Teraz jest Cz maja 16, 2024 7:01 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 14   [ Posty: 206 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 11:16 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
No a co myślicie o wszelkiego rodzaju impregnatach? Są w sprzedaży również specjalnie przeznaczone do tkanin z membranami…. Może to jest rozwiązanie..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 12:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
yyyy... konserwowanie membrany to konieczność, a więc:
- pranie (normalnie w pralce, ale bez uzycia płynów zmiękczających bo zapychają mikropory; najlepiej użyć specjalnego płynu do prania membran)
- suszenie - nie na kaloryferze (ale np w suszarce producenci dopuszczają)
- impregnowanie specjalnymi preparatami.

Regularne powtarzanie powyższego cyklu odświeża i konserwuje membranę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 3:46 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
I to by było na tyle. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 8:38 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 9:02 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Mszczonów
Witam w najbliższym czasie zamierzam kupić kurtkę a konkrernie MODEKA ATLANTA czytałem opinie i ogolnie chwalą ją sobie. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma lub miał kurtki Modeki i jak się sprawowała. A nie Modeka to co polecacie interesuje mnie kurtka tekstylna,długa, wiatro i wodo szczelna koszt max do 700 PLN pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 10:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
GrzegorzR45 napisał(a):
... Tylko jazda w deszczówce załatwia namakanie.

...ewentualnie w kurtce Rukka. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 11:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
siwy86 napisał(a):
Witam w najbliższym czasie zamierzam kupić kurtkę a konkrernie MODEKA ATLANTA czytałem opinie i ogolnie chwalą ją sobie. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma lub miał kurtki Modeki i jak się sprawowała......


Jak w pierwszych postach kupiłem kurtkę Modeka silas, przejeździłem w nie cały sezon, jeździłem na początku sezonu przy temperaturze poniżej 10 stopni i spisywała się bardzo dobrze, kurtka plus polar pod spodem zapewniały doskonałą ochronę termiczną, nie jeździłem w silnym deszczu więc nie wiem na ile skuteczna jest membrana, przy umiarkowanych, przelotnych opadach bez problemu. Za minus można traktować brak możliwości wypinania membrany w ciepła dni ale… jeździłem przy temperaturze grubo przekraczającej 30 stopni i przy otwartych „wywietrznikach” jest ok., niestety w trakcie postoju np. na światłach błyskawicznie pot zaczyna płynąć po plecach ale ten problem rozwiązuje bielizna termiczna, po ruszeniu bardzo szybko pot wysycha. Generalnie kurtka wykonana solidnie z dbałością o szczegóły, oczywiście nie jest bez wad jednak wg mnie przy cenie rzędu 600pln te niedoskonałości można zaakceptować. Pewnie podobnie jest z innymi modelami modeki w tej cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 9:20 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 9:02 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Mszczonów
Synaj napisał(a):
siwy86 napisał(a):
Witam w najbliższym czasie zamierzam kupić kurtkę a konkrernie MODEKA ATLANTA czytałem opinie i ogolnie chwalą ją sobie. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma lub miał kurtki Modeki i jak się sprawowała......


Jak w pierwszych postach kupiłem kurtkę Modeka silas, przejeździłem w nie cały sezon, jeździłem na początku sezonu przy temperaturze poniżej 10 stopni i spisywała się bardzo dobrze, kurtka plus polar pod spodem zapewniały doskonałą ochronę termiczną, nie jeździłem w silnym deszczu więc nie wiem na ile skuteczna jest membrana, przy umiarkowanych, przelotnych opadach bez problemu. Za minus można traktować brak możliwości wypinania membrany w ciepła dni ale…



Oglądałem na allegro Modeka silas też fajna i w przystępnej cenie. Plusem Atlanty jest wypinane ocieplenie. A to według mnie duży plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 2:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
siwy86 napisał(a):
Plusem Atlanty jest wypinane ocieplenie. A to według mnie duży plus.

Pewnie to kwestia osobistych preferencji, jednak w swych kurtkach zwykle podpinkę wypinałem i lądowała w szafie. Od średniej półki cenowej nie można oczekiwać luksusowych podpinek. Praktyczniejszy jest np. polar, który można zastosować zamiast podpinki w trakcie jazdy, bądź na biwaku, zwiedzaniu używać samodzielnie. Tego podpinka nie zaoferuje, pomijając kwestie estetyczne to nie można jej zapiąć z przodu gdyż zwykle zamkiem przypinana jest do wnętrza kurtki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:00 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 9:02 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Mszczonów
Wczoraj rozmawiałem z jednym "Afrykanerem" i powiedział mi że modeka z roku na rok jest coraz lepsza i na polskim rynku nie jest zbyt długo. chyba 3 lub 4 lata. Mówił tak że ,żeby brać trzy a nie dwu warstwową kurtkę bo różnica jest wielka. tylko o co chodzi z tymi warstwami :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
siwy86 napisał(a):
..... brać trzy a nie dwu warstwową kurtkę bo różnica jest wielka. tylko o co chodzi z tymi warstwami :?:



3 warstwy - oddzielnie kurtka membrana i podpinka
2 warstwy – kurtka + membrana integralne, podpinka oddzielnie (wypinana)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 9:58 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Używam Modeki od 2 lat jakość 6/10 - np. suwaki do d...y :o Moja dziewczyna ma nowsza kurtkę i jest naprawdę OK, więc może faktycznie się poprawiają. Ceny Modeki IMHO są dość wysokie i nigdy nie mają promocji :x

3 warstwy w kurtce ważne jeśli ma być użytkowana w wysokich temperaturach. Normalnie wystarczą 2 bo jak zimno jeździ się w warstwie przeciw-ścieralnej i wszytej membranie przeciw-wiatrowej a jak cieplej można sobie wypiąć podpinkę docieplającą. Jeśli natomiast jest bardzo ciepło trzeba by wypiąć również membranę przeciwwiatrową bo się można "zakisić" :lol: Testowane na motocyklistach :mrgreen: Ja na ciepłe lato mam kurtkę jasną z samej warstwy przeciw-ścieralnej, jak mi zimno mogę dołożyć pod spód np. "cywilny" windstopper, który przyda się na postoju i zaoszczędzę jeszcze miejsce w kufrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 10:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Sikorp napisał(a):
jak mi zimno mogę dołożyć pod spód np. "cywilny" windstopper, który przyda się na postoju i zaoszczędzę jeszcze miejsce w kufrze.


Kilka lat temu skradziono mi kufer w którym była międzyinnymi podpinka do mojej kurtki Spidi offtrac, od tego czasu używam windstopper`a - i ta konfiguracja odpowiada mi najbardziej.
Żadna podpinka nie pobije technicznie windstoppera.
Miejsce w kuferku zaoszczędzone - pełna zgoda
Nie można go jednak połączyć tak łatwo z kurtką jak dedykowaną podpinkę ale nie uważam tego za minus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: So wrz 05, 2009 10:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
danielindner napisał(a):
Kilka lat temu skradziono mi kufer w którym była międzyinnymi podpinka do mojej kurtki Spidi offtrac, od tego czasu używam windstopper`a - i ta konfiguracja odpowiada mi najbardziej.
Żadna podpinka nie pobije technicznie windstoppera.
Miejsce w kuferku zaoszczędzone - pełna zgoda
Nie można go jednak połączyć tak łatwo z kurtką jak dedykowaną podpinkę ale nie uważam tego za minus.


To, że nie można go łatwo połączyć z kurtką, a jedynie używać jako osobny element pod kurtką należy zdecydowanie uznać jako plus.
Ja też się przekonałem, że windstopper lub polar pod kurtką jest zdecydowanie lepszy od podpinki:
łatwiej założyć
lepsze właściwości
lepsze przyleganie do ciała
możliwość użycia po zakończonej jeździe
lepszy wygląd
itd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: So wrz 05, 2009 5:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 9:02 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Mszczonów
Dzięki wielkie za pomoc :mrgreen: mam jeszcze jedno pytanko o co chodzi z tym ( znalazłem to w ofercie modeki) "Możliwość zastosowania protektorów CE na plecach " Po co i na co te protektory :? Dzięki waszej pomocy zamierzam kupić 3 warstwową a nie jak wcześniej dwu warstwową kurtkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KURTKI - opinie rekomendacje
PostNapisane: N wrz 06, 2009 5:22 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 13, 2008 11:13 am
Posty: 179
Lokalizacja: Kraków
Od początku tego sezonu mam kurtkę kupioną w Larssonie. Wdzianko (góra i dół) są firmy BF a model to DESERT. Zarówno spodnie jak i kurtka mają wypinaną membranę i podpinkę. Ponadto rozsuwana wentylacja. Miałem okazję jeździć w temperaturze ok 5 stopni i nie było mi zimno (a nie jestem osobnikiem posiadającym 3 centymetrową warstwę tłuszczu). W sierpniu w Chorwacji po wypięciu wszystkiego i rozsunięciu wentylacji nie pływałem we własnym pocie. Jazda w deszczu również nie jest problemem. 400km w deszczu jest myślę wystarczającym sprawdzianem. Miałem mokry tyłek, gdyż woda spływająca z kurtki oraz z pasażera zatrzymywała się na moim siedzeniu, mokre były również okolice rękawiczek, tzn końcówki rękawów.

Myślę, że jest to dobrej jakości odzież za swoją cenę - 1500zł za komplet.

PS. Niestety ale od bieżącego roku Larsson robi ludzi w kuku, sprzedając kurtki "AKITO DESERT" jako BF DESERT - z zewnątrz różnią się jedynie kilkoma detalami. Niestety wewnątrz jest już duża różnica. Siateczka wewnętrzna jest z bardzo drobnych oczek dzięki czemu bardzo szybko się pocimy. A sama jakość wykonania jest na niższym poziomie przy nie zmienionej cenie. Być może w niektórych sklepach uda się jeszcze podłapać modele z roku 2008 wyprodukowane przez BF'a.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 14   [ Posty: 206 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL