Teraz jest Wt maja 14, 2024 8:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 6:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Miałem ostatnio przyjemność testować Shoei Multitec. Kask sprawia wrażenie lżejszego niż mój Airoh SV55 pomimo podanej identycznej wagi. Na głowie bardzo dobrze leży, nic nie gniecie. Widoczność bdb.
Wrażenia z jazdy:
- dość głośny
- świetna wentylacja
- brak blendy
- dobra aerodynamika. jadąc na moim DL w SV55 głowa wpada w takie turbulencje przy prędkości ponad 100km/h że nic nie widzę - w Shoei'u było jakoś lepiej

Wadą jest mechanizm szczęka/szyba. Mając otwartą szybkę gdy otworzymy szczękę szyba odchyla się jeszcze bardziej do tyłu i znacząco odstaje nad głową i można bardzo łatwo w coś przywalić. W moim SV otwierając szczękę przy uniesionej szybie dokładamy szczękę do wizjera i nic nam tak bardzo nie odstaje.

PS. Multitec występuje w kolorze białym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 8:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
Używam Multiteca od marca 2007 i jeździ mi się w nim dużym Banditem, a wcześniej Virago 1000 świetnie. Wcale nie uważam, że jest zbyt głośny (a jeżdżę czasem dość szybko), a co do tej szybki i szczęki... Mnie jakoś to nie przeszkadza. Po prostu, albo mam otwartą szczękę, albo otwartą szybkę. Może kask, który testowałeś był źle wyregulowany? W moim szybka przy otwartej szczęce wcale bardziej do tyłu się nie odchyla.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 9:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Chodzi mi o to, że szczęka jest otwarta a szybka jeszcze bardziej w tył, co w Airoh'u nie występuje.

Airoh:
[ img ]

Shoei:
[ img ]

Niestety nie mogę znaleźć foto z otwartą szybką i szczęką w Multitecu. Ale odstaje ona jeszcze nieco w tył. Ale jest to myślę kwestią przyzwyczajenia, że coś nam wystaje więcej w górę. Moja dziewczyna ma AGV Longway i w nim też szybka swoja a szczęka swoje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 11, 2009 6:25 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
jestem szczęśliwym posiadaczem C2 jednak nie wiele mogę powiedzieć czy jest głośny czy nie bo nie mam porównania. wcześniej miałem "szczękę" ze starej kolekcji BMW (zniszczony na Fordzie Esciorcie :( ) jeden i drugi uważam że były ok jeśli chodzi o głośność jednak C2 ma blendę bez której nie wyobrażam sobie jazdy,dość lekki i wygodny - polecam . cena faktycznie teraz jest zabójcza w zeszłym roku 1700pln i to wersja z malowaniem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 11, 2009 7:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
jednak ponad blendę przeciwsłoneczną wolę klasyczne okulary albo jakieś bardziej sportowe - przy otwartej szybce Multiteca a zdarza mi się tak jeździć bardzo często okulary z racji lepszego dopasowania do twarzy bardziej chronią przed wiatrem niż bardziej odsunięta od twarzy blenda...
tak myślę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 11, 2009 8:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Graphia, zgadza się, ale blenda nie wyklucza okularów. Z okularami mam taki problem, że po dłuższej jeździe zaczyna mnie boleć nos - wtedy je zdejmuję i jadę z blendą - takie wash and go :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 8:23 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy jeździcie w kaskach szczękowych lub integral z otwartą szybą? W moim C2 jak uniosę na max szybę to przy prędkościach pow 80km/h blęda zaczyna się telepać co mnie wkurza więc mam szybę tylko uchyloną i jest ok. jeśli chodzi o wentylację C2 to przy wymiarach szyby 12GSADV jest duszno w tym kasku i 99% czasu mam uchyloną szybę kasku :roll: .Może powinienem pochylić szybę w moto by mieć większy cug L(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 8:54 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Mam Schunertha C3. biały. Porównanie z Nolanem 102 - cichszy , lzejszy, lepsza widocznośc. Ponieważ nosze okulary na codzień blenda wewnętrzna w C3 jest lepszym rozwiązaniem. W 102 blenda zewnętrzna rysuje zarówno przednią pow. szyby głównej jak również tylną pow blendy. W obu mam zestaw słuchawkowy. W nolanie można rozmawiac do 110 km/godz. w C3 jeszcze nie testowałem- pogoda kiepska. Jak będe po testach to napewno powiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 12:12 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
Jaki zestaw sluchawkowy zapodales do C3? Samorobka czy cos firmowego? Da sie wogole tam upchnac sluchawke i mikrofon?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 2:41 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Da się . Mam zestaw włoski "doklejany" do sciany kasku. Z firmy Motocombo. Montaż trwa 3 minuty. Słuchawkę dokleiłem na rzepie dołączonym do zestawu. Rzep (kwadracik 2 x 2 cm) umocowałem po lewej stronie kasku. Jest lekkie wgłębienie w steropianie widoczne po odchyleniu wyściólki. Mikrofon wypuszczony wzdłuż lini kasku pod "policzkiem". Pasuje idealnie. kabel wypuszczony między wyściółką policzka a ochroną szyi nie ociera o ciało. Główny odbiornik doklejony do lewego boku kasku na dołączonej do zestawu taśmie. Trzyma bez zarzutu. Co ważne podczas jazdy ok 120- 140 nic nie piszczy nie świszczy nie zwieksza głośności kasku. Przy wyższych jeszcze nie wiem. Nie jeżdziłem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 7:22 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Już wiem. Do 160 mozna swobodnie rozmawiać przez tel. Do 140 rozmówca nie wie że rozmawiam z motoru. porównanie z nolanem 102 na korzyść Schubertha C3. Bezapelacyjnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam białych kasków - szczękowy lub enduro z szybą
PostNapisane: N cze 14, 2009 9:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
ramires napisał(a):
Osobiście używam N103 - w życiu już nie kupiłbym tego kasku ...
Poluj na Nitro 347 - ostatnio mieliśmy akcję na czarnym forum i były za śmieszne pieniądze.
Kupowane na jebaju w UK, kask warty kasy i nie ma w sumie sie az tak do czego czepiac.
tu masz ilosc jaką kupowalismy ostatnio http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2785


Dzięki Ramires za info. Już zapisałem się do Was na forum.

Dlaczego kaski Nitro są takie tanie? Na allegro idą już za 330pln / 500pln ?

Znalazłem ciekawy art. http://www.motorcyclecruiser.com/access ... index.html

i

http://www.motorcyclistonline.com/gearb ... index.html

Drogie wcale nie oznacza bezpieczniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL