Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:24 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciuchy - zbroja + polar + dobra kurtka goretex + vs. kurtka
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 6:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Witam,


Kupuję nowe ciuchy. Przymierzałem parę kurtek i generalnie najlepiej wypada BMW Rally 2 z gore, super ochraniaczami i innymi bajerami. Jednak cena jest astronomiczna i nie wydam na start tyle kasy. Dopiero zaczynam poważniejszą przygodę z moto i tak naprawdę nie wiem jak będę jeździł.

Zastanawiam się czy zamiast kurtki za grubą kasę circa 1300pln nie lepiej kupić zestawu = zbroja + polar + zwykła kurtka z gore + nieprzemakalny worek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciuchy - zbroja + polar + dobra kurtka goretex + vs. kur
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 8:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
motoartur napisał(a):
Zastanawiam się czy zamiast kurtki za grubą kasę circa 1300pln nie lepiej kupić zestawu = zbroja + polar + zwykła kurtka z gore + nieprzemakalny worek.


raczej bym ci odradzal takie rozwiazania.
kurtka motocyklowa szosowa, oprocz impetu upadku chroni cie przed zdarciem skory przy slizgu na asfalcie.
zbroja+goretex moga zostac starte/spalone na wylot.

moim zdaniem najlepiej zainwestuj w jakas prosta, porzadna texowa kurtke np hein goericke.
jak bys nie jezdzil zawsze sie przyda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 9:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
taniej nie, ale bardziej uniwersalnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 11:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
motoartur napisał(a):
taniej nie, ale bardziej uniwersalnie


Ale jak słusznie wskazał Ron mniej bezpiecznie. Moim zdaniem powinienies kupić "dobre" ciuchy motocyklowe tzn. z mocnego materiału, wypinanymi ochraniaczami i membraną. Później możesz dokupić zbroję i po wypięciu ochraniaczy z kurtki stosować jako zestaw uniwersalny na wycieczki on i off.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 1:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
co by nie mówić jazda w zbroi na dłuższych dystansach jest ni do zniesienia..:)


myśle ze zamiast kombinować poszukaj czegoś tańszego od BMW... ale też z goretexem i innymi bajerami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 6:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
ex1 napisał(a):
myśle ze zamiast kombinować poszukaj czegoś tańszego od BMW... ale też z goretexem i innymi bajerami

Bo oczywiście nikt inny nie potrafi zrobić porządnej kurtki i gaci, że o wewnętrznej torbie do kufrów nie wspomnę :lol: . Panowie, miejmy umiar


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 7:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Poszukaj po wątkach nt ciuchów. Wszystko co ma goretex spełni Twoje początkowe wymagania aż nadto. Plus wypinane ocieplenie i dość.

ja osobiscie mam kurtke POLO z membraną POLOTex Plus. Nie jest to goretex ale daje radę, do momentu aż kupię profi kurtkę. Jedno co wiem - biednego nie stać na tanie rzeczy... 'If you pay peanuts, you get monkeys'.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 10:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Podobnie jak Mario obkupiłem się w POLO. Komplet kurtka + spodnie z linii Pharao:
http://www.polo-motorrad.de/shop/Beklei ... ils.0.html
http://www.polo-motorrad.de/shop/Beklei ... ils.0.html
Ogólnie zestaw za niecałe 500 euro z laminowaną membraną. Trochę się ten membrany bałem, ale jak dotąd sie sprawdza - nawet w ciepłe dni jest do wytrzymania. Zresztą poza BMW i niektórymi modelami Rukki w tym roku widać tendencję do odchodzenia od membran wypinanych na rzecz integralnych - tzw. laminowanych. Producenci odzieży twierdzą, że nowoczesne membrany są w wystarczajacym stopniu oddychające a dzięki ich scaleniu z materiałem zewnętrznym ubranie nie nasiąka w deszczu - teoretycznie coś w tym jest.
W praktyce tak na autostradzie, jak i w warszawskim korku w średnio natężonym deszczu przez godzinę nie przemókł. Wygodny podczas chodzenia. Jasny, co jest i zaletą (temperatura) ale i wadą, bo sie bardziej brudzi. Sporo rozpionanych otworów wentylacyjnych.
Ma komplet ochraniaczy - brakuje tylko tych na biodra, ale są kieszenie i za pare euro mozna takowe dokupić.
Krytycy mogą zarzucić, że troche przypomina BMW. Choć może to zaleta? :wink:
Tak czy siak w sumie jak za połowę ceny, to chyba godny rozważenia (troche się rozpisałem, ale zapewniam, że nie jestem udziałowcem POLO)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 11:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Nawiązując do linii Pharao, przymierzając ich wyroby na przestrzeni ostatnich kilku lat odniosłem wrażenie że numeracja jest tak bardziej "szczupły a wyższy" niż inne produkty Polo czy konkurencji. Zwykle miewam kurtki 54, te Pharao były za ciasne i trochę dłuższe. To taka uwaga dla osób ewentualnie dokonujących zakupów wysyłkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 1:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Akcent, dotyczy to innych kurtek POLO też. Jeden numer wyżej to moja rada.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL