ATV. Miałem w ręku i nie przekonały mnie zupełnie. But crossowy nigdy nie będzie wygodny jak trampki, ale o dziwo moje po kilkunastu jazdach rozchodziły się bardzo. Nadal są sztywne, pancerne i bezpieczne, ale bez problemu można w nich się poruszać po zejściu z motocykla. W podobnej cenie jeszcze buty gaerne robiły dobre wrażenie, ale to też kwestia spasowania buta z nogą ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 12:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 6:13 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chrzanów
"Dodam że planuje podróże gdzie jedne buty miały by mi wystarczyć do wszystkiego, tzn przelotów asfaltowych, jazdy off no i chodzenia na miejscu."

Chyba niema takich butów,a co do formy to za tą cene warte zakupu.4 lata jezdziłem w formach terain,sam teren,tory motocrosowe i dopiero sie rozpadły.teraz kupiłem dominatory comp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 12:57 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 10:45 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Paniówki
Miałem http://www.motohybrid.pl/produkt,forma,forma-buty-terrain-tx-czarne,6005.html i byłem bardzo zadowolony potem trafiła się okazja na Sidi Crossfire i sprzedałem te formy. Używałem ich głównie do jazdy w terenie.
Co do podeszwy to te drugie to bardziej SM.

Jeśli chodzi o uniwersalne buty to polecam BUTY SIDI ADVENTURE GORE-TEX ale z cena to przegięcie. TCX ma wypuscic na ten rok podonbego buta trochę taniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
adamur napisał(a):
Jeśli chodzi o uniwersalne buty to polecam BUTY SIDI ADVENTURE GORE-TEX ale z cena to przegięcie. TCX ma wypuscic na ten rok podonbego buta trochę taniej.


No właśnie ta cena :-/
Nie chcę na pierwsze buty wydać 1200zł, bo jak się okaże że nie tego oczekiwałem to będzie lipa.
A FORMA mogę mieć za około 500zł jak się dobrze potarguję :D

Jeśli chodzi o przymiarki, to oczywiście już mierzyłem Terrain'y i model Trial, który wg sprzedawcy jest prawie identyczny jak ATV ONE (akurat nie było rozmiaru z tego modelu) i oba buciki pasowały.

Zastanawia mnie jeszcze czy te TERRAIN TX się rozchodzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty.
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:48 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 11:34 am
Posty: 389
Lokalizacja: Zielona Góra
Karpik napisał(a):
Jeździ może ktoś w Alpinestars Durban Gore??
Mozecie powiedzieć coś o tych kapciach??

Dopiero teraz zajrzałem tutaj. Też mam te buty od ponad roku. Kupiłem je ponieważ nie było Sidi Adv ani Canyon w moim rozmiarze, a chciałem buta z gore. Są wygodne, podeszwa nie jest tak twarda jak w butach w teren ale nie jest miękka, a co najważniejsze nie puszczają wody. Z poprzednich z sympatexem wylewałem wodę po jeździe w deszczu. Przymierzałem te z HG/TCX i mimo regulacji latała mi stopa jak w starym kaloszu. Alpiny są dopasowane. Polecam, i też kupiłem przy okazji obniżki w InterMotors.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 20   [ Posty: 287 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL