Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:28 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 7:47 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 11:38 pm
Posty: 145
Lokalizacja: 3city/Wawa
lasooch napisał(a):
ArturS napisał(a):
Ze trzy dni próbowałem sobie wmówić, że leatt jest super, choć nie było lepiej niż w chince za 200zł. Waga faktycznie zabija. Skończyło się na dwuczęściowym acerbis cosmo. Właściwie to trzyczęściowym, bo rękawy też są odpinane.

Też mam cosmo od acerbisa. Przymierzałem chyba wszystko co jest na rynku i po prostu ta najlepiej pasowała do mojej budowy ciała. Trochę upierdliwa jest w ubieraniu, ale swoją funkcję spełnia jak należy. Od bidy da się ją użytkować nawet i pod skórzanym kombinezonem na sportowym motocyklu (wtedy oczywiście sam buzer, czyli ochrona klaty i żółw).

Dopisuję się do zadowolonych użyszkodników Cosmo. B.fajna rzecz, mierzyłem sporo, mam też 661 Pressure suit (ta jest fajna do lajtowszego latania ;) ). Ogólnie bardzo mi przypasowała idea połączenia buzera z ochroną łap. Wygodne, dość przewiewne, dużo osłania i mało przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 9:05 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lip 24, 2011 3:03 pm
Posty: 97
Lokalizacja: Oslo/Kraków
A Dainese wave pro tkos probowal albo ma opinie. Cenowo podobnie jak reszta...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 10:49 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
A jakie cechy powinna mieć taka zbroja :?:
Plastik, czy miękki protektor :?:
Jakie części ciała powinien osłaniać :?:

Jak tak sam przeglądam to wszystko, to widzę, że część jest tylko z miękkich protektorów, a część z plastiku... Te miękkie, to mam wrażenie jak by były bardziej na lato pod supersporta, a te plastikowe zazwyczaj podpisane, że pod MX. Na 800GS na poligon to będe zakładał więc niekoniecznie te miękkie, ale żeby to odrazu pod MX podpadało to też nie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
rafał k napisał(a):
beemer napisał(a):

To wszystko o czym piszesz spelni Leatt 3DF Airfit..Pierwszy raz uzywalem tej zbroi na ostatnim wypadzie do Utah.W ogole nie czuc ze ma sie jaj na sobie .Solidna ochrona i przewiewna.Nie krepuje ruchow no i mozna ja mi9ec pod kurtka lub off road koszulka.Osobiscie polecm
[ img ]



hej
a możesz coś więcej napisać o tej zbroi ?
patrząc na zdjęcia i porównując ja np. do Leatt Adventure wygląda dość licho .....
oczywiście oceniam tylko poprzez zdjęcia w necie , nigdy żadnej z nich nie macałem ..


Leatt Adventure to masywna zbroja.Mase plastiku .Cholernie niewygodna i uciazliwa w zakladaniu .
3DF Airfit to zupelnie inna bajka.Lekka..Swietnie przylega do ciala..Przewiewna.Na plecach i na przodzie ma 5 warstw 3DF materialu ochronnego .To samo jesli chodzi o obojczyki i lokcie..Moglaby byc jeszcze ochrona na nerki .Ale to nie problem i tak jezdze w pasie .Dzieki temu ze warstwa ochronna jest z 3DF.Zbroja swietnie dopasowywuje sie do twej budowy ciala i dzieki temu masz uczucie ze w gole jej nie masz na sobie ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 12:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 8:08 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Coraz bardziej się przekonuje do tego 3df, a powiedz proszę czy wywaliłes już jakiegoś solidnego cepa z tą zbroją i jak porównasz ochronę jaką daje 3df do normalnej zbroi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 11:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
żółf napisał(a):
Coraz bardziej się przekonuje do tego 3df, a powiedz proszę czy wywaliłes już jakiegoś solidnego cepa z tą zbroją i jak porównasz ochronę jaką daje 3df do normalnej zbroi?


NIe . Nie mialem okazji testowac tej zbroi z tej strony .Wiec nie moge opisac swojue odczucia.Dzis wiele firm robi swoje kurtki i spodnie z ochraniaczami 3DF.Rukka.BMW.Touratech .Wiec chyba dziala .
Mialem tez tradycyjna zbroje z plastikami.Raz ze bylo to niewygodne to do tego ochraniacze ciagle sie przemieszczaly..Przy tej zbroi wszystkie ciagle sa na miejscu .Jesli chodzi o ochorne.Ochraniacze sa umieszczone dokladnie w tym samym miejscu co przy tradycyjunej zbroi .Wiec ochrona miejsc jest taka sama ..
Jesli sie zdecydujesz na zakup .Pamietaj ze sa dwie wersje 3DF airfit .
3DF Arifit i 3DF airfit lite .Roznica pomiedzy nimi jest w kolorze i w ilosci warstw ochronnych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 11:57 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
No i ta wersja lajtowa, ma jakiś 1 level ochronny, a ta mniej lajtowa to owszem ma 2-gi poziom, choć nie ma tej 2 łokciach, czy ramionach na ten przykład. Ponoć ten 2-gi to najwyższy jest, ale tak naprawdę to konkretny lot to dopiero zweryfikuje.
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 1:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Jac napisał(a):
No i ta wersja lajtowa, ma jakiś 1 level ochronny, a ta mniej lajtowa to owszem ma 2-gi poziom, choć nie ma tej 2 łokciach, czy ramionach na ten przykład. Ponoć ten 2-gi to najwyższy jest, ale tak naprawdę to konkretny lot to dopiero zweryfikuje.
pzdr
Jac


Mozna znalezc kilka opini w necie .Ludzi ktorzy na codzien scigaja sie off road.I upadki czy "loty" to codziennosc.Maja pozytywna opinie ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 6:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
Co do weryfikacji- ja "dzieki" protektorowi barku w zbroi mam otwarte zlamanie obojczyka w trzech miejscach, ale za to caly kręgosłup, mimo, ze siniaka na plecach mam takiego, ze wyglądam jak krowa od milki.:) Tak wiec odczucia mam mieszane. Pech dodatkowo polegał na tym, ze z tym bigosem musiałem dojechać offem do cywilizacji co zajelo mi 8 godzin i wtedy właśnie złamanie się otworzylo :D Dodatkowy niefart jest taki, ze od wczoraj jestem w Polsce a mój GejeS w Mongolii...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 6:20 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lip 24, 2011 3:03 pm
Posty: 97
Lokalizacja: Oslo/Kraków
Ouc... Grubo, mam nadzIeje ze pozbierasz sie szybko! Twardy test zbroi zrobiles!
Szybkiego powrotu na kola rzycze...
Ps. Takie wpisy daja mi do myslenia :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 10:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tank napisał(a):
Co do weryfikacji- ja "dzieki" protektorowi barku w zbroi mam otwarte zlamanie obojczyka w trzech miejscach, ale za to caly kręgosłup, mimo, ze siniaka na plecach mam takiego, ze wyglądam jak krowa od milki.:) Tak wiec odczucia mam mieszane. Pech dodatkowo polegał na tym, ze z tym bigosem musiałem dojechać offem do cywilizacji co zajelo mi 8 godzin i wtedy właśnie złamanie się otworzylo :D Dodatkowy niefart jest taki, ze od wczoraj jestem w Polsce a mój GejeS w Mongolii...

.Pozostaje przetestowac ten sam upadek bez zbroi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
Uwierz mi- Lepiej nie...:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: So cze 13, 2015 9:53 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Pamiętajcie że złamanie obojczyka to zawsze złamanie kompresyjne,
wynik upadku na bark prostopadle do kręgosłupa, obojczyk przy uderzniu od przodu się nie złamie, ja np miałem zerwany więzozrost obojczykowo barkowy i niby też ochraniacze na obojczyku w ufo scorpionie. Każda zboja choć nie wiem jak by była wypasiona chroni przede wszystkim przed otarciami i stłuczeniami ew wbiciem czegoś twardego w żebra czy plecy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbroja - jaka??
PostNapisane: So cze 13, 2015 12:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
Ja mam Dainese Wave. Drogie ale chyba najlepsze. Ochrona pleców pancerna, protektor jest w środku jakby z plastra miodu. Dzięki temu rozprasza siłę uderzenia. Najwyższa ochrona ale przy Mo nym uderzeniu jednorazowa bo plaster może się odkształcić i nie będzie wie ej spełniał funkcji na najwyższym poziomie. Rozważam przesiadkę na to od Beemera. Moze ktoś przytuli ode mnie Dainesa...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL