Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:31 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: buty: długie siateczkowe vs krótkie
PostNapisane: N mar 08, 2015 2:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
witam,
czy ktoś z Was używa wysokich butów motocyklowych z goretexem skórzano-siateczkowych, typu
Alpinestars Air Plus http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/ ... Gore-4.jpg
TCX Airtech http://www.motogpromagna.com/images/TCX ... _Black.jpg
albo innych podobnych, widziałem że aktualnie Sidi zaczęło robić buty z dziurkowanej skóry.

Nie wiem czy to dobry wybór butów uniwersalnych na temperatury 12-30 - do dalekich tras, ale też chodzenia i zwiedzania. Zazwyczaj buty będą na nodze cały dzień.

Drugą opcją są krótsze buty z goretexem, pozbawione ochraniacza goleni http://www.moto-akcesoria.pl/tpm/akceso ... =800&h=634


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: buty: długie siateczkowe vs krótkie
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 11:26 am 
Świeżak

Dołączył(a): Wt gru 10, 2013 6:32 pm
Posty: 13
używam Air Techa
na lato rewelacja, świetna wentylacja, lekkie i wygodne, w chodzeniu zresztą też, sprawdzałem wodoszczelność spacerując po strumieniach - gore działa !
dla mnie to domowe kapcie w porównaniu do kaloszowatych Dayton których używam przy niższych temperaturach

mam kolegę który jeździ w nich nie tylko latem ale i wiosną i jesienią dokładając tylko grubszą "wkładkę" termiczną


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: buty: długie siateczkowe vs krótkie
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 6:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
kocur_q napisał(a):
używam Air Techa
na lato rewelacja, świetna wentylacja, lekkie i wygodne, w chodzeniu zresztą też, sprawdzałem wodoszczelność spacerując po strumieniach - gore działa !
dla mnie to domowe kapcie w porównaniu do kaloszowatych Dayton których używam przy niższych temperaturach

mam kolegę który jeździ w nich nie tylko latem ale i wiosną i jesienią dokładając tylko grubszą "wkładkę" termiczną


też mam takie typowe dłuższe buty skórzane z membraną, i odczucie faktycznie jakby w kaloszach, szczególnie jak ciepło się robi. Aktualnie w nich jeżdżę, ale już koło 15-20 stopni robi się nieprzyjemnie, chyba przez tą cholewkę.

Myślałem właśnie takim pomyśle jakby w tych air tech w razie potrzeby uzupełnić termikę np. wełnianą skarpetą zamiast termoaktywnej. Kilka pytań:
Od jakich mniej więcej temperatur zapewniają komfort cieplny? 15-20-25?
Czy wkładka jest w tych butach wyjmowana? Czy one są ciasno dopasowane (gdzieś coś takiego chyba czytałem), czy da się tam ubrać 2 skarpety?
Jak długo używacie tych butów (lub jaki przebieg w kkm) - były z nimi jakieś kłopoty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: buty: długie siateczkowe vs krótkie
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 11:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr lis 03, 2010 10:26 am
Posty: 75
Lokalizacja: 3miasto
Tez mnie temat interesuje temat letniego obuwia, ja rozważam daytone shorty


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL