Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kaski Caberg
PostNapisane: Cz sty 05, 2017 8:37 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr gru 14, 2016 3:42 pm
Posty: 6
Witam. Jako, że poszukuję kasku, a dotychczas jeździłem właśnie w Cabergu (otwartym)i jestem zadowolony, to chciałbym zapytać o opinię o tych dwóch modelach Caberg Tourmax i Caberg XTRACE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kaski Caberg
PostNapisane: Pt sty 06, 2017 11:31 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 11:21 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Tourmax jako nieliczny szczękowiec ma podwójną homologacje co oznacza że przy otwartej szczęce spełnia 5/5 gwiazdek z testach bezpieczeństwa Sharp. W zestawie pin lock co się przydaje każdemu podróżnikowi. Dość wygodny i bardzo cichy jak na szczękowca kask. Śmiało mogę polecić. Fajną rzeczą jest solidna blokada szczęki, która zabezpiecza przed samoczynnym opuszczeniem się szczeki podczas jazdy.

Xtrace dla mnie trochę ciężki i płytki. Nie lubię mieć odsłoniętego karku z tyłu, ale to już zależy od predyspozycji posiadacza kasku. Wadą jest brak możliwości dokupienia pinlocka. Mocowanie jest a sam pinlock w sprzedaży nie występuje w Polsce (bynajmniej ja nie znalazłem). Zaletą Xtrace jest dość niska cena jak za kask z tej półki. Tourmax znacznie droższy. Jeden i drugi kask bardzo dobrze i starannie wykonany oraz wyposażony w blendę przeciwsłoneczną. Xtrace ma dłuższy daszek i wizualnie bardziej nawiązuje do kasków enduro, natomiast Tourmax to typowy turystyk.
Jak byś miał jakieś pytania, albo chciał pomacać na żywo jeden i drugi kask to dzwoń lub pisz. 535dwaosiemszesc907. Mogę pomóc tez w uzyskaniu dobrej ceny na te dwa modele.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kaski Caberg
PostNapisane: Pt sty 06, 2017 11:21 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 2:18 pm
Posty: 11
A więc tak:
kaszczycho (Tourmax) zakupiłem w 2014.

-> rozmiar – mierzyłem XL i L. XL był od razu OK. ale po kilku razach byłby na bank za duży więc zakupiłem L (wiadomo, trochę był ciasnawy na początku) teraz bardzo OK.

-> waga – nie jest to mistrz wagi lekkiej. Nieco czuć ten ciężar. Jak dla mnie OK.

-> hałas – jak dla mnie zupełnie przyzwoicie chociaż nie latam zbyt szybko i mam w AT wysoką szybę. Mimo 187 cm strumień powietrza nieźle opływa kask. Przy spojrzeniu w bok da się odczuć zwiększony napór powietrza na kask. Lecąc w trasie można usnąć.

-> daszek – nie stwierdziłem wibracji daszka.

-> szczęka - rozwiązanie z podnoszoną szczęką dla mnie super sprawa.

-> blenda – łatwo wysuwana, działa.

-> wentylacja – jak dla mnie tu mogłoby być lepiej. Jak jest chłodno na zewnątrz i oddycha się przez usta to średnio to wygląda. Potrafi się para skroplić wewnątrz i spływać po szybie (wnerwiające).
Są wloty w szczęce i na górze kasku. Ten wlot na górze można zamknąć i otworzyć, ten w szczęce nie. Tu nie spisuje się to najlepiej. Pewnie, że zawsze można uchylić szybkę (stabilna w kilku położeniach) ale chyba nie o to chodzi w kasku za nie małą kasę. No chyba, że trzeba było coś tam wydrzeć z kasku przed użyciem co by zapewnić przepływ.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL