Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 9:25 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Cześć,
z pewnością są na forum osoby, które jeżdżą w kasku Shoei Neotec. Stąd też moja prośba czy moglibyście sprawdzić u siebie czy przy zamkniętej dolnej wentylacji dmucha Wam powietrze na nos i oczy?

Mój przypadek: kask zakupiony jako nowy w 2014 roku, na gwarancji. Przepuszcza dolna wentylacja, powietrze leci stale na nos i oczy co jest może przyjemne w temperaturach powyżej 20 stopni ale jakiś czas temu leciałem kilka godzin przy 10-12 stopniach to z nosa mi kapało jak z zepsutego kranu a oczy miałem zasyfiałe jakbym robił spawarką bez maski.

Sprawa była zgłoszona w Shoei Polska, nie powiem chłopaki się bardzo starają, nawet coś tam upchali do dolnej wentylacji by zmniejszyć jej przekrój ale wg centrali z Niemiec w tym modelu dolna wentylacja nigdy nie będzie szczelna.

Dzięki uprzejmości kolegi apex wiem, że nie do końca to jest prawdą gdyż w jego kasku nic nie przepuszcza. Również w necie nie ma zgłoszeń tej niedogodności - znalazlem tylko na jakimś niemieckim forum jeden przypadek.

Wiem, że na każdym motocyklu wieje inaczej ale zrobiłem mały test: otóż w moim kasku widać po zamknięciu dolnej klapki taką wąziutką szczelinę i jak w nią dmuchnę ustami to powietrze wylatuje tym wylotem pod szybą. Gdy klapkę docisnę mocno palcami to trzyma idealnie i jest szczelne. Tak więc jeżeli puszcza przy takim teście to co dopiero jest gdy napiera na nią pęd powietrza przy ponad 100 km/h.

Tak więc prośba do poiadaczy Neoteców czy możecie to sprawdzić u siebie?
Ewentualnie może jest ktoś ze stolicy lub okolic kto ma ten garnek w rozmiarze L, ma szczelną wentylację i móglby mi go na chwilę udostępnić, żebym przejechał się w nim swoim motocyklem?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 8:21 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
80 odsłon ale zero odpowiedzi. Albo wszyscy jeżdżą i nie mają czasu na pisanie albo za bardzo skomplikowanie opisałem mój przypadek.
Zapytam więc jeszcze ponownie: czy ktoś jeżdzący w kasku Shoei Neotec może potwierdzić, że po zamknięciu dolnej wentylacji nic nie dmucha na nos i oczy?
Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 8:40 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
Ja jezdze w neotec i moj jest tak szczelny ze prawie nie przepuszcza powietrza ze wszystkimi wentylacjami na max otwartymi.
Moj na przyklad dosyc mocno paruje a to dlatego ze w zasadzie nie ma wentylacji, prawie zero.
Nie wiem czy to ma wplyw czy nie ale ja mam zalozony taki "nosek", taka oslone na nos plastykowa ktora byla w komplecie z kaskiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 10:36 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Nosek też mam założony.
To bardziej podobno przydaje się w jesienne dni ale w tym sezonie go nie demontowałem i jeżdżę cały czas.
Czy z noskiem czy bez wieje tak samo.

Jest oczywiście oczywiście różnica:
- wentyalacja otwarta - wtedy wieje jak trzeba
- wentylacja zamnkięta - wieje leciutko odczuwalnie ale jednak zawiewa i jako, że jest to stałe to cholernie mocno wysusza spojówki.

Przypominam, że problem dotyczy dolnej wentyalcji. Górna działa bez zarzutu, szyba również jest wyregulowana więc tamtędy nic nie dmucha.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 11:03 am 
Początkujący

Dołączył(a): N paź 07, 2012 6:19 pm
Posty: 40
Miałem okazję jakiś czas temu pojeździć Hornetem. Po mocniejszym odkręceniu gazu czułem mocny powiew powietrza z dolnej wentylacji kasku - oczywiście miałem ją otwartą. Po zamknięciu wszystko było szczelne, żadnych podmuchów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 4:17 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Navaja tak jak już rozmawialiśmy albo trafiłeś na pechowy egzemplarz, albo masz wyjątkowo wyczulone "zmysły" i odczuwasz dyskomfort.
Swoją drogą ciekawe jest stwierdzenie centrali że topowy garnek za ponad 2 tys zł z założenia ma mieć nieszczelną wentylacje :?: :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 8:44 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Apex
Jeżdże na motocyklach od ponad 20 lat, śpię często po krzakach, sram w pozycji na Małysza w przydrożnych kiblach tak więc nie podejrzewam się o wyczulone zmysły. :mrgreen:
Nie jestem typem gościa, który kupił sobie w tym sezonie swój pierwszy motocykl, do tego topowy kask (no bo jak inaczej :wink: ), coś mu tam w nim zawiewa i wylewa na forum żale.

W swoim pierwszym profesjonalnym kasku (Schuberth C1) przelatałem z 10 lat mimo, że po paru setkach kilometrów cisnął cholernie w łeb. Kupiłem tego Neoteca głownie ze względu na to, że ma opinie bardzo wygodnego kasku. I to się potwierdza. Nie przewidziałem tylko, że będzie nieszczelny w nawiewaniu.

Być może jest tak, że ktoś, komu nie wieje w Neotecu jeżdzi innym motocyklem, z inną szybą, z innym deflektorem lub bez, jest niższy bądż wyższy, siedzi bardziej zgięty lub mniej i tak dalej. Ale to nie powinno mieć wpływu na to czy kask jest szczelny czy nie.
To kierownik decyduje czy chce mieć nawiew na gębę czy chce mieć spokój.

Wracając do wyczulonych zmysłów. Jeżeli coś Ci nawiewa na nos i oczy to masz:
- jeżeli temperatura powietrza jest niska - momentalnie gila w nosie, który od razu kapie,
- wysuszone totalnie spojówki, co powoduje łzawienie a po podrózy swędzenie i pieczenie oczu.

Trudno wtedy mówić o komforcie podróży. W ostatnią niedzielę zrobiłem wycieczkę 600 km. Oczy mnie do dzisiaj napierdzielają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 4:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Może źle to ująłem ale nie miałem na myśli w jakikolwiek sposób obrażania Ciebie.
Druga kwestia jest tak że ja osobiście nie kupuje tłumaczenia centrali że ten typ tak ma...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Shoei Neotec - problem z wentylacją
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 9:35 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
apex napisał(a):
Może źle to ująłem ale nie miałem na myśli w jakikolwiek sposób obrażania Ciebie.


Ależ ja wcale tego tak nie odebrałem. :D
Zamówiłem na weekend kask zamienny, zrobię w nim dłuższą trasę i dam tu znać czy coś się zmieniło.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL