Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:32 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 2:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
witam, zbieram sie na wypad na Balkany z zakupami i jedna z rzeczy jakie wymyslilem jest podwojne USB z podlaczeniem do wtyczki mini zapalniczki.
to co kupilem to:
http://shop.touratechpolska.pl/wyposa/elektryka-o/systemy-elektryczne/dual-usb-socket-for-motorbikes-12-24v-for-22-mm-25-4-mm-handlebar.html a takze
http://shop.touratechpolska.pl/wyposa/elektryka-o/systemy-elektryczne/standard-plug.html
i wymyslilem, ze polacze to aby miec zasilanie w tankbagu na 2 urzadzenia peryferyjne i teraz sie zastanawiam czy to wyda czy nie i na co mam zwrocic uwage? wiem, ze kabel powinien byc jak najkrotszy (jak najnizsza impedancja) ale czy volty/apmery beda odpowiednie...?

dajcie znac czy zmierzyliscie sie kiedys z tematem i jakie byly efekty? ewentualnie na co zwrocic jeszcze uwage przed polaczeniem.

z gory dzieki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 3:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
Fajną rzeczą są PowerBanki - ja mam takie coś:
http://9to5toys.com/2013/08/08/anker-astro-3e-10000mah-portable-high-capacity-power-bank-33-shipped-reg-100/

Naładuję 4x smartfona lub 2x tablet (to tak dla porównania). Czyli jak jedziemy na wakacje wystarczy mi że co 2-4 dni mam to gdzie naładować, a codziennie od tego ustrojstwa ładuję telefony, GoPro, itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 5:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
lewar131 napisał(a):
Fajną rzeczą są PowerBanki - ja mam takie coś:
http://9to5toys.com/2013/08/08/anker-astro-3e-10000mah-portable-high-capacity-power-bank-33-shipped-reg-100/

Naładuję 4x smartfona lub 2x tablet (to tak dla porównania). Czyli jak jedziemy na wakacje wystarczy mi że co 2-4 dni mam to gdzie naładować, a codziennie od tego ustrojstwa ładuję telefony, GoPro, itp.

dzieki lewar,

myslalem o tym i pewnie tez zakupie na wszelki sluczaj ale musze miec usb na stale bo mam cos co bede ladowal prawie non stop


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 6:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Chłopie masz taki akumulator w tym GSa że możesz pole sobie oświetlać, ja na lc4 ładowałem w rumunii co noc gopro, apapart, czasem tablet i wszystko grało, moim zdaniem dobrze mieć dwie, albo i nawet 3 ładowarki gdyby któraś padła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 6:52 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
ten pierwszy USB z aku kupiłem chyba za 50zł w sklepie Olek Motocykle w Krakowie z firmy 4Ride.
Wszystko było OKi dopóki nie podpiełem podwójnego kabla iPhone+Sony no i chyba poszło za duże rządanie prądu i cos się spaliło.
Ogólnie byłem zadowolony i zamierza raz jeszcze kupić ten sam produk tym bardziej że robi to ten sam chińczyk a później jest brendowawne (OXFORD za 80-90zł/ Tiurajtek 101zł)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 7:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Borowa napisał(a):
ten pierwszy USB z aku kupiłem chyba za 50zł w sklepie Olek Motocykle w Krakowie z firmy 4Ride.
Wszystko było OKi dopóki nie podpiełem podwójnego kabla iPhone+Sony no i chyba poszło za duże rządanie prądu i cos się spaliło.
Ogólnie byłem zadowolony i zamierza raz jeszcze kupić ten sam produk tym bardziej że robi to ten sam chińczyk a później jest brendowawne (OXFORD za 80-90zł/ Tiurajtek 101zł)

czekaj czekaj,

padlo ale jeszcze raz kupujesz wiec jakis blad czy co?
wiem, ze jedno jest na wolne i dlugie ladowanie a drugie wejscie usb na szybkie - moze trzeba wiedziec co gdzie podlaczac?

sam lutowales i nie bylo problemu czy jakis patent zastosowales?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 8:17 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
tak, to była moja wina, więc nie będę ganił urzadzenia

Miałem jakiś chiński kabel z USB na dwie końcówki microusb i iphone. Ładowałem na raz
Jeśli jeden slot jest do szybkiego/mocniejszego ładowania a drugi do wolniejszego (nie wiem) to z mogło to być powodem.
Po rozebraniu urządzenia było widać i czuć zapach wywalonego kondensatora.
Plus jest nadjarana płytka - wg mnie nie ma co się bawić w naprawianie

Podłączenie było bardzo proste - przez serwisanta BMW prosto do aku, i może to był jeden z problemów - zamiast wywalić bezpiecznik spaliło urządzenie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 11:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Borowa napisał(a):
tak, to była moja wina, więc nie będę ganił urzadzenia

Miałem jakiś chiński kabel z USB na dwie końcówki microusb i iphone. Ładowałem na raz
Jeśli jeden slot jest do szybkiego/mocniejszego ładowania a drugi do wolniejszego (nie wiem) to z mogło to być powodem.
Po rozebraniu urządzenia było widać i czuć zapach wywalonego kondensatora.
Plus jest nadjarana płytka - wg mnie nie ma co się bawić w naprawianie

Podłączenie było bardzo proste - przez serwisanta BMW prosto do aku, i może to był jeden z problemów - zamiast wywalić bezpiecznik spaliło urządzenie

ok thnx Borowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 11:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
... a nikt z Was nie podlaczal tego przez wtyk mini-zapalniczke?
to bedzie to samo co bezposrednio do aku?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 7:45 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Podpinając się pod złącze zapalniczki musisz włączyć zapłon, żeby w gniazdku pojawił się prąd. Pod akumulatorem prąd masz zawsze.
Jedno i drugie rozwiązanie ma wady i zalety.
Podłączając się pod aku nie musisz włączać zbędnych urządzeń ładując się na postoju (postojówka, ECU, itd). Z kolei wadą jest, że nie możesz tego gniazda wyłączyć, działa cały czas...
Nie wiem też jak 1200, ale u mnie w 800 nie mam zabezpieczenia przed rozładowaniem aku. Raz jak się ładowałem, to na następny dzień miałem problem z odpaleniem... I to jest wada jednego i drugiego podłączenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 9:43 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
miotacztruskawek napisał(a):
Podpinając się pod złącze zapalniczki musisz włączyć zapłon, żeby w gniazdku pojawił się prąd. Pod akumulatorem prąd masz zawsze.
Jedno i drugie rozwiązanie ma wady i zalety.
Podłączając się pod aku nie musisz włączać zbędnych urządzeń ładując się na postoju (postojówka, ECU, itd). Z kolei wadą jest, że nie możesz tego gniazda wyłączyć, działa cały czas...
Nie wiem też jak 1200, ale u mnie w 800 nie mam zabezpieczenia przed rozładowaniem aku. Raz jak się ładowałem, to na następny dzień miałem problem z odpaleniem... I to jest wada jednego i drugiego podłączenia.

... dzieki, na to czekalem, dlatego tez wybralem zapalniczke i ladowanie tylko podczas jazdy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 10:15 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Spokojnie możesz ładować też na postoju, ale raz na jakiś czas odpal silnik :wink: . Przy dłuższym ładowaniu uratuje przed niespodziankami :wink: .

Zastanawiam się teraz nad zamontowaniem układu zabezpieczającego aku przed rozładowaniem z gniazda zapalniczki... Czegoś w ten deseń, tylko odpowiednio przerobionego :) .

http://serwis.avt.pl/manuals/AVT772.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 10:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
miotacztruskawek napisał(a):
Spokojnie możesz ładować też na postoju, ale raz na jakiś czas odpal silnik :wink: . Przy dłuższym ładowaniu uratuje przed niespodziankami :wink: .

Zastanawiam się teraz nad zamontowaniem układu zabezpieczającego aku przed rozładowaniem z gniazda zapalniczki... Czegoś w ten deseń, tylko odpowiednio przerobionego :) .

http://serwis.avt.pl/manuals/AVT772.pdf

elektroniki to ja juz mam w moto sporo ;-)
pozostane przy rozwiazaniu minimalizacji ryzyka
poprzez ladowanie urzadzen peryferyjnych podczas jazdy

dzieki wszystkim, A


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 10:39 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
ale możesz też podpiąć się "minusem" pod aku, a "plusem" pod zapłon
Wtedy masz osobne gniazdo i działa tylko w czasie jazdy.
Plus tego taki, że nie zabierasz gniazda zapalniczki, i masz w sumie dwie sztuki.

Ja kupiłem z TT płytę pod zegary dla F8, i teraz mam 3 gniazda (2mini, jedno duże) a i tak chce osobne na USB (podwójne)

Mam inny problem, zastawiam się jakby spisał się konwerter z 12V na 220V aby ładować baterie do aparatu oraz małego lapa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zasilanie urzadzen peryferyjnych podczas wypadu
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 11:12 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
A nie lepiej dedykowane ładowarki pod 12V??? Przetwornica duża i ma niską sprawność. Będziesz instalację w moto żyłował :?

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-ladowarka-do-laptopa-netbook-i5139981502.html

http://allegro.pl/panasonic-dmc-ft2-dmc-ft3-dmc-ft4-ladowarka-i5148755689.html
http://allegro.pl/ladowarka-nikon-en-el14-d3100-d5100-d5200-p7000-i4971707322.html

PS: Zobacz, że ładowarki do aparatów są tak naprawdę takie same, tylko mają inne gniazdo na baterię... Do tego te gniazda są wymienne. Możesz więc jedną ładowarką ładować baterie aparatu, kamerki itd. Musisz mieć tylko odpowiednie gniazda.
W zeszłym roku miałem taką ładowarkę. Byłą ok, tylko gdzieś w Białowieży ją zgubiłem :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL