Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:07 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 2:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
jendrekGS napisał(a):
JakubGS napisał(a):
Bartas napisał(a):
Kupilem ta ruska kostke :) Wlasciciel uzywal jej do turystyki motocyklowej, wiec mysle ze jest spoko. A gotowac jakis wielkich potraw nie bede- tylko woda na herbate i zupki chinskie, wiec mysle ze sie nada :)


To teraz już tylko azbestowe ubranko do kompletu :wink:


Kuba, nie śmiej się tylko tak planuj trasy abyś zawsze miał pod ręką sklep z zapasowymi kartuszami z gazem do swojej :D :D :D


Za zachodnią granicą kartusze można kupić wszędzie, jak będę jechał w mniej cywilizowane miejsca to kupię to co polecał beemer - przynajmniej nie spłonę :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 4:05 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Gadacie, gosc od ktorego ja kupilem korzystal z niej na wyjazdach motocyklowych, a zeby zaprezentowac jak dziala odpalal ja u siebie w kuchni i wszystko ladnie dziala ;) Do zagotowania wody na zupe chinska czy herbatke wystarczy. Ponoc najlepiej dziala na benzynie ekstrakcyjnej. Ja sprobuje odpalic na zwyklej benie spuszczonej z baku :)

A kupilem to:

http://www.allegro.pl/item573581059_kuc ... aliwo.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 6:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:19 am
Posty: 33
Lokalizacja: Płock
Benzyna ekstrakcyjna jest najlepsza do tego, bo nie śmierdzi, jak pisał MlodyGS. Benzyny z baku używam tylko wtedy gdy nie mam nic innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 6:56 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Tomo napisał(a):
Benzyna ekstrakcyjna jest najlepsza do tego, bo nie śmierdzi, jak pisał MlodyGS. Benzyny z baku używam tylko wtedy gdy nie mam nic innego.


Dobrze wiedziec. Poczekam az ta kostka przyjdzie i przetestuje ja na kostce brukowej z gazniza w zasiegu :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 9:27 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Jeszcze pytanko: korzysta ktos z tego?

http://www.allegro.pl/item574064281_hit ... 0_krk.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:14 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
MlodyGS napisał(a):
no przeciez juz jedną masz :)



Ale chce mieć zapasową jakby kostka wybuchła :lol:

Ok, a tak poważnie - dobre urządzenie, ma tylko jedną wadę nie pasują inne butle z tego co wiem. MSR jest bardziej uniwersalny, mniejszy i lepiej wykonany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
ja takową campigaz posiadam.na moje potrzeby idealna (herbata i zupki chińskie) nigdy nie wybuchnęła. Ma regulację płomienia i wystarcza na naprawdę długo.używałem kuchenek tej firmy przez wiele lat bycia harcerzem. Nigdy mnie nie zawiodła.Jedynie nie polecam kuchenki z nabijanymi kardridżami. stosuję tylko nakręcane ponieważ można je demontowac i pakować osobno.
Dokupiłem też do niej lampę gazową ale chyba cosik jest z nią nie tak bo nie chce palić.sam nie wiem.jeszcze poprubuję jak będę miec trochę czasu

pozdrawiam,
JM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 7:07 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt sty 12, 2007 11:41 pm
Posty: 58
Lokalizacja: Kraków
Tu jest link do testów podobnego sprzetu http://ngt.pl/406,campingaz-twister-270-pz.html

Używałem kiedyś campinggaza, ale najprostrzy model (nabijany). Generalnie ok, ale bark możliwości odłączanie był niewygodny w transporcie.
To co się nie sprawdzało to nózki/podstawki pod garnek, a były takie same jak w modelu, który podajesz (wyginane z drutu) - śliskie i mało stabilne.
Lepsze moim zdaniem są takie jak w modelu, do którego podałem link - z blachy, z ząbkowaniem u góry.

Z tego co wiem w Europie używa się dwóch systemów odłączanych, jeden z gwintem np. primus, drugi z jakby "bagnetem", wtykasz i przekręcasz, chyba właśnie campinggaz.
Nie wiem, który system w którym kraju jest bardziej popularny, a to może być w podróży ważne - mozliwośc zakupu zapasowych kartuszy.
Ja używam Pirmusa, ale butli w podróży nie kupowałem, zawsze wystarczał zapas brany z kraju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 9:48 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 5:34 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Mam taki palnik z tego testu jest bardzo dobry i nie ma problemu z kupnem kartuszy w bardziej cywilizowanym świecie.Ale kostke też posiadam swoją drogą haha.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
johnmichael napisał(a):
ja takową campigaz posiadam.na moje potrzeby idealna (herbata i zupki chińskie) nigdy nie wybuchnęła. Ma regulację płomienia i wystarcza na naprawdę długo.używałem kuchenek tej firmy przez wiele lat bycia harcerzem. Nigdy mnie nie zawiodła.Jedynie nie polecam kuchenki z nabijanymi kardridżami. stosuję tylko nakręcane ponieważ można je demontowac i pakować osobno.
Dokupiłem też do niej lampę gazową ale chyba cosik jest z nią nie tak bo nie chce palić.sam nie wiem.jeszcze poprubuję jak będę miec trochę czasu

pozdrawiam,
JM


Musisz jeszcze dokupić taką siateczkę, którą się wkłada do środka lampy i będzie ok


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Moose napisał(a):
Z tego co wiem w Europie używa się dwóch systemów odłączanych, jeden z gwintem np. primus, drugi z jakby "bagnetem", wtykasz i przekręcasz, chyba właśnie campinggaz.
Nie wiem, który system w którym kraju jest bardziej popularny, a to może być w podróży ważne - mozliwośc zakupu zapasowych kartuszy.


Bardziej powszechny jest gwint - wileu producentów w tym samym rozmiarze, kartusze do dostania we wszystkich krajach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 11:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
JakubGS napisał(a):
Musisz jeszcze dokupić taką siateczkę, którą się wkłada do środka lampy i będzie ok


właśnie przed chwilą sprawdzałem co jest nie tak.przełożyłem sam zaworek z normalnego palnika i się okazało, że zaworek z lampy jest kompletnie zatkany. sama lampa (na zaworku z palnika) wciąż nie działa poprawnie (zjarała mi połowę włochów na łapie przy próbie zapalenia).nie pali równo. w zasadzie to wcale nie chce palić w jakiś ustabilizowany sposób.płomień szaleje i gaśnie.
Jakub masz jakiś link do takiej siatki? Skąd mam to wziąć i jak to wygląda?

pozdrawiam,
JM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 11:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
johnmichael napisał(a):
JakubGS napisał(a):
Musisz jeszcze dokupić taką siateczkę, którą się wkłada do środka lampy i będzie ok


właśnie przed chwilą sprawdzałem co jest nie tak.przełożyłem sam zaworek z normalnego palnika i się okazało, że zaworek z lampy jest kompletnie zatkany. sama lampa (na zaworku z palnika) wciąż nie działa poprawnie (zjarała mi połowę włochów na łapie przy próbie zapalenia).nie pali równo. w zasadzie to wcale nie chce palić w jakiś ustabilizowany sposób.płomień szaleje i gaśnie.
Jakub masz jakiś link do takiej siatki? Skąd mam to wziąć i jak to wygląda?

pozdrawiam,
JM


To jest taka mała biała siateczka, którą się nakład na palnik w lampie - kupisz w każdym sklepie ze sprzętem outdoorowym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 10:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
JakubGS napisał(a):
To jest taka mała biała siateczka, którą się nakład na palnik w lampie - kupisz w każdym sklepie ze sprzętem outdoorowym


poszukam więc. a jest jakis sposób na przeczyszczenie zaworka? nie puszcza gazu


pozdrawiam,
JM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 9:49 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Dzisiaj dotarla kostka :)
Jak odbieralem paczke, to przenosilem ostroznie zeby nie wybuchla :P A potem przez 2 godz zastanawialem sie, czy rozpakowac i odpalic :P
Calosc zadbana, nie ma rdzy czy cus. Testowalem ja na benzynie ekstrakcyjnej, a gdy sie skonczyla pokusilem sie o wlanie benzyny z moto.. Nie powiem, troche mialem pietra przed podpaleniem :P

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL