Teraz jest So kwi 20, 2024 5:24 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 12:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
jendrekGS napisał(a):
Moose napisał(a):
Tylko czy optimusa produkowano 20lat temu? Jeśli tak to pewnie masz racje.

Jendrek potwierdzam, skopiowali i to dobrze :) . Sprawa jest znana w środowisku alpinistycznym, osobiście z niej korzystałem. Na początku lat 80-tych będąc w Chamonix dorabiało się do skromnych studenckich pieniędzy. W niektórych sklepach sportowych można było zostawić w komis wyposażenie turystyczne, najszybciej sprzedawały się polskie buty alpinistyczne (nazwy już nie pamiętam) oraz te rosyjskie maszynki. Oczywiście francuzi kupowali je za połowę ceny jako znane sobie Primusy, a my mieliśmy środki na przeżycie kolejnych dwóch tygodni (za jedną maszynkę). Przypomnę może młodszym podróżnikom te czasy- pojechałem na dwa miesiące w Alpy z uzbieraną kwotą 25 USD, starczyło, nawet prezenty do domu przywiozłem. Wieczorne spacery trasą kolejki zembatej na Mer de Glace po pozostawione przez turystów butelki (+ wycieczka do punktu skupu- jaką kondycję sie wówczas wyrabiało), regeneracja bagietek, itd, itd :lol: .To se ne vrati


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 7:00 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
tiaa... to były czasy 25 $ to była miesieczna wypłata po czarnorynkowym kursie a bochenek chleba "na zachodzie" kosztował 0,5 $
i tez sie jeżdziło


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:43 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 3:09 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Witam.
Sam posiadam palnik Campingaz twister 270 (59zł nowy w zestawie z kompletem naczyń również campingaz`a) na kartusze z "klikiem". Kartusz 450g (29zł) starczył mi na 10 dniowy wyjazd (około 2 kubki kawy i 2 herbaty, dwa ciepłe posiłki dziennie) i jeszcze gazu zostało. Palnik bardzo mocny, szybko gotuje wodę. Kartusze są dostępne w większości marketów i na niektórych stacjach benzynowych(EU) i sklepach sportowych i turystycznych w Polsce. Moim zdaniem palniki na paliwo ciekłe to nieporozumienie przy wyjazdach do europy. Nawet jadąc w bardziej odludne miejsca wystarczy zabrać 2 kartusze, które zabierają mniej miejsca niż 2,5 l benzyny ekstrakcyjnej (nie mam pojęcia na ile wystarczy taka pojemność benzyny). Poza tym odpalanie takiej kuchenki na kempingu może być zabronione - przypadkowy kopniak i może być różnie) Nie wspominam o smrodzie jaki się unosi podczas spalania benzyny z baku. Jedziesz na wakacje, żeby pooddychać świeżym luftem, a tu ktoś z rana częstuję cię takim smrodkiem. Ponad to zawsze przy wlewaniu paliwa coś się uleje i po spakowaniu do kufra rzeczy przejdą zapachem paliwa. Zestaw MSR to rzeczywiście dobra rzecz, ale kilkaset złotych na palnik to moim zdaniem za dużo, chyba że ktoś spędza więcej czasu na podróżach niż w pracy. Przy dwóch wyjazdach rocznie + weekendy wystarczy porządny palnik gazowy za kilkadziesiąt złotych. Za tą kwotę można kupić dobry, firmowy sprzęt (Coleman, Campingaz lub Primus), z którego będzie się na pewno zadowolonym. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 11:03 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Dotarlem do tego samego wniosku co kolega powyzej ;) Kostka poszla w dobre rece, a ja wyposazylem sie wlasnie w Campingaz Twister 270, razem z pelnym kartuszem 230g wyszedl mnie z przesylka 85 zl, czyli tylko 15 wiecej niz kostka... Woda gotuje sie 2x szybciej, nie trzeba babrac sie z rozpalaniem. Niemniej uwazam, ze kostka to kultowy sprzet :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 02, 2009 8:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
W ostateczności możecie zrobić taki patent:
http://www.youtube.com/watch?v=SQegtqwY ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 02, 2009 10:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 8:32 pm
Posty: 178
Lokalizacja: solth ist junajted kingdom
Coleman 442. Na bezolowiowke. Dziala, sprawdzalem na 2 tygodniowych wakacjach we Francji.
Procz wody, rzecz oczywista, gotuje wszystko, spokojnie gotowalem 3 litrowy gar zupy rybnej, dawal rade. Maly, skladane nozki i da sie wszedzie wepchnac.
Zadnego smrodu nie ma, to nie wydech z bajka. Podrozuje juz pare lat po Francji i Hiszpani, ale nigdze nikt nie zwracal na to najmniejszej uwagi na kampingu, mozna uzywac. Jedyne ograniczenia wystepuja w temacie bbq - ale na kazdym polu jest kilka stalych miejsc na grilla, gdzie mozna wedzic i jesli trafi sie w dobry czas to nawet nie trzeba dokladac, kopci sie po poprzedniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 23, 2009 10:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
Testowal może ktoś coś takiego:

http://www.allegro.pl/item774134573_kuc ... t_20u.html

czy nadaje się do turystyki czy jednak lepiej Campingaz?
Wyglad ma niezły stabilność chyba też, tylo ciekawe na ile starcza nabój?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 23, 2009 10:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
piter napisał(a):
Testowal może ktoś coś takiego:

http://www.allegro.pl/item774134573_kuc ... t_20u.html

czy nadaje się do turystyki czy jednak lepiej Campingaz?
Wyglad ma niezły stabilność chyba też, tylo ciekawe na ile starcza nabój?


przecież to jest ogromne, 36x29 cm!! do samochodu to tak, ale nie na motocykl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 23, 2009 11:06 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:57 am
Posty: 94
ja moge polecic kuchenke, ktora sprzedaja w Louisie. Jej wada to koszt okolo 90 Euro, ale za to dostajemy niewielka kuchenke, ktora mozna napedzic benzyna z baku, wiec nie trzeba sie martwic, ze np. braknie nam gazu w nabojach czy ze gdzies trzeba upchac paliwo do kuchenki. Ja takiego rozwiazania szukalem dlugo i bardzo je sobie chwale.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 23, 2009 11:18 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Używam tej kuchenki z allegro na codzień. Do auta jak najbardziej polecam, jadnak ze względu na wymiary na motocykl się to nie nadaje.

ps. nabój wystarcza na ok. tydzień gotowania (codziennie rano kawa + obiad), ja używam 1kg butli turystycznej która mi z tą kuchenką wystarcza na 4 tygodnie. Koszt naboju to: internet 4,5-5zł +wysyłka, stacje benzynowe w Polsce 7-10zł, stacje benzynowe UE 2,5-3,5 Euro (w sklepach sporo taniej)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Pt paź 23, 2009 10:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
piter napisał(a):
Testowal może ktoś coś takiego:

http://www.allegro.pl/item774134573_kuc ... t_20u.html

czy nadaje się do turystyki czy jednak lepiej Campingaz?
Wyglad ma niezły stabilność chyba też, tylo ciekawe na ile starcza nabój?


I waży prawie 2 kg :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: So paź 24, 2009 6:37 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
Racja. racja. Gabarytowo i wagowo za duża na moto. :o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: So paź 24, 2009 10:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
SingSing74 napisał(a):
Witam.
Sam posiadam palnik Campingaz twister 270 (59zł nowy w zestawie z kompletem naczyń również campingaz`a) na kartusze z "klikiem". Kartusz 450g (29zł) starczył mi na 10 dniowy wyjazd (około 2 kubki kawy i 2 herbaty, dwa ciepłe posiłki dziennie) i jeszcze gazu zostało. Palnik bardzo mocny, szybko gotuje wodę. Kartusze są dostępne w większości marketów i na niektórych stacjach benzynowych(EU) i sklepach sportowych i turystycznych w Polsce. Moim zdaniem palniki na paliwo ciekłe to nieporozumienie przy wyjazdach do europy. Nawet jadąc w bardziej odludne miejsca wystarczy zabrać 2 kartusze, które zabierają mniej miejsca niż 2,5 l benzyny ekstrakcyjnej (nie mam pojęcia na ile wystarczy taka pojemność benzyny). Poza tym odpalanie takiej kuchenki na kempingu może być zabronione - przypadkowy kopniak i może być różnie) Nie wspominam o smrodzie jaki się unosi podczas spalania benzyny z baku. Jedziesz na wakacje, żeby pooddychać świeżym luftem, a tu ktoś z rana częstuję cię takim smrodkiem. Ponad to zawsze przy wlewaniu paliwa coś się uleje i po spakowaniu do kufra rzeczy przejdą zapachem paliwa. Zestaw MSR to rzeczywiście dobra rzecz, ale kilkaset złotych na palnik to moim zdaniem za dużo, chyba że ktoś spędza więcej czasu na podróżach niż w pracy. Przy dwóch wyjazdach rocznie + weekendy wystarczy porządny palnik gazowy za kilkadziesiąt złotych. Za tą kwotę można kupić dobry, firmowy sprzęt (Coleman, Campingaz lub Primus), z którego będzie się na pewno zadowolonym. Pozdrawiam.



W pełni podzielam zdanie. Na miesięczny pobyt w Mongolii wystarczyły mi dwa duże kartusze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 11:46 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 07, 2010 11:45 am
Posty: 70
Lokalizacja: Marki
ja też zdecydowalem się na Campingaz twister 270, jeden gość ma po 48,00 na allegro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kuchenka żelowa czy jak to sie zwie
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 12:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
Minio dzieki za info ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL