Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:01 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty enduro a szerokie łydki
PostNapisane: Pt lut 20, 2009 1:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Bardzo chciałbym sobie kupić fajne butki enduro/touring. Problem polega w tym, że objętośc mojej łydki jak do tej pory przekraczała objętośc przymierzanych modeli. Nie było ich za dużo, więc jeszcze będę szukał.

Jakie znacie modele butów, których cholewka daje się regulować w szerokim zakresie ? W BARDZO szerokim zakresie... Nakierujcie pls...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 21, 2009 12:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 29, 2008 4:06 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Poznań/Malahide (IRE)
Jedyne co mogę ci doradzić to szukaj butów typowych enduro , bo miałem podobny problem. Otóż nie udało mi się nic w rodzaju touring /enduro dobrać na nogę, a starałem się nawet sprawdzać te najdroższe modele poszczególnych firm. Jakoś się bardzo tym nie przejąłem. Na końcu i tak obkułem w kolejne buty typu enduro i jak miewam w zwyczaju robić o numer większe. Jedyne co mogę , a co sie nadaję jeszcze do w miarę normalnego poruszania nie przypominającego ruchy człowieka w gipsowo-betonowych butach, a do tego posiadające podeszwę nie do końca typową enduro , to Alpinestars tech 3. Jeżeli nie zależy ci na czymś z niższą cholewką to polecam tech 2 tej samej firmy . Pozostałe buty enduro które mieściły sie na moją łydkę to Thor, Alpinestars tech 8 i 10 , AXO Prime Boots, Fox (chyba model pro 7 ale nie jestem pewien).
O butach Sidi zapomnij bo odnoszę wrażenie że robią to Włosi dla swoich wypacykowanych Lovelasów z Rzymu co maja łydki jak blondyna w Nigt Clubie. Fly z pośród kilku modeli tez mi nie spasił ale było lepiej niz z sidi.
Ogłonie to mogę powiedzieć, że raczej problem w połowie sprawdzonych modeli problem leżał nie w rozmiarze samej cholewki ale w za krótkich klamrach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 21, 2009 9:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 10:00 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Gdańsk
Taa ja też kupiłem Tech 3 Alpiny bo mam łydke cos ponad 50cm. W tych się spokojnie mieszcze. W tych butach nawet da sie chodzić. Nietety nie są nieorzemaklane. Po dużej wodzie robi się mokro. Ale lekki deszczyk mi spoko. Może jednak je zapastuje ??? hehe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 21, 2009 9:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Mało jest nieprzemakalnych butów - jeśli te Ci leżą to je zostaw a zaopatrz się w nieprzemakalne neoprenowe skarpety.
Ja też przerabiałem jazdy w workach foliowych - hard core. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 21, 2009 12:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 29, 2008 4:06 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Poznań/Malahide (IRE)
Co do nieprzemakalnosci to ponoc Daytona gtx z gotretexem nie przemakaja ale nie wiem czy wejda na twoja noge. Przymierzałem takowe i mialem obawe ze ten zamek szlak trafi za ktoryms zapinaniem, bo byl naciagniety do granic . Mialem w tedy na sobie spodnie bez podpinki. Jka zalozyl bym podpinke i grubsze skarpety to nie da rady zapiac. Fajne buty i ladnie wygladaly , nawet dali blache na nosek ale jednak mimo to zawsze sklaniam sie ku butom "plastikom " Jak glebniesz to moto ci nogi nie polamie a i na dziurach gnaty maja wieksza szanse przetrwania ja zahaczysz o jakiegos kaziora a nawet dziure w asfalcie , kraweznik , lub przy przeciskaniu przez korki o blotnik lub zdezak samochodu. Co do przemakalnosci , to hmm... mieszkam w Irlandi, a jak wiadomu tu deszczyk lubi padac pod kazda mozliwa postacia. Powiem tak do godziny jadac autostrada w przyzwoitym deszczu nie jest zle, potem zaczyna byc czuc mokro, a le w takich warunkach mysle ze 95%butow zaczyna przemakac. Nie da pastowanie , bo to raczej z tego co widze przecieka przez polaczenia zapiec i na zakladce cholewki-sporo pomaga w tedy zalozenie spodni na buty i zaciagniecie sciagacza u dolu nogawki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 23, 2009 4:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
miałem na nodze w sobotę Dainese Virunga

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp ... lo=1795097

Fajne butki i duży zakres regulacji. W sumie niedrogie (840)... Ktoś widział ? Jaka tam może być membrana...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 23, 2009 4:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
mario33 napisał(a):
miałem na nodze w sobotę Dainese Virunga

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp ... lo=1795097

Fajne butki i duży zakres regulacji. W sumie niedrogie (840)... Ktoś widział ? Jaka tam może być membrana...


Fajne butki, dainese to b. dobra firma, tylko ten model to akurat nie bardzo enduro :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL