Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:52 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Handbary
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 10:58 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:06 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Trzebnica
Cześć,
Czy macie jakieś swoje typy. Sprawdzone w akcji.
Jest sporo, ale nie wiem czy kierować się wyłącznie ceną (acerbis za 330 zł...).
Może nie warto brać topowych, a no name, które też wytrzymują gleby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 8:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:06 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Trzebnica
Co z Wami?
Nikt nie używa? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 10:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ja używałem oryginalne BMW - ale one są wylacznie plastikowe... Jezeli to ma chronić tylko przed wiatrem i deszczem to to wystarczy. Dla ochrony przed upadkiem powinny być wzmacniane szyną metalową.

Teraz mam Barkbusters, ale dopiero doszły i niedługo założe. Potestuję i powiem co i jak.

Ważna rzecz z handbarami - nie przekręcać za bardzo w górę - zwiększa to ryzyko uszkodzenia nadgarstków przy upadku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 1:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
gooneybird napisał(a):
Może nie warto brać topowych, a no name, które też wytrzymują gleby.
Mam dobry przykład Acerbis wypuścił dawno temu taki model (140zł) http://moto.allegro.pl/item812644460_ta ... erbis.html potem niemal identyczne Trilha (50zł) http://moto.allegro.pl/item790101285_ha ... 59_zl.html i Polisport (90zł) http://moto.allegro.pl/item799796491_os ... nduro.html
Miałem tą Trilhę stosunkowo łatwo się połamały plastik jest twardy i nieelastyczny jako następne kupiłem Polisporta wykonane są z zupełnie innego plastiku i po uderzeniach pozostały tylko białe ślady po odkształceniach.
Dla laika Acerbis i Trilha różnią się tylko nadrukowaną nazwą a jednak to coś więcej...
Polisporty sprzedałem z motocyklem teraz kupię albo to samo albo Acerbisa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 9:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

Zakładam że nie mówimy o kierownicy a o handelbars guard czy jak to sie tam pisze.

Jak chcesz i z szyną i z dużymi "listkami (żeby nie wiało i gałęzie nie waliły po knykciach) to z tańszych polecam Polisporty. Nie wiem jaki to model, ale szyna i mocowania to jeno a listki drugie. Dość dobrze chronią dłonie, wytrzymują dość ekstremalne gleby choć mocowanie bliższe półek potrafi się przesuwać a nawet przy glebie przekręcić. Polecam większe liski (zwykle używane przez quadziaków. Tylko uwaga po pierwszej glebie listek (mocowany 2-ma śróbeczkami - dobre, dobre i znajdź takie szare ... w szicie z którego wyciągasz motorek) odpada. Sprawę rozwiązałem przy pomocy kleju nakładanego na gorąco na podgrzane listwy. Potem szybciutko plastik i śróbeczki. Trzyma zadziwiająco dobrze.
Co do oryginalnych Acerbisów. Miałem takie i wytrzymały lata. Znosiły klepanie młotkiem i prostowanie w imadle. Trochę z czasem popękał plastik, ale z wyjątkiem odpadających z czasem przykręcanych, wyższych listków
Doda od siebie że nie znam żadnych osłon ze stabilnymi mocowaniami na kierownice o zmiennym przekroju (tzw protapery i temuż podobne fi28,5). Oryginalne mocowania żeby się nie przesuwały lub gieły wymagają zwykle przeróbek, lub dorabiania nowych mocowań.


Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 9:36 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:06 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Trzebnica
No i coś nareszcie wiadomo.... No name trzeba odpuscić.
Najlepsze, że zamówiłem kierę Renthala fatbar- nie wiem jak bedzię z zamocowaniem handbarów :(
Troche się martwię, że trzeba było brac zwykłą kierownicę i bez problemu dobrać handbary.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 10:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

gooneybird napisał(a):
Najlepsze, że zamówiłem kierę Renthala fatbar- nie wiem jak bedzię z zamocowaniem handbarów :(
Troche się martwię, że trzeba było brac zwykłą kierownicę i bez problemu dobrać handbary.


Bzdura. Nawet najlepsze kierownice alu się gną lub łamią. Markowa o zmiennym przekroju jest niezniszczalna. Widziałem tylko jedna taką markową kierownice pogiętą przy glebie. Ale tej gleby rider nie przezył.... :(

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 10:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
rrolek napisał(a):
nie znam żadnych osłon ze stabilnymi mocowaniami na kierownice o zmiennym przekroju (tzw protapery i temuż podobne fi28,5). Oryginalne mocowania żeby się nie przesuwały lub gieły wymagają zwykle przeróbek, lub dorabiania nowych mocowań.

czyli rozumiem że handbary należy przykręcić do kierownicy na sztywno - tak aby przy ewentualnej glebie nie obracały się na kierownicy ?? czy jednak luźno podobnie jak klamki, które aby się nie łamały trzeba aby luźno się kiery trzymały ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: So lis 14, 2009 10:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zdecydowanie sztwno Tarna, choć i tak się potrafią przekręcić jak pisze Rrolek. Tego nie unikniesz, chyba że przewiercisz kierownice przy mocowaniu, ale to samobójstwo.
Miałem kilka par. Bez listwy alu to raczej do turystyka.
Nie ma problemu z mocowaniami pod grubą kiere ,są dostępnę.
Tu coś pisaliśmy; http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=45
Wybór teraz spory, takie zety ciekawe są; http://moto.allegro.pl/item813036939_ze ... cross.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Handbary
PostNapisane: N lis 15, 2009 12:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
tak czułem, ale masa mąciwodów wokoło i pewności było brak :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL