Teraz jest So kwi 20, 2024 12:28 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 108 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 10:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Kupiłem sobie matę samopompującą z TESCO za 59zł. Nie wysypiam się na twardym, dlatego.

W skrócie - daje radę. Za tą cenę polecam. Położyłem na podłodze i nawet ja dałbym radę się na tym wyspać (jest tylko trochę wąsko). Sprawdziła się podczas noclegu w górach ostatnio. Wolałbym materacyk kompaktowy bo wazy dużo mniej i mniej miejsca zajmuje, ale kosztowały około 130-140zł więc sobie na razie odpuściłem i kupię jak będę robił większe zakupy (promocja 3 rzeczy w cenie 2 w Skalniku, Horyzoncie etc).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 11:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
1. Karimata do spania firmy Therm A Rest NEO AIR
Zalety: super lekka ok 600g, szeroka i długa, gruba 6,5 cm, ciepła, po spakowaniu nieco większa od puszki coli czyli jakby jej nie było.

http://www.bartsport.pl/materace-outdoo ... v=10955447

2. Karimata z demobilu Budeswera
Karimata podręczna zawsze na wierzchu aby na chwilę się walnąć na glebie albo przed namiot jako "dywanik".

http://allegro.pl/item757302952_karimat ... _oliv.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 10:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
Pretor napisał(a):
1. Karimata do spania firmy Therm A Rest NEO AIR
Zalety: super lekka ok 600g, szeroka i długa, gruba 6,5 cm, ciepła, po spakowaniu nieco większa od puszki coli czyli jakby jej nie było.

hehe w cenie wynajmu pokoju na miesiąc :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 10:42 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Kompletując naprawdę dobry sprzęt cena jest na drugim miejscu. Biorąc pod uwagę częste dyskusje o wyższości motocykli nad sobą w porównaniu wagi nikt się głębiej nie zastanawia ile sam waży i ile towaru wiezie. A przecież w trasie to chyba całkowita waga się liczy a nie waga motocykla na papierze.

Dlatego stwierdziłem, że taniej i zdrowiej schudnąć 5-10 kg nich odchudzać motocykl.:)

Moja obecna karimata+śpiwór+namiot ważą ok 2,5-3 kg. i to jest chyba dobry wynik:)

PS. Oczywiście schudłem harując dzień i noc co by spłacić kredyt za tą karimatę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 11:19 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
hehe ja ważę 69kg więc nie mam z czego chudnąć :D dlatego zaoszczędzę, kupie karimate za 50zł, a za 550zł dobrego jedzenia w podróży :mrgreen: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 11:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
Pretor napisał(a):

Moja obecna karimata+śpiwór+namiot ważą ok 2,5-3 kg. i to jest chyba dobry wynik:)


a co teraz masz ? i czy jesteś zadowolony ? w jakich warunkach sprawdzałeś (najzimniej/najcieplej)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 11:32 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
koziarz napisał(a):
Pretor napisał(a):

Moja obecna karimata+śpiwór+namiot ważą ok 2,5-3 kg. i to jest chyba dobry wynik:)


a co teraz masz ? i czy jesteś zadowolony ? w jakich warunkach sprawdzałeś (najzimniej/najcieplej)


Sprawdzałem tylko karimatę i namiot max przy 10 C. Śpiwór puchowy z Yeti typ Q 500. Na śpiwór jeszcze czekam. Ma nadzieję przetestować go na dniach na tarasie:)

Namiot to Qeuchua 2 seconds czy jakoś tak:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 1:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
koziarz napisał(a):
Namiot to Qeuchua 2 seconds czy jakoś tak:)

namiot super ale niestety strasznie nieporęczny w transporcie na moto - chyba że masz jakiś patent :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr paź 07, 2009 2:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Teraz z nim byłem z Rumunii i nie było tak źle.
Fakt że najczęściej go mam kiedy jadę z oponami. Wówczas jest on przykrywką i nie stanowi żadnego problemu.

Ja wiem jedno. Kiedy zaczynam kolację reszta obozu wkłada dopiero tyczki do namiotów :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 6:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Pretor napisał(a):

Namiot to Qeuchua 2 seconds czy jakoś tak:)


A jak ten namiot sprawuje się na wietrze i przy dużym deszczu ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 3:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Pretor napisał(a):
Ja wiem jedno. Kiedy zaczynam kolację reszta obozu wkłada dopiero tyczki do namiotów

Nie przesadzaj ;) Ja stawiam na Salewa Denali III - po spakowaniu idealnie wchodzi do kufra ;) (lub na kufer, nie wystając poza jego obrys).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 4:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Przy bardzo porywistym wietrze potrafi się kłaść na twarz. Duże opady wytrzymuje tzn chyba może 3-4 razy przeżywałem w nim ulewy.

Oglądając "Race to Dakar" można zobaczyć, że całe bazy są usłane tymi namiotami. Zwyczajnie nikt się nie pieprzy z rozkładaniem jak jest zmęczony w środku nocy. Rzuca namiot w górę i nawet nie przybijając szpilek może do niego wleźć i iść spać. To samo z rana. 20 sekund i namiot w worku.

Jeśli nie jesteś w ciemnej ....pie to kiedy huragan na dworze lub urwanie chmury to i tak lepiej iść do jakiegoś hoteliku :wink:

mario33 nie wiem o co Ci chodzi. Ja nie mówiłem o spakowaniu namiotu na motocykl tylko o łatwości rozkładania i składania.
Dodatkowo ten Salewa Denali III waży 2 x więcej od dwuosobowej Quechui.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 11:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 7:39 am
Posty: 105
Lokalizacja: Krk / Wwa / Popapracie
Hej!

Maty samopompujące Thermarest faktycznie uchodzą za najlepsze. Testowałam - faktycznie super:
- dość wysoka cena ale to jeszcze nie taki problem, gdyż per saldo wychodzi, że tanie jest drogie i zgadzam się, że na dobrym sprzęcie nie warto oszczędzać
- naprawdę całkiem dobrze izoluje i dla tych, którzy po spaniu na zwykłej twardej karimacie czują się połamani to świetne rozwiązanie
- niewielkie gabaryty - mniej więcej 1/2 do 2/3 tradycyjnej karimaty
- fajnie jeżeli śpi się w "kulturalnych" warunkach. Niestety po podróży, gdzie śpi się nie tylko w namiocie ale i na parkingu obok motocykla, przy ognisku itp. łatwiej doprowadzić do porządku zwykła karimatę
- nie wiem jak się sprawdza (w sensie jak długo schnie) gdy np. podłoga od namiotu przemięknie w trakcie ulewy ale powinno być całkiem nieźle, bo de facto nie ma specjalnie w co wsiąknąć. Na paru ostatnich dłuższych wyprawach mi przylało i stąd taki niesmak pozostał ;)

Przy kupowaniu zwróćcie uwagę na takie parametry jak rozmiar maty i grubość, które wpływają na cenę. Być może nie warto niepotrzebnie dopłacać.

Osobiście zabieram karimatę w obawie przed różnymi zniszczeniami i w trakcie transportu i tak w ogóle. Spanie na twardym podłożu mi jeszcze nie przeszkadza ale karimata musi być w miarę gruba i mało zużyta ażeby w razie co nie brała wody (oj, taka trauma :roll: ). Jeżeli jest natomiast kiepsko, to 2 worki śmieciowe 120l pod karimatę też załatwiają sprawę ale NRC oczywiście zdecydowanie lepiej izoluje, tylko upierdliwe jest jej składanie.

Nie polecam alumat - może i nie zimno ale bardzo twardo i jedna najgorsza rzecz - strasznie się z tego zjeżdża. Jak namiot nie jest postawiony na równym terenie, to na alumacie jest jak na zjeżdżalni i zawsze człowiek budzi się albo gdzieś w nogach albo w ścianie namiotu. Jedyna zasadnicza przewaga alumat nad innymi matami, to rozmiar i waga.

Podsumowując - można się szarpnąć na matę samopompującą :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Pt paź 09, 2009 10:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Pretor napisał(a):
mario33 nie wiem o co Ci chodzi. Ja nie mówiłem o spakowaniu namiotu na motocykl tylko o łatwości rozkładania i składania. Dodatkowo ten Salewa Denali III waży 2 x więcej od dwuosobowej Quechui.

No i dokładnie o to chodziło, może za duży skrót myślowy. Dla różnych ludzi różne rzeczy są ważne. Może po prostu 800GS ma mniejszą ładowność ? ;)

Co do masy to jest wprost odwrotnie :) 2 osobowa q xl waży wg danych producenta 3,9 kilo. Denali II (porównywalne rozmiarem) - 2,9-3,3 kilo.

Natomiast zamocowanie Q. do moto JEST problematyczne obiektywnie. Szukałem namiotu, który w razie potrzeby zmieści się na płasko do kufra i takowy znalazłem (jest jeden na rynku z alu masztem). Mówimy też o namiocie naprawę przestronnym i dużym. Jakbym chciał Q. 3 osobową to bedę miał koło o średnicy metra ;) nawet opon takich nie ma...

co do 'nie przesadzania' to nie ma takiego problemu z rozkładaniem. to nie dawny polsport ;) Namiot igloo bez tropiku rozkładam w razie potrzeby w maks 2-3 minuty. Pełny - 4 minuty. Maks 5.

Jeszcze raz - nie krytykuję wyboru bo sam się nad tym zastanawiałem. Opisuję inne podejście i inne opcje.


Ostatnio edytowano Pt paź 09, 2009 10:44 am przez mario33, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Pt paź 09, 2009 10:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Porównajmy pełne dane i jabłka z jabłkami - czyli Salewa Denali II i Quechua 2 SECONDS XL II (dwuosobowe):

Masa:
- q: 3,9kg
- s: 2,9-3,3

Spakowane wymiary:
- q koło o średnicy 72 cm
- s 40x20x10

Czas rozkładania:
- q - 15-20 sekund (bez szpilek)
- s - 4,5 minuty

Wymiary wewnętrzne:
- q 220x145x95
- s 210x140x105

Ja bym powiedział - remis i wybór zalezy od koncepcji użycia namiotu. Zwykły 2 seconds II jest znacznie mniejszy (210x120x90) a lżejszy raptem o pół kilo (2,7).


Ostatnio edytowano Pt paź 09, 2009 10:43 am przez mario33, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 108 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL